Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kas see ongi vanadus?
 
Paula 21. september 2007, kl 16.16
Kas olete pannud tähele, mis erinevused on noorema ja vanema põlvkonna foorumitel?

Minu jaoks on üllatuslik, et siin võtab enda peale iga viies külastaja 50+ foorumlaste elu korraldamise: "nooremaid ei võeta, siin ei tutvuta, haigustest ei räägi, matustest jm rääkige mujal..."

Kas tõesti on siis 50+ inimene harjunud pidevalt kellegi teise eest mõtlema, otsustama, käsutama ja korraldama? Kui niimoodi mõtelda 24h kellegi teise eest, siis võib ju kaotada hoopis iseenda näo ja identiteedi? Et tekibki alaline kirglik soov näha igas ligimeses iseenda "ainuõiget" klooni, andmata aru seejuures, milline kõrvaltvaatajale paistad ja tajumata, kes ise tegelikult oled. Kas see ongi vanadus? Miks on nii raske elu rahulikult võtta?

Õppigem noortelt - nad on vabamad, lahedad ja mõnusad. Elavad ise ja lasevad teistel elada. On mul õigus?:)
 
õigus, õigus 21. september 2007, kl 16.21
Paula jutt on õige. Siit märgata, et väga karmid 50+ muljetama tulnud. Mitte muidugi kõik. Ise ka juba 50+
 
Paula 21. september 2007, kl 16.34
Või läheb elu pärastpoole kiiremaks? Et aega napib? Tekib meeletu vajadus oma elutarkust kellelegi kiirkorras pähemäärida, selgitada, tituleerida, õpetada ja permanentselt korraldada?

Aga kõik õpivad niikuinii ju ainult ja ainult iseenda vigadest, mis on ürgvana tõde. Tegelikult, huvitav ju, millised me tegelikult oleme, kuidas end tutvustada, kui jätta vahele, et olen ilus, tark, nooruslik, oman 5. autot, elan kuuendas endaehitatud majas, on 1 mees ja 1 lapselaps ja palehigis korjatud kopsakas pangaarve? Et mida muud elu meile on kinkinud või ära võtnud? Ikkagi, kes me oleme ja miks ometi just sellised?
 
ei ole vana ka 50 21. september 2007, kl 16.49
Tutvuda ei soovi, sest endal ilus mees, kena tütar ja tore väimees. Lapselapsedki vahvad ja targad. Ise olen parajalt tüse, aga mitte mutt. Varandust materiaalses mõttes napib kui tänapäeva standarte arvestada. Autot pole, lastel on neid kaks. Korter on ja kolmetoaline. Omal ajal väga raskelt saadud, enne kolisin 15 korda kui oma kodu sain. Mis veel? Tervis veel ka nii, et ikka liigun töö ja kodu ja oma vana ema vahet, sekka ka mõni meelelahutus ja lapselapsed. Kunagi ei ole igav, sest armastan väga lugeda. Teleka ori olen ka vahel kui miskit tuleb, mis mulle klapib.
Idioodiks end ka veel ei pea, aga päris kiire ja terane ka ju enam pole. Vahel virisen ja vingun, enamasti olen rõõmsameelne ja parandamatu optimist. Huvitab kõik, mis meie ümber. Postimees käib, teisi lehti loen netist...
Kõik ei ole silmade asemel raha, aga ega siis vabadust sõna kõige laiemas mõttes ka ju vähem, sest raha teeb vabaks...
Siiski ei kurda. Vahel vaid nukker mõelda elu kaduvuse peale, kuigi see ju paratamatu. Eriti kui kuulen ansambli The Beatles muusikat...Elame veel!
 
Paula 21. september 2007, kl 17.01
ka mina armastan biitleid. Iga ainus neist oli iidol, teadsin iga laulu ja sündmust, sain aru kõikidest tüdrukutest, kes nende kontserdi ajal nutsid. Ja niiii ilusad poisid. See oli murrang ja murranguline aeg tookordsete noorte elus. Vanemad vaatasid pealt suu ammuli, mis toimus.

