Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
testament
 
... 10. november 2007, kl 21.44
kas testamendist saab välja jätta absoluutselt k6ik nn. esimese ringi pärijad(lapsed jmt)? näiteks kogu vara pärandada mingile heategevusele, mitte-sugulasele vmt. kuskilt k6rvu jäänud, et vaatamata testamendile saavad lapsed mingi osa ikka. kui see nii ongi siis on tiba imelik, et ma nagu ei saagi oma varaga teha mis tahan.
 
Trish 10. november 2007, kl 21.54
Eesti Pärimiisseadus on suhteliselt tolerantne pärandaja soovide suhtes ning pärandaja tahe on piiratud ainult "sundosa" instituudiga. St. et pärandaja ei tohi pärandist täielikult ilma jätta seaduse järgi pärima õigustatud, töövõimetut ja abivajavat sugulast või abikaasat. Muus osas on pärandaja valik vaba.

Et sundosale pretendeerida peab see isik samaaegselt:

1) Kuuluma sellesse pärijate järjekorda, kes pärima kutsutakse;
2) olema töövõimetu;
3) olema abivajav.

Eelduslikult töövõimetuteks ja abivajavateks loetakse ainult alaealisi; teiste suhtes tuleb nende töövõimetus ning abivajadus täpselt tõendada.

NB. Iga töövõimetu invaliid pole veel abivajav. On ju ka olemas väga heal majanduslikul järjel olevaid invaliide - sundosa saamiseks, peavad eksisteerima mõlemad asjaolud koos. Sama lugu on ka pensionäridega.
 
Kati 10. november 2007, kl 23.53
Mul samasugune küsimus - tegin testamendi, kus jätsin kogu oma vara oma emale, kuna lapsi ei ole. Küsimus on nüüd selline, kuna mu isa on elus, siis kas tal on ka õigus sellele sundosale? Juhul kui testamendi käikuminemise hetkeks on ta pensionär. Trish´i eelnevast jutust sain aru, et juhul, kui ta ei ole lisaks ka invaliid, kes vajab abi, siis ei saa ta midagi?
 
Trish 11. november 2007, kl 00.56
Pensionil olek iseenesest ei ole sundosa saamise aluseks, juhul kui ei esimene muid kvalifitseerivaid asjaolusid, mis muudavad pensionäri abivajavaks. Muidugi pole välistatud olukord, kus notari arvates on sellisel pensionäril siiski õigus sundosale ning talle antakse seaduses sätestatud (sund)osale ka pärimisõigus. Sellisel juhul tuleb teistel pärijatel sundosa saamise õigus kohtus vaidlustada.
 
paluksin ka abi. 11. november 2007, kl 14.14
Kui mu ema on surnud ja alles vaid ema õde, kellel ei ole lapsi ega peret ega kedagi enam, kas tema surma korral on võimalus, et mina pärin tema vara või läheb see riigile?
 
Trish 11. november 2007, kl 14.20
Riigile läheb pärand vaid siis kui see avaneb välismaal. Eestis olev pärand läheb seadus- testamendi- ja pärimislepingujärgsete pärijate puudumisel üle kohalikule omavalitsusele.

Oma ema õe suhtes olete te teise järjekorra pärija ning pärite esimese järjekorra pärijate ning viimase tahte avalduse puudumisel seadusjärgselt.
 
Troy 11. november 2007, kl 15.50
ma kyll ei tea kes Trish on aga tundub täiesti uskumatu, et meie riigis keegi pro bono 6igusalast teavet jagab! aitäh talle!
 
ene 11. november 2007, kl 22.22
to Troy,minagi imestasin algul,aga tuleb välja et häid inimesi kes ilma rahata teisi aitavad on ka olemas ja Trish on üks selliseid.Aitäh talle,kuigi endal pole abi vaja olnud
 
Immobilaare 12. november 2007, kl 13.44

Mina ka tänan Trishi, olen veidi targemaks saanud, kuigi ise pole otseselt abi vajanud. aitäh!
 
jänes 12. november 2007, kl 15.23
jah, on ikka tarku mehi!
 
krooks 13. november 2007, kl 09.50
Ka delfi peab oma jututubade ja teemanurkadega huvitav olema.
vähemalt 1-te reklaami näete siin hetkel kindlasti, so.meedia,
seetõttu tuuakse sisse lepingulisi, et kõik ei oleks, baila-baila, kas ka "Trishi" ei tea.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!