Õigusabi
Eelmise abielu jäänuk : laen ja laenu kindlustus ?
 
katske 08. august 2011, kl 14.27
kats, s ajuoled seotud selle mehe exnaisega eluks ajaks ja veel kauemakski.
See naine on sinu abikaasa laste ema ja sinu laps onnende laste lihane õde või vend. Samuti pärivad teie lapsed ühiselt mehe vara.
Ja siit lähtudes, kui mehel on juba kogemuse, et exnaine sai maja omale ja nüüd tahad sina ka maja ja ka kindlasti omale siis mehele jääks jälle vaid kohustused... eks ta ole ettevaatlik juba ja targem...
 
liisike 08. august 2011, kl 14.32
Ma saan täitsa aru, ka mina vihkan ja põlgan oma mehe eksi, kuigi too pole mulle midagi teinud, aga ikkagi jälestan ma teda, ise ka ei mõista, miks.
Äkki eelmises elus oli too naine see, kes mulle halba tegi, see oleks kõige mõistlikum seletus minu tunnetele.
Katsi puhul ka, jumal teab miks, aga mulle tundub, et ta lausa vihkab oma eelkäiat, mille eest ja miks, seda ei oska keegi seletada.
 
Alla 08. august 2011, kl 14.47
Tõenäoliselt jätab Kats nüüd mehe maha, sest ta ju ei taha meest vaid maja, talle on kõik muu olulisem kui mees.
 
jah 08. august 2011, kl 14.55
mõelda ja kats peab veel ka leppima sellega et on intiimsuhettes ka selle mehega kellega oli see ex ka ja ei kujuta ette kuidas ta küll selelga lepib prrr jube lihtsalt
 
appikene 08. august 2011, kl 15.08
mees on olnud ühenduses teise naisega ja kui nüüd on katsiga siis vaene kats mida ta küll peab tundma..
 
B. 09. august 2011, kl 16.09
Sisesta lehel kinnistusraamat.rik.ee oma mehe nimi ja vaata, kas su mees on nimetatud maja omanikuna seal kirjas.
 
mk 10. august 2011, kl 17.30
kats - kelle vastu su mees siis kohtusse läheks? Kas panga vastu kellele ta pole enam nõus maksma (kuigi lepingus allkirjaga kinnitas et maksab kuni laenulepingu lõpuni, seega peab ta suutma tõestada et oli antud hetkel teovõimetu) või siis exnaise vastu kellega omaeti ühiselt ja mõlema poole nõusolekul sai laenuleping sõlmitud ning ühised kohustused võetud kuni laenulepingu lõppemiseni (täiskasvanud inimestena pidin nad arvestama ka sellega, et nende omavahelised suhted ei pruugi samasugused püsida ning seda arvestab ka kohus). Kohtusse pöördumiseks on vaja maksta riigilõiv, kuid ilmselt ei võta kohus teemat arutluselegi sest inimest ennast ei saa saa oma mittekriminaalsete tegude (antud juhul laenulepingu sõlmimise eest) karistada ning samuti ei saa karistada ka kedagi teist sest laenuleping sõlmiti ju vabatahtlikult ning kõik olid teovõimelised inimesed kes oma tegude eest vastutavad. Kui mõlemad on siiani ka maja kaasomanikud siis on võimalik varajagamine ning maja tuleb kas maha müüa või siis peab üks pool teisele tema osa välja maksma, kuid kui mees on oma osa juba ära kinkinud siis jäävadki talle vaid kohustused panga ees. Exnaise uus mees aga ei puutu üldse asjasse sest temal ei ole majale mingeid seaduslikke õigusi ega ka kohustusi seoses sellega.
 
Kats 10. august 2011, kl 18.01
No kindel on see, et mehele ei kuulu seal majas midagi, see on fakt.
Tema maksab vaid seda laenukindlustust ja sellest tahab ta ise ka vabaneda.Mitte raha pärast me ei taha seda, vaid peamine põhjus on see, et ei taha enam suhelda oma eksiga , isegi mitte kaudselt.
Kusjuures mees käitus ausalt, ütles oma eksie, et oleks õigem ja ausam, kui tema uus mees, või siis keegi teine hakkaks maksma seda osa, mida siiani minu mees maksis.
Muidugi saab igaüks aru, et kohustusi pole sellel uuel, aga moraalne kohus ikka nagu oleks.
 
moraalne kohustus 10. august 2011, kl 18.25
moraalne kohustus on exnaise lastele kodu alles jätta.
Sina, kats said suure armastuse, vaevalt sa mehele ka alguses kohe ütlesid, et temaga koos maja tahad saada. Need ideed tulid Sul pähe, kui mees juba rõngastatud oli. on ju nii?
 
