Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Ükskõikne minia
 
kurb 05. juuli 2017, kl 22.05
Olen juba mitu head aastat ämm. Meie peres on kõigi vahel lähedased soojad suhted. Suhtleme igasugustel teemadel, kohtume regulaarselt. Pere nagu pere ikka. Kahjuks miniaga pole ikka veel mõnusaid lähedasi suhteid, nii palju kui ma omalt poolt ka ei pinguta. Minia on minuga väga viisakas, aga hoiab distantsi. Ta ei osuta mulle rohkem tähelepanu, kui viisakus nõuab. Leiab alati põhjusi, et mitte minuga kahekesi jääda või kui olemegi kahekesi, siis on ta napisõnaline ja ametlik. Kuidagi külm. Samas kutsuvad poeg ja minia meid ikka külla. Laud on alati eeskujulikult kaetud, on näha, et minia on pingutanud. Kui aga teen mõne komplimendi, siis minia justkui ei kuule seda või tänab lühidalt ja viib jutu mujale. Justkui minu kompliment poleks oluline. Hoopis teistsugused on aga minia suhted tema õe ja vanematega. Oluliselt soojemad ja lähedasemad. Olen lihtsalt nukker, sest kui nii pika aja peale pole minia mind omaks võtnud, siis vist ei muutugi meie omavahelised suhted kunagi lähedasemaks. Kahju.
 
elementaarne,Watson, 05. juuli 2017, kl 22.14
mis Utoopia riigis sa kujutad end elavat? Loomulikult ei saa armastust nõuda, kõik ei sobi sõbraks, kas sinul olid kõik koolikaaslased parimad südamesõbrad? Kõik töökaaslased? Kõik naabrid? Kõik sugulased?
Ta käitub korrektselt, ole sellega rahul, miks peaks olema südamlik vahekord teil kahel, kui temale see ei sobi?
 
7 maa ja mere tagant 05. juuli 2017, kl 22.26
Kas lapselapsi pole veel?
 
vaikne 05. juuli 2017, kl 23.35
Mõni võõras inimene on kange kallistaja, mina ei ole, leian kallistamise olevat intiimsuse väljendus ja ei taha oma privaatruumi lasta teise inimese keha, mulle on see ebameeldiv. Kui kallistaja haavub, et ma käe (tervituseks) rinnale jätan ja pool sammu taganen, siis ei ole see minu probleem, pealetükkiv on kallistaja.
Põhjuseid võib olla palju, pole ühiseid mõtteid, erinevad väärtushinnangud, vale lõhn, ebasobilik kehakeel, palju asju.
 
uu 06. juuli 2017, kl 08.09
eelmisele
kallistusest on saanud tänapäeval formaalsus, mis kohati võib tõesti tüütu või "mis iganes" olla.
teemaalgatajale
küll jõuad lähedasemaks saada, kui lapselapsed tulevad.
aga pingutamisega on see oht, et võid üle pingutada - ja seda hiljem kahetsema hakata.
nii et rahu, ainult rahu. "hea ämma" tiitli teenivad vähesed siin elus välja, aga vbl just sina see kunagi oledki.
 
kurb 06. juuli 2017, kl 13.24
Koolikaaslaste, töökaaslaste, naabritega ja enamikuga sugulastest ei istu sa ju enamasti intiimses koduses õhkkonnas õhtusöögi- või hommikulauas ega jaga nendega regulaarselt oma elus toimuvat. Nendest ei saa su lapselaste ema. Ma arvan, et need suhted pole võrreldavad.

Mina küll tahtsin saada lähedaseks oma ämmaga ja avasin end temale mõistlikul määral. Otsustasin nii, kuigi näiteks ämmaga samas vanuses naabrinaine oli mulle oma ämmast tegelikult sümpaatsemgi. Põhimõtteliselt panustasin ikkagi ämmaga suhtlemisele. Minia ei vaja mind, talle piisab formaalsetest suhetest minuga. Kahju.
 
ju pole põhjust 06. juuli 2017, kl 17.55
aga miks see minia peaks sinuga nii sõbranntama? ju sa pole talle piisavalt huvipakkuv. lepi sellga. võõras naine tuleb ellu koos mehega ja nüüd peaks temaga sõbranntama.. täieti ülearune ju.
 
ka ämm 06. juuli 2017, kl 19.44
ära võta isiklikult - aga püüa ära osta kallite kingitustega nt.
 
