Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Gurmaanidele
Mis on parim toit mida söönud olete.
 
Leim 12. jaanuar 2015, kl 07.24
Huvitav oleks teada, mis inimestele maitseb. Minu üks eredalt meeles olev söömisnauding juhtus 1994.a Taanis. Roog nägi välja nagu suur sai/pirukas, selline nagu vanasti vanaemad küpsetasid. Selle kuldpruuni natuke krõbeda suhteliselt õhukese pealispinna all oli umbes 1,5 cm paksune hakkliha kiht, kõige keskel oli ümmargune lihafilee rull. Kastmeks oli õli ja äädika segu, mis maitsestatud erinevate ürtidega. Kõrvale kartuli chipsid. See pirukas oli nii võrd hea, et kui ma sellele pragu mõtlen tahaks seda uuesti ja uuesti süüa.
 
nämm.nämm 12. jaanuar 2015, kl 11.02
Mul jälle eredalt meeles eelmisel aastal Rootsis pakutud delikatess. Hõrgutis ise oli veidi pundunud kilukarbis, mille avamisel purskus kena fontään üle kogu publiku.
 
artist 12. jaanuar 2015, kl 18.02
Hapukapsas ja verivorst, mille peale neeger teeb nägusid.
 
:) 17. jaanuar 2015, kl 16.36
toores kala restoranis Horisont Swissoteli 30. korrusel
no maitses nohh...
 
xy 18. jaanuar 2015, kl 20.15
Mina näiteks pirukasõber üldse ei ole, olgu kui uhke ja hää pirukas tahes. Seega maitsed on jah erinevad.
Minu kõige meeldejäävam maitseelamus pärineb samuti restoranist Horisont Swissoteli 30. korrusel. See oli küll juba 5-6 aastat tagasi, aga mäletan siiani seda maitset eredealt, kui prae peale oli kaunistuseks pandud röstitud apelsinikooreribasid. Arvan, et neid oli röstitud kas vahtrasiirupis või milleski muus mittetavapärases magusaines, sest maitse oli väga huvitav ja hea. Lihtsuses peitub võlu! :) Olen palju maailma eri söögikohti väisanud ja väga palju väga häid asju mekkida saanud, aga iskipärast on just see maitseelamus kõige eredamalt meeles.
 
elementaarne 25. jaanuar 2015, kl 23.52
Karpaatides Uzgorodis tehakse võrrrrrrratuid kooke!
 
nämma 26. jaanuar 2015, kl 15.48
praekartulid mida ma ükskord tegin.
 
krehvtine 28. jaanuar 2015, kl 16.40
praetud leib juustu ja küüslauguga
 
Mann 01. veebruar 2015, kl 23.51
Pärnumaal, vist Tahkurannas, hapukurgifestivalil, võib-olla 5 aastat tagasi, Dmitri Demjanovi valmistatud koha... Oh jeerum, mida ma kõik annaks, et seda kala veelkord maitsta!
 
eesel 03. veebruar 2015, kl 19.37
Vasikamaks ja koht oli Tigu Tallinna vanalinnas.
 
Ise teen parimaid toite 10. veebruar 2015, kl 14.59
Ahven, haug, koha v muu kalahõrgutis.
Isegi munas praetud räim sh

Veriseid veidrusi, tõuke ja tigusid, ülepipardatud v -soolatud toite ei armasta.
 
nimetu 11. veebruar 2015, kl 19.05
kindlasti on neid palju, aga esimesena tuli pähe kartulipuder ja tavaline lihakaste (jahuga). vanamoodne olen. ja hapukurk!
 
K.M 17. veebruar 2015, kl 19.29
Part Pariisi Ritzis
 
Vana hoteeli kokk 19. veebruar 2015, kl 21.27
Tegime nooruspõlves klientidele hotellis gurmee lasanjet, kõik kiitsid. Lasime pauku lasanjesse. Sõid ja kiitsid ka mehed. Elu on selline. Natuke on piinlik, kuid lõbus oli.
 
zeld 20. veebruar 2015, kl 13.28
känguru- ja koeraliha on parimad ku ion hästi valmistatud.
 
:) 21. veebruar 2015, kl 12.04
Mina olen suur Itaalia fänn ja vaieldamatu lemmik on siiani Roomas Elettra restoranis söödud ricotta-ravioolid trühvlikastmes. Täiesti haige, kui hea see oli.
 
Pärnakas 08. aprill 2015, kl 23.43
Ise Pärnu lahelt kevadel päikselisel päeval jää pealt püütud meritint praetud kerge paneeringu ja tomatiga. Selle peale mõtlemine paneb sülje jooksma. Teadmiseks, et meritint on lõheline, lõhnab värske kurgi järgi ja tuleb kevadeti jõgedesse kudema.

Igasugune värske ja loodusest saadud kraam on hea. Mingit Norra kasvanduse kala ei saa maitse poolest võrreldagi ise jõest või merest püütuga. Paistab, et Norra kasvanduste kalad ei ela õnnelikku eurolehma elu.
 
.. 13. aprill 2015, kl 23.53
Mina olen suur kanafänn. Kõige paremat kana sõin Hispaanias, Lloret de Mar`i linnas ühes baaris või õigemini söögikohas. Seal olid pered lastega, hilise õhtuni. Kana oli mõnusalt küpsetatud ja anti ette suur tükk, peaaegu pool kana.
 
Ahvenas 21. aprill 2015, kl 15.44
1.Munas ja jahus ja munas veerend ahvenafilee Peipsi veerel...külma õllega päikselisel päeval. Sõber fileeris nii, et ühtki luud polnud.

