Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
otsin vanu lastelaulu sõnu
 
von Freen 01. oktoober 2017, kl 14.57
seda, et kuigi siin enam mittekedagi ei ole ja ei käi kah, siis igaks juhuks ikka viskan õnge sisse, et mine tea, äkki näkkab.... ikkagi 50+ hia mäluga raffas.....

seega, selle hia mäluga ENSV aegsetele koorilauljatele pähkel:

otsin aserbaidžaani lastelaulu Сücələrim eesti keelseid sõnu.
originaalis on muusika: Gambar Guseinli ja sõnad Tofik Mutallibov
loomisaasta 1949
eesti keelde pani selle laulukese Heino Kaljuste
venekeelseid sõnad on netis saadaval, need mind ei huvita

laul sai NSVLiidus kuulsaks pärast 1959a Aserbaidžaani kunstipäevade kontserti Moskvas

laul oli meil 1980 üldlaulupeo laste- ja poistekooride kavas, aga jäeti viimasel hetkel välja, kuna lauluväljaku helitehnika ei võimaldanud solisti ja koori laulu kokku miksida pädevalt.

laulusõnad on sees kogumikus "Eesti NSV 1980. a. üldlaulupeo laulud laste- ja poistekooridele" Eesti Raamat 1979...
sõnad peaks olema sees ka "Laule lastekooridele" Tallinn : Eesti Riiklik Kirjastus, 1956 (Tartu : Pioneer)

mõlemad on DIGAR-is väljaspool raamatukogude arhiivi kasutamiseks lukus ja no mailähe ühe laulu sõnade pärast kusagile arhiividesse tuhnima nüüd küll eksole ju :)

laulu eestikeelne pealkiri on "Minu tibukesed"
laul algab nii: Tip, tip, tibukesed, tip, tip, tip, tip, kullakesed....

originaalis ja ajastuhõngule vastavana saab vaadata-kuulata siin
https://www.youtube.com/watch?v=sH57IV8TIzo

nii

kas keski mäletab neid laulusõnu? ma ise mitte ei mäleta, kuigi sai kooris laulmise ajal need omal ajal pähe tuubitud. vbl on keskil kodus lausa need rariteetsed lauluraamatud isegi ja saab vaadata?

aitähh
 
uu 01. oktoober 2017, kl 21.57
oi, kui nummi, ma tean küll seda laulu.
mul on "Pioneeride laulik", väga armastatud nostalgiline väljaanne (algab Marseljeesi ja Internatsionaaliga, lõpu poole sisaldab matkalaule jm, mida päris lustiga üürgasime), aga see tibukeste-värk kui suht kergesisuline sinna vist ei jõudnud.
rariteetseid lauluraamatuid olen mingil määral kogunud, nii käsikirjalisi kui ka kooli "Laulikuid". ühel päeval hakkasin mõtlema, kas üldse kusagil on alles kõik kooliõpikud? Rahvusraamatukogu arhiivkogus ehk.
 
a-aa-aga 02. oktoober 2017, kl 00.28
siingi pole tegu von'iga, miks sa oma nime välja ei mõtle? veider.
 
von Freen 02. oktoober 2017, kl 16.15
siin on jah tegu lastelauluga praega mitte von'iga
ja nime pani laulule Tofik
 
naine Tallinnast 03. oktoober 2017, kl 16.20
Tean laulu, viis selline idamaise tõusude ja langustega, tip-tip tibukesed, kabujalad kallikesed...Küll sa netist sõnad ka leiad aga milleks vajad?
 
von freen 03. oktoober 2017, kl 17.33
jöudsimegi sujuvalt küsimuste vastuste vooru
järgmine on dtrikoofoor! pange aga ennast valmis.

lugudegapeetud naine Tallinnast
meie ei raiskaks Teiede kallisväärtuslikku aega siin imearmsas telhvis, kui need sõnad oleks küll ka netist leitavad
rästu 03. oktoober 2017, kl 22.19
.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati rästu 04.10.2017 09.35.
 
von Freen 04. oktoober 2017, kl 14.16
RÄSTU !

miks...... ohh miks küll.....


..... jälle ainult kirbusitt paberipial järel?

ei raatsi laulusõnasida jagada meiega??
 
naine Tallinnast 04. oktoober 2017, kl 16.03
Mine raamatukokku ja otsi sealt.Miks keegi peaks sinu pärast siin lille liigutama, kui sa ise ei viitsi oma ahtrit raamatukokku vedada. Ja pealegi,milleks vajad seda laulu?
rästu 04. oktoober 2017, kl 16.32
...ole nüüd...meie oleme teiedega valmis kõike jagama...:D aga seekord jagasime ...:DDD...:DDD
vanadus ei ole tõepoolest rõõm...:DDD
 
von Freen 04. oktoober 2017, kl 18.13
espetsialli tu naisele TALLINNAST !
ikkagi inimene...