Kats 10. august 2011, kl 18.33
Ka minul on õigus õnnelik olla , aga ma ei saa ju nii, kui pidevalt tema eksi vari meil peakohal on, kusjuures tal vaid üks laps selle eksiga, nii et oleme võrdsed, mees oli lihtsalt rumal, et kõigest loobus ja nüüd veel kannatab ka.
Öeldakse ju nii, et kui teistele head teed, siis saad s...ga vastu pead, tema tegigi oma eksile head ja vaat mis nüüd on , muidugi nüüd ta saab aru, et tegi suure vea, kui ei nõudnud maja jagamist , aga see rong on nüüd läinud, mina olen ka sellega leppinud, aga see on küll ebaõiglane, et tema eks takistab nüüd meil oma elu paika sättimist.
 
pagas 10. august 2011, kl 18.38
saidki mehe koos pagasiga, seda suurem õnn saab ju olema.
 
katsile 10. august 2011, kl 20.51
tegelikult on olemas selline võimalus, et mees esitab kohtusse hagi ühisvara jagamiseks. Antud juhul kui mees juba on oma majaosa naisel kinkinud ja kõik on notariaalselt vormistatud siis tal naisega ühist vara ei ole, kuid on ühiselt võetud laen ja seda laenujääki saab küll kohtus jagada. Nii et laen läheb pooleks ja mees saab oma laenuosa korraga välja maksta ja siis ei ole tal enam mingeid kohustusi selle naise maja suhtes.

samas mees võib olla saanud hea õppetunni ja ei kiirusta ka nüüd enam sinuga mingit maja soetama, et siis taaskord paljaks jääda ja taas laenu maksta.

Kuid ma siiski ei saa aru, kuidas mehe ex takistab teil oma elu paika seadmist? ega ju tema ka ei saa pangas kunagi sõlmitud lepinguid muuta ja oma uut elukaaslast ei saa tema ka sundida ega kohustada seda sinu mehe osa enda kanda võtta.
 
tunnen kaasa 10. august 2011, kl 22.19
Mul umbes sama olukord, täitsa selline tunne, nagu mina oleksin selle kirjutanud.
Mul ka praegune elukaaslane jättis ühiselt soetatud maja eksnaisele ja ise jäi täitsa varatuks, kusjuures ka seda maja koormab veel mingi võlg ja midagi maksab ka minu elukaaslane.Mul on nii paha ja vastik, kui selle maja juures käime, aga tuleb käia, sest mehe kaks last elavad ju ka seal, me kunagi toas ei käi aga juba seal maja juures tänaval on ebameeldiv olla.Kusjuures minu elukaaslane peab üürikorteris elama, sest kõik jäi ju eksile, tema ütleb ka, et tookord tundus see õige otsus olevat , aga nüüd enam mitte ...nüüd tunneb tohutut kahetsust et ei suuda mulle midagi pakkuda.
Igatahes mina kavatsen küll elukaaslasele rääkida, et läheme kusagile teise eesti otsa, või siis isegi välismaale elama, et mitte iga kord selle maja vaatamine nii hinge ei kriibiks.soovitan sulle Kats sama, minge lihtsalt kaugemale elama, siis ei tee nii palju haiget.
 
kes süüdi? 10. august 2011, kl 22.45
ikka ise, ikka ise.
Teadsite, ju et mehel "kaasavara" kellest lahtisaamiseks kulub aastaid. Nii veerebki üks osa mehe teenistusest kuni lapse 26-nda eluaastani exnaisele lapse ülalpidamiseks 18 eluaastani ja kui laps ülikoolis õpib, saab laps ise elatusraha välja nõuda.
Aga see ju väike kahju võrreldes suure armastusega.
 
elukaaslane? 10. august 2011, kl 22.48
viimasel elukaaslasel pole ju üldse sõnaõigust. Täna üks, homme teine, neil ei teki ju üldse õigusi mehe majanduslikule poolele.
 
