Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Naistepäev?
 
kuram küll? 08. märts 2020, kl 11.00
Eesti naised, kas see on tähistamist väärt või on see punaste püha?
 
2020 08. märts 2020, kl 11.37
kas nii loll on väga valus olla?
 
Linda 08. märts 2020, kl 22.43
Muidugi punaste tähtpäev, Euroopas ja Ameerikas ei tähistata seda päeva peaaegu üldse. Minu mees toob mulle lilli siis kui tahab, ega oota seda õnnetut 8 märtsi.
 
Naistepäev 08. märts 2020, kl 23.22
Muidugi lilli võib kasvõi igapäev tuua naistele, kellel kuna tahtmine. Aga kui on selline üldine päev, on ju ka tore - lilli terve tuba täis. Ja uskuge või mitte, enamus naisi tahab, et neile kingitakse lilli või mida iganes.
 
--------- 09. märts 2020, kl 12.38
Muidu võib ju tuua oma mees aga sel teisel päeval kingib lilli ka teise naise mees. Hahaa, nali!
 
teadja 09. märts 2020, kl 15.44
Selle päeva juurutajad olid kommunist Rosa Luxemburg ja Clara Zetkin eelmise sajandi alguses. CCCP politiseeris selle päeva ja 1965 aastal kuulutas selle puhkepäevaks. Praegu ei ole see Eestis riiklik tähtpäev.
 
mis sest 09. märts 2020, kl 19.49
et pole riiklik tähtpäev - rahva sees elab edasi ja lilli ei kingi ainult mehed. Lilli ja muud kingivad ka naised naistele ja lapsed emadele jne. Siiamaani ka paljudes kollektiivides kingitakse naistele lilli või kohvi ja muudki.Siinsed vanatoid muidugi ei raatsi midagi naistele kinkida, see on ammugi teada.
 
VanaToi 09. märts 2020, kl 19.53
Mina raatsisin lilli kinkida. Kingin ka lihtsalt külla minnes.
 
ajalugu 10. märts 2020, kl 10.50
ÜRO ettepanekul hakati naistepäeva ametlikult tähistama alates 1977. aastast.

Naistepäeva käivitajaks peetakse USAs 1848. aastal läbi viidud reforme, mille tulemusena said naised mitmeid õigusi ja vabadusi.

Ka seostatakse naistepäeva 1908. aastaga, mil New Yorgi tekstiilivabrikus leidis aset tulekahju, kus hukkus 129 naist. Pärast seda hakkasid töölised paremaid ja turvalisemaid töötingimusi nõudma.

1909. aastal tegi Poola ja Saksamaa poliitik Rosa Luxemburg ettepaneku tähistada 8. märtsi naiste solidaarsuse päevana.

Saksa sotsialist ja naisõiguslane Clara Zetkin esitas Taanis Kopenhaagenis 1910. aastal toimunud naissotsialistide konverentsil üleskutse tähistada märtsis naistepäeva.

1911. aastal hakati naistepäeva tähistama Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Taanis, 1913. aastal Venemaal.

Pärast Venemaal 1917. aastal toimunud oktoobrirevolutsiooni tegi bolševik Aleksandra Kollontai Leninile ettepaneku muuta naistepäev ametlikuks pühaks. Kuni 1965. aastani oli see siiski tavaline tööpäev. Kuid alates 8. märtsis 1965 oli see Nõukogude Liidus püha ja seega vaba päev. Samas oli naistepäev seotud kommunistliku propagandaga.

ÜRO andmetel on tänapäeval üle 100 riigi, kus naistepäeva tähistatakse.
 
