Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
pensioni kolmas sammas
 
tige 03. oktoober 2007, kl 15.17
No nii, sidusin end omal ajal pensioni II sambaga ja nagu arvata võiski (oleksin võinud seda jalapealt juba siis ennustada), II sambast on vähe, jälle ollakse mu rahakoti kallal. Panka sattunult, vatras klienditeenindaja hingepidamata III samba eelistest, kõrvad paistetasid üles. Miinimummäär on 500.-, mille peaksin iga kuu ohverdama, et siis tulevik veel helgem paistaks.

Alles oli panga suuratakk mu meiliaadressile, moblale ja kodutelefonile. Pakuti krediitkaarti. Peres on ja mina seda ei hangi, mida otseselt ei vaja. Pank andis tuld, inimeste tülitamine on teatavasti moes.

Minu isiklik 500.- krooni kuus tundub mulle kuidagi väga kindel, turvaline ja selge mu isiklikul pangaarvel just nüüd ja praegu. Mis pagana III samba konto? Kui tahan investeerida, võin investeerida mujalegi. Millal IV sammas välja hüütakse?

Kuidas rahvas arvab?
Kas kõigil on tehtud?
 
To tige 03. oktoober 2007, kl 15.27
Pole teinud ühtki sammast ega ei tee ka...puudub mõte.
 
teadja 03. oktoober 2007, kl 15.34
Milleks sul pea otsas on? Pole ühtegi sammast ja ei tee ka, pole mõtet tõesti. Samahästi võin ma korjata seda sammast ise.
 
T. 03. oktoober 2007, kl 16.02
II tegemata, kuna vanus selline, et vist ei tasunud omal ajal teha, III tehtud peaaegu kohe, kui pakkuma hakati, Meelitati väitega, et surma korral on lapsed kindlustatud. Üldiselt jõuan maksta küll seda III sammast aga see summa, mis tundus sõlmimise hetkel normaalne, on tänase seisuga ikka mannetu ja pensionile jäämisel hoopiski minimalistlik. Kas kellelgil on III sammas, mis ka kasvanud on?
 
ikka 03. oktoober 2007, kl 16.36
-Lollid saavad ka kirikus peksa!Inflatsioon sööb selle "pisku" varsti ära ja oled ikka ilma!
 
Benita 03. oktoober 2007, kl 16.38
Minul ei ole lepingut, aga kui raha koguneb siis osa selles investeerin ka III sambasse, selle pensionifondi osakuid ostes. Enamasti just aasta lõpus, sest tulumaksu saab selle pealt tagasi. Tõsi tulumaks väheneb järjest ja nii ma vist sel aasta enam pensionifondi ei pane, vaid mõnda kiirema kasvuga fondi. Muidu on ta aga kasvanud küll, sõltub fondist ja ajast, aga alla 10% aastas pole olnud (+see tagastatud tulumaks).
Aga need ideed, et iga kuu maksad, pole minu jaoks.
 
T. 03. oktoober 2007, kl 16.48
Benitale-
Mis see keskmine summa on, mida sa aasta lõpus fondi raatsid paigutada?
 
tädi 03. oktoober 2007, kl 21.14
mõtlen vaid sellest sambast mis mõnel mehel kusagil seisab:-))
 
Närrr :-))) 03. oktoober 2007, kl 21.48
Pensionäril ja veel seisab:-)))))?
 
tädi 03. oktoober 2007, kl 21.57
kõik pole veel penskarid ja tead seisab ikka küll kui seisma pannakse
 
/tädile/ 03. oktoober 2007, kl 22.33
-Praegu veel võib olla seisab aga pensiaeg käes on ,on ainult tühi kott nurgas,kui sedagi?Küll "pangamehed" selle eest hoolitsevad!
 
teemaalgataja 03. oktoober 2007, kl 22.42
Tere talv, mis minu suurepärasest pensionisamba teemast siin saanud on!!!
No teate, paluks see sambateema, mis kohe kindlasti vähematki sisse ei too, algatada uue teema alt:)))
 
tädi 03. oktoober 2007, kl 22.50
sammas on sammas...ää tereta siin miskit vasta ööd, eks igaüks muretse samba pärast, mis talle südamelähedasem...raha on vaid käibevahend teemaalgataja ja seda puru saab ehk ikka
 
teemaalgataja 03. oktoober 2007, kl 23.28
tädi
einoh, kõva elaan sul sees! Hoian igaks juhuks eest. Hoidku, saan veel vale samba!
 
50- 04. oktoober 2007, kl 10.10
pensioniiga tõuseb varsti 65-le. nii, et enamus saavad hoopis hauasamba.
 
ikka 04. oktoober 2007, kl 11.20
Oli mingi jutt juba 75-est!Nii et "trügige" aga!Naised saavad seda pensipõlve nautida ,aga mehed vaevalt!
 
no 04. oktoober 2007, kl 11.31
mitu 75-aastast naist ja mitu 75-aastast meest teil lähisugulastest veel elab?
 
Benita 04. oktoober 2007, kl 12.37
T-le. Näed, nüüd alles sainmahti siia kiigata.
Siiani olen pannud umbes 15% aastatulust, , mis üle selle see läheb mingisse muusse fondi. 15% sellepärast, et nii suurelt osalt saab tulumakus tagasi.

No-le, isa suri mul möödunud aastal, oli 92, ema on 85 ja saab omadega hästi hakkama, vanaemad surid üks üle 90-ne, teine üle 80-ne, nii et ikka pika eluga inimesi on ka, peab ikka tulevikule mõtlema.
 
manna 04. oktoober 2007, kl 13.34

Need meie esivanemad olid kõik saastamata keskkonnast. Elasid ja pidasid tervislikke eluviise. Meie aga... Eks elu näitab, kuidas ja kui kaua vastu peame.
 
kuiv, ag kurb 04. oktoober 2007, kl 14.19
statistika ju näitas, et 10-st 6 meest ei elanud 65-seks. naistel on tiba paremini läinud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!