Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Lastekaitsjad
 
Anny 24. detsember 2016, kl 18.17
Tere,ma pöördun inimeste poole kes tunnevad veidigi seadusi.Nimelt on mul mure seoses lastekaitsega.Läksin lahku laste isast ja käisime ka kohtus kus sain ainuhooldusõiguse endale.Pärast seda ilmus kuskilt lastekaitse välja kes soovisid hakata mind korduvalt külastama ja jälgima.Olin nõus ja korduvalt on nad ka srda teinud juba pikemat aega.Alati olen ka nad sisse lasknud oma koju.Küsingi nüüd,et kas on neil õigus tulla niisama või peab neil olema ka mingi paber või order kus on antud neile luba igakord siseneda mu koju?
 
Mees 24. detsember 2016, kl 18.50
jätta meil mulle ja kirjutan sulle
 
Mees 24. detsember 2016, kl 18.51
või kirjuta ise mulle meilile ja võit tel nr ka lisada siis parem sulle selgitada
 
Anny 24. detsember 2016, kl 19.05
Mees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> või kirjuta ise mulle meilile ja võit tel nr ka li
> sada siis parem sulle selgitada

Arvan,et siin on parem selgitada kui tõesti oskad kuna mul on reegel,et ma võõrastele oma kontakte ei jaga.Ja selleks tegingi selle teema, et siin seda arutada.
 
Mees 24. detsember 2016, kl 19.19
 
Lased iga suvalise tondi sisse? 24. detsember 2016, kl 20.05
Ütle neile kui veel ukse taha tulevad, kutsud politsei!
 
Anny 24. detsember 2016, kl 20.28
Asi ongi selles,et oma töötõendit on nad näidanud ja olen ka tausta uurinud.Soovin vaid teada kas igakord tulles peab neil ka mingi paber olema mis tõestab,et nad võivad ka siseneda.
 
Mees 24. detsember 2016, kl 21.12
Jh lastekaite võib iga kell sind külastada ja selleks pole vaja mingid paberit.
 
Lastekaitse 24. detsember 2016, kl 22.34
ei tule suvaliselt, keegi peab olema neile vihjanud probleemist.Kui oled juba jälgimise all ja pidevalt, siis on probleem. Tegele sellega ja likvideeri, siis lõpeb ka külastus.
 
Anny 24. detsember 2016, kl 22.47
Mäletan kui see algas,siis öeldi vaid,et nad on kohustatud mind jälgima pärast ainuhooldusõiguse saamist.Et kas ja kuidas ma lastega hakkama saan.Siiani mul kõik ok.Oma elamine,töö,kodu ei ole räpane,lapsed käivad ilusti koolis ja lasteaias jne.Ja see nö külastamine kestnud juba mitu aastat kokku..
 
privaatsuse ja turvakontrolli piirid 25. detsember 2016, kl 00.38
Küsimus kirjalikult, otse ametkonda. Millised on protseduurireeglid ja aruandlus. Viimast küsiks näha või uuriks lihtsalt, kas on soovil õigus tutvuda, kui ikka juba aastaid. Kas jälgitav peaks ka igakordse käigu kuidagi kinnitama? Et kui protokollitakse või aruanneldakse, siis ei ilmuks kunagi aastaid hiljem kuhugi mingeid üllatusmärkusi sõna sõna vastu. Või laokil tagaseljadokumente kellegi kodu ja privaatsuse kohta.
Võibolla polegi midagi muretseda, formaalsus...
 
veidigi, khm 25. detsember 2016, kl 00.40
Seda ei peaks küsima naistesaunas. Õigusabi, ka õigusabi foorumid, kus oma ametikoha ja nimega vastajad kirjutavad.
 
Naine 25. detsember 2016, kl 08.56
Ju sul ikka midagi on ega nad nii sama ei käi sul kodus
 
lihtne 25. detsember 2016, kl 12.32
käivad sest mees esitab kaebusi
soovitaks ikka juristidelt mitte siit oma õigusi küsida
 
kuidas päkapikud teavad, et oleme head, kes neid saadab 25. detsember 2016, kl 14.16
Valeväljakutsete puhul küll nii lihtsalt ei pääse, et muudkui saada kellelegi ja aina käiakse, kuskil on piir. Ka lastekaitses oleks imelik, kui mitu aastat reageeritaks tühja. Kontrollide ega lastekaitse vajalikkusest pole raske aru saada, sest on lapsi, kellel tõesti läheb palju halvemini ja muidu pole abi lootagi. Jälgitaval peaks ikkagi olema õigus teada, kas tegu on rutiinse formaalse kontrolliga või reageeringud kaebustele.
Elementaarne, et peaks olema jälg, kuna ja kes käib, käis, alus, eesmärk. Inimlikult elementaarne. Kuidas see reguleeritud lastekaitsel on, ei tea. Kodudes käib ikka muidki ametitegelasi ja lisaks enda tutvustamisele on tavaline, et lahkuja paneb asja kirja, rebib eksemplari omale ja peremehele. Inimene teab, kes ja milleks privaatsusse pääses, fikseeritud, säilitatav.
 
