Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Probleem firmaga Inkassokeskus, ähvardavad, terroriseerivad. Vajan (tasulist) nõu.
 
keskmisest rumalam 25. veebruar 2012, kl 17.07
Tere!
Ma väga vajan õigusabi, kui leidub keegi, kes on nõus aitama, maksan ka küsitud raha.
2008 aastal aitasin sõpra Raha24 1000.- eegiga. Pidi ise korda ajama, aga ei ajanud, olgu, minu enda viga.
Ma ei teadnud asjast midagi ( mitte ühtegi kirja, teadet, telefonikõne) kuni aastani 2011, kui Inkassokeskus oli uksele kleepinud suure sildi.
Mul ei olnud ka rahalises plaanis seda võimalik maksta ja summa on kasvanud 360€. Sellega ma nõus ei ole, sest viivised ei tohi ületatada põhisummat, nemad aga nõuavad oma suva järgi. Mul ei ole ametlikku tööd, kinnisvara ega mingeid sissetulekud. Viimastes kõnedes ütlesin, et võin nende jaoks tulla tööle, kuni võlg tasutud või annaksid kohtusse, ehk saadaksid maksekäsu.Nad ähvardasid sellega kogu aeg, aga kohtusse ka ei anna. Nüüd saabus uus kiri, et annavad nime üles ajakijandusse / meediasse. Minuteada on see seadusevastane ja info edastamine kolmandatele osapooltele on keelatud. Mida teha? Kas saaksin asja ise kohtusse anda?
Asun Tallinnas, kui on häid inimesi, kes annaksid siin nõu, olen väga tänulik. Kui keegi soovib teha seda tasu eest, ootan kirja meilile.
tänan!
 
eve 25. veebruar 2012, kl 17.13
Internetis www.vastused.ee
 
keskmisest rumalam 25. veebruar 2012, kl 17.32
Aitäh lingi eest, aga kahjuks ei saa enne märtsi küsimusi esitada.
 
--- 25. veebruar 2012, kl 17.36
Kui nad kohtusse ei ole veel andnud, ju siis ei ole enda võidus kindlad ja kogu ähvardamine käibki selle ideega, et maksad lõpuks kasvõi kokku laenates ära. Kohus viivised tõenäoliselt tühistaks miinimumini.
 
oot 25. veebruar 2012, kl 18.03
aga 2008 võeti võlg. Millal peaks olema viimane tagasimakse? Äkki tegu aegumisega?
 
keskmisest rumalam 25. veebruar 2012, kl 18.09
Jah, kolm aastat on täis, kohe-kohe neli aastat.
Sai võetud kuuks ajaks.
Ma olekski selle ära maksnud, aga see, et ma ei teadnud asjast mitte midagi ja nad ei helistanud & teavitanud, vaid kleepsisid punase sildi maja peale, vot see ajas harja punaseks, kuigi ei puutu teemasse.
Ma tahaks põhimõtteliselt mitte jääda selle rumala maksja ja kaotaja rolli.
 
köök 25. veebruar 2012, kl 22.48
Kas sa lepingut oled lugenud?
Viivised võivad põhisummat ületada küll, kui nii on lepingus kirjas.
Lepingus võis olla ka punkt, mis lubab võlausaldajal võlgniku nimi avaldada.
 
keskmisest rumalam 26. veebruar 2012, kl 02.44
kus ma saaksin lepingu tagantjärgi, et seda lugeda?
Kindlasti ei saadetud seda paberikujul ega ka muudmoodi.
 
- 27. veebruar 2012, kl 23.37
Võlad aeguvad kolme aastaga, kui kohtust läbi käinud ei ole, ei saa nad nõuda enam midagi, jääbki üle tühi ähvardamine. Soovitan pöörduda mõne juristi poole, kes aitab koostada neile vastuse aegumise kohta, üldiselt nad jätavad rahule kui aru saavad, et loota pole midagi.
 
mina-ei-mõista 28. veebruar 2012, kl 00.26
Imelik ikka küll: "võlad aeguvad". Et siis mingi osa inimkonnast ongi selline, kes võtab võlgu ja siis teadlikult ei maksa tagasi, juba alguses, võlga võttes, TEAB, et nagunii tagasi ei maksa... Mis inimesed need on sellised...?!
 
keskmisest rumalam 02. märts 2012, kl 12.25
kus ma võiksin leida sellise juristi?

