Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Lugeda tahaks
 
raamatukoi 18. november 2013, kl 00.39
Ammu pole siin loetud raamatute kohta mõtteid vahetatud. On kellelgi uusi avastusi või vanu leide, mis praeguses eas uue tasandi saanud?
Ah jaa, see kohustuslik osa ka - hiljem tutvun mustade sokkidega vanamehenässiga. Hiljem tähendab siis kui head raamatud loetud.
 
must sokk keerdus sarvedega 18. november 2013, kl 16.31
praegu käsil L. Kängsepa "Minu Argentiina"
 
raamatukoi 18. november 2013, kl 17.50
Aitäh sokk, "Minu Argentiina" juba loetud. See sari on aja jooksul lausa lemmikuks kujunenud. Hea äriidee muidugi Petronede poolt. Lasta inimestel oma reisi ja eluemotsioonid endast välja kirjutada ja voilaa - loetakse, nauditakse ja nõutakse lisa.
 
raamatukoikoi 18. november 2013, kl 22.40
Haid vihjeid leiad raamatukoikoi.blogspot.com
 
lugeja 19. november 2013, kl 08.47
Lõpetasin "Augie Marchi seiklused". Täiesti loetav. See, mille üle me praegu võtame viriseda, ja see, mille üle võiks kurta, on ikka kaks täiesti erinevat asja.
Kadastiku "Suvi sulab talvel" pole ilmselt mulle(sihtgrupina). Või siis ongi vananevate meest elu nii masendava mõttemaailmaga.
Tuleb Sarrazini raamat ka osta.
 
u 19. november 2013, kl 10.27
mul sama, lugeda tahaks, aga pole aega. tegelikult tähendab see, et hetkel pole nii haaravat raamatut, mis kogu aeg "juures hoiaks" (see olla tegelikult hiidlaste jt ütlus hea õlle kohta). mina loen autorite kaupa. praegu käsil üks Välis-Eesti naiskirjanik. alustasin mälestustest (elukoost), siis järgmisena neelasin ühe ööga alla ühe ta romaani, nüüd aga nokitsen lühiproosa kallal. kui see läbi, võtan jälle romaanid ja loodetavasti pole enam häda, et ajast puudus. ja kui üldse lugeda, siis millal veel kui mitte nüüd, pimedal sügiseajal.
aga siiski, see "pole aega" on probleem küll. liiga vähe jõuab tavaline inimene raamatuid läbi lugeda.
 
.. 19. november 2013, kl 14.01
Nicola Cornick "Kõrgseltskonna skandaalsed naised" triloogia

"Tara tee" - autorit ei mäleta
 
Michelini rehv 19. november 2013, kl 17.10
Tara tee autor on on Maeve Binchy.
 
Lee 19. november 2013, kl 19.30
Loeb teemat huviga ja teeb märkmeid. Põhjus, ma jutti ämmerdanud valikuteda:))
 
Lee 19. november 2013, kl 19.32
Põrgut...valikutega...siin ei ole viisakas eksida:))
 
.. 20. november 2013, kl 13.47
Autor Clark, Mary Higgins - "Kus sa ometi oled"
ja teised tema raamatud, päris põnevad
 
kah koi 20. november 2013, kl 13.50
Aastaid tagasi lugesin Iiri elust-olust, oli vist mitmeosaline..aga ei mäleta enam autorit ega pealkirja. Oli selline mõnusa huumoriga kirjutatud, üks tegelane oli elumees Rupert ja siis oli seal veel tore, düsgraafikust piiga (nime ei mäleta) jne
Kas keegi oskab öelda, mis raamatuga tegu?
 
kraaks 20. november 2013, kl 17.25
Soovitan lugeda Daniel Glattaueri " Kõik seitse lainet" ja " Hea põhjatuule vastu". Hea lugemine kõigile interneti kasutajatele ja internetis flirtijatele. Humoorikas naistekas. Netiflirdid tundmatutega, armumised, jne. Raamatud sisaldavad hulgaliselt retsepte armukatastroofideks.

Clark, Mary Higgins on tõesti väga hea kirjanik. Lugesin just tema " Issi väikest tüdrukut". Põnev ja hästi kirjutatud krimka.
 
aff 20. november 2013, kl 17.46
Silvi Puusepa *Ühest Robertist teiseni*
dr. Erik Linnolti *Üks vanamees ameerikast kirjutab teile.*
Need olid head.

Muidu satub palju pahna ka näppude vahele, pealt mille lugemist mõtled, et krt hunnik aega on jälle raisatud, kuidas kirjutajatel enestel küll ajast kahju ei ole. Või on see mingi kunsti liik kirjutada raamat ei millestki?

Siis on mingi sari alapealkirjaga nüüdisaegne romaan, millest olen üritanud lugeda 5 või 6 raamatut ja ei lähe mitte. Mida teab minusugune dinosaurus nüüdisajast vbl...

Uskumatu tundub ka see, et mõnel raamatul on esimesest leheküljest peale räiged kirjavead. Ometi vaatad, et isegi toimetaja on üle käinud...
Tänapäeval pole küll mingi probleem saada haridus ja hästi ära elada düsgraafikutel, kuid peavad nad siis kõik ühe raamatu kallal asjatama w, kirjastuses võiks üks mats ikkagi õigekirja tunda ka.
 
u 20. november 2013, kl 18.39
huvitav, kas lugeja saaks petukauba eest kahjutasu ka küsida (mõtlen kirjavigu ja üldse lohakat vormistust).
 
ants 20. november 2013, kl 19.15
Otto Carius "Tiigrid poris" Mulle meeldis.
 
