Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Kristlik vestlusring?
 
Hele 26. aprill 2010, kl 18.59
Olen uus arvutikasutaja ja ei orienteeru siin veel hästi!Kas keegi annaks lahkelt nõu,kust leida sellist...Kristlikku jututuba või foorumit?
 
Tralla 26. aprill 2010, kl 19.03
http://foorum.usk.ee/
 
Prõlla 26. aprill 2010, kl 19.31
Kas siin foorumis kuluksid kristlikud vestlused ära.
 
z 26. aprill 2010, kl 21.25
ehk seletad, mis on mittekristlik,
või mis tähendab, kristlik olema, kui nüüd jutud jumalaga kõrvale jätta.
Tavaelus, millega erineb kristlane mittekristlasest.
Ja ära hakka aususest ja kõlvatusest parem rääkima, räägi asjast.
 
tärnike 26. aprill 2010, kl 21.39
mu meelest pole ka kuigi inimsõbralik inimesi kristlasteks ja antikristlasteks (sõimusõna) nimetada. Usk on sügavalt isiklik asi, see aitab hingerahu leida, samas ei kujuta ette, kuidas haritud inimesed usuvad, et kristus, luust ja lihast inimene sündis pühast vaimust.
 
Tralla 26. aprill 2010, kl 22.12
Ma saan aru, et autor otsib just nimelt seltskonda, kellega jutte jumalast jahvatada.
Tundub ka, et ta on niiiiiiiiiii uus, et googlet kasutada ei oska.
Aidake siis inimest, mis te näägutate.
 
Eeva 26. aprill 2010, kl 22.19
@tärnike. Sellest sinu küsimusest ju algabki vahe kristlaste ja antikristlaste vahel.Mida ütleb kristlaste usutunnistus? Ütleb, et iga kristlane usub, et Kristus on Jumala poeg ja sündinud Pühast Vaimust.See kes seda ei usu, ei ole ka kristlane. Nii lihtne see ongi.
 
õunasüda 26. aprill 2010, kl 22.21
Minge uurige seda foorumit..., lähete veel kõik sinna.
 
suvaline külastaja 26. aprill 2010, kl 23.15
Kuna otsin just ise nagu teemaalgatajagi kristlikku foorumit, siis heitsin pilgu siin soovitatud http://foorum.usk.ee/

Ooo, vat see oli tase. Midagi nii fundamentalistlikku pole ammuilma lugenud. Ilmselt on mingi ebaintelligentne tüüp registreerinud magusa nimega domeeni ja naudib oma
ainuvalitsemist nii rikkal teemal nagu usk ja kristlus. Populaarne see koht pole ja suht ajukääbikutele - kogu lugupidamises väga mitmekülgse ja tasemel kristliku maailma suhtes.

Küsimus: kuna Eestis ei pidavat tasemel kristlikku foorumit üldse olema, ons Soomest midagi soovitada? Võib ka ingliskeelne olla. Keegi teab?
 
kraaks 26. aprill 2010, kl 23.35
toksi googlesse...kristlik foorum. leiad lisaks kristlikule foorumile mingisuguse corumi, kompassi, jne.
 
suvaline külastaja 26. aprill 2010, kl 23.50
kraaks, tänud! Mitte et ma ei tahaks google´it kasutada, aga olin suht pessimistlik. Sel corumil pole aga viga. Vaatab.
 
anna 27. aprill 2010, kl 05.52
OK-s on klubi nimega OKkirik. Corum on tõepoolest täitsa hea.
 
