Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
nõuande nurgake
 
melilotus 08. september 2009, kl 12.41
Tekitan siia korraks nõuande nurgakese ja kui keegi oskab
nõu anda,kuidas saab riidelt maha võtta puuvaigu plekke ,oleksin väga tänulik.Olen natukene otsinud netist ,kuid ei leidnud vastust
 
proovitud 08. september 2009, kl 13.03
neist ei saagi lahti
 
melilotus 08. september 2009, kl 13.19
Mul on sellega ,et ei saa,raske leppida.Püüan veel siiski nõuandeid otsida.
 
kraaks 08. september 2009, kl 13.21
ma kasutaksin puuvaigu plekkide eemaldamiseks tärpentiini. seda peaks saama ehitusmaterjalide poest. enne kui plekke eemaldama hakkaksin...prooviksin mingi teise riide peal järgi, ega tärpentiin riidele plekke ei jäta.
 
elementaarne 08. september 2009, kl 13.21
kas mitte tärpentiin ei lahusta? läbi ajalehe triikimine,nagu parafiini puhul? tee mõne lapi peal loomkatse.
 
melilotus 08. september 2009, kl 13.31
Tärpentiin on küll tuttav . Praegu tuleb meelde küll ,et olen midagi sellest kuulnud.Puuvaik ju vees ei lahustu.Igaljuhul proovin ära.
Tänan väga kaasamõtlemise eest.
 
m&m 08. september 2009, kl 14.56
minu teada tasub ka vaigutärpentiiini proovida....see võib ise küll jätta omakorda rasvapleki, millele siis super10 abiks...
 
tean 08. september 2009, kl 15.19
ära proovi midagi, sellest plekist sa lahti ei saa.
 
elementaarne! 08. september 2009, kl 15.56
kääridega ikka saab--ja siis lõbusad aplikatsioonid asemele:)
 
mina 08. september 2009, kl 16.06
tahtsin sama pakkuda kuid arvasin et liiga jõhker soovitus:))
 
vanaema 08. september 2009, kl 16.28
Loomulikult saab vaigutärpentiniga lahti. Ei jäta mingeid plekke, olen niimoodi oma poiste riided kõik puhtaks saanud. Nad elavad ju suvel mööda puid.Paned vati või riidetüki peale ja muudkui tupsutad!! Kui lahti, siis kohe masinasse ja ongi korras, ka valged riided lähevad puhtaks.
 
melilotus 08. september 2009, kl 16.37
vanaemalt vanaemale.
Tegelikult ongi mul mure lapselapse jope pärast.Laupäeval ostsime ,
esmaspäeval sõimes oli kuskil istunud ja ongi jopel selja peal vaigu plekid. Uus asi, nii kahju.Proovin kindlasti vaigutärpentiiniga.Suured tänud!
 
vaiguplekk 08. september 2009, kl 18.27
Eeter on selline asi, mis võtab riidest välja praktiliselt iga pleki. Kui apteegis tutvusi on või saad arstilt retsepti... Ise istusin aastaid tagasi Kalevi staadionil tantsupeol valgele seelikule vaigupleki. Lunisin apteegist eetrit ja sain pleki välja. Muidugi ma ei tea, kas tänapäeval enam eetrit ongi :)
 
muhv 08. september 2009, kl 18.32
Proovi apelsiniõli. Olen sellega ka tavoti maha saanud - täiesti puhtaks.
 
pintsel 08. september 2009, kl 20.31
küsi kaupluses seda tärpentiini, mida õlimaali tegemisel kasutatakse. puhas. maksab küll rohkem, umbes 100 eeguga arvesta, aga ei ole see tehniline. vaiku võtab küll.
 
ehk 08. september 2009, kl 22.16
ka bensiiniga saab, ma kunagi vene ajal puhastasin valget kasukat ja aitas.
 
n55 09. september 2009, kl 11.39
Lapsena saadeti meid metsast tõrva koguma. VÕI oli see imeasi, mis kleepumise ära võttis.

Tänapäeval Super 10 teeb selle töö, aga tuleb enne lasta nii 15 min toimida.
 
aga 09. september 2009, kl 11.39
bensiini haisu ei saa pärast kuidagi maha
 
soovitus 09. september 2009, kl 11.42
raamatus Kodu ja Perekond on selline õpetus: tupsutada pahemalt poolt bensiini, tärpentiini, tetrakloormetaani või rasvapleki eemaldiga. Vana plekki hoida margariini või võiga määritult.
 
melilotus 09. september 2009, kl 11.57
Nõuandeid sai nüüd päris palju kokku.
Igatahes ostsin eile vaigutärpentiini poest ära ja täna õhtul võtan need plekid siis ette.
Vaatame, mis juhtub.
 
soovitus 09. september 2009, kl 11.59
see plekk sul ju vana, enne püüa siis võiga määritult hoida, soovitab Salme Masso raamat.
 
kiljuv paavian 09. september 2009, kl 17.53
palun räägi meile ka, kui pleki maha said, tõesti olen huvitatud, kas vaiguplekki on võimalik eemaldada?
 
kusti 09. september 2009, kl 18.53
aga kuidas saaks spermaplekid maha:)))))))))
 
iti 10. september 2009, kl 08.52
kusti, nii rumalat asja küsid, kõik valgulised plekid saab maha Bio Esti ja teiste pesupulbritega. Vanasti pidi külmas vees leotama enne pesemist.
 
pille 14. september 2009, kl 22.22
Sobiva tikandiga.Materjale palju,alates niidist,lõpetades pärlitega.Mulle sattus kunagi üks imekaunis vanaaegne siidkleit,millel mõned augukesed keset seelikut.Tikkisin nendele kohtadele väikesed lillekimbud.Väga hea kukkus välja.
õun 02. september 2016, kl 16.36
kuusevaigu plekid poolvillasel vestil: sain maha aviobensiiniga tupsutades. See sobib naturaalkiust esemetelt plekkide eemaldamiseks + see ei haise!
 
mhh 02. september 2016, kl 16.53
7 aastat hiljem ei tule need vaiguplekid enam millegagi maha. kääridega vast.
 
mandri-mammi 02. september 2016, kl 18.31
See kalts lehvis juba mitu aega mingi kõrtsi korstna otsas, maast vaadates polnud miskit plekki.
 
horoskoopi 03. september 2016, kl 17.50
Igasugused bensiinid ja muu sodi, milleks rikkuda riiet. Keegi ei küsinud, mis materjaliga on tegu, muudkui bensiin ja selline nõukakaegne sodi.Kergestisüttiv ka veel, unusta ära!!! Tänapäeval on uued materjalid välja töötatud ja nende pealt plekkide eemaldamiseks ka uued vahendid. Küsi poest.
 
Raivo Kohalik 04. september 2016, kl 12.41
humoorikaks lõpetuseks mudagi loogilist :

pleki eemaldamiseks on ..."pleki käärid"
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!