Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Hapuks läinud võlg eraisikute vahel. Millest alustada?
 
näen 26. märts 2011, kl 01.59
et siin on kirjutanud need, kes just ise on raha välja laenanud, mitte pole ise võlgu. ja eks nad teavad, neil oma kogemused juba olemas.
üks kirjutab:
need, kes ise võlgu, muidugi irvitavad siin kooris, et pole mõtet võlgu tagasi küsida ja jätku aga võlgnik rahule... loodate pinnast sonkida??
----------------------------------
no see on puhta rumal jutt, arvan et irvitavad just need, kel raha palju, loogiline ju? ega pahaks panna ka ei saa, kuna 500 euri on tõeliselt väike summa, et kulutada oma närve ja aega kohtukulli ette minemiseks.
minu arvamus teemaalgatajast on selline - rahatu oled, mingisse kohtusse sa ei lähe ja lahmid siin niisama, kohus ja hagide esitamine on rikaste pärusmaa!
tule aga maa peale tagasi.
või kavatsed lausa euroopa kohtuni välja minna, 500 EUR-i pärast, paljast PÕHMÕTTEST, see on, anna andeks, naeruväärne.
 
oo Issand 27. märts 2011, kl 23.57
Teema-algatajale: mulle on üks inimene võlga 300 000 EEKi ja abikaasale ollakse võlga 10 000 EEKi, ja seda aastast 2000, kus EEK oli väärt raha!!!, pole veel selle peale tulnudki, et kohtusse minna ennast naerualuseks tegema. Kas oled kunagi käinud kohtus hagi esitamas? Tead või kujutad sa endale üldse ette, mis sind seal ees ootab? Mina olen käinud, kuna polnud teist väljapääsu, aga mitte võlgade pärast, meil oli maja peremehega kohtugeiss, kui taheti meid koos lastega välja tõsta enne uue korteri saamist. Andsin asja kohtusse, see oli kohutav närvide ja raha kulu, see oli jubedam kui mistahes õudukas, aga õnneks oli meil hea advokaat ja me võitsime, pidimegi võitma, teisiti poleks juhtunudki!
Raha peale ma sülitan ja kohtukulusid ei pidanud ise kandma, aga närvid on sellest lõplikult läbi. Siiamaani annab see kohus tunda.
Kuna sa soiud siin 500 euro pärast ja oled nii väge täis, siis eeldan, et sul pole ilmselt raha ja oled nö. vaene inimene, seega õpetan - sinul pole kohtus küll mitte midagi teha, saad närvišoki ja jääd üldse kõigest ilma. Unusta see kohus, kohtukäigud jäägu ikka rahakatele, mis siin salata :(
Ja kantpead unusta kohe - saad 100 tk. kohe vastu, nii et rahune maha, kulla inimene, sa saad selle oma 500-se kusagilt mujalt kah kätte, tööd tehes vast.
 
magedatele 28. märts 2011, kl 11.40
Enamus siin on mökud alistujad. Kirjutage jah kõik oma väljalaenatud rahad korstnasse. Kinkige võlginikele ja ärge jumala eest proovigegi oma raha tagasi saada. kahju, et ma teid ei tunne- ma kohe laenaks teilt! Nii tore sest ega te oma raha ju nagunii tagasi nõudma ei hakka. Võlgnike paradiis!
Asi ei pruugigi ju kohtuni jõuda. Mida te jahute. Maksekäsu kiirmenetluse puhul on asi lihtne ja kohtutäituri abil lihtne võlglase panga arvelt raha kinni pidada reaalne.
Kui eelmine postitaja pajatab siin mingist vanast võlast siis tänaseks on juba võlanõudmine tunduvalt lihtsamaks muudetud. varem võis see tõesti palju keerukam olla. 1000 eurot on vanas väärigus miski umbes 15 000 eeki ja rohkem. Minu kuupalk on umbes selline. Miks peaks sellest rahast loobuma ja mitte tagasi nõudma?
 
