Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
kes on smslaenudega kohtus käinud, palun kiirelt abi
 
kaidi 12. jaanuar 2010, kl 22.18
tahaks täpselt teada, kuidas need asjad käivad. kui olen võlgu smslaenule ja tuleb kohtuteade, vaidlustan nõudmise, mind kutsutakse kohtusse. mis edasi? mis seal täpselt toimub, kellele sõna antakse, kuidas jne. palun kas keegi, kellel see tee käidud, kirjeldaks mulle olukorda nii täpselt kui saab, oleksin väga tänulik!
 
meliss 13. jaanuar 2010, kl 07.45
Kõige pealt saadetakse sulle kohtust maksekäsu kiirmenetlus.Mille täidad ära ja saadad kohtusse tagasi.Seleta täpsemalt,mis summa võtsid,milliseid kirju sulle saadavad,kas käid tööl jne.
 
kaidi 13. jaanuar 2010, kl 11.00
hetkel pole mulle veel midagi saadetud peale eraliisingu ähvarduste. käin tööl, aga maksan nii palju igale poole, et mitte midagi järgi ei jää sinna kandmiseks:( olen kindel et nad edastavad mu kohtule. võtsin 15 000, jõudsin maksta umbes 8000 ja siis enam mitte. koos intressidega tahtsid nad algul tagasi 25 000, nüüdseks on eraliisingus see summa kasvanud umbes 35 000 peale, kui teeksin nendega graafiku. graafik eeldaks u kolm aastat maksta 1500 kr kuus, ma ei ole selleks kuidagi võimeline.
nüüd tahakski teada, mis edasi juhtuda võib. kui pikk on see aeg maksekäsu kiirmenetlusest kuni kohtuprotsessini, kuidas toimub see kohtuprotsess, kas kohus mõistab välja kogu summa korraga ja mis juhtub kui ma seda maksta ei suuda, kui suure summa minu juhtumi puhul üldse kohus võiks välja mõista.... sooviksin nii palju infot kui võimalik, aitäh!
 
njaa 13. jaanuar 2010, kl 11.33
Minult nad nõudsid ka ulme summasi maksin tagasi sama palju kui võtsin ehk siis 6000 ja +6000 ja rohkem ei maksnud olin nõus kohtuga ja nii see asi läkski tegin vastuväite et ei ole nõus selle ulme summaga ja lahendame kohtus vaidluse...nüüd mitu mitu kuud vaikus ja mõned nädalad tagasi helistasin kohtusse ja uurisin kaugel asi on, ja mulle öeldi et asi lõpetatud kuna eraliisinguinkasso ei täitnud omapoolseid kohustusi ja asi loetakse lõpetatuks...
nii siis sain sellest eraliisinguinkaasode jobudest jagu
Tahaks öelda et ärge kartke kohut see on kindel võit ma usun, seda enam et sa maksad ka neil niipalju kui võimalik.
 
meliss 13. jaanuar 2010, kl 11.41
Maksegraafikut ära kindlasti nendega sõlmi.Hea oleks kui saaksid maksta neile mingisugusegi summa,kas või 100 krooni kuus.
Minu meili aadress on melissa666@hot.ee,saada mulle sinna oma meil ja siis räägin pikemalt ja täpsemalt.
 
hell hunt 13. jaanuar 2010, kl 12.02
kui asi loetakse kohtus lõpetatuks,kas nad siis võtavad krediidiinfost ka maha või peab ise tarbijakaitse poole pöördume?
 
to njaa 13. jaanuar 2010, kl 12.03
saan aru, et laenasid 6000 ja tagasi maksid siis 12000 aga palju eraliisingu inkasso sinult nõudis?
 
njaa 13. jaanuar 2010, kl 16.40
kokku tahtis ta vist oli üle 18tuhande midagi ..
muideks mul oli ka maksegraafik nendega koostatud maksin graafiku alusel neile 6x 1500,- ja lõpetasin maksmise. Enne seda maksin 3000 neile ja veel 500 nii et kokku maksin neile tegelikult 12500,-
 
njaa 13. jaanuar 2010, kl 16.43
kokku tahtis ta vist oli üle 18tuhande midagi ..
muideks mul oli ka maksegraafik nendega koostatud maksin graafiku alusel neile 6x 1500,- ja lõpetasin maksmise. Enne seda maksin 3000 neile ja veel 500 nii et kokku maksin neile tegelikult 12500,-
 
..... 13. jaanuar 2010, kl 16.56
ma tegin ka nendega graafiku lolli peaga.
laenasin 3000, maksin tagasi üle 5000 ja nemad tahtsid kokku saada 14 000.
kirjutasin kohtule vastuväite ja sealt saadeti mingi hetk mulle teade, et asi võeti menetlusse ja hullult oli igas pabereid ja asju. kirjutasin vastu et soovin kohtusse tulla. nüüdseks on ka juba paar kuud möödas kuid ei ole midagi kuulda olnud.
 
t 13. jaanuar 2010, kl 19.05
itress eitohi olla suurem kui põhivõlg, seega kohus nõuab ikkagi vaid niipaju, kui seadus lubab. inkasso küsib ulmelisi summasid ja neid makstes oled ise loll. maksegraafikut EI TOHI teha, sellega oled intressiga ju nõus.
 