Vahest mulle tundub, et praegused noored on kurvameelsemad, sest neilt oodatakse nii palju ja elu on raskem. Liiga palju on lapstäiskasvanuid. Näen seda oma lastest. Et kuskil ei tule edu piiri. Ta tuleb hetkeks ja siis jälle uut edu püüdma, elunautimise printsiibid ja nõuded elule on teised. Mina olen vanade traditsioonidega elunautija, võtan enesele aega ja rõõmustan vähesest, kuid see-eest täie rinnaga.
 
N56 21. september 2007, kl 17.02
Naistefoorumi harva külastajana mõtlesin mõnikord ka ,et võiks olla foorum elukogenumatele inimestele. Loen selliseid foorumeid inglise keeles ja seal leidub huvitavaid arutelusid kirjandusest , esoteerikast ja paljust muust. Muuseas vahetasid vanemad daamid kogemusi ka kosmeetika ja kehahoolduse küsimustes. Siinses naistefoorumis ma tundsingi enim puudust ,et kosmeetika foorumis ei ole midagi 50 + ning kirjanduse foorumis ka justkui võimutsevad kesise lugemusega noored inimesed. Kõige rohkem kohtas 50+ tervisefoorumis, mis on suht normaalne.
Lugedes aga selle foorumi postitusi, tundus nagu oleksin sattunud teismeliste foorumisse, kus kiideldakse saavutustega seksis ja kogutud mammonanaga. Pärast seda loobusin lugemast.
see mis Paula kirjutas, on jumalast õige. 50+ eeldab mingit väärikust ,iseenese leidmist ja rahu saavutamist. Kui seda ei ole ,siis ei jäägi üle muud kui oma nooruslikkusega kiidelda. Kui sain 50, trükkisn endale internetist välja "nunna palve ", et see mul igavesest ajast igavesti meeles püsiks.
Kindlasti enamus teavad seda, kuid iseenda rõõmuks kopin selle siia
Pühavaimu kiriku laualeht, august 1989

Jumal, Sina tead paremini kui mina, et ma vananen ja ühel kaunil päeval olen Vana Naine.

Hoia mind muutumast lobisejaks ja kaitse mind eriti sellest saatuslikust kujutlusest, et ma pean igal pool ja igas asjas midagi ütlema.

Vabasta mind ohjeldamatust soovist teiste asju korraldada.

Tee minust hoolitsev ja mitte ärrituv, abistav ja mitte käskiv.

On muidugi kurb, et ma ei saa kasutada kõike oma suurest tarkusevarasalvest, aga Sa ju tead, et ma tahaksin lõpuni alles hoida kasvõi mõned oma sõpradest.

Kaitse mind seletamast lõputut tühja-tähja, anna mulle tiivad, et pääseksin asja tuumani.

Anna mulle jõudu kuulamaks teiste inimeste kurtmist haigustest. Sulge mu huuled jutustamaks mu oma valudest ja piinadest, sest neid muudkui lisandub ja soov nendest kõnelda kasvab aastatega. Aita mul neid taluda rahulikult.

Mul ei ole julgust paluda mälu paranemist, aga luba mulle selle asemel rohkem alandlikkust ja vähem enesekindlust olukorras, kus minu mälu näib põrkuvat teiste mälude vastu.

Anna mulle see särav õppetund, mille järgi minagi võiksin vahel eksida.

Kaitse mind tagasihoidliku ja hellana. Ma ei taha olla pühak – sellisena on samuti raske elada, aga vana hapu naine on vanakurja tipplooming.

Anna mulle võime näha head üllatavates kohtades ja annet üllatavates inimestes ja aita mind, Jumal, oma armus jutustada sellest neile endile.

Pidagem seda meeles!
 
Tänud! 21. september 2007, kl 17.04
N56
Tänud, see oli väga ilus ja õige!
 
Kii 21. september 2007, kl 17.41
Loomulikkus ja vanuse aktsepteerimine on vinge. Kui inimene meeldib endale, seda näeb läbi ja ei peagi autosid ja maju ette loendama.
 