Kas keegi aitaks raha eest selle avalduse kokku panna?
 
- 02. märts 2012, kl 15.31
See võlad aeguvad seadus ei ole just väga palju aastaid tagasi vastu võetud, nii et enamus võlgu võtvaid inimesi kindlasti nii ei ole planeerinud. Juristi leiab pea igast advokaadibüroost vast, näiteks siin on mingi variant: https://oiguspartner.ee/lahendused
 
keskmisest rumalam 02. märts 2012, kl 18.25
kus ma võiksin leida sellise juristi?

Kas keegi aitaks raha eest selle avalduse kokku panna?
 
jurist 06. märts 2012, kl 07.58
kui sul on lepingus TASUMISE tähtajast möödunud üle 3.a. - on nõue aegunud. viitad Tsiviilseadustiku Üldosaseaduse § 143 - ning võta see seadus ise lahti (ma hetkel ei jõua - seal on tehingust tulenevad nõuded aeguvad 3.a. - kuskil 150? paragrahv). Aga mööda peab olema tasumisest, mitte laenusaamisest 3.a. Ja riau nagu rauda - nõue on aegunud - nad võivad su ka kohtusse anda aegunud nõudega - kuid kohus kohaldab aegumist sinu nõudel, mitte ise - seega peab ise nõudma aegumise kohaldamist!
 
hadaline 15. märts 2012, kl 18.18
jurist, kas oleks võimalk teid palgata seda asja ajama?
Firma esindajad ei võta mind kuulda ja ähvardavad erinevatel viisidel.
 
Mina 15. märts 2012, kl 19.03
Kõige targem tegu on lihtsalt mitte inkassoga suhelda.
Inkassol ei ole mingeid vahendeid et sind survestada, isegi pangakontot ei saa nad arestida. Inkasso ainuke relv sinu vastu on psühholoogiline.

Enda südamerahu huvides soovitan aga Eestist ära kolida, jätta see tige vastik ametnikeriik koos nende vastikute ahnete pankade jms-ga.

Eesti on end nurka mänginud. Mulle meenub kohe see artikkel : http://majandus.delfi.ee/news/uudised/jaan-omblus-mis-saab-siis-kui-volgnik-laseb-koigel-minna.d?id=25123591
 
Aegumine 16. märts 2012, kl 00.35
Aegumist saab rakendada siis kui võlgnik ei ole 3 aasta jooksul (alates laenulepingu lõppemisest / erakorralisest ülesütlemisest) maksnud võlast mingit osa tagasi. Kui oled teinud mingigi makse, algab aegumine uuesti.
Teine kriteerium on see, et kui suudad 3 aastat vait olla ja mitte reageerida siis aegub. Kui oled vahepeal võlgnevust tunnistanud, algab aegumise 3 aasta "lugemine" uuesti.
Töötan pangas ja selline on meie praktika.
Kõige loogilisem on sinu puhul saata inkassole kompromissettepanek - oled nõus tasuma põhiosa + 10-20% kõrvalnõudeid, pakkudes välja endale sobiva maksegraafiku. Olen 95% kindel, et nad nõustuvad. Aga graafik tee enda võimaluste järgi, ära anna nende nõudmistele järgi ning graafikust pead kinni pidama.
 
hadaline 16. märts 2012, kl 09.22
Ei ole midagi maksnud ja sellele firmale ei ole ka kolme aasta jooksul tunnistanud võlga, sest nad lihtsalt ei kontakteerunud enne.
Ma ei tea, kumba teed minna.
Lihtsam oleks ära maksta, aga sellise summaga ( põhinõue + 10-20% )ei nõustu nad iial. Praeguses rahas sai 63€ võetud ja tagasi 80€.
Nõuavad hetkel juba üle 340€.
Ma sooviksin selle asja kiiresti ära lõpetada, aga ei ole nõus maksma kinni seda, et kävad maja ukse peale silte kleepimas.
 