7 maa ja mere tagant 06. juuli 2017, kl 19.58
peaasi, et sul poeg õnnelik temaga on. Praegu pole põhjust muretseda.
 
räägin loo 07. juuli 2017, kl 00.09
ämmal on 3 poega, elab ta lõuna-Eestis, pojad pealinna ümbruses.
ämm on südamlik ja soe inimene, pole rikas, kuid teeb oma kätega lapselastele asju, koos äiaga tähtpäevadel kingitusi, kasvatab taimi ette ja moosid-seened nad ikka toovad noortele.

2 miniat on heas suhtes ämmaga, kõige noorem on hellake ja solvub alatihti, tühiasjade peale, kus ämm tegelikult muretseb uhiuue lapselapse pärast, kuid minias on pisarateni haavunud ja väidab (teistele), et ämm kiusab ja kamandab.

noorim minia oli suure kõhuga, nad olid teise venna pool ja lauast tõustes otsustasid jalutama minna. ämm (maalt tulnud) ütles, et mere ääres on külm ja minil on liiga õhukesed riided, andku vennanaine soojem jope talle selga, siis ei külmeta. (esimene rasedus oli katkenud varakult).

sellest piisas. jälle solvumus, et ämm sekkub nende ellu.

tänapäeval ei armastata asju selgeks rääkida. ka teised minid ei kaitsnud ämma, asi vaikiti maha, nagu poleks keegi kuulnud ega näinud midagi.
 
ikka jaksate ämmad, ämmad...00.09 07. juuli 2017, kl 04.58
kas poja naise eelmine rasedus katkes, kuna minia käis mere ääres õhukeste riietega?

kus sa tead et keegi üleüldse solvus?
 
nojahh 07. juuli 2017, kl 06.36
aga see on ju nii tavaline, et miniate meelest on alati ämmad paratamattu kaasnähtus nende abikaasadele... ämmad-äiad on ju alati nii lollakad-napakad-noorte elu segavad.... kahjuks miniad unustavad et paarikümne aasta pärast saavad neist endistki uued ämmad-äiad ja ringtants elu ümber algab uuesti...Ja lõpuks ongi parem kui neid vanu üldse ei oleksi, keegi ei avaldaks oma arvamust ega tuleks siis noori õpetama...
 
uu 07. juuli 2017, kl 10.14
kurb,
sa ütlesid "avasin end temale mõistlikul määral". see avamine e enda kehtestamine on paljudele raske ja nii tekivad suhted, kus üks pool on jõuline ja domineerib, aga teie jätkuvalt "lukus" ja ei saagi sõna.
nojahh,
ämmaks saavad kord kõik naised. aga mis praegu meid puudutab, on ju lisaks põlvkondade erinevusele see tormakas elustiili muutus. varem elati aastasadu järjest ikka ühtmoodi, aga nüüd, näe, on noortel üleöö jälle mingi uus harjumus või "vidin", mida ämm võõristusega vaatab. hea, kui veel arvustama ei kipu. no õnneks mitte, aga oht on selles, et võid kogemata mõne imemasina vm ära rikkuda, kui oled last hoidmas:)
 
naine Tallinnast 07. juuli 2017, kl 11.23
Ta on abielus sinu pojaga, mitte sinuga. Hoia oma elu endale ja las noored toimetavad oma äranägemise järgi, sul siingi foorumis sidet kui palju.:))) ILmselt ka igav ja siis torgid neid, otsid et nad sulle head meeleolu looksid, pealegi võib olla, et neiule ei meeldi su sõnavara, välimus või hääl,kombed ja käitumine. Igavuse peletamiseks soovitan tööle minna.
 
naerukoht 07. juuli 2017, kl 22.07
ikka jaksate ämmad, ämmad...00.09 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kas poja naise eelmine rasedus katkes, kuna minia > käis mere ääres õhukeste riietega?
> > kus sa t> ead et keegi üleüldse solvus?