Täpe 13. jaanuar 2010, kl 19.21
aga kui on laenul juba suured intressid ,kas see on siis ka seaduse rikkumine ,kui suured need intressid siis olla võivad
 
ikka ei saa aru 13. jaanuar 2010, kl 23.23
Kui olen vastuväite esitanud ,kas siis kutsutakse mind mõne aja pärast haapsallu kohtusse või saan kuulda mingist kohtuotsusest kohtutäiturilt alles.
 
njaa 14. jaanuar 2010, kl 12.54
Mina isiklikult helistasin kõikidele numbritele mis paberitel olid kohtu numbrid ja uurisin ja puurisin ise kus ja kui kaugel minu asi on...nüüd tänu sellele võin olla südamerahuga et asi lõpetatud, kuna seda et asi lõpetatud nad ise ei ütle.
 
k 14. jaanuar 2010, kl 16.26
meliss, miks soovitad selliseid rumalusi võlglastele, et tasu kasvõi 100 kroonigi???
Kui võtsite laenu, siis makske ikka võlg tagasi ka!
Ja meliss...kõigepealt ei saadeta maksekäsu kiirmenetlust, asi võib kohe hagisse ka minna.
 
meliss 14. jaanuar 2010, kl 22.06
Kuule k

Kui inimesel puudub võimalus korraga oma võlga maksta siis see kui ta maksab 100 krooni iga kuu on ju ka maksmine.Aega läheb aga ükskord makstud saab.Kiirlaenude puhul on üldiselt esimeseks asjaks,mis kohtust tuleb maksekäsu kiirmenetlus muidugi võib kohe ka asi hagimenetlusse minna.Inimene palus abi ja mina andsin infot nagu teisedki siin aga sina ära pritsi siin mürki vaid tegele oma asjadega.Jõudu sulle edaspidiseks ja loodame,et sina kunagi jamas pole ja teiste abi ei vaja.
 
k 15. jaanuar 2010, kl 10.48
Mina polegi sellises jamas. Mina olen see inimene, kes nõuabki sellistelt inimestelt võla tasumist.
 
meliss 15. jaanuar 2010, kl 11.51
Seda ma arvasin,et kodanik k on kiirlaenufirma käsilane.Jõudu sulle edaspidiseks.
 
to k 15. jaanuar 2010, kl 11.53
need ajad on juba möödas, kui võeti 2000 krooni laenu ja tagasi küsiti 30000-50000, nüüd on need ajad, et kui võtad 2000 krooni laenu , siis lagi,mida tagasi kohus nõuab on 4000, on jah erandeid, kui inimene maksekäsu kiirmenetlusele ei vasta aga sel juhul on inimene juba ise süüdi.
 
k 15. jaanuar 2010, kl 12.39
to k:

Mina pole siin väitnudki, et need ajad pole möödas...lihtsalt melissi nõuanded on nii tobedad.
Kui inimene ei nõustu maksegraafikuga, siis pole tal ka õigus tasuda oma võlgnevust osamaksetena va. juhul, kui ta on saanud kokkuleppele.
 
meliss 17. jaanuar 2010, kl 11.17
Ja huvitav,miks ei tohi maksta inimene osadena oma võlgnevust.Kas pole mitte laenuandja huviks saada tagasi oma laenatud summa.
 
Alvin 17. september 2011, kl 23.40
meliss Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Maksegraafikut ära kindlasti nendega sõlmi.Hea ole
> ks kui saaksid maksta neile mingisugusegi summa,ka
> s või 100 krooni kuus.
> Minu meili aadress on mel
> issa666@hot.ee,saada mulle sinna oma meil ja siis
> räägin pikemalt ja täpsemalt.

Vana teema aga hetkeseisuga on selline soovitus lausa rumal. Minimaalsete osamaksetega jääb inimene elu lõpuni maksma, sest põhisumma ei vähene IIAL. Kõige õigem on ikkagi oodata kohtupoolset lahendit, sest enamustel juhtudel on see kiirlaenu firmade puhul kõige odavam lahendus. Sellest odavam on vara olemasolul millegi normaalse hinnaga (mitte alla turuhinna) mahamüümine ja võla korraga tasumine.
 
Aga 22. september 2011, kl 12.15
Kui on kohtus käidud ja kokkuleppe sõlmitud, siis mis sellele järgneb? Kas peale kokkuleppe sõlmimist võivad nad ikka intresse edasi küsida ja maksehäiretes kajastada?
 
anita 24. september 2011, kl 16.24
kui võlausaldajaga on tehtud kirjalik kokkulepe maksmiseks ja asi oli juba kohtus siis see kokkulepe on kohtuotsuse osa ja sellest peavad kinni pidama mõlemad pooled, mingeid ulmesummasid ei saa sinna juurde mõelda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!