eelmisele 25. detsember 2016, kl 15.17
nagu sa lugeda võisid, siis teemaalgataja polegi lastekaitsest üldse mingit selgitust küsinud, kes, miks, alus jne. Jookseb hoopis kohe foorumisse, arvates et siin on selgeltnägijad.

Jah, kodudes käivad kontrollidel, kes vaatavad üle eletriseadmeid, kontrollivad tuleohutust vms., neil tõesti on lihtne täita paari minutiga akt ja teine eksemplar kontrollitavale anda. Lastekaitse vaevalt oma aruande paari minutiga püstijalu kohe valmis kribab. Selle kirjutamine ilmselgelt võtab ikka rohkem aega ja seda ei tehta kontrollitavas kodus uksepeal.
 
ilmselgelt saab väljastada lehe, et teostatud kontrollkäik ja vestlus, näiteks 25. detsember 2016, kl 19.59
Jaa juba läheb küsijale jt.-le nähvamiseks. Tundus, et foorum olnuks mitte selgeltnägijate vaid millegi sarnase läbiteinute või eraajal siia eksinud ametnike arvamuse otsimine. Kontrolli all olles ei julge igaüks kõike otse küsida, sest tõenäoliselt ollakse selles positsioonis nõrgem pool.

Nagu ka lugeda on, siis teemaalgataja mitte ei leppinud lihtküsimise või üldse ilma igasuguse infota, talle on teada antud, et asi on ainuhooldusõiguses ja kontrollikohuses (aga ju siis mitte selle sageduses ega kestuses, samuti mitte paberimajandusest), ka on ta tausta kontrollinud.
Kuskil siin pole lugeda, et aruanne peaks olema see kohapeal jagatav koopia. Ei ole ka muude tegelinskite kodudes käimise vormistuse detailsem vorm, olgu see akt või aruanne, alati seesama napp kohapealne, millest mõlemale laialiminnes koopia saab.
Kontrollitavas kodus kohapeal mingi küsitluse või intervjuu tegemine poleks küll imelik, samuti siis selle sealsamas fikseerimine. Need kontrollid ei piirdu ju ainult uksepealsega :D
Aga siis peaks seal kodus andmagi emale mingi lehe, et kontrollkülastus kuupäev see, töötaja too, põhjus või alus too, hinnang või väljund selline. Kui sellist asja ei ole (teab keegi, kas on?), siis võiks ju hiljem probleemide korral mida iganes kuhugi toimikusse aruandesse liita ka lambist vastavalt huvitatud poole soovidele, et käidi ja oli nii. Aga kuna, kes, miks, milleks? Kas emal ka samade kohtumiste toimumiste fikseerimiste paberid on, kas peaks olema, kas pidanuks olema aga pole? Sellepärast oleks hea teada protseduurireegleid. Mida saab uurida otse.
 
nohh 26. detsember 2016, kl 11.26
ja mis infot selline leht küll siis annaks? Elektrikontroll annab küll tõesti akti, et puudused leiti/ei leitud. Või on su meelest lastekaitsega samamoodi, vaatab korraks pilgu peale, viskab mõne mõõteriista külge ja selge pilt. Intervjuu tegemine ja selle vormistamine ning hinnangute andmine ei ole mingi kolme linnukese kuhugi valmis blanketile panemine nagu elektrikontrolli meestel.