See koer haugub, kelle pihta kivi käib.
 
eelmisele 08. juuli 2017, kl 04.14
miks nad mere ääres koeri kividega pildusid?
 
vanem eit 08. juuli 2017, kl 11.40
see reegel, et sarnane tõmbab sarnast kehtib siin elus hästi. teistega sooje lähedasi suhteid ei teki. ei tööl, reisil, mitte kusagil. samas, kui kohtad kedagi sellist, sarnast, oleks nagu eluaeg tuttavad ja jutt jookseb lõpmatuseni.
sinna midagi parata ei ole ja mõtet nahast välja pugeda ka mitte. on nagu on. selline see elu ongi. las nemad elavad oma elu, sinul ikka on keegi, kes on sinu inimesed, kellega koos saab naerda ja nutta ja ei pea naba venitama, et meeldida. suhtle nendega

ei tunne kedagi, kellel elus kõikidega üüberhead suhted. ikka nii, et sarnased omavahel ja mõned on otsingul.
 
küsimus 08. juuli 2017, kl 12.39
Kui vanad te ämmad siin olete, et kutsute oma miniaid värdsõnaga minideks? Miks arvab mingi ämm, et minia peab temaga olema sama soojas suhtes nagu oma ema või õega? Uskumatu, et keegi seda üldse ootab. Olgu õnnelik, et minia talle laua katab ja üldse uksest sisse laseb. Selle nutuloru ja nn heasoovlikkuse taga on lihtsalt soov noorte elus tuhnida.
 
oota nüüd 08. juuli 2017, kl 17.18
mis värdsõna see mini on? murdesõna pigem nagu minias (nimisõna).

sul pole lapsi selles vanuses, kes väimehi ja minisid koju tooks sünnipäevale.
need ju oma laste paarilised-elukaaslased-abikaasad, pole ju võõrad, ka oma laps ei ole vähem laps, kuigi ta on täiskasvanu juba.

ja vanus ikka teise (või kolmanda) põlvkonna oma, 50 ligi ikka, ega vanus ilmavaadet muuda, kes on noorelt külm ja isekas ega see vananedes soojemaks muutu.
 
einohh 08. juuli 2017, kl 17.36
Sellist murdsõna pole olemas, vaid liigitub harimatuse alla nagu kardulas, pliita, pluuse jms värdsõnad. Kurb, kui ligi 50 -ne naine on juba nii mutistunud, et kogu elu sihiks on minia.
 
silm 08. juuli 2017, kl 22.04
oled oma pojale midagi öelnud tema naise kohta. see on omakorda jõudnud sihtkohta ja asjaosalist kuidagi puudutanud.
ei ole näha, et midagi muutuks. tuleks olla tänulik, et asjad on korrektsed. lihtsalt, korrektsed.
midagi on teil seal muidugi veel, aga noh...mis sest siin ikka lahata.


jagan samas ka vanema eide öeldud seisukohti. tõepoolest, süvene neisse sõnadesse.
 
Õnnetu oled 09. juuli 2017, kl 01.23
einohh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sellist murdsõna pole olemas, vaid liigitub harima> tuse alla nagu kardulas, pliita, pluuse jms värdsõ> nad. Kurb, kui ligi 50 -ne naine on juba nii mutis> tunud, et kogu elu sihiks on minia.

Oled yx tige inimene, muud pole öelda.
 
okasroos 09. juuli 2017, kl 12.01
Imelik, kui kõik teema autoriga pole nõus, siis on nad kohe tigedad inimesed?
Julgen siiski ka oma mõtte välja öelda, aga otsitagu iva sellest anekdoodist.

Nüüd oleks hädasti Haukuvat Peni appi vaja, sest täpselt ei mäletagi, aga pointi saab kätte.

Juku jäi kooli hiljaks. Õpetaja pahandama, miks ....?
Juku vastas, et ta tegi heateo, aitas vanainimese üle tee.
Õpetaja küsis, miks see sul nii kaua aega võttis?
Juku vastas.....aga vanamutt ei tahtnud üle tee minna, pidin kõvasti vaeva nägema.
 
kõik kordub 09. juuli 2017, kl 12.50
mina soovitan kurval maha istuda ja mõelda aegadele kui ta ise oli minia. kas kurb ei tahtnud olla iseseisev, olla oma mõtete, tegemiste ja arvamuste peremees. jääda iseendaks, enda iseloomu ja kommetega. su pojal ja su minial on uus perekond, uute käitumisnormide, uute tavadega. ära sega end nende vahele. kõige tähtsam on, kui nad omavahel hästi läbi saavad, muud asjaolud on vähetähtsad. esikohal on nad kahekesi, ülejäänud perekond ja sõbrad ei tohi neid oma tahtmistega survestada.
ämm, kes käib foorumites oma minia üle kurtmas, sellest peabki hästi kaugele hoidma.
 