zz 27. aprill 2010, kl 12.02
Mida ütleb kristlaste usutunnistus? Ütleb, et iga kristlane usub, et Kristus on Jumala poeg ja sündinud Pühast Vaimust.See kes seda ei usu, ei ole ka kristlane. Nii lihtne see ongi.
--------
Vanalinna kristlik kool, kas see tähendab, et seal õppijad usuvad, et sündisid pühast vaimust.
Meie president usub seda, Ja Laar ja see seltskond, kes ennast armastabad kristalasteks nimetada.
Ja mida siis vaesed moslemid, hindud jne peavad tegema, põrgukatlas keema.
Kust küll võtab üks seltskond MONOPOLI tõele, siis peaks see tõde ka veidigi vett pidama.
Usul ei saa mingi tõde püsti seista, sest iga inimene võib uskuda mida ise soovib, Ei saa Mari usk õigem olla kui Jüri või moslemi, hindu usk.
Ja ei maksa hämada, kristlased peavad ennast, vastavalt oma 10-le käsule teistest paremaks, nagu saaks need tõed olla kuidagi nende monopol, väga naeruväärne.
Ja juudid, erilised tõe monopoli omajad, aga miks nii sõjakad nad on? Ja veel millised salatsejad, kuidas saab salatsejat usaldada.
Ja eriti kui seda kiidab takka meie president
Ilmekas näide usu puhtusest ja eeskujust, meie riigipalgal olen sõjaväe kapral aja suht väga kahtlast äri, eilne leheuudis.
Kuidas küll saab võhik, nagu ta ennast ehituse alal nimetab, selliseid tellimusi. Selleks ei pea geenius olema, et seda mõista
Ja tarbija kaitsel, maksuametil ei mingeid küsimusi.
 
pahh 27. aprill 2010, kl 12.31
no OK.ee-s ka suht palju klibisid ja teemasid ja väga palju erinevate vaadetega inimesi, kiika sinna, kindlasti saad vastukaja;), ma mõtlesin sõna KLUBISID, mitte klibisid:)
 
anna 27. aprill 2010, kl 12.39
To zz: kapral? Äkki pidasid kaplanit silmas?
 
Le 27. aprill 2010, kl 12.53
zz-le
Kas otsid näiteid usu puhtusest ja eeskujust? Vaata julgemalt ringi.
 
suvaline 27. aprill 2010, kl 14.44
zz

Ma ei näe küll vahet erinevatel uskudel. Pole olemas üldist monopolusku, nagu väidad. Loomulikult peavad kõik enda valikuid paremaks nii nagu oma vanemad on alati parimad, sest nad on ju meie omad.

Küsimus on kultuuritaustas, peretraditsioonides, riigi traditsioonides, jms. Mis ei peaks tähendama teiste halvustamist.

Hindan kõrgelt moslemeid. Nad sobivad oma kultuuri, mulle see ei sobi. Hindan budiste, see maailm on mulle müstika, aga see sobib neile. Kristlasena on hästi tore olla vene õigeusu kirikus pashade ajal, osaleda mõnikord katoliiklikul missal, võtta ette traditsiooniline teekond luteri kirikusse pühapäeva hommikul, imetleda usa babtistikiriku balettikleitides väikeseid mustanahalisi lapsi ja nende innustunud vanemaid laulmas mitmehäälseid ülistuslaule. See on kokku suur rikkus maailmas, kus igaüks valib SOOVI KORRAL tingimata oma - halvustamata teist. Nii peaks olema, aga kahjuks sageli ei ole. Põhjus - harimatus, sisemine ülbus ja kahekeelsus - mõnikord. Mitte alati.
 
Eeva 27. aprill 2010, kl 16.31
Väga hea vastus ,suvaline! Respect!Miks aga zz vahutama kippus?
 
z 27. aprill 2010, kl 18.27
--kus igaüks valib SOOVI KORRAL tingimata oma - halvustamata teist. Nii peaks olema, aga kahjuks sageli ei ole. Põhjus - harimatus, sisemine ülbus ja kahekeelsus - mõnikord. Mitte alati.
---
ise vastasid, peaks aga ei ole.
Tutvu veidi ajaloo ja tegelikusega, mitte sellega mida papid räägivad.
Kommionud ja kommunistid räägivvad ka mõnusat ja uinutavat juttu.
aga
<imetleda usa babtistikiriku balettikleitides väikeseid mustanahalisi lapsi

