Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Muusika
Muusika õppimine peale põhikooli
 
Mari 02. juuni 2009, kl 21.21
Tere ! Olen lõpetamas põhikooli. Edasi samasse kooli (ilma kallakuteta gümnaasium) jääda ei tahaks. Tahaksin tegeleda muusikaga, aga mul on selles osas nii palju küsimusi ning kahtlusi. Olen uurinud erinevaid muusikakoole : G.Otsa nimeline, Heino Elleri ja Tallinna Muusikakeskkool. Käisin G.Otsas infotunnis ja sain aru, et see tase on liialt kõrge, arvan, et Elleris on tase sama. Aga Tallinna Muusikakeskkool ? Olen uurinud selle kohta, aga leidnud pole põhimõtteliselt midagi. Kas keegi teab rääkida sellest ? Haridustase, nõudmised... Ja mis siis, kui ma olen (imekombel) sinna sisse võetud, õppinud kolm aastat ja seejärel mõistan, et ma ei tahagi muusikaga tegeleda ? See kõik on niiiii segadust tekitav. Igasugune nõu, jutud koolidest on kasuks ! Muide, olen lõpetanud laste muusikakooli klaveri eriala üldosakonna, õpin kitarri.
 
olavsu1 02. juuni 2009, kl 22.08
vaata siia http://www.tmkk.edu.ee/index.php/article/vastuvotu-uldsatted-ja-nouded

äkki hoopis...

http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?159665

http://www.kakupesa.net/kakk/pingviiniaabits_CC.pdf

http://ubuntustudio.org/

ja paned pea tööle, teemal "mida tahad saavutada" :)

endale meeldib see: http://www.rosegardenmusic.com/
 
Morino 03. juuni 2009, kl 18.34
Selleks ei pea olema muusikakool, võib ka iseseisvalt harjutada.
Olen ka lõpetanud muusikakooli ja pärast seda veel valmis muusik ei olnud. Vaja on pidevat esinemiskogemust ja vabamat mängustiili. Olen nüüd 4 aastat pidevalt esinemistel käinud ja alles nüüd tunnen, et midagi hakkab alles tulema.
 
py 12. juuni 2009, kl 17.32
muusikakeskkool veel kõrgem tase kui otsakool
 
arvan 15. juuni 2009, kl 15.07
Elleri kooli saad lastemuusikakooli haridusega kindlalt sisse, näiteks koorijuhtimises ei ole üldse nii hirmsad nõudmised. Tean tuttavat, kes oli solfedzos väga niru, aga vastu võeti ja nüüd on üsna tubli seal.
 
oleneb, 22. juuni 2009, kl 23.43
mida õppida tahad.Minu tütar lõpetas muusikakallakuga keskkooli, õppis 4 aastat Otsa-koolis ja siis veel 4 aastat Muusikaakadeemias.Lõpetas laulu erialal. Klaverit õppis kogu keskkooli aja ja hiljem ka mõlemas koolis.Temagi ei julenud otse muusikaakadeemiasse minna, kartis, et tase on liialt tugev. Millistele aladele ja kas otse peale 9.klassi, seda pead uurima.
 
Anna 25. juuni 2009, kl 16.36
küsi rada7.ee foorumis, seal laidetakse muusikakool täielikult maha, kuna arvatakse, et muusikakõrgkool võtab muusikult eripära!
 
Jarmo 25. august 2010, kl 11.12
pole kunagi muusikat õppinudki , ega tunne peaaegu nootigi.. aga teen ikka muusikat? muusika on kunst.. sellist asja ei õpita.. selle jaoks peab anne olema ...
 
to Anna 27. august 2010, kl 11.18
Nonoh, päris nii see ka nüüd ei ole. Eks kool tule kasuks ikka, teine asi, kui liialt pähe hakatakse istuma.
Rada7-s pigem ikka panustatakse nö alternatiivmuusikale, igasugusele avangardile jnejne. muusikaharidust kohe maha tegema üks mõistlik inimene küll ei hakka.
aga oleneb ikka konkreetselt, mida sina tahad. Kui proffiks pillimeheks, kes ehk ka pappi loodaks teenida, kuskil orkestrites mängida, mida iganesm, siis loomulikult mine kooli. seal igasuguseid erinevaid alasid ju ka, mida õppida, mitte lihtsalt kitarri tinistada.
Teine asi on see, kui piisavalt omanäoline, tugev oled ja muusika niiväga veres, siis ehk saad üksinda hakkama, ainult arvesta, et jah hiljem on sul jua keerulisem nö "klassikaliselt" midagi mängima hakata (kuigi ilmselt seda ei ole ka vaja)

Ise olen näiteks üle 10aasta ehk klahvpille mänginud ja omal käel õppinud. Näpud liiguvad küll nii kiiresti, et dsilm ei seleta ja rütmitaju ja kuulmine on vägagi hea, aga sellegipoolest tunnen, et ma ei suuda paljuaplju asi teha, mida tahaksin. Peas oskan, aga klahvidel näed ei kujuta ette täpselt.
Ühesõnaga ise hea´meelega käiks kuskil koolis ja õpiks mingeid nippe, võtteid, kompositsiooni, vaevalt, et see selle mingi oma eripära mult ära rööviks...

Ja Jarmole, loomulikult on kunst, aga võtaks seda nii, et kõige tähtsam on idee (usun, et arvad sama), aga kui idee jääbki ainult sinna algtasemele, siis ei saa sellest erilist rahuldust või mis. Aga pane sa üks isehakanu kümnele inimesele mingit teost kirjutama, selle jaoks lähe juba ka midagi muud vaja, kui lihtsalt annet. Jah, võib ju öelda, et mängin neile osad kõik ükshaaval ette(ei oska ma samuti nooti, kui siis veerides), aga reaalsuses ei ole see üldse mitte nii lihtne. Selliseid inimesi on ikka kuradima vähe, kes selle peas toimuva päriselus suudavad ka ära teha. Niiet sel puhul tulevad igasugused teadmised väga kasuks.
Muidugi jah, ilmselt on rohkem neid, kes on rahul, et mängivad oma mõnda pilli ja "valmistavad" lookesi. Lihtsalt, kellel mis vajadused on. Minul näiteks kripeldabki see, et ma ei suuda kõiki oma peasvalminuid ideid reaalsusse kuidagimoodi tuua, tervikuna ma mõtlen, alati jääb nii palju puudu kuskilt.
 
jälle 27. august 2010, kl 11.25
oih, see nii vana teema.
Tunduski kahtlane, et nüüd kooliaasta alguses keegi sellist asja küsib, heh.
 
mmm 02. juuli 2011, kl 02.13
Otsa kooli sisse saada ei ole raske, aga seal sees püsida pidi raskem olema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!