kurb 09. juuli 2017, kl 13.33
Ma lihtsalt arutlen. Poeg on loomult isasse, kinnisevõitu ja vähese jutuga mees. Lootsin, et minia kui naisterahvaga ikka saame paremini jutule ja omavahel lobiseda. Kas teie siis oma miniaga ei lobise elust, plaanidest, ei toimeta koos millegi kallal? Heas mõttes. Eks on meil nii sarnasusi kui erinevusi, tahtmise korral ikka leiaks ühiseid teemasid. Ma tahan ju head.
 
kõik kordub 09. juuli 2017, kl 13.41
sa ei saa millestki aru. paistab, sa ei tahagi aru saada. kahju su pojast ja miniast. kui sa sama moodi jätkad, võid millalgi tulla foorumisse kurtma, et su noored on lahku läinud. miks, ka sellest sa siis aru ei saa.
 
okasroos 09. juuli 2017, kl 19.29
Rõõmu peaks tundma poja-minia õnne ja nende hea läbisaamise üle, kui vaja, siis lapsi hoida, aga mitte toppima end väevõimuga miniale sõbrannaks. Üks tuttav nägija-teadja-nõid ütles kord tabavalt.....kõige rohkem karda heategijaid. Eks selle kohta ole ka vanarahval vanasõnu ja ütlemisi...Hoidku Jumal sõprade eest, vaenlastega saan ise hakkama. Kes vähegi mõistab seda allegooriat, saab kogu teemale pihta. Tundub, et kurb ämm ei saa ega saagi saama.
 
Raivo Kohalik 09. juuli 2017, kl 20.00
ühinen kõigiga kes laste pere õnne kõige tähtsamaks pidasid,
teiseks aga korrektset lugupidamist minija poolt võiks austada
ja seda enamgi veel kui sõprust ,mida (veel) pole-võimalik et tuleb.
kui asi pole halb - on seegi juba hea . "Liig hea pole ka hea" on ütluski.
miks näha seal halba kus seda pole ? halb alles võib-olla kunagi tuleb ?
seni võiks nautida lapse õnne minijaga- kelle laps enesele valis - mitte ämm.
 
Raivo Kohalik 09. juuli 2017, kl 20.36
Elve Kuningas
1 tund ·

3 sodiaagimärki, kes ei kannata, et neile kuklasse hingatakse:
Mõni inimene vajab, et keegi on pidevalt tema juures ja alati saadaval. Nad on klammerduvad. Samas on ka inimesi, kes ei kannata üldse, et keegi pidevalt nende seltsis olla tahab. Nad vajavad lihtsalt oma ruumi ja aega, et üksi olla.

Kolm sodiaagimärki – Neitsi, Ambur, Kaljukits – on aga kindlasti need, kes vajavad palju aega iseendale ega kannata, kui neil keegi sabas tolgendab.

Ambur

Ta on vaba hing, kes eelistab üksi ja iseseisvalt liikuda. Ta tunneb, et enamus inimesi ei suuda temaga sammu pidada, seega tahabki ta pigem üksi toimetada. Ta ei taha, et teised ta tempot maha võtaksid. Kui mõni Amburi sõber on eriti klammerduv, siis on see tema jaoks eriti tüütu.
 
ämm 50+ 09. juuli 2017, kl 21.42
olen ka ämm, aga kahele noorele mehele, sest mul poega ei ole, seega ei ole ka minijat. Aga ei mõista miks kurb nii kurb on. Kui minia ei ole vaenulik, suhtleb viisakalt, võtab enda kodus kenasti vastu jms. Siis võiks ju rahul olla. Ega minia ei pea olema sõbranna, neid tal kindlasti omavanuseid. Ma ise sain omal ajal oma ämmaga hästi läbi, ta oli väga aktiivne ja kippus kõik asjad minu eest ära tegema, kui külla tuli. Ma lasin tal toimetada, aga ega me mingid sõbrannad ei olnud, meil oli lihtsalt väga normaalne läbisaamine. Ja praegu oma laste ja nende pereellu ma eriti sekku, ei trügi nende elukaaslastele sõbraks, ei kipu nõu andma, ei õpeta kuidas lapsi kasvatada, ei lähe lihtsalt kutsumata suvaliselt külla. Aga olen alati nende jaoks olemas, kui vaja. Ja mulle tundub, et see on igati normaalne. Ja meil on täitsa normaalne ja ühtehoidev pere. KURB, ära ole kurb, ela oma elu ja lase noortel oma elu elada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!