Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Eelmise abielu jäänuk : laen ja laenu kindlustus ?
 
kats 05. august 2011, kl 17.13
Kuidas sellisel puhul toimida, mehel oli kunagi võetud laen maja ostmiseks, pärast lahutust maja sai endisele naisele aga mees maksab ikkagi mingit raha, täpselt ei saagi aru, mis see on, ise ütleb, et elukindlustus, aga see on ikkagi seotud kuidagi majalaenuga.
Nüüd meil selline mure, et tahame ise endale elamist osta ja ehk tarvis mehel ka laenu saada pangast, aga ilmselt takistab see jäänuk nüüd meil laenu saamast.
Kuidas käituda ? Mehe eks on öelnud, et ei oska asju nii sättida, et endine mees sellest majavärgist välja jääks, tegelikult nii keeruline, ehk ma ei oska ka õieti seletada, aga ehk keegi ikkagi oskab nõu anda.
Mina muidugi soovitasin mehel kiiresti see seotus lõpetada, kuigi mees kinnitas, et tema ei maksa majalaenu, et see vaid laenukindlustus, aga ikkagi imelik.
 
psh 05. august 2011, kl 17.22
vahi kus ühel mehel on vedanud
2 sama lolli naist omale leidnud :D
 
eh 05. august 2011, kl 17.30
ja kui palju neidtarku siis on ? Mina ka näiteks ei tea, millega on tegu , aga ikkagi soovitaksin mehel kõik suhted, nii varalised, kui emotsionaalsed , oma eksiga lõpetada.
 
tohhopele 05. august 2011, kl 17.38
tuleb koos mehega panka minna ja seal asju uurida.
 
Kats 05. august 2011, kl 17.55
No sellepärast ma siin asju uuringi, et kõik muud võimalused juba järele proovitud.
Mees käis pangas ka, aga peale seda on ikka kõik endine, ma hakkan juba arvama, et ta ise ka ei tea, mida maksab.Ma pole selline naine, kes võtaks mehe käekõrvale ja läheks koos uurima, tegelikult see ju ainult tema teha, mina vaid tahan teada, et kas selline olukord võib mulle kahjulik olla.
 
ikka ise 05. august 2011, kl 23.03
miks mees peab uue laenu võtma, võta ise see laen
 
imelik 06. august 2011, kl 08.10
miks sa ise tõepoolest panka ei lähe, mine ja uuri neid laenu asju ja neid kindlustuse asju samuti ja sa ei pea seal konkreetselt ju midagi nimeliselt küsima, lihtsalt lase endale selgeks käia millise laenu puhul mingi asi on..
ja kui mees juba nöeb, et see laenu tasumine on raske sisi ta lihtsalt ei taha veel ühte laenu kaela, miks sa sunnid meest üldse laenu võtma, laen on see viimane asi mida üldse vötta.
 
Laenukindlustus 06. august 2011, kl 08.27
- Mis on laenukindlustus?
Laenukindlustus annab perele kindlustunde, et laenu tagatiseks olev kodu jääb perele alles, kui laenumaksja invaliidistub või sureb enne laenuperioodi lõppu.

Soovi korral saad end laenu suhtes kindlustada ka siis, kui laen ei ole võetud Sinu nimele, kuid tunned muret laenu tagasimaksmise pärast.

Laenukindlustusele saad lisada õnnetusjuhtumi lisakindlustuse, mis aitab majanduslikult hakkama saada, kui oled sunnitud vigastuse tõttu mõneks ajaks töölt kõrvale jääma.

SEB Laenukindlustuse saad sõlmida, kui oled laenu võtnud SEB-st.
Laenukindlustuse teenuse pakkuja on SEB Elu- ja Pensionikindlustus

Kuidas toimub maksete tasumine?
Kindlustusmakseid tasutakse igakuiselt kuni laenuperioodi lõpuni. Kindlustusmakse suurus oleneb kindlustussummast, mis muutub koos laenujäägi muutusega. Maksete tasumise teeb lihtsaks otsekorraldusleping.

Kindlustusselts maksab kindlustussumma pangale või soodustatud isikule tagasi laenuvõtja surma korral. Kui on sõlmitud ka lisakindlustusleping(ud), makstakse summa välja pärast kindlustusjuhtumi toimumist.

