Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
kaasa kiskuja
 
must 21. veebruar 2018, kl 07.57
kaasa kiskuja
kisma

Naistekas nüüd naiste kismaks muutund
pole must huumor neid oma käega puutund
kes varem seda mõtet selgitada ära on suutnud
nüüd keerulise teadus uueks tähenduseks uutnud

on ostudekski naistel ostukeskus Prisma
kus Naistekas võib arendada ühe tõelise kisma
kord naistele see asutus ostlemiseks loodi
nüüd kaasa kiskuvamaks muljeks on minna poodi

sinna mehedki võivad võtta kaasad kaasa
kui lilled mis kõikjal laiumas on üle aasa
kuigi seda pigem suvel - mitte aga talvel
peavad kõik nüüd kisma vastu olema valvel
 
kaasa kiskuja 25. veebruar 2018, kl 12.52
100 aastat Eesti vabadust ....

..algas hommikul ETV saatega "lipu heiskamine ".
ÜKS KAUNIMAID KOHTI OLI
vastus küsimusele kooli vilistlaselt reporteri küsimusele :
"Milline võiks olla parem ja kaunim Eesti "?
Vasus oli : " See kui tänagi - kui kogu rahvas koos - kõik on pidumeeleolus , ühe asja eest väljas . Kõik rõõmsad ja kurjus kui unustatud asi .

seda vastust tahaks ka 50+ nurgakeseski rakendada .
miks vaid pidupäevadel ollakse ühtsed , rõõmsad , jagamas ühtsuse tunnet kõrvalseisjatega ?
miks ei võikski see olla kui igapäevanegi nähe ?
kas selleks et olla ühtsed aitab vaid ainult .....
välisvaenlane ?... kes kõiki meid ohustab ja allutab ?
kas igapäevaselt on keelatud olla sarnane - ühtne ja kokkuhoidev rahvas - kui laulupeolgi ?
miks just sellistel päevadel hakkame kahtlema et
üks eestlane polegi ehk teise Eestlase maiuspala ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
samas imestan et lihtsamad teemad 50+ ssis kaasavadki jutukaslasi - keerulisemad kus rahvaheaolule mõelda koos saaks jäävad aga tähelapanuta ? .. ehk siis kaasa rääkimata ?

loen muidugi ka kõrvalteemad läbi et saaks pilti mis toimub üldse 50+ ssis .
järeldus : lihtsus (kui mokalaatki ) kaasab - keerulisus (keerulisem) aga mitte .
ühinen Tiuduriga saamaks paremad inimesed kokku kuskile koos millestki arutlema - vastukaaluks vastanditele - kõike halvustajatele .

Toredate inimeste tore teema
(Lehekülgi: 1 ... 4 5 6) Tiudur
,,,,,,,,,,,,,,,
üleskutse : tulge ka teemasse "Kaasakiskuja" kus koos võiksime arutada meid kõiki puudutavaid küsimusi .
luban : et kõik tulijad kes meil kõikide pärast muret tunnevad - ei saa negatiivsete möödujate ja läbi astujate halvustavat suhtumist taluda - astun ise kõikide eest välja kaitstes "tava interneti " lausmahategijate eest - mul ON selles kogemusi .
On loomulik et paljud läbiastujad on pöördunud tagasi minekule - kui "kohalikud kohalviibijad " nad rünnakutega (solvangud mitmetel põhjustel peamiselt aga kõike mahategemine ) minema on peletanud .
tulgem kokku kui Maarjamaale Vanemuise kannelt kuulma .
See "kannel" oleme meie ise !
 
must huumor 28. veebruar 2018, kl 09.30
kaasakiskuvmaks kui
kaasa kiskuja
on ehk
Must huumor

