Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
muinasjutt ühest väga ilusast naises...t
 
kotkas 23. veebruar 2009, kl 01.45
http://content.foto.mail.ru/mail/lkibardina/377/i-1998.jpg

Kaks meremeest otsisid oma õnne-saatust-armastust---oli sõidetud mööda merd , maid....kuid asjata....Ükskord laev tõi neid saarele kus oli imeilus loodus...jalutades mööda saart nad kohtusid kaks neidu,üks neidudest oli nii ilus et varjas teise neiu olemasolu...nad olid saare pealiku tütred.
Üks meremeestest ütles...
..ma leidsin 0ma õnne..ma armusin..
Sa tegid hea valiku,vanem neiu on väga ilus!
...sa ei saanud minust aru..ma armusin nooremasse
Sa oled lolliks läinud või...ta pole üldse ilus.
..see on minu otsus..ja nii ma teen...
Sõber lahkus- otsima oma saatust ,aga peigmees läks pealiku juurde paluma neiu kätt.Saarel oli kombeks maksta naise eest-lehmadega.
..pealik-ma tahan ühe sinu tuttrest endale naiseks ja maksan sulle tema eest 10 lehma
See on hea valik-minu vanemtuttar on iludus ja ta hind on 10 lehma
..ei pealik.sa ei saanud minust aru,ma soovin endale naiseks sinu noorema tüttre
Sa teed nalja..kas sa siis ei näe et temas pole sära ega ilu.
Hea küll,ma olen aus inimene,ma ei võtta sinult 10 lehma vaid 3
..ei,ma maksan tema eest 10 lehma ja lõpp.

NAD ABIELLUSID.
Möödusid aastas üksik meremees külastas uuesti saart et vaadata kuidas elab tema sõber.Ta kohtas tänaval väga ilusat naist,küsis ta käest et kuidas ta leiaks endist meremeest..naine näitas teed
Ja mida ta näeb,sõber istub õues ja mängib lastega..hoov puhas..maja korras...kuhu ära vaata igal pool kord...
Kuidas elad,kallis sõber!!!
...Ma olen õnnelik!!!Ta kõrval seisis kaunis ilus naine.
,,sa tuttavaks see on minu õnn ja armastus-minu NAINE!
Kuidas???kas sa abiellusid uuesti või???
..Ei... ta on seesama neiu ,kellesse ma armusin esimesest silmapilgust
Kuidas nii sai juhtuda et ta on nii muutunud???
..Aga sa kõsi tema käest..
Sõber pöördus naise poole....vabanda,aga sa ei olnud ju üldse ilus,,,ei sära ega rõõmu su näol...´
Naine ei annud talle lõpuni rääkida...vaatas talle silma,naeratas ja ütles...
Ükskord ma sain aru et olen kumme lehma väärd!!!
 
Stanley Kowalski 23. veebruar 2009, kl 02.13
http://content.foto.mail.ru/mail/lkibardina/377/i-1998.jpg
 
Stanley Kowalski 23. veebruar 2009, kl 02.20
Tule lenda siia uhke kotkas,
sinu tiivad kaugele sind toovad.
Tule meile, saad ka oma eine,
tatrapudru, pelmeenid ja
ka miskit muud.

Homme lähme Irkutskisse
ja jääme sinna kauemaks.

Sisemine ilu on see, mida ainult
targad tabavad ja kui tabatud, siis
ilu avab ennast ise ka teistele...
 
Bella 23. veebruar 2009, kl 02.25
Slaavi veri ikka keeb, poolakas ja venelanna ikka kokku lepivad, teineteist nad hindavad
 
Tärnike 23. veebruar 2009, kl 03.21
palun raportit Irkutskist.
 
kotkas 23. veebruar 2009, kl 12.13
Tere Stan...oi kuidas ma sind kadestan!!!...see ilu... see õhk...see avarus!!!Ole sa venelane,poolakas ,sakslane,ukrainlane...kui süda oskab vaadata ja hinnata -siis pole tähtis sinu rahvus!!!

irkutsk-foto.narod.ru


Stan---kõige tähtsam siin ilmas on-teha kõik nii ,et süda laulaks ja rõõmustaks.Naudi,rõõmusta ja kallista oma sõpru----
 
kotkas 23. veebruar 2009, kl 14.01
ARMASTUSE PISARAD.