2.Lihaveise sisefilee.
3.Koha.

Reisidel palju huvitavat (verivorsti! HAAA!), aga ahven vist ikka lemmik.
 
sdv 26. aprill 2015, kl 17.16
keedetud sipelgad meega on siiani parim elamus olnud.
 
hi 30. aprill 2015, kl 15.54
Suvalises järjekorras.

Pekingi part tuttavate hiinlaste pereisa tehtuna, Saksamaal.
Eestimaine pehmes marinaadis lutsukala.
Värsked esimesed pisikesed keedukartulid päris võis praetud kukeseentega.
Kergsoola vimb rukkileival.
Lambakarree sparglitega.
Tuvipraad Prantsusmaal ühes külarestoranis, loputatuna alla rohke kohaliku valge veinga.
Keedumuna ja juustuvõileib laupäeva hilise lõuna paiku, kui lapsega rullitamast tuldud ja hea mõnus rammestus kehas.
 
troogol 30. aprill 2015, kl 21.53
hi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Suvalises järjekorras.
>
> Pekingi part tuttava
> te hiinlaste pereisa tehtuna, Saksamaal.
> Eestim
> aine pehmes marinaadis lutsukala.
> Värsked esime
> sed pisikesed keedukartulid päris võis praetud kuk
> eseentega.
> Kergsoola vimb rukkileival.
> Lamba
> karree sparglitega.
> Tuvipraad Prantsusmaal ühes
> külarestoranis, loputatuna alla rohke kohaliku va
> lge veinga.
> Keedumuna ja juustuvõileib laupäeva
> hilise lõuna paiku, kui lapsega rullitamast tuldu
> d ja hea mõnus rammestus kehas.


mida sa uhkustad ja veel millega? meil on tööl menüüs sarnased asjad ja ausalt öeldes ei isuta enam.
 
hi 01. mai 2015, kl 07.37
Mis mõttes uhkustan? See on gurmaanide foorum ja teemaks oli, mis on maitsvaimad asjad, mida olen söönud. Lugesin üles. Mis mõttes uhkustama...naljakas.
 
fi 02. mai 2015, kl 12.44
see ju tavaline söök, sa pole nagu gurmaanikat vist kunagi saanud süüa?
 
mustsõstar 10. mai 2015, kl 17.41
Huvitavaid maitseelamusi on ikka olnud, kuid lemmikuks on ja jääb vanamoodne kartulipüree ja sibulaklops (rohke sibulaga liha) mida valmistas imemaitsvalt minu vanaema.

Ise küpsetan ka päris tihti, enda valmistatud lemmikuteks on kindlasti ahjukartulid ja ahjulõhe, aga ka ise valmistatud sushi.
 
Maakas Martsipan 11. mai 2015, kl 15.00
Ka pigem pettunud tigudes, ussides-madudes, putukates ja ajus ja mingites ilgetes puuviljades. No ei taha rohkem, kui 1 kord ja võimalikult väike tükike.

Leian, et Eesti erineva maitsega õunad (Martsipan, Pirnõun, Valge klaar jne jne) on ikka VÄGA GURMEE.
 
kokkuvõte. 23. mai 2015, kl 12.43
Esimest korda kogetud asjad ärgitavad meeli kõige rohkem ja seetõttu kiputakse neid ülehindama. Näiteks esimest korda narkootikumi tarvitades on selle mõju kõige tugevam, hiljem nõrgem. Esimesed popmuusikud peale teist maailmasõda on tänaseni staarid ja enam staare ei teki, kuna puudub esimese efekt. Esimene suudlus ja esimene armastus tunduvad erakordsemad kui järgmised. Lapsepõlves kogetud asjad on üldse kuidagi tugevama toimega, näiteks lapsepõlves söödud vanaema toit on on meeles erakordsena.

Üldiselt siis on selline psühholoogiline mõjufaktor toidu hindamisel.

Tegelikult on kogu toit ühe lauaga lüües võrdselt saast. Ei ole olemas mingit ülimaitsvat toitu, üks sitt kõik.

Näiteks kõik veinid jt alkoholid on võrdselt piiritus. Naiivne on end kõrgemaks teistest pidada ja öelda, et üks vein on väärtuslikum kui teine. Halenaljakas on poes näha kui keegi loeb veinipudeli peal olevat silti.
 
u 20. juuni 2015, kl 23.40
olen söönud ja ootan peatselt valmivat uut laari maasikapudi, s.t metsmaasikaid suhkru ja rõõsa koorega.
vanasti ema tehtud "päris" lihast sibulaklops oli üle prahi.
kaugematest toitudest Prantsuse part külavõõrastemajas.
 
u 25. juuni 2015, kl 11.13
värskendasin mälu: see "Prantsuse part" on confit de canard e priske pardikoib omas rasvas ja mahlas. väga loomuliku maitse - ja nappide, aga sobivate lisanditega.
 
naine 09. juuli 2015, kl 15.57
Pärnakas Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Paistab, et Norra kasvanduste kalad ei ela õnnelik
> ku eurolehma elu.


Ei elagi, kuna kala ja lehm on suht kaks iseasja.

Teemaalgataja kirjeldab ehk Wellingtoni pihvi?

Minu lemmikud on kõikvõimalikud seened. Siis söögiseened ikka :)
Olen pool aastat Soomes restoranis Farang praktikal olnud ja seal sain väga vägevaid maitseelamusi nautida. Siiski mitte miski ei ületa üht armast kollast kukeseent :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!