Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
gümnaasiumi lõpetajad elukutse valikul
 
emme 02. juuli 2010, kl 09.11
tere hommikust nii väda tahaksin kuulata arvamusi ,selle kohta et kas gümnaasiumi lõpetaja peaks olema valmis.. valima endale just selle eriala õppimine ,mis oleks tema unistuste töö kogu eluks. See sellisel juhul ,eelduseks on see ,et on olemas õnneks 2 aasta jaoks õpperaha. TARTU ÜLIKOOLI testi tulemuseks on49 pukti.ema nõuab tütrelt ,st ta peaks ikka teadma mida ta soovib.aga ta tõesti veel pole kindel ja seepärast valis juura ,aga ema soovib ,et tütar oleks elus õnnelik selles suhtes et ta töö oleks talle meelepärane nagu temal omal on.mina olen vanaema olen arvamusel et liiga paljunõutud.kõik ei ole selles eas veel võimelised otsustama võibolla jumala õigesti.ja ,et sel juhul võiks ema aktsepteerida tütre otsust ,sest alati on võimalus juurde õppida.
 
mis 02. juuli 2010, kl 09.17
siis nüüd, ema nõuab või sina nõuad...
 
teemaalgataja 02. juuli 2010, kl 09.33
ema nõuab mina olen vanaema. panin autoriks valesti ajab segadusse aga minu pikast jutust peaks selgumaet autor ise on vanaema.vabandust.
 
juurikas 02. juuli 2010, kl 09.46
Õpsidel on koolivaheag, töö otsas. Nüüd hakkab pedagoogilisi teemasi tulema nagu Vändrast saelaudu.
 
mis 02. juuli 2010, kl 09.52
oli selline seik - kuulsin bussis pealt, kaks plikat (üliõpilast) omavahel seletavad, mida keegi õppima läinud. Ühe plika eriala oli allvee-geoloogia... Mõtlesin endamisi - varsti pissitad lapsi ja kogu su allveendus... Tuli siis kuskil jutuks selline teema ja mulle öeldi - loll, kõrgkooli minnakse tarku peikasid jahtima...
 
:) 02. juuli 2010, kl 09.55
Mina mõtlesin, et Vändrast ainult Aveli:)
 
arvan 02. juuli 2010, kl 11.34
...et 12 a koolis peaks täpselt teadma mida õppida et elus hakkama saada,
 
Haidi 02. juuli 2010, kl 12.05
Lõpetajatele keeruline küsimus, kui isegi täpselt ei tea, mida tahaks. Enda tahtmist teiselt inimeselt, olgu või oma lapselt, nõuda küll ei saa. Isegi väikestelt lastelt ei tohiks nõuda, kuigi vanem teab, et ta nõudmise sisu on ainuõige. Enne tuleks selgitada, põhjendada ja lasta lapsel otsus ise teha. Ammugi gümnaasiumi lõpetajal peab olema õigus ise otsus teha. Osav vanem oskab veenda ja põhjendada, nii et laps isegi uskuma jääb. Ilmselt ei tohiks ka sellega liialdada. Vanaema, oled sa kindel, et tegu oli nõudmisega, ehk sa ei tea kõiki asjaolusid?
 
teemaalgataja 02. juuli 2010, kl 14.17
nii,et ema veendumus sel teemal arutledes on et selles vanuses inimene peaks teadma mis on tema soov ja nagu temale pettumus et võiks teisiti ka olla.
 
juura 02. juuli 2010, kl 16.31
mõni teab, mida elult tahab, mõni mitte. mis sellel juural viga on? kui väga kehv õpilane on, saab vähemalt kuhugi vallasekretärikski tööle.

kui õppida viitsib, on palju huvitavaid võimalusi alates prokuratuurist lõpetades kohtuga..või vastupidi. selles liinis on töö väga huvitav, mulle meeldib :)
 
arvan 02. juuli 2010, kl 17.49
ka seda et pole karta jah ,et pärast kooli lõpetamist ei leia tõõkohta,mis ka väga tihti suureks probleemiks.igati tark otsus.
 
:) 02. juuli 2010, kl 23.55
Ärge üldse muretsege, ülikooli ajal nad liiguvad päris usinasti ühelt erialalt teisele, küll leiab igaüks oma.
 
kaanekaunitar 03. juuli 2010, kl 00.44
töö kogu eluks on küll nutune värk, kõiki andeid tuleb avastada ja arendada.
 
arvaja 03. juuli 2010, kl 00.59
avastamine võtab ju ikka pallu aega ja siis arendamine.aga elada on ka vaja.mõte on loomulikult hea ja ideaalis võiks nii olla.võibolla on olemas võimalus nõustamiseks et aidata noorel selgusele jõuda.nagu oleks kunagi midagi sellist olnud kuskilt mälusopit kajas järsku.
 
Poliitiline Põhulõug 06. november 2020, kl 14.17
Vaat Nõukogude ajal oli kord majas. Ei olnud mingeid missivalimisi koos tissinäitamisega issidele kes pissivad. Tahtsid tissi katsu läksid lehmalauta tööle tahtsid putzi piiluda või wittu vahti õppisid günekoloogiks aga kui muni tahtsid mängida hakkasid seemendajaks
 
noora 07. november 2020, kl 17.03
Ja teemaalgatajale küsimus, 10 aastat sest teemast mööda läinud, kelleks su laps siis õppis?
 
teemaalgataja 11. november 2020, kl 00.42
pensionäriks
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!