huumorit välgust ja paugust


lapse avastused
vanaisa selgitused

kord kui vanaisa kempsust naastes van(a)emalt sugeda sai et kempsus oma sisemist väärtust poleks vaja olnud kuuldavale tuua ; mida nüüd lapselapsele öelda selgituseks - mis hääled need olid... ja kust ...tulid ?
vanaise (vanaisa)kes suu peale kukkunud polnud - ajades silmad vähe pungile (et naeru tagasi hoida)
vastas : "See kui rahva hääl mis kuuldavale tahab tulla ja tuua kannatuste rada kuuldavalt kuuldavale mida kordki häälekalt väljendada- vastukaaluks pikale vaikimisele ülekohtu vastu ülalt ja ülevalt - nii jumalalt, taevast kui valitsuselt.
See kui jeeriku pasun enne viimset päeva näitamaks aega et nüüd .... tuleb minema hakata . Minema hakata - valguse poole ...et lõpp panna ajaloole .
See kui välk ja pauk ...pauk ,mis alati järgneb välgule ; on ju välk kui valgustaja pimedas maailmas mida varjutavad ja katavad tumedad pilved ... mis kunagi väikstena olles nii valged olid kui väiksed lambukesed. Kui ahnus kasvades koos valget lambuketsega - kui rünkpilvedega - kasvas sedavõrd suureks et päikest varjutama hakkas , siis saabusidki viimaks pimedada ajad kui päeval oli taevas must - müristas ja välku lõi - vanakurat silku sõi .
Millest tuleb välk... ja pauk ?
ja miks Pauk venekeeles ämblikut tähendab?
Teaduslikult lähendes temale (teemale )tekib välk hõõrdumisest - ja seda just "kõrgemal tasemel" - nii taevalikus Jumalavihas (et avaldada armastust rahva vastu kes patustamas mitte kogu oma raha kirikusse ei too vaid selle avalikes kohtades kui seda on avalikud majad maha laristab ... vaid välk ja pauk (ämblik) võivad veel mõistusele tuua roojase rahva kes abi elu rikkudes (rikkudes - mitte algustähega Nii ja Naa) käib ikka patust rada pidi .Jumal karistab rahvast kõige eest müristades ja välku lüües .... kui kõrgem valitsuski (riigi valitsus) - loll on see kes põhjust ei leia . Teaduslikult jätkates lisame et hõõrumised ,mis tekitavad hõõrdumisi mustade pilvede vahel me kohal , ongi välgu tekitajad mis ka müristamist esile kutsub .
Kõigele sellele mõeldes .... müristab viimaks ka vanaisagi .... kui Oma sisemisi väärtusi esile tuues seal kus sellest kergendust saab - ja pinged vabaks .Ei saa mitte vaiki olla ! Vabaduse hääl peab ükskord sama kuuldavaks - kogu rahvale !
Nii müristabki kogu rahvas end kergendades ja vabastades pingest - kõigest hingest .
Tagantjärele tarkuseks - veel teadust appi võttes - lahendane probleemi ka teaduslikultki .
Kui kaasaegses sõjas on kasutusel nii õhk ja maa raketid + raketid õhk ja õhk - nii on ka looduslikuks õppematerjaliks välk nii taeva ja maa vahel kui ka pilvede vahelgi .
Allegoorias sõda pilvede vahel tähendabki sõda ülem valitsuste vahel (jumalad ja valitsused) - mis võrreldes maaga kokkupuutele on lausa" õhuline" . Mõelge kui saate vastu nägemist nii et peale seda maaga kokkupuudet polegi - see kui õhuline kokkupõrge vaid .
Kui aga peale "välku" näoli vastu maad prantsatate .... on ööbikute kuulamine kauaks kehtiv ... kui kauaks meeldejääv mälestuski.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kuidas teie peres .. selgitatakse "välku ja pauku" meie endi sees ja seaski ? Kas ainult sõnaga kui väljendiga "Kõhutuul" ....või siis ka kui kohalik vanaisagi ..... värvikalt ja lõbusaltki ?
Pidegem meeles tõsiasja et .... lapsele jääb meelde värvikas lugu paremini kui tõsielugi . Milleks muidu on loodud muinasutudki täis valet kuid see eest huvitavad, värvirikkad ja meeldejäävadki ?
 
kassa kiskuja 28. veebruar 2018, kl 10.40
midagi uut ja huvitavat
mida Kaasa kiskujaski
näha ja arutada tahaks

50+ nurgake
eelarve
"hull" 25. veebruar 2018, kl 18.51
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
See et alkoholi aktsiis annab end õigustada rahva tervise parndamise ja kaitsmisegagi on esile toodud kui valitsuse hoolitsus .
Kui aga iga joodik õigustab end et joomata saab vähem aega elada kui söömata ... siis kas seome lipsu ette kui moodsama poomisnööri - ja lisame sala ka söökidelegi aktsiise ?
"Kõri koomale" alustuseks joomisele - siis söömiselegi kui tervisekaitsele - loll kes põhjust ei leia . Kõri koomale (sõnast kooma) söögile aitab võidelda paksuks minemise vastugi ! Rasvumine halvendab sportlikku eluviisi Eestu rahval .Jätkem söömine - asendagem see joogaga (mitte joomisega) jaaa .... rahvas peen ja (S)ale kui piitsavarred - kui Vilja kõrrred .... koltunud kui "küpsed" ja valmis on . Kogu eesti rahvas ... baleriinideks !
Söömise asemel seiskem jooga asendis peapeal tunnike või kaks .... ja söögiisu kaob ise ära - kaob ära ka sit .. minegi . Siis närigem porgandit ja kõrvenõgese suppigi mahlakuseks pealegi .....kõik looduslik - roheline - söök kui mõtleminegi .
Kokkuhoiud missugune ! Rahvas peen missugune ! Peen nii et pindki pee sse ei lähe - ei mahu lihtsalt!
Pole siin midagi pekki näost sisse ahmida !
Kogu nõuka aja unistasime taisest (l)ihast - pekk(S) oli see mis sealihaks (n)imetati - pekkis oli elugi siis .
Nüüd elame maises (Tai -ses) elus ! Olemegi ikka veel - elus . Ime kül .
Nüüd aga il(m)a lõõpimata.
Kas ikka Oma raha äraandmine naabritele on see kõige õigem ? Onjuu aastatepikkune kogemus olemas kui meist rikkam naaber Soome meile kõik oma rahad tõi ostes meilt odavat alkot . Miks sellest nüüd lollust õppida ja ... järgida Soomet ?
Maailmgi peteti ära - tehes sellega Eesti maa kogu maailmas enam alkot ostvaks maaks maailmas ! Tegelikult kui aus olles - "aitas" selles meid meid meist rikkam Soome .
Miks mitte enne kooskõlastada naaber Lätiga et koos tõsta järkjärgult aktisiisi - hoolib juu Lätigi oma rahva tervisest ?
Samas on ka kapitalistlik reegel kõikidele teada ja tuttavgi - kus on odavam - sealt ostetaksegi .
Rongkäik Lätisse - alko ja kütuse rong - oli tegelikult mõistuse hääl valitsusele rahva poolt , kes mitte rumala Ossinovski arvamusel kõik tuhanded polnud ära ostetud alko tootjate poolt - vaid Oma tarkusest tulid teatama valitsusele selle rumalusest .
Olukorras kus üksikud riigivargad võtavad ära tuhandetelt võimaluse paremini elada ; üks varas võib ilma jätta tuhandeid raskes olukorras olijaid; lisandub sellele veel üksik lollpea Ossinovski ,kes soovides teenida paguneid , jätab ilma riigi ja rahva miljonitest millega rahva heaolu parandada . Lollus on valitsuses sama mis riigivarguski . Lollusegagi saab rahvast paljaks varastada .
 
kaasa kiskuja 01. märts 2018, kl 12.12
midagi kasulikku kõigile automanuikele
kaasa kiskujalt


