Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Millal algab vanadus?
 
eesti naine 23. veebruar 2008, kl 01.20
Läksime täna sõbraga vaidlema selle üle, mis ajast alates on inimene vana, ehk millal algab vanadus.
Sõber arvas, et alates 50. eluaastast on inimene juba vana,
ma vaidlesin vastu, et ikka 65-67-aastaselt loetakse inimene meditsiiniliselt ja bioloogiliselt vanaks, sellele arusaamale
on enamuse Lääneriikide pensioni-, arstiabi-, sotsiaalabi jms
süsteemid üles ehitatud.
Küsin foorumlastelt, mis teie arvate, millal võib inimest vanaks pidada, millal algab vanadus?
Või on see hoopis subjektiivne enesetunde ja väljanägemise asi?
 
n57 23. veebruar 2008, kl 07.48
Vanaks pidada võib ka nooremat inimest. Aga millal inimene ise ennast vanana tunneb, ei oska veel öeldagi. Eks palju oleneb ka ilmselt tervisest ja mõtlemisest.
 
n65 23. veebruar 2008, kl 08.27
vanadus saabub kuskil pensionieas, kellel varem-kellel hiljem.
Vot kui enam füüsiliselt ei jõua ja ülakorrusel seniilsus.
 
külanaine 23. veebruar 2008, kl 08.32
arvan, et vana võib olla inimene igas vanuses,kes ennast vanana tunneb...statistika järgi liigitamine hoopis iseasi...
 
külamees 23. veebruar 2008, kl 08.34
arvan, et noor võib olla inimene igas vanuses,kes ennast noorena tunneb...statistika järgi liigitamine hoopis iseasi...
 
linnanaine 23. veebruar 2008, kl 09.30
Kas keegi siin foorumis tunnistab ennast vanaks?

Mina ei ole vana ja üldse on see kokkuleppe küsismus.
Vene ajal said naised 55 aastaselt pensionile, olidki vanad ja äraaetud. Nüüd 55 aastased naised muudkui säravad veel ja otsivad partnereid.
Aga kes kuidas, ikka peas kinni see vanadus.
 
to külamees 23. veebruar 2008, kl 10.11
ehehe ükskõik kus otsast vaatad:)
 
kena prrrrr 52 23. veebruar 2008, kl 10.16
Ma olen nii noore ja kauni hingega, olen sale ja näen noorem välja. Ainult miks mehed mind ei taha???
 
pirtsakas printsess 23. veebruar 2008, kl 10.25
kuidas te küsite kolmepäevase tite kohta? Ikka "kui v a n a ta on"? Ise annate lilled n o o r e l e emale...
 
öö 23. veebruar 2008, kl 10.27
Eks sellepärast, et oled liiga "noor"!
 
JAAA(n48) 23. veebruar 2008, kl 10.33
Kuulates ja lugedes meie meediat, siis algab vanadus juba 40+. Küll jäi vanem mees või naine autole jalgu, edasi lugedes selgub, et sündinud see mees või naine 1960 ja hiljemgi. Ise arvan, et see veel on ehk ikka keskiga ja vanadus tuleb vast kunagi...ja kas siiski tuleb. See oleneb juba igaühest endast.
Ilusat päeva kõigile!
 
öö 23. veebruar 2008, kl 10.39
Olge mureta ,küll jõuate oma vanaduse kõik ära oodata!
 
}}} 23. veebruar 2008, kl 10.43
vana oled siis kui ei ulatu varvastest kinni võtma
 
pirtsakas printsess 23. veebruar 2008, kl 10.59
kelle varvastest?
 
}}} 23. veebruar 2008, kl 11.05
ikka oma varvastest ja sirgete põlvedega
 
trulla 23. veebruar 2008, kl 11.10
See küll loll jutt, ma pole isegi noorena ja saledana suutnud oma varvastest kinni võtta.
Aga hingelt olen noor praegugi, ainult tervis kipub vingerpussi mängima.
 
50 23. veebruar 2008, kl 11.11
Vana on kui @!#$ lund ei sulata.
 
Juss-jussipoeg 23. veebruar 2008, kl 11.14
Naine on vana kui tõmbub enesesse ja ei taha enam sexsi ega suusexsi.
 
öö 23. veebruar 2008, kl 11.16
Proovisin, sain küll varbad pihku....täitsa lõdvalt...ma siis päris noor või kuidas?
 
Juss-jussipoeg 23. veebruar 2008, kl 11.24
Sain peaaegu jala kaelataha ja saan endal vabalt joogaga tegeledes paaris poosis ise suhu võtta.vat sedasi.Katsuge te paksud ise oma tussut noolida.
 
}}} 23. veebruar 2008, kl 11.24
õigesti arvatud}}}}}}}parim enne tunnusteta
 
pirtsakas printsess 23. veebruar 2008, kl 11.27
noh, siis ma veel plika...Ja kui ma juba nii lolliks jään, et ei taipa jalgu põlvist krõnksu tõmmata, et ikka veel ulataks, ju siis vanamutt valmis.
 
Lõbus leskproua 52 23. veebruar 2008, kl 11.28
Mul jäävad tissid segama.
 
sofa 23. veebruar 2008, kl 11.48
Kui sa ei ela, vaid vegeteerid-nagu köögivili. Ei ole hobisid, ei ole tööd, midagi sind eriti ei kõiguta- oled pensionär.
 
jope 23. veebruar 2008, kl 11.58
Kunagi kutsusin ühte noorulikku ja sportlikku daami nii umbes 10km loodusmatkale. Keelduti, et ta olevat juba vana selleks.
Sõltuvalt olukorrast ja kasulikkusest ollakse vahel vana või noor. Kui on küsimus tutvumises, siis on enamus naisi noored ja vallatud.
 
tibi35 23. veebruar 2008, kl 13.03
Vanadus algab 29-aastaselt, puhtmeditsiiniline fakt. Edasi on juba keskiga, kliimaks, pensioniiga, raugaiga, üleajaelamine... Mina tean täpselt, et noor ma ei ole, lihtsalt saab end võrrelda endast vanematega ja loota, et ei muutu jubedaks vingatsiks. Paar aastat tagasi üks pensionieale liginev mees teatas mulle ühest pilgust, et minust kibestunud mutti ei saa, et temal olevat selle peale hea pilk.
 
volli 23. veebruar 2008, kl 15.55
mees on siis vana kui jumal võtab peast karvad ja paneb need kõrva kasvama.
 
rahe 23. veebruar 2008, kl 16.18
vollil oli hea kild.
tibil õigus. olgem ikka realistid. psühholoogias sai neid kategooriaid õpitud. minu arust loeti 35st keskealiseks ja sealt edasi siis..
minu pärast võib 60nene päss oma varbaid puutuda, 35ne aga mitte.
ja mis te arvate, et ma eelistaksin seepärast 60nest kenale 35sele või, kui ise samuti 35 oleksin?
ja olgu see hing seal kehas kui noor tahes, teha pole midagi. naeruväärne, kui vanainimene oma väärikuse kaotab, helbakalt käitub, noori naisi (mehi) tegi ajab ja oma noorest südamest patrab.
 
GG 23. veebruar 2008, kl 16.42
Kui 50 ette lõi, tundsin peagi, et hakkan vanaks jääma. Sinnamaani polnud muret ei kortsude ega unustamisega. Vanana end siiski veel ei tunne. Umbes 15 aasta pärast ehk.
 
* 23. veebruar 2008, kl 22.03
noh kui elada 100 aastaseks siis on 50 keskiga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!