.D 30. märts 2011, kl 01.34
Võlglasel ei pruugi pangaarvet ollagi, kustkohast siis kinni peetakse? Töötab kuskil mustalt ja sülitab laias kaares sinu poole :)))

Kui ise kõike teadsid, e nii kerge on, mis siia siis kirjutasid...ja usu - oma 500 euri näed nagu oma kõrvu :DDDD
 
kah võlgu 30. märts 2011, kl 11.36
Nii tore lugeda seda siin. Ma kah ühele võlgu. Mõtlesin, et vist pean ikka tagasi maksma ja veitsa koonerdama oma eluga et saaks raha tagasi antud. Kartsin, et äkki kitub kohtusse või annab asjale ametliku käigu. nüüd siit õnneks loen, et kogemustega inimesed nagu ühest suust väidavad et ega ikka ei saa küll raha tagasi nõuda mingi nipiga.Tore on. Ma käin ametlikult tööl ja palk on väike aga ilma kohtuta ei saa ju see,kes raha laenas minu pangakontolt midagi kätte. võla summa umbes samas suurus järgus kui siin mainitud. Igatahes sain kinnitust et see raha laenaja haugub nii sama et ajab asja ametlikuks. las aga ähvardab. Kui peaksin hakkama raha tagasi maksma, oleksin omadega pekkis kah, kuna võlg ongi umbes kuupalga suurune ja huvitav millest ma siis elama peaks????
 
oeh 07. aprill 2011, kl 12.25
No lisaks laenulepingule on vaja tõendada et ta on ka raha kätte saanud... muidu on tegu deklaratiivse võlakirjaga.
Kui need on täidetud siis mina alustaks maksekäsu kiirmenetlusest (kõvasti odavam ja lihtsam kui hagimenetlus), sinna ei ole vaja ka tõendust juurde panna. (Loodetavasti ei ole nõudest möödunud üle 3 aasta ja vahepealsed suhtlused või võlgniku poolsed mitte reageerimised on tõendatavad).
Kui esitab sellele vastuväite siis edasi hagimenetlusse, mis on märksa keerukam ja oluliselt kallim -muidu on suht lihtne see kiirmenetluses ära teha.
 
ahju 14. märts 2012, kl 11.46
Hakkan sõbrale investeerimiseks 1000 € laenama ja teemat uurides sattusin siia arutellu. Ehkki see juba aastatagune teema, olen nõud postitusega et nende lollide käest võiks laenata ju küll ja küll, kes 500 euri tagasi saada ei taha. Aga laenatud raha tuleb minu meelest juba põhimõtte pärast tagasi saada. See 500 eurot on keskmise eestlase (mitte võibolla ennasttäis, nokupikendus-linnamaasturiga sõitva Tallinlase) jaoks piisav raha mida tagasi nõuda. Omal ajal sai raha sisse nõuda mitmel viisil, kui ühised tuttavad, siis neile protsent lubada, kui õnnestub sisse nõuda nt.

Kahjuks jah kehaliste vigastuste (või isegi ähvarduste tegemine) on kriminaalselt karistatav niiet seda teed minna ei saa... Seaduses aga leidub punkte küll, mille alusel võlgniku käest summa kätte saada. Niiet asja uurida tasub.
 
turske 14. märts 2012, kl 12.13
arvan, et väiksemat sorti kehaliste vigastuste tekitamine võib võla tagasimaksmisele ainult soodsalt mõjuda. üks võimalus on sundida võlglane kindlustus tegema ja seejärel mõned ribid murda. siis saab võla makstud ja intressid murdjale samuti.
 
kahh sõna sekka kirjutajale 17. märts 2012, kl 11.27
Kui on suur laen olnud ja laenajal pole mingit võimalust raha tagasi maksta, siis tasuks ikkagi asja ametlikult ajada, sest võib juhtuda, et tal tekib majnduslikult parem olukord. Näiteks pärib midagi, siis ta peab kõigepealt laenu tasuma.
Tegelikult need, kes suudavad laenu tagasimaksest mööda hiiluda on oma loomult nahaalid ja naeravad laenu andja üle.
 
Kah suht sama seis.... 02. juuli 2012, kl 20.55
Mulle üks kodanik ca 10000 eurot võlgu eraisikuna ja olemas ka võlakiri 12500 peale, olen proovinud nii ja naa, ega tundub et kui ta heas usus maksma ei hakka siis pole sellega suurt midagi tõesti midagi teha...
(õnneks see kõik pole päris niisama rahas välja antud aga siiski)
alissandra 03. juuli 2012, kl 07.35
"Kahjuks jah kehaliste vigastuste (või isegi ähvarduste tegemine) on kriminaalselt karistatav niiet seda teed minna ei saa..."