Kahekesi võetud laenu kindlustamine
Kui laen on võetud kahe peale, saavad oma laenukindlustuslepingu sõlmida mõlemad laenuvõtjad. Kummagi laenukindlustussumma võib olla nii suur, kui on laenujääk. Kuid soovi korral saab kindlustussumma määrata ka protsendina laenujäägist. Näiteks saate laenukindlustuse sõlmida nii, et laenuvõtja laenukindlustussumma on 60% laenujäägist ning kaastaotlejal 40% laenujäägist.
 
ei saa aru 08. august 2011, kl 06.27
Enamik siin vastajaist ei saa vist aru. Minu arust kahtlustab teemaalgataja, et tema mees maksab mingit raha "võõrasse auku ", see on ka loomulik hirm, sest laenukindlustus on just tema EKSI toetamiseks mõeldud, selleks, et kui too ei suuda laenu maksta, siis edasi minnakse juba ka mehe kallale.Soovitan küll, et sinu mees peab sellise jama ruttu lõpetama, las ikka jäänukid jäävad minevikku ja las eks tegeleb ise oma võlgadega.
 
laenukindlustus 08. august 2011, kl 07.34
kui on laenukindlustus võetud siis tuleb seda tasuda seni kui laen makstaud.. vastasel korral on tsenaarium selline, et kui naisel pole enam võimalik laenu tasuda siis läheb maja pangale ja on nad mõelamed oma seni makstud rahdest ilma ja lisaks ka mehe esimesed lapsed koos oma emaga oma kodust ilma
 
Kats 08. august 2011, kl 09.32
Aga on ju ometi võimalus, et minu mees astub sealt ringist välja ja keegi teine (näiteks tema eksi uus mees hakkab seda kindlustust maksma ), ma ei taha küll, et minu mees oleks mingi kahtlase asjaga seotud.Aga kas siis mees kaotab ka selle raha, mida ta senini on maksnud ? Minu meelest on see väga õudne asi ja ma ei taha, et selline asi meie pea kohal ripuks.
 
laenukindlustus 08. august 2011, kl 10.38
kuisu mees maksab l'puni ja naisel saab makstud laen siis saab ju sinu mees selle raha tagasi. Ja keegi ei saa sundida exnaise uut meest mingit kindlustust oma peale võtma.
 
Kats 08. august 2011, kl 10.50
Mind nii väga häirib, et mees seda raha maksab, see on ju ikkagi abi eelmisele naisele ja väga alandav minu jaoks.Täitsa nutma ajab, mis küll teha ? Olen mehega ka rääkinud, aga ta nagu ei mõistaks.Ja tõesti on meil plaanis oma kodu osta ja nüüd see eelmine asi nullib kõik ära, see hirm on mul ju põhjendatud.Mis puutub sellesse, et ma ise võiks laenata, siis see pole võimalik, olen väikese lapsega kodus ja hetkel pole sellist sissetulekut, mis lubaks laenu taotleda, samas on mul olemas raha, millest piisaks korteri või niruma maja sissemaksuks, nii et arvan, et loogiline oleks, et mees võtaks laenu.
Ma ei saa ka ootama jääda, et millal see tema eksi laen makstud saab, selleks kulub arvatavasti 20 aastat, selleks ajaks ma ehk ei elagi, mida ma siis ootama pean, täielik absurd.
 
jah 08. august 2011, kl 10.55
kuid miks peaks mees riskima taaskord ja laenu võtma, ta ju näeb mis tingimused selel laenu tasumisega on . õiksid olla ikka arusaaja ja mitte peale käia selle maja või korteriga , parem tunne huvi kui kaua mees veel seda kindlustust tasub.
Ja kui mees oli ex-iga abielus ja neil ka ühised lapsed siis läksju maja pooleks nende vahel ja kui mees oma osa kinkis lastele siis loogiline et tema ise peab ka tasuma selle eest.
 
kats 08. august 2011, kl 11.10
Ma ei tahagi siis enam elada, mitte sellistel tingimustel !
Kas keegi ei oska midagi lohutavat öelda, ma pole siis ju midagi väärt, isegi eluaset ei saa minuga koos ostetud ja lihtsalt sellepärast, et kunagi tegi vale valiku.
 
B. 08. august 2011, kl 11.14
No kui suur see eelmine laen siis on, et laenukindlustuse makse nüüd üüratu summa on ja uue laenu võtmist takistab?
Või on mees endiselt eelmise kodulaenu kaastaotleja??
 
kats 08. august 2011, kl 11.24
oh,ma tegelikult ei tea, kas ta on kaastaotleja, kunagi kindlasti oli, aga siis ta lõpetas mingi raha maksmise ära, see oli kroonide ajal ja mingi 600 krooni oli üks makse ja 700 umbes teine, ühe sai lõpetada, teist ei saanud, põhjendus oli, et tema eks ei ole nõus või ei oska seda muuta. Minu mees tegi ka talle ettepaneku, et uus mees, kes majas elab peaks nüüd hakkama seda raha maksma , kahjuks ei läinud see läbi.
Kusjuures mehe eks küsis minu mehelt veel laenu, kuna oli raskustes majalaenu maksmises, mees ei andnud (õnneks ), aga too naine ei andnud alla ja pöördus minu mehe ema poole ja saigi.
Laenu küsimist mehelt ja seejärel mehe emalt põhjendas eks siis sellega, et kunagi oli koos tema raha kulutatud ja et nüüd tema siis hädas, ühesõnaga, tegemist on raske inimesega, kes kavatseb ilmselt kaua veel meie ellu sekkuda.
 