Veelkord, miks ei küsi teemaalgataja otse vastavast ametkonnast neid akte-aruandeid-selgitusi? Milleks tulla kõigepealt foorumisse halisema? Ma ei kahtle, et lastekaitsest saaks ta kõigile oma küsimutele vastused, aga kui mingeid selgitusi üldse ei küsita, siis tõepoolest ilmselt ei tule keegi talle neid aruandeid kotiga ukse taha tassima.
 
kellelt küsid 26. detsember 2016, kl 13.31
Küsid foorumist inimestelt, kel asjast aimugi pole. Aga millegipärast ei küsi neilt kontrollijatelt......
 
lahmimiseks läinud 26. detsember 2016, kl 17.53
Elektrikontroll ei seisne linnukestes.
Küsija toonis pole halisemise ega paberikottide ootamise haisugi.
Kui tegu peaks olema kaebuste peale kontrolliga, kui kunagi peaks olema vaidlusi, siis meie väikeses räpases riigis võib ka lastekaitsja olla vastaspoole lehma lellepoeg ja siis ongi tarvis, et kontrollitaval oleks ka mingi jälg jooksvalt kontrollimistest, käikudest.
Küsija võis veel põhjuseid teada, miks ta paberi kohta küsis.
 
nohh 26. detsember 2016, kl 18.36
lahmimiseks läinud Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Elektrikontroll ei seisne linnukestes.
> Küsija t
> oonis pole halisemise ega paberikottide ootamise h
> aisugi.
> Kui tegu peaks olema kaebuste peale kon
> trolliga, kui kunagi peaks olema vaidlusi, siis me
> ie väikeses räpases riigis võib ka lastekaitsja ol
> la vastaspoole lehma lellepoeg ja siis ongi tarvis
> , et kontrollitaval oleks ka mingi jälg jooksvalt
> kontrollimistest, käikudest.
> Küsija võis veel
> põhjuseid teada, miks ta paberi kohta küsis.

See paber, mille elektrikontroll sulle uksel annab, on just paari linnukesega akt.

Kui teemaalgatajal on kahtlus, et kontrollija on mehe käpa all, siis alati on võimalik esitada tema suhtes pretensioon. Kuigi on väga vähe usutav, et see lellepoeg viitsiks lihtsalt kellegi ässitamisel aastaid neid kontrolle tegemas käia. Lisaks on lastekaitsjad siiski suht ettevaatlikud ja ei kipu sugugi libedale jääle minema, ja käima ainult ühe inimese alusetu ässitamise pärast aastaid ühte kodu kontrollimas. Pole mõtet lollust ka suust välja ajada. Ju on ikka alust, muidu ei käidaks pidevalt. Ja alati on võimalik teha suu lahti ja küsida dokumenti, mida soovitakse. Miks seda pole tehtud? Lastakse aastaid oma kodu kontrollida ja ei esitata vastavale ametkonnale mitte ainustki küsimust?? Selle asemele tullakse foorumisse inisema.
 
halloo! 07. jaanuar 2017, kl 20.38
Siin käivad kirjutamas eeldatavalt täiskasvanud inimesed, ja täiskasvanud võiksid kasutada korrektset keelepruuki. Öelda küsijale, et ta käib inisemas...andke abi, ma ei kujuta ette, mis kasvatus sellisel nähvajal on.

Teemategijale: otsi sotsiaalministeeriumist pädev ametnik ja küsi ÜLDISE korra ning oma õiguste kohta. Nimesid nimetamata räägi seda, mis siin meilegi kirjutasid, ja küsi niisuguse kontrollimise õiguspädevuse kohta. Las selgitavad. Ma kujutan ette, et kontrollitaval PEAKS siiski selle kohta info olema, mis taolist kontrollimist põhjustab.

Võib ju olla, et mees on kaebusi teinud - kui te mehega suhtlete. Aga vabalt võib ka olla, et põhjust eriti ei olegi. Sel juhul lastekaitse näitab aruandluses sind ilmselt halveana kui tegelikult oled, sest lastekaitsel on lihtsalt mugav sinu peres oma töötunde maha kirjutada. Ja lõpuks ma vihjan ka täiesti kriminaalsele võimalusele - su elamise ja laste kohta antakse infot ja sa iial ei tea...kes ja kuidas võib seda kurjasti kasutada.

Ühesõnaga, sul on õigus teada, miks aastaid sind kontrollitakse. Kas sulle on kunagi ka mingeid soovitusi antud või ettekirjutusi tehtud?
 
g 11. jaanuar 2017, kl 09.59
Samas teemaga natukene kursis olles ütleksin, et korduvalt valeväljakutsete pärast kohale ei minda ning kui on 1-2 korral kõik korras olnud, siis käiku kordama ei kiputa. Seega, korduvates käikudes tule siiski ennast süüdistada ja ametnikuga avameelselt rääkida oma hakkamasaamise murekohtadest. Ja olla rahulik - valeväljakutsete tegijate kohta on neil oma nimekiri, millele ei reageerita. Kuid kahjuks sinu puhul tundub, et see nimekiri ei rakendu, vaid probleem ongi sinu hakkamasaamises.
 
nohh 11. jaanuar 2017, kl 10.20
halloo! Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Siin käivad kirjutamas eeldatavalt täiskasvanud in
> imesed, ja täiskasvanud võiksid kasutada korrektse
> t keelepruuki. Öelda küsijale, et ta käib inisemas
> ...andke abi, ma ei kujuta ette, mis kasvatus sell
> isel nähvajal on.