siin ja analoogsega läksid liiale, jutt oli kristlane on nagu teistsugune, seega ka parem kui teised.
Miks nii mõtlen, keegi ju ei osti halvemaid asju, inimesi, suhteid.
Aga imetleda mustanahalisi lapsi kristlikus kontekstis- kastmes, on midagi suht perverset, kui mõtlema hakata.
Et kui mulle see ei meeldi, siis olen pagan ja rumal ja mida kõike veel???
Ja teised usud, sa võid ju kõrgelt hinnata ja nad sulle sama juttu puhuda, aga kogu ajalugu räägib muud, ja väga verist muud.
Ja rääkida, et nüüd on teisiti, on kuritegu, mitte lihtsameelsus.

Ja vastust ma ikka ei saanud:
ehk seletad, mis on mittekristlik,
või mis tähendab, kristlik olema, kui nüüd isiklikud jutud jumalaga kõrvale jätta.
Tavaelus, millega erineb kristlane mittekristlasest.
Et milles on kristlik kool (kuhu Ilves oma lapsukese viib, peale seda kui kooli juhatajale ordeni andis) parem kui näiteks Lauri Leesi kool, või suvaline mägede või küla kool.
Kas mitte selle rõhutamisega, et meie õpetame kristlikel alustel, pole mitte soovitud ennast pandud väljavalitute seisusesse.
Jah anna, sul on ka seekord õigus, loe ikka ja alati ja väga hoolega kõik tähed ükshaaval ilusti ilusasti üle ja kontrolli, ega midagi valesti ei ole öeldud, ja kui midagi paha märkad, helista kohe.
Ja sa anna said kindalsti koolis palju viisi ja nüüd oled nukker, et elad palju viletsamalt ja teenid palju vähem kui need kolmesed ja neljased, need lollakad.
Jah, nüüd ma ilkusin, aga ma tahan ka vahest ennast välja elada:))))
Tead, ära nukrutse, naudi kevadet.
 
anna 27. aprill 2010, kl 18.56
Kindlasti-kindlasti, zz :DDD
 
õunasüda 27. aprill 2010, kl 18.58
Ärge nüüd vaidlust pooleli jätke, just hakkas huvitavaks minema...
 
kraaks 27. aprill 2010, kl 19.00
soovitan lugeda... "Eesti paganlik foorum". seal on huvitavaid arutelusi nii kristluse kui paganluse üle. on alafoorumeid kõigi usundite kohta...palju muud huvitavat.

http://www.vaimumaailm.ee/
 
õunasüda 27. aprill 2010, kl 19.05
Tänud, kraaks... Aga vot just antud vaidlus siin tore lugeda, nagu surnud koera loobitakse üle aia...:)
 
kraaks 27. aprill 2010, kl 19.11
õunasüda
tegelikul kõik vaidlused...on koera loopimine. see foorum siin...tänu oma vaidlustele, on aidanud mul googlest palju huvitavaid asju avastada. nagu seegi teema. hakkas huvitama, hakkasin urgitsema, ette jäi mitu huvitavat foorumit. väga hea, las vaidlevad...kuni isiklikuks ei minda, on kõik hästi :)
 
õunasüda 27. aprill 2010, kl 19.13
kraaks - seda minagi, uskugu igaüks kasvõi oma isikliku kuu tagumist külge...
 
Paavst 27. aprill 2010, kl 20.31
Mulle tundub, et see vaidlus siin ei ole kristlik.
 
Preester 27. aprill 2010, kl 22.28
Lausa ohtlikult jumalavallatu, peab mainima.
 
paavstile 27. aprill 2010, kl 22.32
ära muretse, isegi pederastiat kirikuringkondades pole veel teemaks võetud.
 
Preester 27. aprill 2010, kl 22.52
Armas ristirahvas, kahetsege pattu, et te neid koeraloopijaid märkasite!!!
 
lõpnud koer 27. aprill 2010, kl 23.07
Ärge muretsege - mägede vallutamine algabki mutimullahunnikutest !!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!