Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
mida teha kui mind ähvardatakse eraelus?
 
eks 12. september 2016, kl 20.37
endine kaasa ei suuda üle elada lahutuse valu ja ähvardab mind telefonis, st. saadab sms. ta ei suuda isegi mind niipalju enam austada, et ütleks seda ise välja. sms id on ühesed. kui ma ei tee seda ja teist, siis ta teeb mulle nii palju haiget et ma seda mäletan veel tuhat aastat. et laseb mul kaikaga jalad puruks peksta või sõidab ise minust autoga lihtsalt üle. kuhu nende sõnumitega pöörduda? politseis käisin, justkui öeldi et no enne kui pole millestki kinni hakata, enne ei saa nemad midagi teha. siis kui juba ON kust kinni hakata, ma olen võib olla invaliid või surnud. ma tõesti kardan, isegi kui see kellelegi kõrvalseisjale tundub naiivne. mida teha.
 
mm 12. september 2016, kl 20.57
blokeeri oma eksi tel number. Suuna ta psühholoogi juurde . Kustuta need sõnumid lihtsalt ära
 
nojahr 12. september 2016, kl 21.01
ei olegi midagi teha. kahjuks. selliseid ähvardajaid on palju, tavaliselt õnneks need ähvardusteks jäävadki.
 
Kuidas ja mis asjaoludel lahku läksite? 12. september 2016, kl 21.44
Ei õigusta, aga tean, mida see eks tunneb. Hetkel on käsil analoogne juhtum, kus elan väga raskelt üle lahutust. Helistan ja sõiman emotsioonide tõttu lambist, aga ei ähvarda. Tead, miks seda teen? Loe pealkirja. Oled suutnud kooselus olla, siis austa nii palju, et lõpus ka. Minu oma tormas lihtsalt minema ega soovi rääkida.
 
anna mõistust 12. september 2016, kl 22.11
haiged elukad tülitavad ja sõimavad. õige ongi sellistest lahku minna. no kuidas sa sellega elad. tülitajad blokeeritakse, ignoreeritakse. mitte mingit tegemist nendega ei tehta.
 
jullala 12. september 2016, kl 22.16
Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas naistele tegelikult pigem meeldivad sellised tüütud kehed kes ei lepi kaotusega või need kes enam kunagi tagasimei vaata? Millegipärast arvan, et siin sarnane seos nagu sellea , et naistele meeldivad pahad kutid.
 
kullerkupp 12. september 2016, kl 22.24
no kõigepealt võiksid mõelda, mida halba oled mehele teinud või teed, et ta sind nõnda ähvardab. ega's keegi ometi lambist ähvardama hakka
 
naiivsele kullerkupule 12. september 2016, kl 22.50
inimene ei hakka, aga s,takotist väiklane pervert hakkab küll.
 
eks 13. september 2016, kl 09.31
mul on reaalne hirm et ta viib oma ähvardused täide ka. ostsin juba sellise pasuna, et kui tüki välja tõmban, siis hakkab röökima ja enne vait ei jää kui selle tüki sinna tagasi panna saab... et tõmbaks ehk tähelepanugi. varsti pime aeg tulemas. lõppkokkuvõttes ei jaganud vist varandust ära. kohus mõistis minult tema kasuks välja muidugi minu arvates ebaõiglased summad, kuid samas anti aega maksmiseks igakuiste maksetena. neid makseid olen ma kenasti maksnud. eks aga nõuab kogu raha kohe, vilistab kohtu otsusele. ja seda raha tahabki nüüd minult siis välja peksma hakata.
 
miks... 13. september 2016, kl 10.27
Ei vasta kommentaaridele,kus ei austata õigekeelsus reegleid. Lause algab suure tähega.
 
kas 13. september 2016, kl 10.42
Tegelikult on ka ähvardamine kuritegu kui sellega kaasneb reaalne oht, piisavalt suur tõenäosus, et ähvardaja oma teo täide viib.

Kui sul on telefonis sõnumid mis ähvardamist tõendavad, peaks politsei ta välja kutsuma ja temaga vestlema.

Mis sellesse "mis sa talle tegid" juttu puutub siis see on nii jabur et seda pole mõtet isegi kommenteerida.
 
turske 13. september 2016, kl 11.19
no ma arvan, et sa pead pisut raha koguma ja siis kellegi palkama n.ö. asju ajama. siis saabub rahu sinu õuele.
 
no jaa... 13. september 2016, kl 11.27
...ega ähvardajatega ei olegi midagi teha. Sellised isikud on tugeva isiksusehäirega ehk psühhopaatiliste kalduvustega. Nad ähvardavad vaid sõnadega, ent kunagi ei tea ka, mis nende aju genereerib. Nad ei ole nõus kaotusega ja niikaua kui nad ei ole leidnud rahu, ei rauge selline vaimne terror.
Võta lähenemiskeeld, lindista kõned, kogu tõendeid.
 
kullerkupp 13. september 2016, kl 12.09
su asemel leiaksin võimaluse selle "ebaõiglase" summa mehele kohe ja täies mahus ära maksta. ses loos on mingi kamm sees.... võib-olla mees teab, et sul oleks võimalus raha kohe ära maksta vms.
 
rutt 13. september 2016, kl 12.13
ei tohi sellise isiku nõudmistele järgi anda. kindel et kui rahad makstud siis leiab aina uusi nõudeid. see on tüüpiline väljapressimine praegu. isegi kui on see raha kohe ära maksta ei ole seda vaja teha sest kohus on ju paika pannud et võib maksta graafiku alusel.
 