... 01. märts 2018, kl 10.28
tõesti jääb arusaamatuks miks siia rubriiki pöörduti. autoabi rubriigist võiks käivitamise kohta uurida ja seda miks uut akut ei ostata, tuleb küsida terviseabi või rahamured rubriigist.
üldiselt kui annad oma autost voolu, siis mootor ei tohiks töötada, sest vastasel korral VÕIB sinu auto elektroonika saada kahjustatud.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kunagi olin abiks paljudele auto käivitamisel külma ilmaga - andes akult akule krokodilidega voolu . Tulemuseks oli et - mitu generaatorit põles läbi . Töökoja elektrik seletas mulle selle asja ära .
Eriti jaapani autodel on "nõrgad" generaatorid .Et nõrk genekas ka nõrka vastupanu avaldab mootorile (millega on ühendatud rihma abil) tagab sellega minimaalse kütusekulu . Kiiretel pööretel tagab see suurima võimsuse - ehk siis nõrka voolu kiirelt jagades saavutab max võimsuse . Nõrgad mootorid omakorda saavutavad samuti võimsuse pööretega..... siis ka koostöö kiiretel pööretel. Nõrgad on ökonoomsed - millest ka kütuse kokkuhoid .
Käivitamisel mõned jaapanlased lausa eemaldavad voouringist sel hetkel geneka - lülitades kohe tagasi kui starter lõpetab .
Krokodillidega voolu andmisel ongi oht geneka läbipõlemiseks . Abi võiks olla vaid
1. kõrgetest pööretest (voolu andjal)
2. enne startimist oodata tühja aku laadimist (voolu saajal .. seda töötava mootoriga v andjalt )
3 . kindlam kõigist aga - mootor seisma ! (voolu andjal) .
see oli (tasuta) lühikursus voolu andmisel teisele autole .
 
kaasa kiskuja 01. märts 2018, kl 12.21
lisaks eelmisele

kui mootor seisab - on kõik elektroonika ka välja lülitatud - seega kaitstud
 
kaasa kiskuja 03. märts 2018, kl 17.33
snaiprid

uus ja naljast pungil teema .
pungil nimede kuritarvitamisestki :
Pjotr - ahh ! -kuul pähe
ivan - ahh ! - kuul pähe .

hetkel aga on teles
"Su nägu kõlab tuttavalt "

kus igakord on Viinalast pingul
kui Mart Avandi ta nime ütleb ?
kas ootab midagi kaasaegsemat ?
midagi mis enam sõbralike maade
Läti ja Eesti vahelist kaubandust
kajastaks (kaasajastaks) ?
nagu näiteks : viinalast - viinakast ?
esimesel juhul lisatud lõppu T kui Tallinn
teisel juhul L - linnuke asemel K - i kunglarahvas ?
 
kaasa kiskuja 06. märts 2018, kl 12.15
et ETV - s hetkel räägitakse vanurite hooldusest
siis paralleelselt tekkis mõttevool peas
hõbedaat juustes - kullast südames
eluandmisest noortele - kes nüüd ...
oma(le) elu andjaid .. peaksid kui
NEMAD kord NOORI ... POPUTASID !?
KA ON LOOTAGI - vastastikust hellust -armastust ?

järgmises postituses arvan et Luule räägib edasi
 
kaasa kiskuja 06. märts 2018, kl 12.33
kuulan siiani veel ETV -s
riigikogu koosolekut
eakate hooldusest ....
ja Luule sündis hinges :

kuld ja hõbe

rääkimine hõbe
vaikimine kuld
on tuntud tõde
et toitev maamuld

kord läheneme elu Koidule
sipeldes emakese kõhus
elulõpuks minnes mullatoidule
lõhnagi ei jää meist alles õhus

on elukene kõgile meist antud
et midagi siin elus tõelist luua
kord oleme kätel maamulda kantud
ei saa me enam miskit - süüa ega juua

ja viimsed sõnad öeldakse meil hauas
mullast oled sa tulnud - mullaks saama pead
palju kaunist öeldakse veel viimses peielauas lauas
sest surnust räägitakse mitte halba vaid - head


nüüd sarnaselt kui teles telesaade
tahaks luua vanuri elust tagasivaade
kord nooruses oma lapsi ta kallistas
neid enesest rohkem veel armastas

siis ellu hiilis vanadus ja märkamatu nõrkus
kadus endine jõud ja varasem uhkus, kõrkus
pole enam nooruslikku energiat ja jõudu
nõrkus kätes jalgades toob hingegi õudu

mida öeldagi kõigest nüüd kokkuvõtteks
mida öelda elumotoks ja meiegi elumõtteks
kui kõikidele hinge üks sügav elumõtegi läheks
et vanemaid hooldades ...ei jää millestki väheks
 
kaasa kiskuja 06. märts 2018, kl 12.37
trükivikat

ja viimsed sõnad öeldakse meil hauas
mullast oled sa tulnud - mullaks saama pead
palju kaunist öeldakse veel viimses peielauas
sest surnust räägitakse mitte halba vaid - head
 
kaasa kiskuja 06. märts 2018, kl 12.46
meie Valitsuse
HÄBIPLEKK

just ütles kõneleja - Tiina Kangro :
....vähesed kes on veel .. saali jäänud !!!???

mis Abi selliselt valitsuselt lootagi on kui .....
isegi ei viitsita koosolekutel kohalgi olla !!??
kui palju veel peaks "rasva söönutele" maksma (palka) .. et kohal ollagi - rääkimata veel tahtmisest midagi ära teha Meie - vanurite heaks ?
 
kassa kiskuja 07. märts 2018, kl 14.30
midagi "kreemist"
50+nurgakesse

Aavo Kreem
5. märts kell 6:30 ·

Tiksub juba rahamasin
tilgub rahakene kasin
pensionär end sätib valmis
ja loeb raha selles salmis...