Vanaema leidis oma lapselapse istumas nurgas nutmas.Neiu ei soovinud kellegile rääkida oma murest,kuid kes suudaks varjata vanaema eest pisaraid....ta tunnistas et läks riidu oma armsamaga...
Tüdruk arvas et vanaema hakkab teda lohutama...**ta pole ju sind väärd...küll leiad teise...mis sa piinled***
Kuid -EI!!!..vanaema naeratas ja ütles--
***Nutta.nutta nii palju kui suudad,pisarad ainult tugevdavad sinu tundeid****
Tüdruk vaatas küsitlevalt vanaema poole..
***Kuidas sulle seda pareminu seletada..kujuta ette et aeg- see on vesi
Kui sinu elu oleks kogu aeg magus,siis sa poleks tundnud elu väärdusi.pane kivistunud suhkrutükk vette ja joo ainult seda vett,mis muutub varsti sulle maitsetuks...
Kui eluteele juhtuvad takistusrd,raskused,kannatused,pisarad-mis panna ühte -on sool!!!Need on sinu elu kogemused -osata hinnata,armstada,austada,tunnetada...
Ei ükski armastus pole olnud ilma soolata--mis hoiab,säilitab
...
Vaikus...vanaema silitas lapselapse pead,võtis paberitükki murdis ta pooleks,lõikas välja pisara ja ülatas talle...kui ta selle avas..ta peopesapeal oli süda...
 
valulla 23. veebruar 2009, kl 14.21
"Rama juhtimisel ehitasid vägevad sõdalased silla. Nad heitsid üüratud kaljud ookeani. Kuid Rama kutsus ehitusele veel tillukesed ämblikud, kes võtsid väikesed kivikesed ja kandsid need vette. Siis hakkasid suured võimsad sõdalased, kes tõstsid ja heitsid ookeani terveid kaljusid, ämblike üle nalja viskama. “Mida te teete?” ütlesid nemad. “Mis kasu neist teie väikestest kivikestest ka on?” Kuid Rama ütles neile: “Need ämblikud on mulle kallid nagu teiegi. Pole üldse tähtis, et te heidata kaljusid, aga nemad vaid väikesi kivikesi, vaid see, et seda tehakse kogu südamest.”
 
Madu 23. veebruar 2009, kl 17.17
http://irkutsk-foto.narod.ru
 
kotkas 23. veebruar 2009, kl 18.20
ONN JA ARMASTUS.
Kuhu kaob armastus???...küsis väike õnn oma isa käest...
Ta lahkub..kui on valus...inimesed mõtlevad et armastus on alati nendega,teadmata et selle eest tuleb kanda hoolt südamega ja hingega...Väike õnn jäi mõttesse,kui kasvan suurek ,hakkan inimesi aitama.
Möödusid aastad,väike õnn kasvas suureks.,tal oli meeles lubadus ta hakkas inimesi aitama,kuid inimesed otsisid veel enamat kui -õnn----kuulsust,ahnus,raha.varandus...
Suurest õnnest kujunes välja väike ja armetu--- õnn--kuidas ka ta ei püüdnud teha inimestele selgeks elu mõtted ja väärdused-kuid asjata.
Õnn ehmatas-et mis küll saab kui ta kaob maailma pealt??..ta läks rändama, otsima lahendust...ta oli väsinud ja tahtis puhata...keset aasa nägi ta ilusat lajuvat puud,see meelitas ta enda juurde...ta tukkastas..kuid kuulis samme..avades silmad.nägi enda kõrval seismas vanamemmekest.kes oli rusutud ja väsinud.
Vanamemmeke istus maha ja jutustas oma loo....
Ma olen Armastus-**
õNN EI USKUNUD OMA SILMI-aRMASTUS JA NII ÕNNETU...MIKS..?????
Mind müüvad ja ostavad...mind reedavad ja vägistavad...minu üle naeravad ja kahtlevad...
Õnn hakkas nutma----pisarad voolasid...Armastus võttis ta oma kaissu ja silitas tema pead,,
Õnn tundis kui kerge ja soe tal hakks,,,ta aina tugevamini surus end armastuse rinnale et tunda seda imet oma hinges ja südames..
Vaata mis on meiega teinud tigedad .ahned,võimule tungivad inimesed...ütles armastus.
Rahune----ütles õnn..nüüd me oleme koos-hoolitseme üksteise eest
ja siis õeladel ja tigetatel inimetel pole meie üle võimu..
Selle ilusa ime puu all sõlmisid nad lepingu et iialgi ei lahku üksteisest...
Sellest ajast peale kui kellegi juurest läheb ära armastus--lahkub ka õnn!!!
 
Rozza 23. veebruar 2009, kl 19.56
http://www.youtube.com/watch?v=sftdRnwZfzc&feature=related
 
Tärnike 23. veebruar 2009, kl 21.54
Päev enne sündi küsis laps jumalalt:"Miks ma lähen sellesse maailma? Mida ma pean seal tegema?" jumal vastas:" Laps, ma kingin sulle ingli, kes on alati su kõrval, tema seletab sulle kõik."- "Aga kuidas ma temast aru saan, ma ei oska ju tema keelt?" päris laps. "Ingel õpetab sulle oma keelt, ta hoiab ja kaitseb sind kõikide hädade eest," vastas jumal. "Aga millal ma sinu juurde tagasi pean tulema?" usutas laps edasi. "Ära muretse, sinu ingel räägib sulle kõik," vastas jumal. "Mis minu ingli nimi on?" tahtis laps teada. Jumal vastas: "Pole tähtis, tal on palju nimesid. Aga sina kutsu teda emaks."
 
kotkas 23. veebruar 2009, kl 22.57
Räägivad... et ükskord kogunesid kokku inimese OMADUSED...