Noh, ise ei tasukski nii teha, aga kui leida nn võlgade väljanõudja, kes võtab oma protsendi... järeleproovitud värk ja toimib, kaotsi lähebki vaid see %.
 
P. 04. juuli 2012, kl 07.01
no seaduslik nõuanne on selline, et tasud oma võlanõude pealt riigilõivu, riigilõivu summasuurust saad vaadata riigilõivuseadusest, seejärel täidad maksekäsu blanketi, kui oled Tallinna inimene, siis pöördud Kentmanni kohtumaja poole, Kentmanni 13 s.t tsiviilkohtusse. Kui nüüd võlnik ei ole nõus maksekäsuga, siis läheb asi edasi hagimenetlusse ja tuleb koostada hagi.
 
Mina 09. juuli 2012, kl 00.36
hirmus asi, kui laenad oma raha ja siis käi ja palu et ta tagasi maksaks.Soovin ka selliseid mehi kohtada kes aitaksid võlgniku maha lya. Parem maksaks nendele.Sest politseid ega kedagi ei huvita
 
kah hädasolnu 09. juuli 2012, kl 19.12
Eraisikule tagasimaksmise viivitus võib tulla ka sellest, et võlgnikul on juba kohtutäitur kukil ning talle tõesti ei jäägi suurt midagi enam kätte, vaatamata tema suurele palgale ja kui tegemist on sõbraga või nn tulevase exsõbraga, siis võib olla asi lihtsalt selles, et tal on lihtsalt piinlik. Abi oleks sellest, kui pakkuda talle kasvõi väikeste osadena tagasimaksmise võimalust... kasvõi 5-10 euri hea tahte märgina, kuni tal olud paranevad.
 
Hunt 11. mai 2013, kl 08.54
Kle B, sa oled ikka eriline lammas, mis tähendab et koti ta vanemadi, elukaaslast jne. Täisealine inimene vastutab ise oma tegude eest ning vanemad ja elukaaslane vilistavad selle peale, hallooo B 90ndad on ammu läbi tule nagu maapeale töllakas.
 
Autor33 13. mai 2013, kl 22.21
Maksekäsu kiirmenetluse algatamise kulu oli minu mäletamist mööda 45 eurot, mida ei pruukinud tagasi saada, kuid muud kaasnevad kulud (põhivõlg ja intressid ning mõistlik juristikulu) olid hüvitavad. Kuna minu võlgnik (siiski ühmehebändist ettevõte) kohkus ära, siis paar tundi enne hagiavalduse lõplikku kinnitamist (oli tuttaval juristil ülevaatamisel) maksti võlg ära. Tõsi, intresse on siiani võlgu, kuid mida sa pätiga ikka jageled. Igatahes valdkondlikus plaanis on liikvel oma "must nimekiri" ja ka sinna on ta kenasti lisatud, nii võlglase kui ka valdkondlikult ebapädeva isikuna. Seega alati tasub sellistel puhkudel mõelda, mida annab teha ja keda tasuks hoiatada, lõikamaks sellistel pättidel ära võimaluse uusi sigadusi korda saata. Hagiavaldusele soovitati mul teha koopiad lepingust ja esitatud arvest (ma ka OÜ alt tegin) ning lahti kirjutada meetmed, mida ma olen ise teinud võla kättesaamiseks (e-mailid oli ühtseks failiks koostatud ja kõnede väljavõte oli olemas). Aga veelkord- ma kohtust pääsesin.
 
Richard Ltd 28. detsember 2020, kl 13.31
Tere
Kui vajate erinevate tegevuste või projektide finantseerimiseks kiirlaenu, võtke meiega ühendust. Laen kinnitatakse vähem kui 24 tunni jooksul ja krediteeritakse seejärel kiiresti teie pangakontole. Kandideeri kohe.
E-post: richardltdcorporatemichael@gmail.com
 
Augustin Guzman 26. november 2023, kl 10.24
Tere Me oleme ettevõte, mille eesmärk on aidata rahaliselt kõiki ausaid inimesi, kes vajavad ja suudavad meid tagasi maksta. Laen on täiesti tasuta, mis tähendab, et te ei pea enne laenu saamist midagi ette maksma. Kui olete huvitatud, võtke minuga ühendust siin: augustinguzman72@gmail.com.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!