Tagavara kodus pole
küll see eluke on kole
pangast tooma peab ta senti
et saaks elul maksta renti...

Tühja rahakotti vahib
välja raputab sealt prahi
seinapragu kaua pinnib
rahakraan on külmund kinni...

Siis vaid päästab teine moodus
ehk on poes ka miski soodus
miks on kurb see elu õhtu
miskit pole panna kõhtu...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211298133758274&set=a.3312470459755.2127821.1507965515&type=3&theater
 
kaasa kiskuja 08. märts 2018, kl 14.30
kunst ja looming

Luua saab mitmesugust ja erinevat kunsti .
Mis eristab loomisel kunsti loovast tööst ja töö tulemustest ? See et kunsti loomisel ka meeled - kunstimeeled - saavad oma osagi . Näiteks arhitekt on samal ajal nii väärtuse kui ka kunsti looja . Kunsti puhul aga eristame ainult vaimset loomingut ja materialiseerunut loomet (skulptuurid ,taiesed,maalid ,kaunistused ja ehtedki - viimased koosnevad nii praktilisest kui kunstilisest osast..kui arhitektuurgi ).
Kui oleme juba eristanud kunsti (muusika,luule, skulptuurid, maalid jne.) praktilisest loomingust (ehitused, mehanismide tootmine jne. ) siis vaadakem korraks kunstinäituselegi .
Kui olete naasenud kunstinäituselt suurte emotsioonidega , mis ületavad kordades televisioonis nähtud igapäevaste nähtustega kui näiteks "seebikad" - ongi tegemist kunstiga .
Kui aga sellist külastust saaab võrrelda maailma kuulsa satiiriku /humoristi Bidstrupi joonistus seeriaga : "Isa külaskäik kunstinäitusele koos rüblikust pojaga " - kus mõlemad kui eripõlvkonna esindajad otsivad kunsti seda leidmata - näevad skulptuure mis nii mõtte - kui ajuvabadki on - siis tekib mõte : kuidas julgetakse raha küsida külastajatelt .. kellele peaks võimaluse andma raha tagasi saada (ja küsida) ? Kui kirss tordile lõppes nende külastus näituse ukse taga uue verivärske kunstiteosega : hulkuv koer oli pingutades saanud hakkama - kunstiteosega ! (millist leidus näitusel küllaga) . Rüblik, tirides isa kaasa, näitas kaugelt juba sõrmega kunstile - mille äratundmise oli omandanud näituselt - junnile - mis kui šhit auras alles "...kui ahjusoojana.
Nii tasapisi lähenedes luulele , mis oli tegelikult peamine mõte tänasele mõtisklusele kunsti teemadel , tahaks võrrelda erinevat luuletki kui näiteks üldnimega kunstisuunale -Tants .
Tants jaguneb ajaliselt
klassikaliseks (mazurkad, menuetid kuni ballett ja valsini väljagi ).
rahvalikult aga
rahvatantsudeks , polka ,kaerajaan jne (täielik ülevaade rahvatantsupeolt ).
seltskondlikeks
nö . Ballitantsud , seltskonnatantsud (valss, rumba ,tango,samba, tšadsa, fox(trott) jne ).
lõpetades abstraktsusega kui moodsaima tantsuga .
Luulegi maailm tuleks lahti harutada jämedalt
riimi ja riimitu luule vahel .
Riimluule - kui klassika , kui Ballett, mis allub kindlatele reeglitele ( ei näe ju balletis muid tantse kui polka + kõik seltskonnatantsudki ).
Miks peab üldse riimitust luulest rääkima kui luulest? Miks ei võiks kauneid mõtteid väljendada ja edasi anda jutustavas vormis? Miks peab nö. luulet vägisi vägistades suruma salmidesse , kus kui mõtetud mõtted ja sõnadki on puistatud kui liiv postamendile - nimetades seda luuleks (kui skulptuuriks näitusel )?
Parimaks näiteks on teine laureaat aastal 2017 luulevõistlusel , kus mõtetud sõnad ja mõttedki on kui labidaga laiali paisatud "väetis" või otse öelduna "Shit" - paisatud luulepõllule (pigem kui "luulepõlule") . Täielik riimi ja ajugi vabadus - pigem mõlema puudumine kui puudulikkus .

Et kap. maailmas nõudlus tekitab pakkumise - on see valesti mõistetav kui pakkumiseks on "Shit" .
Kap maailm aga paneb kõikjal asjad paika - kel raha sel vägi ; rahakad puistavad raha saamise eesmärgil luulemaailma täis soperdisi täis luulekogusid ... "lastes täis " kogu luulemaailma .
Andekaid on aga varjus määratu arv - kel ei jätku raha oma pärleid avalikustada .
Kui lauluvõistlustel on eelnevaks sõelaks 3 liikmeline komisjon , mis eoses välistab väga halva kvaliteedi , siis luulemaailmas on selleks ainuisikuliselt " Luulekevad "ja "Luulesügis" eestvedaja , kellest sõltubki ajuvaba teise laureaadi sattumine nii kõrgele kohale kui "Ämmale kingitusena". Lisaks veel mõned kui näiteks : "Kalju Lepiku luulevõistlus".

kokkuvõtteks - kui kokku korjata kogu eelnev info - vajab Eesti luule kaitsetki rumaluse eest .