Sildikleepija 16. märts 2012, kl 09.33
Siltide kleepimine avalikus ruumis on avaliku korra ja reklaamiseaduse rikkumine. Kutsu politsei!

VÕS (Võlaõigusseadus) ei luba nõuda kõrvalnõudeid rohkem kui põhisumma. Seda nad ei tahagi kohtusse minna. Mine ja käi kohal, näita dokumenti, ära koopiat teha lase, ära kuhugi alla kirjuta, mitte millegile! Jutt olgu lühike, ära lase ennast ähvardustega närvi ajada, pakud põhinõue + 20%. Võtku või jätku.

Kui hakkad seal "halisema", tõmbavad nad su täiega orki. Jutt lühike ja konkreetne.
 
hadaline 16. märts 2012, kl 10.29
Suured punases kirjas sildid kleebitakse välisuksele, ma kahjuks ei leidnud teavet, kas see on lubatud. Mida saab politsei ette võtta?

Olgu, lähen kohale.
Või oleks mõistlikum helistada?
Hiljuti saabus kiri, et lisavad nime ajakirjandusse ja meediasse. Mis dokumendid võtan kaasa?
Ma ei saa aru, nad ähvardavad ja ähvardavad maksekäsuga, aga ei rakenda, ilmselt siis sellepärast, et summa kasvab ja järgmisel nädalal on see juba 400€, mille loodavad kätte saada.
 
Koll 16. märts 2012, kl 10.45
Mine ise kindlasti kohale. See kiri kus lubati teatada nime ajakirjand´usse ja meediasse hoia alles. On olemas Isikuandmekaitse seadus, mis keelab palju isikuga seotud andmete avaldamist. Kui sellel punases kirjas sildil on Sinu nimi, siis saad asja anda kohtusse. Silt hoia alles asitõendiks. Soovitan suhelda ka meilide teel, siis jääb maha väljaprinditav asitõend.
 
hadaline 16. märts 2012, kl 10.58
Aitäh Kollile ja kõikidele vastajatele.
Jah, sellel on minu nimi,
Võin selle A4 sisu ka siia kirjutada:

Inkassokeskus ( logo)
Korteris nr 16 elab INKASSOKESKUS OÜ VOLGNIK:
nimi ( mustas suures kirjas)
Võlgnevuse likvideerimiseks kontakteeruda E-R ja kellaajad)

e-post,
P.S! kui teil on antud isiku kohta täiendavat informatsiooni, palume ühendust võtta toodud kontaktidel.

Silti on kleebitud kaks korda. Esimene on ära visatud, viimane alles. Uksed on liimijälgedega ja rikutud.
Meilid on alles. Kohtusse andmiseks vajan teadmisi ja rahalisi vahendeid.
 
Maksekäsk ja kohus 16. märts 2012, kl 11.36
Maksekäsu võivad nad teha mis iganes ulmelise summa peale, sisuliselt piiranguid ei ole.

Aga võlgnik ei tohi maksekäsku maha magada! Kui on infot, et on tehtud maksekäsk: - Sa pead selle allkirja vastu kätte saama. Kui sa ei ela enda rahvastikuregistri või laenulepingus näidatud kontaktaadressil siis ei saa sa seda vastu võtta. Sellisel juhul avaldatakse teade maksekäsu kohta ametlikes teadaannetes www.ametlikudteadaanded.ee . Vot kui sa sellele ka ei reageeri siis maksekäsk jõustub, siis on jama majas. Aga see maksekäsk tuleb sul kätte saada ja VASTATA seal näidatud aja jooksul. Vastad lakooniliselt, et ei ole maksekäsus toodud numbritega nõus ja soovid näiteks kirjaliku menetlust. Vot siis on sul vaja natuke juristi abi. eelnev peaks olema iga võlgniku KÄITUMISE ABC! Pead liiva alla pole mõtet peita.
 
hadaline 16. märts 2012, kl 17.19
Jah, kõik on õige, aga nad ei soostu seda välja saatma.
Summa aina kasvab, kleebivaid silte ja saadavad ähvardavaid e-kirju.
Ma pean ise omalt poolt käigu tegema, niimoodi ei saa enam jätkata.
Siin on antud erinevaid nõuandeid : teha neile kompromissettepanek või raiuda nagu rauda, et võlg aegunud. Kui ma teengi enne ettepaneku ja nad sellega mingil juhul ei nõustu, siis oleks kummaline hakata aegumisele viitama.
 