to kes süüdi 10. august 2011, kl 22.52
ei pea enam toetama neid lapsi kes ülikoolis käivad, ainult kutseka või gümnaasiumi lõpuni peab toetama ja sedagi mite kauam kui lapse 24 eluaastani.. jah kunagi kauges vene ajas oli tõesti kuni 26 js ülikool
 
exnaine 10. august 2011, kl 23.13
minu exi uus naine on nii tore, et aitab ka lapsed ära hoida. lapsel ju isa külastusõigus, nii on minu nädalavahetused vabad. saatsin puhaste riietega sinna, samasugusena võtan ka oma koju lapse vastu.
Saangi oma uue mehega nädalavahetustel mõnusalt aega veeta.
 
kolimine 10. august 2011, kl 23.24
ärge te uued naised liiga kaugele ka kolige. mehel ju õigus ja kohustus tegeleda lapsega 50% ajast, lihtsalt logistiliselt on keeruline seda korralada, et laps ikka 50% ajast oma isaga veeta saaks.
 
kolinu 11. august 2011, kl 07.26
ei see kaugele kolimine oma tähtsust, lapsega peab ikka kohtuma ja kui nais epind ei sobi tuleb issil lisaks pika maa sõitmisele veel ka hotellis ööbida koos laspsega
 
Äkki teeks enne endale asja selgeks? 11. august 2011, kl 10.29
Mulle jätab teema tegija rumala naise mulje, tuleb foorumisse nõuannet küsima ja oma solvumist väljendama aga enne pole suutnud endale midagi selgeks teha, et kas elukaaslasel on laenukindlustus või ühine laen eelmise abikaasaga, laenu kaastaotleja, kaua makstakse, millistel tingimustel jne.
Arusaadav, et sellise soga peale ei saagi mingit asjalikku nõu tulema sest asjaolud pole selged ja vastajad spekuleerivad vaid ühe või teise asja olemasolu üle.
Ärge võtke siis endale pagasiga mees kui ei suuda leppida mehe laste ja kohustustega eelmise naise-pere ees.
 
seotu 11. august 2011, kl 10.46
aga temaalgataja, kui sa mehega sexid sisi mõtle ometi ka see teine naine on sexinud sinu mehega. vuih, kuidas sa ometi saad seda sama meest kasutada.. ja said ka veel selle mehega lapse kes sisi on selel teise naise lapse poolik õde või vend. niiet saoled tahtmatult läbi selle mehe ja oma lapse kaudu siiski seotud sele naisega ja nii jääbki
 
ohh 23. september 2011, kl 20.32
Kats,
eksidega kipubki keeruline olema, eriti kui maha jäävad väiksed lapsed. Seda tuleb vist paratamatusena võtta. Kirjutad üsna vastuoluliselt-täit selgust ei saagi, et kas Sina ei ole olukorraga rahul või Su mees või mis teil seal toimub. Enne kui omavahel need asjad selgeks räägite ja pangaga kokkulepped välja selgitate, ei saa keegi Sind siin foorumi vahendusel aidata. Oleneb mehe sissetulekust ja olemasolevate kohustuste jäägist panga ees. Pakun huupi, et mitut eluasemelaenu saab väljastada keskmisest oluliselt suurema sissetulekuga inimesele.
Selgita välja, mil moel Su mees on seotud selle maja ja pangaga-nagu eespool kirjutati: kas talle kuulub mingi osa sellest majast (sellest, et kinnistusraamatusse on kantud üksnes eksnaine, ei saa järeldada, et see üksnes talle kuulub-vabalt võib olla tegemist ühisvaraga), on ta laenu kaastaotleja, maksab ta lihtsalt naise eest laenumakseid või on sõlmitud naisega mingi kokkulepe (üsna tõenäoline, kui mees eraldi naisele laste pealt elatist ei maksa; kui suur on kohustuste jääk panga ees ja milline on maksegraafik. Panka pead pöörduma koos mehega, sest Sinuga pangal lepingulisi suhteid ei ole ja pank ei või Sulle pangasaladust avaldada. Oleks normaalne kui mees suudab Sulle ise need asjad ära seletada-hirm tuleb peale kui siis on mitmeid lepinguid sõlminud, sh notari juures, aru saamata, millele alla kirjutab:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!