Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
garaazi sundlammutamine
 
box 11. märts 2021, kl 18.52
Tere, kavatsen ühe vanemat sorti garaazi osta ja uurin ennetavalt, et kas ja mis õigusel linn/riik võiks seda hiljem sundlammutada/võõrandada näiteks mingi kortermaja vms asemele ehitamise ettekäändel? Ja kui praegult ostan selle näiteks 10000 euri eest, kas on mingi reaalne oht selle koha pealt olemas, et ühel päeval mis iganes strateegilistel kaalutulustel keegi vaatab peale et ah see vana garaaz pole üle 5000 väärt näiteks ja sundkorras makstakse see summa ja võta või jäta? Või selliseid olukordi nende vanade garaazidega ei eksisteeri, st peab kõigi omanikega kokkuleppele saama hinna ja asjade osas, enne kui üldse neid maha lükata võiks?
Maaks 12. märts 2021, kl 17.40
Riigil on õigus maa sundvõõrandada (näiteks RailBaticu all mõni tükk) kui omanikuga ei saada mõistlikule kokkuleppele (omanik keeldub turuhinnaga müügist näiteks)
Eraõiguslik kinnisvaraarendaja ei ole riik ja temal pole mingit õigust sult midagi jõuga ära võtta. Seaduse järgi ei ole vahet, kui vana on kinnisvara - 1964 ja 2019 a objektid on võrdsed :-)
EDIT: Millistel juhtudel ülde kaalutakse
https://www.riigiteataja.ee/akt/129062018001?lei...Toimetatud 1 kord(a). Viimati Maaks 12.03.2021 17.45.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!