lühidalt veelkord :
miks nimetada luuleks riimitut riimitust ?
miks mitte jutustust (riimivaba) ei võikski nimetada jutustavaks jutustuseks ?
on olemas ka sonetid , regivärss, haikud , valmidki . kas ei peaks need nimetamagi
"Luule alavormidekski "?
Eesti keel on arvatavasti üks kaunimaid keeli
üldse maailmas (ülemaailmsel võistlusel saigi kas teise või kolmanda koha ilu poolest ) lisaks on see keel ka riimidegi poolest üks maailma rikkamaid keeli .
Kui kullakoormastki ei oska mõni "luuletaja" leida kulda kui riimi , siis miks tungida ja pürgida lauljakski kui selleks pole ei muusikalist kuulmist , ega lauluhäältki ?
Et mitte targutada siin kui "jalutu jooksutreener " õpetamaks jooksma - lisan omalt pooltki näitee miline võiks olla üks
"ideaalne luule "
kui
"Kaunim luule "
mida meenutades lähed õhtul voodi võttes enesega kaasa kui kallima Luule - kui mitte seksikaaslaseks et luua uus inimene - vaid - luua kaunim maailm igapäevasuses ja selles kaunima leidmisel selle leidmises .
Kui luulet lugedes tekib tunne et kuuled muusikat - mida kaunistavad lisaks sõnadki - kui laulusõnad - mis laulavad veel kaua sinu hinges ja südameski sedasi edasi ... kuni uni sind külastab viies kaasa unelmate maailma - kaugele kaugele kus on sinu kodu ..... .

Ideaalne luuletus
Kaunim luuletus

Kui muusika-või linnulaul,mis metsas kuuled
Mis nõiduslikult hinge sulle poeb
Kui su mõtteid paitab nõnda mõni luule
Et su sisemuses tärkab miski ja on soe

Siis luules hakkab kajama kui taustaks viis
Ja sellele just lisaks loed sa sõnu
On luuletus vast õnnestund siis
Kui veelkord tahad lugeda,sest tunned mõnu

On laulul tihti ilusam meloodia
Ja sõnad lausa mõtetuna näivad
Kuid soovib meeldivaima luuletuse looja
Et paljud erinevad tunded koos siin käivad

Kui luuletus sul tundub lausa muusikana
Ja meenutama hakkab kaunist laulu viit
Siis alles täiuslikkus peitub selle taga
Sest hinges täitnud tühja koha oled siit

Saab muusikastki meeliülendava tunde
Võib leida justkui peidus olnud sõnu
Kuid veelgi enam raputab su hinge
Kui meelde tungib miski justkui kõmu

Kahjuks sageli on levinenud luule
mis riimist kokku pandud justkui mosaiik
pole mõtet sees ja sõnumit ei kuule
sellist kokku klopsida võib iga friik

Kuid kui mõte peitub ridadel ja nende vahel
Loetut mõtestada saab ka omamoodi
Ideedest sillerdavaist sünnib mõtteahel
Tahad luuletuse kaasa võtta kasvõi – voodi
 
kaasa kiskuja 10. märts 2018, kl 15.27
Torumees 09. märts 2018, kl 21.25
Ja mina lootsin ,et ehk saame nüüd teemale !Päike meie tänavas" lehekülgede arvult järgi jõuda ja ehk isegi mööda minna, aga näe lõpetati see "ja veel üks päev" ära.
Krt, keeruline lause tuli, aga ehk saate aru!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
xxx 10. märts 2018, kl 08.51
tegelikult oleks võimalik teema taastada, aga ma pigem usun, et see teema kustutakse.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

vastab kassakiskuja
teema "Päike me tänavas " on alles
ja vaid järgmisel leheküljel .
taastatud on mu meelest vaid üks teema -
ja see oli kunagi Luuletaja teema
"Vanem paar " ..
mis hiljem ikkagi kustutati .
See kadunud teema - "Vanem paar"
sai 16 kuuga 170.000 vaatamist -
lehekülgi ei mäleta .
 
kassa kiskuja 15. märts 2018, kl 11.11
kell sai 11 -11
armastagem üksteist

saagem tuttavaks

eksootilise kaunitariga fb tutvumise lahtris " teda võiksid sa tunda " :

Ana Paula Dá Silva Silva

talle saab ka tutvumise sooviavaldusegi saata - kes soovib see proovib

teiele vaatab kohe vastu üldtutvustav pilt (tavaliselt näopilt)
selless aga vaatab teile vastu .... naeratavad punnis põsed !https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122382311931864&set=a.122270448609717.1073741827.100024802883682&type=3&theater
 
kassa kiskuja 19. märts 2018, kl 15.20
TÄNA SIIS esmaspäeval
selle kuu (kalendri mitte taeva kuu)
3- nda nädala esimessel päeval ....

.. näitab ETV KELL 10-10 MULTIKAT .....
mille nimeks
(kui imeks.....mitte kui imema vaid - imet imetlema)....
oli väljamaa keeles (originaalis ) :

"Mõlanik" ..........ehk mõla n ikk )

et multikal tõlgetki polnud , näitabki et möla(nik)
ongi tõlgitsematu tõlkimatu !?
erinevalt mokalaadast on möla ainult möla ;
mokalaadas võib ka (häid) mõtteidki "sisse kukkuda " .

kaaasakiskuja leiabki et .. möla ongi vahel kõige kaasakisuvamgi !.... mida näitb ka 50+ nurgakese
valdav temade (teemade) käsitluski .
katsetamegi tänagi eelpool olevat "möla" katsetuseks kas ikka on - või siis mitte -
möla see kõige kaasakisuvam (või siis mitte) .
 
kassa kiskuja 21. märts 2018, kl 11.22
igav on

igapäevasuse igavusse lisab värskust "silmad lahti" tähelepanekud kõige ümbritseva suhtes .
Naistekas suunab pilgud naiste kuningriiki kööki - mida seal näeme ? (seal - mitte siga - vaid seal kui asukoht).
näeme - pudelit ! pudel mitte kui meeste silmarõõm alco - vaid taimeõli .
loeme selle pealt leedu keeles - augu (taime) ?????
loeme seega : augu ella (leedu k. - tere ?).
Õli (leedu k. - aliejus )
ella (eesti k.) - sveiki ???
kiri taime õli pudelil : "augu ella "!
et see haukumisena tundub võiks olla -haugu Ella ?
aga mis auguga siis ikkagi tegemist on ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
samas kõrval asub pudel lapse köharohuga (köha siirup). sellelt loeme : sedituss !?
kas oleks pidanud olema - selgitus ?
 