kullerkupp 13. september 2016, kl 13.07
me ei tea kumb kummalt mida välja pressib. kas arvate, et teemaalgataja lahkelt räägib omapoolsetest võimalikest riugastest. oma soovitused panin kirja selleks, et lõpeksid autorit häirivad ähvardused, et ta vabaneks hirmust. seejuures, mida rohkem ta võimuorganeid juhtumisse kaasaks, seda suuremaks ta hirm kasvaks. ise ta otsustab muidugi, mida teeb
 
eks 13. september 2016, kl 20.45
pole siin mingeid riukaid kasutuses olnud. tavaline valearvestuse pärast lahkuminek, üks mõtles et leidis endale igaveseks objekti keda kiusata, teine mõtles, et talle see ei sobi ja lahkus. kohtus eks ütles otse välja et tema on arvestanud sellega et vanaduses pean mina kui noorem teda üleval. aga ei ole huvitatud üleval pidama inimest, kes on parasiit ja elab ainult naiste kulul. kui kohus otsustas et ühisvara jagamise tulemusena pean talle tema osa välja maksma ja võin seda teha sellel viisil nagu kohus otsustas, et ei maksa kohe vaid osade kaupa. sellest osade kaupa maksmise korrast olen ka ausalt kinni pidanud. siis peab eks sellest aru saama, et järelikult ei ole võimalust koheselt maksta. ja keegi siin rääkis et tõesti lõpeb asi sellega et mida rohkem maksan, seda rohkem hakkabki nõudma. tundub seda moodi jah, algul nõudis kunagi enne abielu tehtud kingitusi tagasi (kodutarbed, mööblitükid jne), nüüd siis nõuab raha ja kindlasti hakkab veel ja veel juurde nõudma
 
kas 14. september 2016, kl 11.44
Suht naljakas arvamus et kui sind ähvardatakse siis anna muudkui järele, maksa mida tahetakse, tee mida tahetakse.

Juba vanarahvas teadis et süües kasvab isu. Järele adndmisest tavaliselt nõudmised aina kasvavad ja loodetud rahu ei pruugi saabuda.

Mina näitaksin neid sõnumeid siiski politseile.
 
misteha 17. september 2016, kl 11.50
neid sõnumeid tuleb ignoreerida ja mitte midagi teha. igaks juhuks võib need alles jätta kui tõesti edaspidi tarvis peaks olema politseisse pöörduda. vastata neile ei tohi kindlasti. ei kõnedele ega sõnumitele. maksad võlgasid kohtu poolt määratud graafiku alusel ja kõik. selle tüübiga isiklikult ei suhtle.
 
eks 18. september 2016, kl 21.25
politseis käidud ja enne kui püstol otsa ees ei ole, enne politsei ei sekku. ähvardamise kohta öeldi, et haukuv koer pole enne hammustanud. tore suhtumine küll. mina vahin iga pöösa taha, kui juhtun üksi pimedal ajal koju minema. vastik!
 
minu lugu 19. september 2016, kl 01.17
Elasin aastaid ähvarduste ja sõimu all, aga midagi polnud teha. 27 aastat tagasi tutvusin mehega, kes oli selleks ajaks juba 3 aastat lahutatud olnud, kuna tema naine leidis uue mehe ning lahutas ära ja tõstis mehe tänavale (mees elas üürikas). Saime tuttavaks ja mees ütles kohe, et peame oma suhet salajas hoidma, sest kui tema lahutatud naine sellest teada saab, muutub minu elu põrguks. Elasimegi 4 aastat "salaja", mees kolis üürikast minu juurde. Kuid siis sündis meil poeg ja lõpuks oli kuskilt see uudis mehe eksnaise kõrvu jõudnud. Ja kus siis läks telefoniterror lahti! Mobiile siis veel eriti polnud, kuskilt hankis mu koduse lauatelefoni numbri ja lihtsalt sõimas, sõimas, sõimas. Ähvardas, lubas minu ja lapse ära tappa, iga päev kümneid kordi helistas. Sajatas, saatis igasugu haigusi mulle kaela, ja et ma maha kärvaksin jne. Räige sõim. Naine on vene juurtega, ja see mees, kellega ta tollal elas, oli mingi rets, vangist tulnud. See terror kestis mitu aastat. Millalgi sai tal jaks otsa, ju sai aru, et tema sõim meid lahku ei aja, pealegi sündis meil teine laps, ja siis lõpetas ära.
Nüüdseks on ta vana, üksik ja haige, lapsed temaga suhelda ei taha, kõik varanduse, mis mees talle lahutuse käigus jättis, on tuulde loopinud, nii et mul on temast ausalt öeldes kahjugi. Üle päeva helistab mehele ja nutab, kui raske tal on. Mees on ka tüdinud, ei võta enam vastu. Mina olen see, kes ütleb, et võta kuula ära, mis tal öelda on, sest pärast on endal süümepiinad, et ei tundnud huvi.
 
kle viimane 21. september 2016, kl 22.58
mina ei saa aru, kus su mõistus oli, et kõik need aastad telefonile vastasid ja end sõimata lasksid? nüüd torgid veel meest ka takka. osta ometi aju omale. miks peab mingi hullu vastu huvi tundma?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!