Teiede imeõhukest ja kaunist ahtrit pole keegi palunud meie heaks rohkem liigutada, kui Teie koduses majapidamises ja magamise toas seda sihipäraselt vaja liigutada on. ses suhtes haugute Te vale puu all.

meie ahter aga liigub vajadusel igale poole (kui see nüd oli äkki Teiede põhimure äkki?), sest meie oleme vägi kõike viitsiv... kohati isegi liiga palju viitsiv. antud patoloogias on oluliseks nüansiks asjaolu, et (tsiteerime pädevaid asjapulkasid): "Kättesaadav ainult Eesti Rahvusraamatukogu sisevõrgus" ja teine asi "Kättesaadav ainult autoriseeritud töökohal"

ja see "Eesti Rahvusraamatukogu" oma sisevõrguga asub kilulinnas Tõnismägi 2, mis jääb valgusaastate kaugusele Oburjest, ning autoriseeritud töökohtasid meie ei oma.

nagu Te tähelepaneliku lugejana võisite äraaimata, siis meie küsisime ästi selges eesti keeles, et KES MÄLETAB või KELLEL ON need sõnad, sis palume lahkesti jagada. meie ei palunud OMA AHTRIT LIIGUTADA meie heaks.. kuigi see võiks olla isegi äraütlemata tervistkosutav igale ahtriliigutajale, eriti suurtele ahtritele, sest liikumises peitub tervis...

lisaksime veel niipalju, et kui meie neid esmatõlke sõnu ei saa ilma kilulinna sisevõrkudesse kohale minemata, siis järgmiseks sammuks skaalal lihtsamast -> keerulisemani on see, et me kirjutame need sõnad otsetõlkena originaalist ise siin kahekümne minutiga valmis selle asemel, et sõita Oburjest kaks tundi kilulinna, istuda Rahvusraamatukogu ootesaalides, garderoobides, infolaudades, ning muudes imeilusates ruumides ja kilulinna sisevõrgus paar tundi noja sis sõita sealt jälle teised kaks tundi tagasi.

sellise üüberoperatsiooni käigus me võtaks sis juba kogu selle sisevõrgu info sealt kaasa, mitte ainult mingid kaks neljarealist salmikest, üks vahepala ja üks refrään. viimasest elik siis refräänist on ka pool juba olemas....



seega, klaasike suhkruvett ja asi jälle laabub Teil seal TALLINNAS ma arvan
 
von Freen 04. oktoober 2017, kl 18.23
espetsialli tu RÄSTU nüüd:

jummeltänatud siis
ma juba mõtlesin siin iga suguseid asju, et ei raatsi ikkagi, sis et telhvi eiluba jagada, sest need on siuke riigisaladus, et kätte annavad ainult autoriseeritud töökohtadele kilulinna sisevõrgus, sis jälle, et rästu abikassa pani bronni piale...et ei shkerda siin miskit võeraste meestega... temae küll neid "tip tip tip tip tibukesed" ja "tiptiptiptip kullakesed" asju.. ja sis kõigeviimasena akkasime kartma, et Teiedel on miskit muud viga... mentaalpsühholoogilisvaimset äkki... et panetegi nüd ainult punktikesi...

aga nagu ära sai üteldud, sis jummeltänatud

jah
 
von Freen 04. oktoober 2017, kl 18.31
seniks aga laulgem vägagi BRO guugle tõlke järelel :DDD

Originaal

Ref:

:,:Cip-cip cücələrim
Cip-cip, cip-cip cücələrim
Mənim qəşəng cücələrim
Tükü ipək cücələrim:,:

I salm

Gözləyirəm tez gələsiz
Göy çəməndə dincələsiz
Gözləyirəm tez gələsiz
Göy çəməndə dincələsiz
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Mənim göyçək cücələrim

Ref :,: Cip-cip cücələrim...

II Salm
Gəlin sizə yemək verim
Mən su verim, çörək verim
Gəlin sizə yemək verim
Mən su verim, çörək verim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Mənim göyçək cücələrim

Ref :,: Cip-cip cücələrim...

III Salm
Arzum budur, boy atasız
Ananıza tez çatasız
Arzum budur, boy atasız
Ananıza tez çatasız
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Ay mənim cücələrim
Mənim göyçək cücələrim

Ref :,: Cip-cip cücələrim...


GUUGEL laulab eestikeeli...

Minu jeeps
Jeebid, džeeed ja džipid
Minu šikk tibud
Juukselõikäpi siiditükid

Ootan tulla varsti
Ära puhata taevas
Ootan tulla varsti
Ära puhata taevas
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kääbuskanad

Anname sulle midagi süüa
Ma annan sulle vett, anna mulle leiba
Anname sulle midagi süüa
Ma annan sulle vett, anna mulle leiba
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kääbuskanad

See on mu unistus, isatu poiss
Sinu ema on kiiresti pettunud
See on mu unistus, isatu poiss
Sinu ema on kiiresti pettunud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kuu on minu tibud
Minu kääbuskanad
 
naine Tallinnast 04. oktoober 2017, kl 18.51
No näed, said küll hakkama aga muidu otsige ja laulge ette. Nagu meievanustel muud polegi teha kui türgi keelset tibukeste lastelaulu peast sulle esitada ja miks peaks selline asi meil üldse peas olema) . Meie peades on palju muud vabaduse laule ja teisi ilusaid laule ja seda kaunis eesti keeles)...Ojeee, kääbuskanad. :)
 
skiso 04. oktoober 2017, kl 19.38
jah.
aga mind ei huvita praega ei aserikeelne ega venekeelne tekst, mis ongi asja pointiks nigu