IGAV- haigutas juba kolmas kord..HULLUMEELSUS tegi ettepaneku hakata mängima peitust.
INTRIGEERIA-tõsti kulmud , küsis...mis see veel on???
HULLUMEELSUS seletas talle mängureeglid - ütles, et kui ma loen milLjonini...siis kõik peavad olema peidus.ENTUSIASM ja RÕÕMUS hakkasid tantsima et haarasid endaga kaasa ka KAHTLUSE.,vaid ainult ÜKSKÕIKSUS,keda kunagi midagi ei huvitanud ,keeldus mängust.
TÕDE-ei hakkanud ennast peitma,sest naguni leitakse ta kohe ülesse.UHKUS-ütles et see mäng teda alandab.(teda ei huvita midagi peale enese)HARKPÜKS -kükitas maha ja hakkas nutma.
HULLUMEELSUS hakkas lugema...üks kaks..kolm..esimesena peitis end ära LAISKUS-peitis end esimese kivi taha,ei viitsinud otsida paremat peidukohta.USK-tõusis taevasse.KADEDUS peitis end suure puu varju taha...HEAOLU-ei osanud end kuhugi peita,sest talle tundus et igal pool on hea olla,ILUS-peitis end peegeldavasse järve.VABADUS peitis end päikese kiiretesse.EGOISM-leidis endale mugava ja soe koha.VALE-peitis end ookeani põhja(aga tegelikult peitis end vikerkaarde)IHA JA SOOV-peitsid end vulkaani.UNUSTAMINE-ei mäletanud kuhu end peitis,aga see pole oluline.Kui HULLUMEELSUS luges 999999 ARMASTUS veel ikka ei leidnud endale peidukohta,sest kõik kohad olid kinni...siis ta nägi roosipõõsast ja peitis end sinna.
Milljoooon...hõikas HULLUMEELSUS ja hakkas otsima,
Esimesena ta leidis LAISA,siis kuulis kuidas USK vaidles
Jumalaga.IHA ja SOOVI ta leidis ka kohe ülesse..sest ta tundis vulkaani värisemist.,siis ta märkas KADEDUST-sest ta hiilis ja piilus teisi.EGOISMI-tal otsida polnud vaja,sest seda tegid tema eest mesilased,kes ajasid teda välja mugavustest,HULLUMEELSUS kummardas et juua ja nägi ILU.KAHTLUS-istus aia ääres ja ikka veel ei saanud otsustada kuhu ennast peita.KURBUS oli end koopasse ära peitnud.VALE-vikerkaarele(aga kui ausalt siis mere põhja)HULLUMEELSUS leidis kõik ülesse-aga ARMASTUST ei leidnud.
Ta vaatas veel kord kõik kohad üle-kuid asjata.,markas roosipõõsasdt ja otsustas vaadata sinna sisse... kui ta eemaldas roose ,siis kuulis valusat oiget-roosi okkad vigastasid ARMASTUSE silmad...HULLUMEELSUS palus andestust,ja oli nõus olla tema teejuht...sellest ajast peale on ARMASTUS PIME,HULLUMEELSUS saadab teda kõikjal...
 
huviline 01. aprill 2020, kl 16.13
Kust see muinasjutt pärit on?
 
huviline 01. aprill 2020, kl 16.15
kotkas Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> http://content.foto.mail.ru/mail/lkibardina/377/i-
> 1998.jpg
>
> Kaks meremeest otsisid oma õnne-saa
> tust-armastust---oli sõidetud mööda merd , maid...
> .kuid asjata...

See muinasjutt sii! (päritolu)
 
kotkas 09. mai 2020, kl 20.29
Olid toredad vestlused.....!!! Kus Te nüüd olete?
 