Ra 21. september 2007, kl 18.11
olen 52-aastane naine ja oma vanuse pärast põdemise lõpetasin umbes poolteist aastat tagasi ära. naudin hoopis oma iga. saan aru, et noortel on seda raske mõista, aga küllap nad kunagi ka ise seda kogevad.

ma saan lõpuks ometi enese jaoks elada - ei ole otseseid kohustusi laste ees, nad on hästi hakkama saavad noored inimesed ja neist on mulle ainult suurt ja siirast rõõmu.

olen märganud, et saavutatud sisemine rahu ja enesega rahulolu on ka mu välimust positiivses suunas muutnud. ma ei kavatsegi veel "mammistuda" ja kunagi ei saa minust kibestunud õelat mutti.*

* no ma vähemalt loodan küll! :D
 
? 21. september 2007, kl 18.57
aga miks te ei soovi igavest elu igavesti noorena elada? miks lepite vähemaga kui see, mida Jumal pakub meile tulevikus?
 
60+ 21. september 2007, kl 23.18
Pole olnud vanust, milline ei ole meeldinud.

Pole kunagi põdenud ei vanuse ega mõnede liigsete kilode pärast (lahja lehm pole veel hirv!).

Pole mulle tähtsamat headest inimsuhetest ja armastusest.
 
Paula 22. september 2007, kl 01.02
?
Alati tekib mul Sinu-taoliste hõiskajate puhul tahtmine vastu küsida, et kuidas Sul endaga lood on? Oled ikka ise nii absoluutselt kindel omaenda pühaduses, et võid teistele tulla moraali lugema?

60+
Võrratu suhtumine! On õnnelikkuse suuri saladusi, et headest inimsuhetest ja armastusest parimat elus ei ole olemas. See kogemus ja suhtumine ellu võidab kõik teised väärtused, ka minu jaoks.
 
Maia 22. september 2007, kl 11.09
Aitäh Paula
Vähemalt üks arukas teema ja rõõm lugeda hea väljendamisoskusega inimese kirjutisi.
Sinu algatatud teemast: vanad-noored. Veel aasta tagasi olin kontorirott, kes ajatäitest ning suurest igavusest delfiga tutvus. Sain tõeliselt suure shoki - poleks eales noori nii suures küünilisuses, pahatahtlikkuses ja õelutsemises osanud kahtlustada. Tunnen-tean omateada täiesti normaalseid ja südamlikke noori inimesi, kuid ilmselt ongi siin see koht, kus oma negatiivsust (teistele haiget tehes) maksimaalselt välja elatakse. Oleme siin ju kõik anonüümsed.
Kahju küll, kuid enam ma noori lahedateks ja "ela ise ja lase teistel ka elada" ei pea. Liialt jube on olnud minu jaoks see lausa süüdimatu pahatatlikkus. Ju ma olen "halbade kommide" lugemiseks liialt haavatav. Kadumas on väärikus ja enesest/teistest lugupidamine, ka meieealistel. Ah, vana mis vana.....
 
Paula 22. september 2007, kl 13.59
Maia
vanad versus noored on päris huvitav teema. Aitäh Sullegi! Mitte Sina ei ole haavatav, vaid haavatavad oleme mingil hetkel kõik. Olen isegi Delfis oma aastake ringi vaadanud ja imestanud. Siin mängib ilmselt kaasa ka elektroonikamaailmas süvenev pealiskaudsus ja mõni kurjustaja ja pahatahtlik vajab vahest lihtsalt kosutavat und või rohkem enesearmastust, mõnikord ka vähem alkoholi.