to kats 08. august 2011, kl 11.38
mehe ja tema ex-i vahelised suhted ja laenu asjad ei puutu sinusse kuidas on nad need jaganud. sina ei ole inimene seal kamandama ja õpetama. Kui sind niiväga huvitab siis otsi netist on võimalik vaadata kas ja milline osa majast kelleegi kuulub. Paistab et sul on piisavalt aega neti surfata, küll leiad ka selle leehkülje üles kus vaadata saab, seal pead vaid teadma omaniku isikukoodi.

Ja miks ei võiks sina endale tasuvamat tööd leida ja ise laenu võtta kui niiväga oma maja tahad.
mehel on ju kurvad kogemused eelmise majaga ja selle laenuga ja ju ta lihtsalt ei taha ka sinu puhul teistkordselt riskida.
 
kats 08. august 2011, kl 11.42
Minu mehele ei kuulu küll seal majas midagi, ta ise loobus sellest, just sellepärast on mul raske leppida, et ta maksab midagi , see pole lihtsalt õiglane.
 
ma arvan 08. august 2011, kl 11.51
Et perekonnas on ikka kõik asjad olulised, muu hulgas ka see, et kas ühisest sissetulekust toetatakse veel kedagi : lapsed (see loogiline ja vajalik ), või siis eks mehed-naised ( see ei ole enam loogiline ja pole ka vajalik ).
Mõistan ka Katsi muret , muidugi teeb haiget, et toetatakse kedagi võõrast, selle asemel, et tulevikku vaadata ja oma naisele-lapsele paremat elu võimaldada.
Ma oleks küll solvunud, kui ma saaks teada, et minu ämm on mingile minu mehe voodikaaslasele heast peast raha laenanud.
 
Liiis 08. august 2011, kl 11.54
ega sellest head nahka tule.Soovitan mees maha jätta, las läheb oma eksi juurde tagasi, kui tahab toetada.Ma küll sellist meest enda rinnal ei soojendaks.
 
to ma arvan 08. august 2011, kl 12.09
mehe sissetulek on ju mehe sissetulek see pole ühine sissetulek

ja kas teemaalgataja mees maksab ka elatist esimestele lastele?
Kui on pandas asjad juba nii korraldatud sisi käivad asjad panga kaudu ja pank ei muuda seal midagi seepärast et kellelgi eimeeldi, see elukindlustus on siiski garantii, e´t pank oma raha tagasi saaks
ja naise uus mees?
kui maja on naise oma ja naise nimel sisi mis hea pärast peaks tema oma raha hakkama sinna panustama? pole ju loogiline

ja kui mees loobus majst ju siis olid neil ka omavahelised´tingimused ja kokkulepped endise abikaasaga.
Ja ei tasu sinna vahele torkida kui soovid selle mehega koos olla
 
n 08. august 2011, kl 12.16
ma arvan Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma oleks
> küll solvunud, kui ma saaks teada, et minu ämm on
> mingile minu mehe voodikaaslasele heast peast rah
> a laenanud.


Praegusel hetkel (teemaalgataja puhul) on tegemist ikkagi looga, kus teemaalgataja ise on voodikaaslane (elukaaslane vms), endine naine oli abikaasa.
Mida te naised koguaeg solvute? Kui valisite endale mehe, siis leppige sellega või jätke maha. Te ju ometi teadsite ju suhte alguses, et mehel on endine abikaasa, mees jättis maja naisele jne. Ikka tahtsite külje alla pugeda ja lapsi teha.
Mis siis nüüd? Kui mehel on endise abikaasa laps, siis on täiesti normaalne ja loogiline, et mees toetab oma last - kui maksab maja kindlustust, siis on ju hästi - kas endine abikaasa peab siis üksinda laste kodu kinddlustust maksma või on ikkagi ka laste isal see kohustus olemas? Arvate tõesti, et peale lahutamist saab mees kohustustest priiks ning võib uue kaaslasega elu alustada ilma "endise" eluga kokkupuutumiseta?
 
loogens 08. august 2011, kl 12.23
loomulikult peab mees esmalt täitma kohustused esimese pere ees ja alles siis tuleb arvesse teine pere, uus elu.
 
et siis 08. august 2011, kl 12.59
uus naine peaks ennast põlema panema ja lapse tapma, kuna nemad ju pole olulised ?
Tegelikult keegi ei tea, kas see Kats on niisama elukaaslane, või hoopis uus abikaasa, keegi ei tea.
 