kassa kiskuja 22. märts 2018, kl 11.22
igav on
kelle tund
keele tund

tühjus on mida täita tuleks ....rõõmuga mitte kurbusega . seega järama ja närime sõnade mitte inimeste kallal .
võtaks eakohase kuningliku - tänapäevalga lausa presidendiliku tõve kui haiguse - parkinson .
kui olete saanud või hankinud selle kusagilt omale - õnnitleme teid .....kuningliku perre sisse saamise puhul .
oli see ju mailma suurima riigi president kes selle parkinsoni maailma kuulsaks tegi - ülemaks kui hõbevara ...tahaks parkinsoni tunnistada .
lahti harutatult oleks tegemist sõnatüvi kolmest osast koosnevast nähtusest : park - in - ja son .
1 . park kui : lõbustuspark
2. in kui popp ehk ingl. k . "sees".
3. son - ingl k. - poeg ...vene keeles - uni

kokku saamegi : lõbustuspark - popp ja sees - poeg kui uni kaasas ....kõik koos jalutamas.
et see ka presidentlik nähtus on .... peame ka sõna "president" lahti harutama ja arutamagi .
president pole pretsetent ega ka pressi tent .
et pressi tent tähendab e. k. tõlkes pressi (pressimine , press kui ajakirjandus) siis sõna "Tent" on presendist katteriie e. present - mis sel kujul mitte kui kink pole .
samas on ka samastatavad nii press (ajakirjandus) kui ka press selle poolt pressi tendile .... mis uksest aknast sisse end pressib (hea on olla vaba inimene vaba pressist kõigis mõtetes) .
see oli tänane keeletund ! (kelle tund ?)
 
kaasa kiskuja 24. märts 2018, kl 16.00
50+ vanuses peaks olema loomulik ....

..et oleme kas vanaisad või vanaemad .; vana vanemad , jagades seltskonda lapselapsega ja kuulates mida tal öelda on kui "muna kanale" .
"Tule eile meile " - sarnased ütlemised hakkavad pähe kui - meie puhul näiteks 4 aastane - ütleb , vaadates sulle sügavalt silma ja ohates alustuseks : "Mäletad vanaisa kui ma olin alles noor ...!!?? ". Küsin temalt täiendavalt : " Kas mõtled kui olid väiksem ja pisikesem ? Kas nüüd oled juba vana "? Selle pealegi on 4 aastasel tarkpeal vastus olemas : " Vana olen ma siis kui juba viiene olen" . "Ah soo - või niimoodi on asjalood ... juba " - saan vaevalt sõnad suust .. vastuseks.
On iseloomulik et täiesti tavalised ütlemised,sõnad ja lausedki - täiskasvanute suust - muutuvad lapselapse suust väljaöelduna - pärliteks ... ja sõnades kullaks . Nautigem seda "kullapalavikku " ja "KULDAEGA" - sest sedagi pole antud meile igavesti - peagi kasvab väikene suureks - viies sellega igaveseks minema 3-4 aastase siiruse ja aususegi . Imetleme et juba 4 aastaselt teeb väikene mõneski kohas juba (vanavanematele) silmad ettegi ... olles sageli arvutiski enam kodus kui vanemadki . Kujutage ette vaatapilti kui 4 aastane võtab sult käest kinni ja tirib /talutab sind arvuti suunas öeldes : "Mängi minuga "Tulepoiss ja Veetüdrukut - mäletad kus me ajasime üksteist taga ja jooksime võidu "?Mina olin sinust kiiremgi . (muidugi kui vanaisa meelega "kokutama " jäi oodates väiksemat järele ja lastes möödagi - mängusõpru peab ju hoidma ). Aga mälus teeb väikemees sageli silmad ette - teades kus mis mäng on ja kuidas seda leida .
Järelpõlve edu teebki meeled rõõmsaks .
Kuidas on Teil kõikidel siis 50+ nurgakeses asjad järelpõlvega ? Jagage meilgi Oma rõõme ja kogemusi järelpõlvest ja eriti veel siirast ja ausast lapsemeelsusestki .
 
Kuldsed pärlid 24. märts 2018, kl 16.16
Avasin selle teema. Ükski kaasa kiskuja postitustest ei kiskunud mind lugema. Ja üldse ei meeldi kui postitused on väga pikad. Kui on isiklik kirjavahetus, see on teine lugu. Siin võiks aga lühemalt end väljendada.
Lugesin aga läbi kaasa kiskuja viimase postituse ja otsustasin, et kirjutan ka mõne rea.
Ei ole küll vanaema ega ammugi mitte vanavanaema, küll aga olen nõus, et lapsed on meie elu kuldsed pärlid. On andekamaid ja vähem andekamaid, aga nendega on tõesti huvitav.
Mäletan ka oma noorusajast kui õdede lapsed olid väikesed ja naabritädid imestasid nende nutikuse üle. Enda lapsed olid jälle omamoodi andekad ja toredad. Kahjuks see aeg on üürike.
 