Siiski mõned aastad tagasi liikusin palju noortemaailmas ja kohtasin nn eesti keskmist elu just noorte kaudu. Isa pulmad, ema uus mees, lugematud poolõed ja poolvennad, joodik ema, viha, viha, viha ja alkohol, raha ja edukuskohustus, nii palju segaduses noori kohtasin, nii palju kulissidetagust haavatavust, kurbust ja isikliku elu õnnetust nägin tookord ühes meie suurepärases eliitkoolis. Noored on meie kõigi nägu ja ka õnnetutel inimestel on lapsed ja kui lapsed hakkavad vanemate eest mõtlema ja nende probleeme lahendama, pole seda õnne just palju. Mulle meeldisid need siirad noored eluhakul, oi, kuidas meeldisid.

Sul on õigus, väärikust on vaja, rohkem enesekindlust ja armastust ning arusaamist üksteisest. Keegi, mitte keegi pole paha ega kuri ilma põhjuseta. Ideaale ja vaimuilu on jäänud ühiskonnas kasinaks, see on mure.
 
? 22. september 2007, kl 20.40
elan täpselt nii nagu teistele kuulutan

kas oled kade, et ei suuda järele teha?

soovitan lugeda uuesti, mida kirjutasin: elu on mõttetu, kui selle ainus eesmärk on surm
 
Paula 22. september 2007, kl 21.31
?
Oh, millest küll selline enesekindlus?
Tean üht vagajuttu, kus patune, kes pääses paradiisi, imestas 3 asja üle:

esiteks selle üle, et ta ei näinudki neid, keda seal kindlasti kohata lootis
teiseks, et nägi neid, keda paradiisis küll kohata ei lootnud
kolmandaks aga selle üle, et ise sinna pääsenud on.

Surm on mõnikord elu sõber ja ka elu loomulik osa. Paradiisikandidaat peaks vast sinust alandlikum olema, soovitaksin sõbralikult.
 
Karen 23. september 2007, kl 09.51
Kipun Maiaga nõustuma - noorte hulgas (siin Delfis vähemalt) on ikka kaunis palju lahmimist, ainult oma mätta otsast tõdede kuulutamist.
Ma arvan, et see tuleb ehk liigsest tarbimishullusest. Kõik seesama peab olema, mis teistelgi. See on kahjuks väga väikekodanlik eluvaade, ma arvan, et noored ise ei taipagi, KUI väikekodanlik on praegu suur osa eestlastest. Ja sopaajakirjandus annab muudkui takka. Kähku saadakse täheks ja legendiks, tavaline mula pühitsetakse mõttetarkuseks kusagil sopalehes või -ajakirjas.
Väljakujunemata inimesel on raske valikuid teha, ja nagu me teame, inimese rakud on laisad - ka ajurakud. Seega minnakse kergema vastupanu teed ja joondutakse mingi müstilise edumudeli järele. Eriti kahju on, kui tuntud inimesed debiilsusi räägivad.
No üks värske näide: Jaak Joala läheb maale elama, sest linnas talle enam ei meeldi, sest linnas peab ta marketisse leiva järele sõites pool tundi parkimiskohta otsima.
No mis ajakirjandus see on? No mis jutt see on? Tavaline rumal mõtlematu mula trükitakse suures tiraazhis ära ja see peab meedia olema?
Kusjuures Joala näide pole sugugi kõige hullem ju.
 
Ülemitse vanake 12. juuni 2019, kl 16.17
Aga vanadusega tuleb soliidsus mis väljendub rasvumises kiilaspäisuses ja impotentsuses
 
Linda 12. juuni 2019, kl 22.06
Oh, kus oli 2007.aastal siinsetel Paulal ja teistel laialt juttu. Nüüd vaikus. Ainult Ülemitse vanake avastas, et on rasvunud, kiilaspäine ja impotent ja arvab, et see teeb soliidseks . No ei.
 
kusjuures 15. november 2019, kl 02.37
hea teema. mida te aastal 2019 siia teemasse kirjutate?