hadaline11 20. märts 2012, kl 11.51
Nii, saatsin nüüd kirja, et mis on kogunõue.
Sain vastuse, et üle 350€, maksegraafiku sõlmimiseks kandke ettemaks 30€.
Vastasin, et sellise summaga nõus ei ole ja sooviksin asja lahendada läbi kohtu, et millal saadavad välja maksekäsu.

...Mis edasi?
 
olen jurist 20. märts 2012, kl 12.52
ja olen oma enda ühes asjas kembelnud inkasso firmaga 3 aastat, kuni nõue ära aegus. Asi selles, et ma ei saanud seda teenust - aga raha nõuti - esitasin kõiki vastuväited, dokumendid - mis igale mõtlevale inimesele oleks teinud selgeks - et nad ei saa minult nõuda asja eest, mida ei ole ma saanud. tutkit - 3 aasat tuli iga kevad meil - makse ära, muidu anneme kohtusse, paneme häbilisti, poome üles. kuni ükskord asi ära aegus ja siis ära lõpetasid
Nendega tulebki raiuda aastate kaupa - et EI MAKSA ja kõik.ö
NB! Maksekäsku avalike teadaannete kaudu kätte ei toimetata
 
hädalisele 20. märts 2012, kl 12.56
ära allu nende terrorile! Las läheb asi kohtusse, nii võidki neile seal vastata. Mingeid maksegraafikuid jm. sinule hävinguga kokkuleppeid ära sõlmi, sest muidu jäädki pikkadeks aastateks maksma. Ja (ähvardus-)kirjad, meeldetuletused, kogu elektrooniline ja paberkandjal suhtlus, avalikud ülesriputatud sildid - kõik hoia alles. Nad pole ju (äri)eetikast kinni pidanud ja püüavad sind peedistada iga hinna eest. Mingile pätikambale pole küll suva summasidmaksta. Jää endale kindlaks. Lihtsalt tahtsin omalt poolt ära öelda.
 
hadaline 20. märts 2012, kl 13.26
Nad ei anna ju kohtusse, selles asi ongi.
Venitavad, kuni summa on kasvanud kõrgustesse.
See teema nagu taak kaelas. Sooviksin leida & palgata esindaja, kes selle teemaga veidi aitaks, aga arvestades juristide maksumust, saaksin endale lubada vaid tudengit.
Lisaks ei soovi enam, et need "innovatiivsed" kleeplehed trepikoda kaunistavad...no mida ometi teha?

* Kui selle firma kohta uurisin, siis selgus, et eesvedaja on kahtlase taustaga meesterahvas.
 
ikkagi soovitan 20. märts 2012, kl 15.36
sul mitte alla anda, st. mingeid maksegraafikuid jm. segaseid lepinguid tegema hakata. Siin keegi eespool soovitas täiega eirata, peaksidki seda tegema. Las kleebivad oma silte, ähvardavad - nad ootavad nüüd seda mõnusat hetke, mil sa murdud. Sest nad on selles väga kindlad, egas nad ilmaasjata sind vaimselt ei terroriseeriks. Püüa kõigest sellest üle olla. Muidugi on siin hea soovitada, aga ära paku neile seda rahuldust oma murdumisega. Kahju, et elad Tallinnas, muidu võiksid ju Tartu juuratudengite poole pöörduda. Ja tegelikult uuri TÜ õigusteaduskonna lehelt järgi, kas veel nõustavad...(saada sinna meil).Neil ju õppetöö osana see tasuta nõustamine, saavad praktikat lisaks ka kohtutes esindamisega. Kasutasin kunagi nende abi, vähemasti minule olid nad igati abiks. Tugevat närvi sulle.
 
hadaline 20. märts 2012, kl 20.14
tänan vastamast :)
ma uurin asja.
Kirjutasin neile, et soovin maksekäsku ja enne ei ole nõus sentigi maksma. Eks näis...
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!