Mart 08. august 2011, kl 13.08
Ometi on elu näidanud, et kui elatakse koos, siis on tähtis, et mõlemad teaksid kuhu raha läheb ja kindlasti tuleb arutada ka eelmiste laste toetamist jne..salaja ei saa selliseid asju ajada.Pealegi mina kui mees arvan, et kui abielus ollakse, siis pole kellegil nn. oma sissetulekut, kõik on ühine, vähemalt meie peres naine majandab rahaga ja vaatab, et kui palju ja mille jaoks, mina küll ei saaks endale sellist asja lubada, et maksan midagi kusagile kõrvale, millest ma isegi ei tea, et mis see on.Arvan, et see mees on jobu, kui tal on laps, või lapsed, siis tuleb toetada, seda muidugi aga et maksta mingile endisele naisele, andke andeks aga see on nagu surnud hobuse toitmine, kellel sellest kasu.
Jah, las maksab lapsele, või lastele, aga never mingile endisele, kel pealegi uus mees, kelle kohus on nüüd toetada ja igati aidata.
Soovitan sul Kats üks tõsine jutuajamine mehega maha pidada ja minge koos panka, siis kuuled ka, millega tegu on , ära usu mehe juttu.
Ehk aitab maksta ja loodab kunagi tagasi kolida, selliseid mehi on ka.
 
mhh 08. august 2011, kl 13.21
äkki mees varjab midagi ja sokib valet kokku
 
mk 08. august 2011, kl 13.41
Mina loen teksti tagant hoopis välja selle, et mehel ja eksil oli eelmise maja peale ühine laen (üks siis laenaja ja teine kaaslaenaja) mida praegu maksab edasi eks. Küll aga nõuavad pangad, et mõlemad nii laenaja kui kaaslaenaja teeksid nö laenukindlustuse (surma vms õnnetuse juhuks kui ühel või mõlemal poolel pole enam võimalik maksta) ning see summa oleneb küll ostetud vara väärtusest, inimese vanusest, töö riskidest jms kuid on üldjuhul siiski üsna väike ning mingit edaspidist laenu saamist küll ei mõjuta. Mõjutab aga see, et kui ta oli teise laenu kaastaotleja siis vaadeldakse ka eelmist laenu tema võimaliku kohustusena kuigi hetkel tema seda ei maksa, kuid kui eksiga midagi peaks juhtuma siis ilmselt tuleks maksta temal või siis laenukindlustuse poolt. Kaaslaenaja staatusest lahtisaamiseks peaks eks leidma uue kaaslaenaja kes panga tingimustele vastab ning ise ka sellega nõus on, kuid tihtipeale suruvad pangad ühe tingimuse muutmisel peale ka rida teisi ning isegi kaaslaenaja muutmine võib väga kulukaks minna. Kuna panka ei huvita kes seal majas tegelikult koos elavad vaid et tema oma raha kätte saaks siis ei ole kuidagi seadusega võimalik teist osapoolt sundida leidma uut kaaslaenajat kuna lepingule allakirjutades selgitatakse, et panga ees võetud kohustusi tuleb täita mõlemal poolel vaatamata nende omavahelistele suhetele.
 
kats 08. august 2011, kl 13.53
huvitav, kas siis peab kohtusse pöörduma, et sellest koormast vabaneda, vot ei taha mingit seotust, isegi mitte laenukindlustuse maksjana, olles tõesti seaduslikusabielus arvan, et mul on õigus mehelt nõuda, et ta püüaks selle seotuse lõpetada, kui muidu ei saa, siis kasvõi kohtusse, asi pole ju piskus rahas, asi on põhimõttes :no ei aita, ega nuuma eksisid, las mineviku kummitused jäävad maha.
 
to kats 08. august 2011, kl 14.24
pöörduoma nõudmisega siis panga poole võiteine võimalus , hakka ise seda laenukindlustust maksma - kas siis tõesti ei ole võimeline aru saama, et sellised on panga tingimused ja lepingus on mõlemad osapooled nendega nõustunud.

Samuti pole ju mehel kasulik laenu võtta kui tal on juba kohustused panga ees.

Ma ei tea, kas sa oled millegi peale kade või midagi.

Mees jättis maja exile :
- kas ainult jättis või vormistatigi nii ära, et kogu maja kuulub exilè?
- või kinkis mees oma osa majast hoopiski lastele ja on nüüd ise kuni laste täisealiseks saamiseni nende majaosa hooldaja ja loomulikult sisi peab hoolitsema, et lapsed oma osa ka kätte saaksid.

Sulle soovitati uurida kellele see kinnisvara kuulub
samuti võiksid jalad selga võtta ja teha kidlaks mis tingimustel pank milliseid laene annab ja saad endale ka selguse majja selle asemel et siin ussitada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!