Huinjaajutt 17. jaanuar 2021, kl 18.56
Elasid kord ühes Maarjamaa Vaeste Patuste Alevis valges villas paha päkapikk kuri võõrasema ning Lumivalgeke ja tema tütar Tuhkatriinu. Igatahes oli päkapikuprintsil tegemist dilemmalise valikuga lausa murega et kas edasi mürada kurega või hoopis Neitsi Maarjaga. Kuigi neitsiks pidada teda nojah... Vahemärkusena olgu öeldud et eks neid printse ole ka igasuguseid. Kes tuleb valgel hobusel aga on ka juhtumeid kus kuningatütrest printsess peab teeääres hääletama et mõni pisike printrihakatis ta oma pasakarva bemariparsa peale võtaks ja abielusadamasse sõidutaks. No nii kuna Kalevipojast kasukäbist polnud tolku selle pordupaari puruks peksmiseks otsustas Viinakuningas va eesel isiklikult et lõpetab selle häbielu seal ära ja toob oma valge lauguga mära kes oli mustlase moodi aetud ära ja tolle varsa musta tukaga suksu keda ka kõlbas suksutada juba sealt pisikese isaselt tiirase poni juurest ära. See kinu oli seal aiaäärses puiesteel selline rahvateater ja kammajaa et keski kurat es saand aru mis ajahetkel teda sääl oorati vai millas ruunati. Ja selle märaga oligi selline seis et kuna ta elas oma varsaga pisikese poni juures et oligi siis selle poni mära antud ajahetkel ehk lühendatud Boney M. Nojah äratoomine ei õnnestunud esiteks tõrjus paha pöialpoiss ta veekakuriga lossi müüride taha ja pärast viisid kurjad ketikoerad ta kaheksateistkümmneks päevaks maakonnakeskuse Ifi lossitorni vangikambrisse. Kuna ülekaaluga polnud kunnil probleeme siis läks tema kinnimajja kui kilu ja välja tuli kui silguniisana roogitud räim sest seal

Jumbu poolt on kõik taevased väed
Kolla homme vangi läeb
plaksuvad Juppidel rõõmust käed
head teed tal minna
ja mitte niipea tulla
Kolla tegi palju pattu
siis ta kinnimajja sattus
vangimajja läheb Kalev
pedesi seal terve malev
ei see lugu ole vale
Kolla berse päris sale
naeris terve alev
kellelgi ei olnud temast hale
sai ta nikku ikka siingi
ei vajanud ta enam pikka blondiini
ning alates sellest tunnist
oli jälle maailmas juures berse mis oli vägistaud mnnnist
15 magamata ööd
ta berse kallal tehakse seal tööd
küll on ikka feeling
kui zitaauku viilid
on tunne et sul zitaaukus on siilid
ta savisse sattus
ja pededesse mattus
see oli ta saatus
Junsu hüppas rõõmust lakke
et Kolla võeti pedeväkke
Kollal hell oli pepu
kui pede sinna torkas oma näpu
lükkas düra õieli
Kollal jalad laiali
seal Kollat kepiti nii et berse vahtus
suur pede düra sinna mahtus
Kollal aetakse seal maha berse pealt villad
kui ta tahab olla lilla
kannikas peab olema kiilas
kui ta seal pedena hiilgaks
naeris terve linn
kui tal tehti seal tinn tinn
on see vast lugu
Kolla zitaaukus tehti sugu
Kollal lööb nüüd bersekell
pärakas on nikust hell
suur pede teda keppis
Kolla sellega ka leppis
tal seal taha raiuti
nii et berse kasvas laiuti
niikaua ta seal keppi sai
kuni bersse mahtus vai
seal on nüüd meie pagan
kel pannakse eest ja tagant
tal tehti rivi
ei viska ta enam naiseärandaja aknasse kivi
tal pandi takka
kuni zittumine jäi vakka
Kolla bersenahk on kui samet
tal on seal ju kukeamet
ta on seal kui linnuliha
teeb see talle hirmsat viha
kui rahuldatakse tema pepuga suguiha
kuid mis teha
kui tal on nii seksikas keha
oh sa väike Kolla oled siin me nashi
nõnda laulis kambris 10 bederassi
nõnda laulis kambris see pedesalk
varsti Kollal berses palk
Kollal häda suur
ootab teda puur
ei saa Kollat kinni panna
sest ta ennast kätte ei anna
tuleb ta vägisi sinna kanda
Kolla istus vangitornis Juntsu rõõmust naeratas
ta Kalevit parastas
eks sa veel varasta
Kolla istus vangitornis Jupi õudsalt naeris
saavad nad Blondiga olla nüüd paaris
Kolla istus vangitornis needes mõttes Jupatsit
kuidas üks mees võib olla nii zitt
Võltsblondiin kingiks talle oma witt
ei see jutt
pole muinasjutt
vaid ikka täitsa tõsijutt
sest rahvasuu ei valeta
vaid seda elu seletab
ning kui seda lugu loeb ka kaamel
võib ka tema öelda aamen
 
tuuuuu 18. jaanuar 2021, kl 18.36
aeg-ajalt saab piku peale visata aga ei huvita.
 
Vabaaja juht 08. oktoober 2021, kl 20.47
Küll ussitavad siin maopesa see foorum
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!