55 20. november 2013, kl 20.27
Kellel on pisut ajaloohuvi võiks proovida rootslase Bengt Jangfeldti "Mäng elu peale - Vladimir Majakovski ja tema lähikond". Vseviod "Müstilise Venemaa" saates soovitas ja loen praegu, väga huvitav on. Eesti keeles avaldatud 2011.
 
Ge 20. november 2013, kl 23.13
Mina soovitaksin lugeda Maia Plissetskaja elulugu. See on tema enda kirjutatud.
 
u 21. november 2013, kl 10.59
no ei jõua kõike. eelpool nimetatutest on mul plaanis Erik Linnolt, kõigepealt tema "Linnu tiivul".
Vseviovi saate kohta aga: ei ole just suurim fänn, aga sageli kuulan (kuna on nn tippajal eetris). kas ja millal on ta nimetanud neid raamatuid, millele tuginedes saatetekstid koostab? ise arhiivides ta ju ei käi. tegelikult vahet vist pole, neid publikatsioone on arvatavasti väga palju. mind on see üha enam pannud imestama, mis rahvas see niisugune on, kes jätkuvalt, kuulmata-nägemata avaldatud uurimusi, jumaldab Stalinit jt diktaatoreid. kurt ja pime, poolearuline?
 
55 21. november 2013, kl 19.36
Millest sa järeldad, et Vseviod ise arhiivides ei käi?
Ta on ju ajaloolane, töötas TA Ajaloo Instituudis, kus uuris just sotsialismiperioodi ajalugu. On ka ise päris palju kirjutanud, nii erialaseid artikleid kui ka raamatuid (näit. "Venemaa - lähedane ja kauge"). Ilmselt siiski on mõnesse arhiivi pilgu heitnud :D
 
KlM 23. november 2013, kl 18.47
Minu lapsepõlve lemmikraamat oli Kaverini Kaks kaptenit, hiljuti lugesin uuesti ja ikka meeldis nagu siis. Vaatasin ka Youtubest 1977 aasta seitsmeseerialist filmi. Film on ka väga hea.
 
Kriminaalne 23. november 2013, kl 21.51
Teemategija küll kriminulle ei soovinud, aga kuna siin Clarki pakuti, siis soovitan omalt poolt krimikirjanduse sõpradele norraka Jo Nesbo (see viimane täht on norra ö)raamatuid. Ja Mankelli Wallanderi lood on ka põnevad lugeda (seriaali ma ei vaadanud, nii et võrdlus puudub).

Millegipärast käib hooti krimikirjanduse huvi kallal, siis olen sellest jälle aastateks küllastunud.
 
hee 19. veebruar 2014, kl 01.24
kah koi - see elumees Ruperti ja düsgraafikust piigaga raamat oli Jilly Cooperi "Rivaalid" - aga enne seda veel tema "Ratsutajad" ja pärast seda "Appassionata" - osalt samad tegelased kõigis. Tõepoolest väga loetav ajaviitekirjandus, võib soovitada igal juhul.
 
u 19. veebruar 2014, kl 10.18
loen üht ja teist - ja ikka ei jõua midagi, aga kogu aeg on laual jõuluks saadud Jaan Kruusvalli "Sinetavad kaugused". Korraga seda läbi lugeda ei raatsi, aga aeg-ajalt loen mõne loo. see on nagu sõõm puhast õhku.
 
ants 19. veebruar 2014, kl 19.10
Mul nüüd käsil Olavi Paavolaineni "Külalisena kolmandas reichis."
 
tibu 19. veebruar 2014, kl 19.13
Väga hea ja asjalik raamat " Kuninganna Elizabeth", autor on Sally Bedell Smith
 
uu 20. november 2017, kl 21.35
juhtusin selle vana teema peale, kuna hakkasin otsima Linnoltit, s.t tema järgmist raamatut peale "Linnu tiivul". see oli lihtsalt nii hea ja huvitav, silmaringi avardav. Linnolti kannul "kappasin ringi" mitmel pool alates Käru-Vändra kandist kuni USAni välja, uurisin mitm mõisteid ja võõrsõnu, mida ta on armastusväärselt (just, mitte aga "tarka pannes") kasutanud.
aga Paavolaiselt, keda ka siin mainitakse, sain esimest korda usutava ja veenva selgituse, miks ja kuidas enamus sakslasi omal ajal äkki ära pöörasid. väga mõjuv, eriti veel, kui Nürnbergi linna ja selle saatuse peale mõtled.
 
uu 21. november 2017, kl 13.35
unustasin öelda, et Kraaksu pakutud Glattauerit lugesin ka. "Hea põhjatuule vastu" oli päris lõbus ja õpetlik.
seega tuleb välja, et ( kuigi raamatuid tuleb nagu "Vändrast saelaudu"),
on meil siin teatud ühisosa täitsa olemas:)
 
lugeja 25. november 2017, kl 22.15
Lugesin ka Minu sarja raamatuid palju, üsnagi mitmed ei meeldinud. Nüüd võtsin vahelduseks ka muid ette. Viimati RaeAnne Thayne-i Woodrose´i mägi. Meeldis. Enne seda paar eluloo raamatut: Kristina; Novak Djokovic - Serbia suursaadik maailmas.
 
naine Tallinnast 26. november 2017, kl 09.28
Loen parajasti J.L.Horst "Jahipenid".
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!