Eeldatavalt on teemaalgataja ka täiskasvanud inimene, aga kus on sellise inimese mõistus? Kui inimene ei küsi konkreetset küsimust konkreetselt ametkonnalt, vaid selle asemel tuleb foorumisse (ei tea, kas keegi peaks siin näiteks klaaskuulilt talle vastuseid otsima?), siis ei saa seda inimest kudagi täiemõistuslikuks pidada, vaid tegemist ongi justnimelt inisemisega.

Võrdluseks - kui politsei peaks inimesele trahvi tegema, siis ta ilmselt ka ei küsi mitte sellelt politseinikult, mis ta valesti tegi, vaid tuleb selle asemel foorumisse halama ja kaeblema ja mingeid õigusi otsima. Ongi normaalne või?

Sinu mõistus, halloo, ilmselt umbes selle tasemel ongi.
 
halloo! 11. jaanuar 2017, kl 19.51
Ausalt öeldes, nohh, ega ma nüüd väga aru ei saa, mis tasemele sa minu mõistuse liigitad.
Sest siin ei ole küsimus minu mõistuses - siin on asi selles, et teemategijal on probleem.

Su näide politseiga ei ole kõige parem näide - politsei üldjuhul ütleb kohe, mis rikkumise sa liikluses toime panid. Selle kohta tehakse protokoll ja siis on aega x päeva, millal sa saad oma trahvi vaidlustada.

Jah, inimene peaks küsima konkreetselt ametkonnalt ja konkreetselt ametnikult. Aga ametnikke on igasuguseid ja mõni ametnik võib küsija suu pihta lüüa. Oled sa reformar, et eeldad, et kõik ametnikud on ausad ja head??
Me keegi ei tea asjaolusid - et kas kontrollimine on põhjusega või põhjuseta. Aga anname siis oma parima ja julgustame inimest oma asja ajama - meie asi ei ole teda naeruvääristada. Tegelikult kasvatatud ja viisakas inimene üldse ei naeruväärista teist inimest.

Kas sa ei ole näinud ega kuulnud sellest loost, kus "Kodutunne" saade sekkus, kus emal lapsed ebaseaduslikult ära võeti ja ainult tänu saate palgatud advokaatidele said lapsed ema juurde tagasi ja õigus pääses võidule.
Mäletad saatest, kuidas see lastekaitsetöötaja emaga rääkis ja isegi saatejuhtidega? Mil kombel peaks üks ema taoliste fruktidega üksi toime tulema?
Lapsed on maailmas äriks muutunud ja kahjuks võib seda mõnikord kahtlustada ka meil Eestis.

Teemategija, aja oma asja. Ja ära pane siin nähvajaid tähele - sul on igal juhul õigus teada.
 
to Anny 12. jaanuar 2017, kl 09.01
Anny Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tere,ma pöördun inimeste poole kes tunnevad veidig
> i seadusi.Nimelt on mul mure seoses lastekaitsega.
> Läksin lahku laste isast ja käisime ka kohtus kus
> sain ainuhooldusõiguse endale.Pärast seda ilmus ku
> skilt lastekaitse välja kes soovisid hakata mind k
> orduvalt külastama ja jälgima.Olin nõus ja korduva
> lt on nad ka srda teinud juba pikemat aega.Alati o
> len ka nad sisse lasknud oma koju.Küsingi nüüd,et
> kas on neil õigus tulla niisama või peab neil olem
> a ka mingi paber või order kus on antud neile luba
> igakord siseneda mu koju?

aga ise kirjutad, et olid sellega nõus, et nad käivad.
samakenasti kui nemad sinult luba küsisid võid ka ise nende poole pöörduda ja küsida, et kas nende nägemuse järgi on sul lastega kõik korras ja kas nad on leidnud mingeid vigu.
Järelikult siis exmees seda kusagil nõudis või kaebas ja nad peavad käima mingi aeg vaatamas
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!