Dolores 10. märts 2020, kl 14.08
Mul on seoses naistepäevaga lihtsalt nostalgia vene ajast - peaaegu ainus lill oli alpikann. Lisaks sellele tehti naistele ka kingitusi - kommikarpe jne. Kingituste tegemine sellel päeval elab venelaste hulgas veel tänapäevalgi. No ja missiis? Naistepäev polegi nii tobe nagu need halloween ja sõbrapäev minu jaoks on. :)
Lilledest veel niipalju, et punased nelgid olid ka ju omal ajal väga "in". Olen lillepoes nelke nuusutanud - jälle nostalgia, hea lõhn ja ilus lill. Kuid, elama peab olevikus, nagu öeldakse.
 
Pole põhjust nostalgitseda 10. märts 2020, kl 19.26
Naistepäev pole kuskile kadunud ja lilli on igale maitsele, kusjuures kinkida võib ka teistel päevadel :)
 
kindlasti nii 11. märts 2020, kl 11.55
Minu arvates on see tähtpäev tähistamist väärt just tööl. Ei ole mõeldav, et tööl emadepäevaks naistele lilli kingitakse, kõik ei ole ju emad.
Minu töökaaslastest meestel õnnestus see päev mitu korda kõigile naiskolleegidele eriliseks muuta just sellega, et nad midagi huvitavat välja mõtlesid
 
kurb 12. märts 2020, kl 04.03
naised, kes aastakümneid teenimatult vähe tähelepanu saanud, neil vähemalt see kord aastas valvekõrrekeste saamine ilus ja meenutamisväärt hetk elus.
miks te küll elult nii vähe soovite?
 
to kurb 12. märts 2020, kl 09.50
Ei tea kas unetusest nii rumal jutt?
 
jah 12. märts 2020, kl 10.34
Need öised tegelased hiilgavad tõesti oma tarkusega.
trena 08. märts 2021, kl 01.14
Kuna lilledele seoses piirangutega ligipääs halb, siis vähemalt armastuskirjaga sain homseks jutti.

Korralik teenus: https://armuabi.ee/
 
uu 08. märts 2021, kl 12.52
no las ta olla, see naistepäev, keda ta segab:)
seekord veel lisaks lilledele täiendav kingitus:
hea sumakas ilmsüütut, puutumatut ja puhast valget lund.
mäletan ka veel legendaarset 1969.a naistepäeva-tuisku, mis koos tagajärgedega kestis vähemalt neli päeva. siis oli riiklik püha ja tollastele kommetele vastavalt "kokku lükatud" lisapühad (näiteks järgnev L ja/või P tehti eelnunud pidutsemise arvelt tööpäevaks).
transport ja side olid kõik tuisuga seiskunud, voolu siin-seal siiski välgatas. keegi midagi kohe parandama küll ei hakanud, pealegi torm aina möllas.

inimesed, kes olid pühadeks maale sõitnud, hakkasid umbes kolmandal päeval vaevaliselt läbi hangede kuhugi tsivilisatsiooni poole komberdama, paksud sallid-rätid ümber. seda pilti mäletan - ja üldse, lapsel oli kõik lõbus ja põnev vaadata. naised muudkui katsid lauda, sest meil olid külalised, kes enam niipea koju ei saanud. ehk pandi lauale ka värsket kurki, seda just naistepäeva eel müüma hakati, mitte kunagi varem.
selle pika jutu kokkuvõte on muidugi, et oli ikka ilusad ajad:)
 
Märtsi 08. märts 2021, kl 18.20
Olen, naine – Ma kurja juur kuid siiski nõudmine mu järele on suur -Olen uhke, et ma olen naine
ning ära sellepärast ei ole naistepäeval päris kaine !!!
 
8, MÄRTS :::PEAB OLEMA Riigipüha.. 09. märts 2021, kl 09.31
kuram küll? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eesti naised, kas see on tähistamist väärt või on
> see punaste püha?
SEE PUNASTE PÜHA --ON TÄIELIK VALE ! ! !
UUS valitsus 2022.AASTAKS ---Võiks KOHE anda naistele "vaba PÄEVA
SIIS NAINE 8,märtsil --TUNNEB ET ON EESTILE VAJALIK ,,
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!