****************

hokkei
kuna see originaal eriti mitmekesisuse ja vaimuhiilgusega ei löö (nuuh, laste... eee... mudilaste laul ikkagi eksole), sis nii ütelda köki-möki

von Freeni tõlge siis


Ref:,:
Tip, tip, tibukesed,
tip, tip, tip, mu kullakesed
sulekerad, pisikesed,
siidikarva linnukesed :,:

1.
tulge välja päikse kätte
tulge jooge puhtal lättel
tulge välja päikse kätte
tulge jooge puhtal lättel
Oi minu tibukesed
Oi minu kullakesed
Oi minu pisikesed
Oi minu linnukesed
siidikarva pallikesed

Ref:,:
Tip, tip, tibukesed,
tip, tip, tip, mu kullakesed
sulekerad, pisikesed,
siidikarva linnukesed :,:

2.
tulge saate teri, leiba
siin on ussikesi leida
tulge saate teri, leiba
siin on ussikesi leida
Oi minu tibukesed
Oi minu kullakesed
Oi minu pisikesed
Oi minu linnukesed
sulekerad, pallikesed

Ref:,:
Tip, tip, tibukesed,
tip, tip, tip, mu kullakesed
sulekerad, pisikesed,
siidikarva linnukesed :,:

3.
tulge väiksed orvukesed
siidikerad, pisikesed
tulge välja, kullakesed
minu väiksed linnukesed
Oi minu tibukesed
Oi minu kullakesed
Oi minu pisikesed
Oi minu linnukesed
siidikerad, kullakesed

Ref:,:
Tip, tip, tibukesed,
tip, tip, tip, mu kullakesed
sulekerad, pisikesed,
siidikarva linnukesed :,:


ja tümakas siis kah otsa




AGA ma olen siiski valla ka esimesele H.Kaljuste eestikeelsele tõlkele, sest seda ma otsin praega tegelikult eksole

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
järjekindel teine 04. oktoober 2017, kl 19.42
mõtlen Tallinna-prouat. Peab's kohe alati "paika panema" kõikvõimalikud abipalujad?
 
skiso 04. oktoober 2017, kl 19.46
..nojaaa, et see sisselogimine asja ette läheks, siis üks elav link veel

seekord siis venelaste tõlgendus sellest laulust kah, et oleks pilt selge.




_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
naine Tallinnast 04. oktoober 2017, kl 20.18
Olen väga viisakas , ei pane ühtegi meest paika, kui ta sinna ise ei lähe, ärgu mingu.
rästu 04. oktoober 2017, kl 20.26
sinu teksti ma sahkerdasin ära...kui lapselastele külla lähen...üritan laulda...:D


ja ...kui otsid puhtast viisakuses...või kuidas nüüd öelda....seda esialgset eestikeelset/Kaljuste/ teksti...unusta ära, sul on hea, südamlik tekst...:D
Jessas...ma lähen nüüd puhkama, pingutasin täiega üle...:DDD
 
von Freen 04. oktoober 2017, kl 20.30
eilähe jah
ise küll ei lähe
kui naine TALLINNAST järele tuleb ja viib ja sis kätt oiab niikaua, kui seal sisevõrgus asjad korda saavad, nuja sis tagasi kärutab kah meiesid, sis oleks vbl mõtlemiskoht kusagil, kui aega oleks, mida ei ole, sest selle viimasegi mis nagu oli, ma praega raiskasin siia telhvi stuudiumisse enne ära ja praega juba võtan omsest juurde


korraline kontrollringkäik ajurakkudes

pole aega, et sellele mõelda
aega mõelda, kas on üldse aega
aega pole, et endale öelda:
vaja mõelda!
ja nii lööngi käega

/Teiede von F./
 
naine Tallinnast 04. oktoober 2017, kl 20.44
Tegelikult see laul pidi olema mingis 3 klassi laulikus ja 30-40 aastat tagasi. Jumal küll, see ju ükstaskõik, kelle sõnad, laula nende sõnadega, mida siin välja pakuti, et ...siisikarva linnukesed ja lõppu pane tiiskandiga, et kääbuskanad pisikesed.:)). Kellel vaja, küll see aru saab , peaasi et meenutab originaalviisi. Lohutuseks seegi. Ole tugev!
 
heheeheee 04. oktoober 2017, kl 20.58
suva, neh.
Tahab inimene rosoljet, no, pole peeti! Tühja temast, tee rosoljet kõrvitsast, suva, käib ju kah!
 
jeerum 05. oktoober 2017, kl 04.43
võta naine tallinnast ja viska heheeheeed , st võta peet ja viska kõrvitsat, ühed juurikad kõik.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!