Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
küsimus
 
Agnessa 09. november 2021, kl 19.40
Kas keegi oskab soovitada, kuskohast leida endale 70-72 aastast meessõpra- kuulutused on täis mingeid imelikke jutte...Saame "tuttavaks rubriik" eriti.
Mis lehtedest võiks otsida/leida? Palun soovitusi-normaalseid, mitte mingeid lollusi.
 
raamatukoi 09. november 2021, kl 20.13
Raamatukogudest, polikliiniku ootesaalist (kui pole naist ootamas).
 
Agnessa 09. november 2021, kl 20.17
Rohkem kohti polegi või?
 
raamatukoi 09. november 2021, kl 20.51
Mis nendel kohtadel häda? Peol ja Tinderis nad ju ei käi, istuvad kodus või on ammu ära kositud. Pane kohalikku ajalehte kuulutus, et otsid selles vanuses sõpra. Lehti ikka loevad.
 
uu 09. november 2021, kl 21.57
polikliiniku ootesaal on igati hea pakkumine. ja kalmistud, ärge neid unustage. aga tegelikult...tegelikult on kõige kindlam ja turvalisem valik lesestunud naabrimees. tasa ja targu.
 
raamatukoi 09. november 2021, kl 22.40
Naised lesestuvad paraku varem, kas polegi kuulnud? Suur meestepuudus. Naised hoiavad mehi isegi kaua elus, ilma naiseta elaksid mehed lühemat aega, oli vist selline teadusartikkel, kas eksin...
 
Agnessa 10. november 2021, kl 10.43
Ja millisesse Tallinna lehte ma paneksin selle kuulutuse?
Raamatukoile küsimus...
 
Raamatukoi 10. november 2021, kl 15.27
Kuulutused ajalehte otsi ja vaata, mis pakuvad.
 
Agnessa 10. november 2021, kl 16.12
Pole Talllinnas sellist lehtegi-Linnaleht lõpetati ära.
Igasugu portaalid on, aga.....
71-72 ei tohiks veel nii vana olla, et polegi neid enam järele jäänud.
On vanemaltki saadud korraliku meesterahva jutuajamiseks, suhtluseks.
 
Raamatukoi 10. november 2021, kl 18.58
Jumal küll... suhtle inimestega, käi ringi, ole aktiivne. Võib-olla seob tegus härra kingapaelu järgmise nurga taga ja sina kõnnid mööda. Küsi, kuidas tutvutakse. Suheldes! Raamatukogus ei saa, loeb ju raamatut jne. Kuidas noorena sai?
 
Agnessa 10. november 2021, kl 20.18
Jah.
Aga 40 aastaga on välimus läinud, julgus läinud ja suhtlusringkonda pole.
Ega ma muidu siin ei kurdaks...pole mingit varianti silmapiiril.
 
Raamatukoi 10. november 2021, kl 20.55
Mida siis üldse otsida?
 
uu 11. november 2021, kl 08.37
vt ka Looduse Omnibuss, Jaani kirik (vestlusõhtud), seenioride kõnniringid jm.
 
Agnessa 11. november 2021, kl 09.20
Jah, aga need loetletud tegevused ei paku mulle vähematki huvi.
Kambas tegutsemine ei sobigi vist- vajaksin teist samasugust üksikut
hinge, kellega suhelda mingilgi moel. Üksi olemine on tore küll,
aga lõpuks on väga igav, meediast jm jääb väheseks. Kassi-koeraga ei saa
ju rääkida. Neid mul olegi. Ega taha ka.
 
Sina ei taha lemmikloomi 11. november 2021, kl 18.52
Selles vanuses üksik mees ei taha ammu mingit naist. Sama mõte.
 
Agnessa 11. november 2021, kl 19.18
Nonoh, ega 71-72 nii vana pole, et naist ei taha..
No kui naist ei taha, siis muid variante on k a olemas.
 
k------- 11. november 2021, kl 19.42
Lindakivis on 2korda kuus tantsulkad, vaktsiini tõend näppu , kõpskingad kaenla alla ja piletiraha ühes. Mõni atsakas papi on valmis ehk mõned valsikeerud sinuga koos keerutama.
 
Agnessa 11. november 2021, kl 20.44
Tõendit pole ja sinna linnaossa eriti ei kipuks, isegi mingi taadi järele mitte.
 
Koipurk 11. november 2021, kl 21.43
Siis jääd üksi :) hooldekodus on sõpru küll tulevikus. 71 mehi pole naisetuid paraku ja kui pole soovi, siis nii ongi.
 