kassa kiskuja 26. märts 2018, kl 20.21
Kuldsed pärlid 24. märts 2018, kl 16.16
Avasin selle teema. Ükski kaasa kiskuja postitustest ei kiskunud mind lugema. Ja üldse ei meeldi kui postitused on väga pikad. Kui on isiklik kirjavahetus, see on teine lugu.
Siin võiks aga lühemalt end väljendada.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tere kuldsed pärlid.
alustaks lõpust : Siin võiks aga lühemalt end väljendada.
Vaatasin oma postitusi "viis viimast" ja visuaalselt olid kõik need
ligikaudselt samapikad kui Teiegi oma. Selgub et enam lühemalt ei saagi ?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Dikteerin järgnevat Teie postituses : Lugesin aga läbi kaasa kiskuja viimase postituse ja otsustasin, et kirjutan ka mõne rea.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
tähendab ikkagi haaras kaasa juu ? ..kirjutama?
eelnavalt aga kirjutasite : Ükski kaasa kiskuja postitustest ei kiskunud mind lugema ?
kas pole tegu vasturääkivusega? ...eneselegi vastu?
Sellegipoolest tänan kirjutamast . Paradoks just selles seisnebki ....et olite
AINUS " kaasakistu" ?
Vaatan teistegi teemade postitusi ; sealgi on nii pikemaid kui lühemaid postitusi .
Mis mõõtmetes peaks olema siis lühike postitus? (Teiegi postitus oli sarnase pikkusega kui minu 5 viimast postitust)?
Arvan et mõtte või mõtete ja ideedegi pikkus sõltub sellest et midagi tähtsamat ütlemata ei jääks?
aga igal oma arvamus - selleks on meil kõigil õigus .
 
kaasa kiskuja 26. märts 2018, kl 20.36
lisaks eelmisele

"Toredate inimeste tore teema" on samuti kui teema"Kaasa kiskuja" taotluslik mitte fakt .
Pole selegagi öeldud et vaid kõik toredad inimesed teemas on .
Kaasa kiskuja ja kassa kiskujagi on taotluslikud.....et võiks nii olla .
kas on või mittte - näitab tulevik ; VAATAMISTE LAHTER enam kaasa kiskumist ei näitagi ; seda näitab nüüdsest vaid postituste arv .....mis aga on ühepooolne näitaja - vaatajaid keda teema kaasa kiskund on pole aga ENAM numbriteski nähagi.
 
mhh 26. märts 2018, kl 21.10
Mis siin kaasa kiskuvat on? Mõttetu jama.
 
kaasa kiskuja 27. märts 2018, kl 12.00
mhh 26. märts 2018, kl 21.10
Mis siin kaasa kiskuvat on? Mõttetu jama.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
mida on kaasakiskuvat teisteski teemades on määratlematu . ka väljend "jama" on määratlematu ; kus see algab ja kus lõpeb .
kas teistegi teemade kohta saab öelda: " jama "- on vaataja otsustada . ka kõige ilusam mannekeen võib mõnele tunduda kondi buketina , luukerena , riidepuuna , väljendina "luu ja nahk" .maitse üle ei vaielda.
varem oli lahter "vaatamised" igal päeval täis ca 300 vaatamist ööpäevas kohaliku teemas "Päikene tänavas" ; postitama aga ei maldanud neist keegi .
oli ka siis tedents et üksikud vaid rahulolematud vahel kirjutasid ; ülejäänud kõik aga ainult vaatasid (jättes endast maha numbri lahtris "Vaatamised".
et see vaid "reklamtrikk" oli , on kaheldav - miks siis ka facebookis oli samuti mitu sada like igal päeval Kohaliku esilehel ?
aga täna on järgmine näide sellest et ka mitte kaasa kiskuv saab ollas kaasa kiskuv - sest pani vastama järgmise kirjutajagi ... ehk siis kiskus kaasagi .
vahel saab tõestuse vanasõnagi : "Kui lükates kivi ei liigu , siis tõmba tagasi ja see hakkab liikuma .Muideks üliraskete rongidegi liikuma saamiseks paigalt tõmbab rong alustuseks tagasi - siis alles edasi .
et üksik "mhh " avaldab oma isiklikku arvamust : "Mis siin kaasa kiskuvat on? Mõttetu jama." - ei näita see veel üldarvamust . Üldarvamus jääb - nagu varemgi - vaikivate vaatajate teada .
Neede ei kirjutagi (ega postita) - need vaid vaatavad . (varem näitas nende arvu lahter :"vaatamised". )
 
jessas 27. märts 2018, kl 18.57
Ka s siin foorumis on ka hull nagu tutvustes, kellest lahti ei saa?
Kes see ikka loeb nende jura :(
 
kaasa kiskuja 29. märts 2018, kl 15.25
naistekas
https://globalkeeda.in/wp-content/uploads/2017/12/2-82.jpg


jessas 27. märts 2018, kl 18.57
Ka s siin foorumis on ka hull nagu tutvustes, kellest lahti ei saa?
Kes see ikka loeb nende jura :(
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
tere - õnnitleme järgmise "kaasa kisutava üle " nimega Jestas .
alustaks lõpust : " Kes see ikka loeb nende jura "
vastan : siin just luges Jestaski - mis olekski vastuseks (kes loeb) .

Ka s siin foorumis on ka hull nagu tutvustes, kellest lahti ei saa?
vastan : kes on see hull kellest lahti ei saa? Kas silmas peeti Kaasa kiskujat
või siis jestas ennast - kellest lahti ei saa? ? Ja miks ja milleks ongi vaja lahti saada?'
kuik kõikidest lahti saada ... eu jää kedagi siia enam alles midagigi postitama .
 
kassa kiskuja 01. aprill 2018, kl 19.46
täna on 1 aprill

tänane kaasa kiskuja kassakiskuja

Eesti oma "Nokkija"