/ülemitse kiilast rasvumist juba lugesime, rohkem pole vaja, aitäh/
 
Ega 17. november 2019, kl 17.10
olegi lisada midagi, vanad naised ajavad tarkusest üle nagu varemgi:)
 
naine 56 19. november 2019, kl 08.02
Tänud! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> N56
> Tänud, see oli väga ilus ja õige!
Kõik on õige ja palju tervist naistele ka ::
AGA noorus ei tule iial tagasi ,, Eriti meie vanameestel .....
 
apteeker ja vanad mehed 19. november 2019, kl 08.07
Ülemitse vanake Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Aga vanadusega tuleb soliidsus mis väljendub rasvu
> mises kiilaspäisuses ja impotentsuses
Kiilanemine pole nii hull haigus ,,AGA impotentsus küll ...
Selleks on vähemalt minul apteek ja hea perearst ,,,
KES aitavad kõiki mehi ----ja meeste ravimitega saab probleem mehel lahendatud,
Eriti nende meeste mure ,,,kes on juba varem haigestunud ,,
 
Eks ta ole 19. november 2019, kl 15.17
naine 56 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tänud! Kirjutas:
> ------------------------------
> -------------------------
> > N56
> > Tänud, see
> oli väga ilus ja õige!
> Kõik on õig
> e ja palju tervist naistele ka ::
>
> AGA noorus ei tule iial tagasi ,, Eriti
> meie vanameestel .....

Väidetakse et naised ei jää vanaks aga saavad targemaks. Mõned jälle arvavad et saavad nooremaks:)
 
see et 23. november 2019, kl 01.09
väidetakse, mis väidetakse, reaalne elu on see, et kes nooruses vähe haridust sai ja sotsialismi õitsengut ootas, see vanaduses muudkui mööda lõhkisi künasid ja õieli rehapiitu käib. kohanemisvõime on see, mis vananemise edasi lükkab. kui ikka adekvaatselt ümberringi toimuvat ei adu, siis on negatiivsus ja vastumeelsus kõigele uuele esmane reaktsioon. kurb, aga nii ta on.
 
n69 25. november 2019, kl 08.54
Vaatad surmateateid ja enda aastakäigu omad muudkui lähevad pilvepiirile. Eks jah vanadus, miskit pole pärata. Seni, kuni on tervist, on kõik hästi. Tulebki olla positiivne ja reibas. Just ka tütrega pikale reisile minek. Saab rannas lebotada, vaadata õhtul päikseloojangut ja leotada põlvekesi ookeanis.
Head jõuluootust!
 
KÕIK ON ÕIGE ,,""KAPITALIST ON PALJU KURJA TEINUD, 26. november 2019, kl 07.52
n69 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vaatad surmateateid ja enda aastakäigu omad muudku
> i lähevad pilvepiirile. Eks jah vanadus, miskit po
> le pärata. Seni, kuni on tervist, on kõik hästi. T
> ulebki olla positiivne ja reibas. Just ka tütrega
> pikale reisile minek. Saab rannas lebotada, vaadat
> a õhtul päikseloojangut ja leotada põlvekesi ookea
> nis.
> Head jõuluootust!
JA LISAN ;;; VAADAKE SURMAKUULUTUSI JA SIIS Räägime
Tervena ELATUD AASTATEST ,,
PIGEM MEIE OLEME VANANEV RAHVUS JA SEDA KIIREMINI MEID KABELI VIIAKSE :::
 
pojeng 30. september 2021, kl 04.18
sa kablutad juba aastakümneid sinna kabeli suunas. millal lõpuks kohale jõuad?
kui ükskord kohale koperdad, anna teada. toome sulle sefiritordi ja sellelille pärja, mis parajasti odavam on.
a ja saluuti laseme ka terve joru taeva poole, et sust lollpealuust lõpuksd lahti saime.
 
viimasele 30. september 2021, kl 07.34
Pojengike-Lilleke, kui tohib küsida Kunas sa ükskord omaenese ÕELUTSEMISE kätte närtsid?Sügis on käes sul endal ja ka sinul oleks aeg "mullatoidule", tuleks Naistekale ka lõpuks Rahuaeg...
 
Pinki 30. september 2021, kl 08.54
kui soovid endaga suhelda siis tee seda peegli ees aga kui tahad midagi EELMISELE postitusele vastata siis tee seda ...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!