Agnessa 12. november 2021, kl 09.55
Lõpetame siis selle arutelu ja soovin seda sullegi:)
Ehk on selle aja peale, kui sellesse vanusesse, jõuad veel vanadekodud olemas:)
 
Koid 12. november 2021, kl 10.02
Mina ei mõelnud halvustavalt. Vanadekodus on sõprussuhteid küll just siis, kui kõige rohkem vaja. Keegi ei ole üksi.
 
rmp 12. november 2021, kl 16.08
Kulla Agnessa! Ole ise sotsiaalne, käi jalutamas, suhtle oma lähedastega(lapsed, lapselapsed jne), abista oma tutvusringkonnas vanemaid inimesi ja ära ole nii negatiivne. Sellises vanuses ei olegi vaja elukaaslast, sest igal inimesel on omad harjumused, elustiil. Mina olen juba 13 aastat lesk, kuid ei taha küll oma elamisse kedagi lasta. Samas abistan oma surnud mehe venda, käin korra kuus tal abiks koristamisel ja alati võtan midagi head toitu kaasa. Ta on abi eest väga tänulik, samuti lesk.
Shtlemiseks on palju võimalusi, sõbrannadega(samuti üksikud) käime kõndimas, üritustel. Teen hästi palju lapselapse abistamiseks, kirjutan uurimustöid, esseesid. Osalen ka kohtuistungitel, kui kutsutakse. Tegevusi on palju, mina kodus niisama istuda ja igavleda ei oska.
Kui soovid niisama suhelda, kirjuta siia, võin äkki abiks olla! Olge hoitud.
 
Agnessa 12. november 2021, kl 19.30
Aitäh positiivsust andva vastuse eest. Jäin just hiljuti üksi ja ei oska mitte midagi peale hakata.
Lastega ei saa suhelda koroona tõttu.
Sotsiaalne võrgustik puudub mul täiesti, sest enne üksinda jäämist olin 24/7 hooldaja.

Niiet-ei teagi kuskohast otsida või peale hakata.
Juttugi pole kellegagi rääkida, muud suhtlemist ei toimu ammugi.
Tööd pole noortelegi, mis veel vanadele...

Ärme haigestu sel talvel!
 
realist 12. november 2021, kl 20.06
Alustaks ehk vaktsineerimisega
 
kas pole mõelnud 12. november 2021, kl 21.28
Mine hooldajana tööle, sul on kogemus, sind väga vajatakse! Vaktsineeri ära, kindlasti vanakestel oleks hea meel.
 
Agnessa 13. november 2021, kl 10.06
Vaktsineerida lihtsalt ei julge, sest pole garantiid, et see vaktsiin mu kroonilisi haigusi
ei võimenda ja siis on kuri lõplikult karjas.
Töö tegemise vastu pole mul midagi kunagi olnud.
 
Jeeh 13. november 2021, kl 10.34
Paha siga, mitu viga;(
 
vaktsiinivastastele 13. november 2021, kl 11.40
pole ka suhtlemine praegu lubatud. Hoiad enda tervist ja teiste. Kui läbi saab korontsik, siis patrad ja putrad.
 
rmp 13. november 2021, kl 16.22
Tere Agnessa!
Alustan sellest, et kindlasti vaktsineeri end! Need kroonilised haigused ei sega, mina olin 2 päeva peavalus ja iiveldas, samas minu tuttav raske puudega mees ei tundnud midagi. Ta võtab iga päev 5 tabletti mingeid rohtusid ja sai hästi hakkama. Ära karda!
Mis puutub lastega ja lastelastega suhtlemisesse, siis suhtle õhtuti telefoni teel. Meie suhtleme iga- päev, vahel on nii, et avangi suu esimest korda päeva jooksul telefonile vastates.(kui tööl ei ole)
Sõbrannadega suhtlemisega on nii, et minusuguse üksiku inimesega suhtlevad ainult ka üksikud, teiste sõbrannadega kohtudes kiirustavad nad koju, sest mehele vaja lõunasööki teha jne. Ühesõnaga, neil on teised tegemised ja kiire ka kogu- aeg.
Saan aru, et oled äsja üksikuks jäänud. Minul kestis RASKE LEINAAEG kuskil 3 aastat, siis hakkasin tasapisi endale lauda katma(varem sõin püstiseistes kraanikausi kõrval), üritustel käima, hakkasin rohkem kodu armastama(muidu sõitsin iga nädala reedel tütre juurde) ja nüüd suudan juba nalja visata oma surnud abikaasa kohta.
Tahan öelda, et leinal on etapid, mida tuleb läbida. Aeg leevendab ja lõpuks parandab nn. südant.
Arvan, et ära otsi mingisugust vanameest enda kõrvale vaid ela ise ja tunne kõigest rõõmu! Elu on ILUS ja saad Sina ka hakkama.
Hea raamat on kõige parem kaaslane pikkadeks pimedateks ühtuteks!
Ole tubli!
 
Agnessa 14. november 2021, kl 10.07
Aitäh vastamast!

Eks esiotsa olengi veel üksiolemisest paanikas-pole kellegagi rääkida.
No söömisest pole jah tükil ajal midagi välja tulnud ega muust olmetegevusest...
Tööl ei käi, pole jõudu otsida ka.

Õigem oleks lasta ajal voolata jah, hiljem siis vbl vanamehi vaatama hakata.
Olgem terved ja annaks Looja koroonale kiiret lõppu!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!