Ei maksa eelarvamuse suhtuda fakti et Eesti sai oma Nokia teadlaste välja aretatud plaastri näol mis ilma midagi tegemata alandab kaalu (kuni kg ööpäevas ja )- ja seda teati just esimesel aprillil!
Nüüd on sellega tagatud mitte 10 aastat maailmakuulsust ja sellega seotud majanduslikku edu ja õitsengut vaid pigem pool sajandit kui arvestada et ligi sajand pole senini avastatud veel -kui ka vähi vastast rohtu - kaalu alandamiseks mingit medika menti . Sellega on tagatud ka nüüdest varem lubatud viie rikkama riigi hulka saaminegi ... sest (kaalu) "alandamisega"seoses on samas ka ülendaminegi kui kaassas käiv boonus ; meeleolu ülendamine kui kaaasnähtus aitab kaasa ka masenduse ja tepressooni vastu võitlemiselgi. Seega uus "Nokkija" on saamas uue Eesti uueks tulevikuks; paremaks Eestiks , rikkamaks Eestiks . (Materjaid võetud ETV saatest :"Hommik Anuga")

Samas (pidades silmas eelpool esitatud eesmärke ja nende tule musi) Kohalik teadus ja uurimis instituut , mida esindab aimuisikuliselt Kohalik ise , aretas ja arendas välja uue kaalu . See koosneb kül digitaaalsest kaalu näitajast (kaal kui ese puudub üldse kui liigne asjapulk ) kuid ... see on juhitav ....manuaalselt ! Sellega tagatakse täielik rahulolu klientidele saamaks soovitud tule musi vaid nupu keeramise tagajärjel , millega saavutataksegi soovitud näit ja näitajad digitaalsel näidu näitajal . Samas tagatakse sellegagi täielik rahulolu ja stressi kui ka masendusegi ära hoidmiseks mida tavaliselt toodavad tavalised kaalud . Ka selline kaal tagab (kaalu) "alandamise" asemel "ülendamise " ... meeleolule .
Seega pakub tugevat konkurentsi Kohalik oma teaduasutuse pika kuid järjekindla uurimise ja avastamise tulemusena kaalu pakkumisega nimega : "Igale tema soovitud tulemused" .
Aitab enese piitsutamisest ja piinamisest näljutamise ja piinarikka treenimise näol !
Kuni tänaseni on vaid sõjad ja ikaldused hoidnud ära ülesöömist tapmiste ja näljahädade näol . Nüüdsest ei pea enam nii äärmuslikke vahendeid kasutama .Piisab kas plaasrist ..või siis ka Kohalikust kaalust... et sada soovituid tule musi ja seda meeeldivamalt kui varem kunagi üldse .
Plaaster sisaldab pakis 70 plaastrit ja maksab 200 euri .
Kohalik kaal on veel kooskõlastamata Tervishoiu Ministeeriumiga selle kasulikkuse kinnitamisel ja Kaubandusministeerumiga hinna skaala väljatöötamisel . Selle kasuks aga räägib fakt et see on vaid ühekordne väljaminek erinevalt plaastrist mis pidevalt uuendamist vajab ja sellega seonduvaid väljaminekuid . Loodame siiski kiiret koostööd ministeriumitega kasuliku Kohaliku kalu (soom k tõlkes kalu - vahend) kaalu kaubandusse
toomisel rikamaks valikuks kaalulangetamisel . Kuna Kohalik kaal on väiksemõõduline (ese) , on seda kerge nii langetada kui tõstagi ..käes hoides.
 
külaline 02. aprill 2018, kl 13.00
on aprilli teine päev ....

koos külalise Kohalik Luuletaja ga


..tõestamaks et aprill on kui tite pepu - iial ei tea millega see üllatab . Eile esimesel päevalaprillis oli lõunas ehk Pärnus lumi , millest teatas teine luuletaja , Kohalik luuletaja kolleeg, Aavo Kreem facebookis eile - täna aga esimesel nädalapäeval esmaspäeval on Tallinnas lumi maas kus ligi nädal rohetas ja haljendas maapind näidates esimesi lumekellukesi .
vaatab Kohalik Luuletaja aknast välja ja ..... kui muusika hakkab kostuma kõrvus ..

luule aprilli kevadest .

valge on õues kogu maapind
ootamatult rõõmustab see mind
lumes kumerused ümarad kui neiu rind
kui seda taevasse kergitab suveootuse ind

männi okstel lumi rünkpilved moodustand
seda vaatepilti värske lumi on soodustand
on kaunis jälle saabunud aprilli üllatuslumi
õu kaunis on kui lummav ja taevalik uni

on kõlamas laste mängurõõmude hõike
kes lumes nüüd möllamas jälle seni kuni
saab viimast korda lemememme teha ja kõike
unes veelkord seda läbielada kasvõi hommikuni

saab mängeldes jälle lumiseid üllatusi
hullata pehmes lumes ja teha vallatusi
ja ehk viimast korda teha veelkord lumememme
mitte kui hilja juba vaid pigem sellest pisutki enne

nii viimast korda lumi luuletajat innustab
talvest veelkord luulet teha kannustab
süda hüppamas rõõmust kui lapsel rinnus tal
kui jäätist vaimusilmas läbi akna hammustab

nii akna taga laste kisa kajab
vaikselt lundki tasa juure sajab
nüüd mõtlemiseks luuletaja aega vajab
väike mõttepaus selleks ehk asja ära ajab

et mõtted saaksid ilusasti riimi
oleks abiks vaja asjatundlikku tiimi
kuid selleks kõlbab ka kaunis tali
vaid sõnad sobivad välja sellest sa vali
 
kistu 04. aprill 2018, kl 15.42
Tänud, üsna hea lugemine.
 
kaasa kiskuja 11. aprill 2018, kl 11.33
kistu 04. aprill 2018, kl 15.42
Tänud, üsna hea lugemine.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
tänan "kistu" julguse eest midagi headki öelda .
see võib kaasa kiskuda kaasa kiskujatki - tänan .
ole väga kaasa kiskuv ja imponeeriv edaspidiseks
kaasakiskuja kaasa kiskumise kaasa kiskumiseks
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!