Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Töötukassa vale otsus
 
küsin 05. jaanuar 2016, kl 20.11
Mida teha, kui töötukassa on teinud vale otsuse? Kuidas pöörduda halduskohtusse? kas kellelgi on kogemusi?
 
Hmmm 05. jaanuar 2016, kl 20.14
Oleneb ikka otsusest. Millega seoses? Räägi lähemalt
 
Küsin 05. jaanuar 2016, kl 20.42
Otsuses on kirjas, et lahkusin töölt omal soovil, aga tegelikult koondati.
 
?? 05. jaanuar 2016, kl 21.03
tööandja koondas sind, aga töötukassa luges selle omal soovil lahkumiseks või mida?
 
Küsin 05. jaanuar 2016, kl 21.20
 
Enne vastamist 05. jaanuar 2016, kl 21.55
Mis dokumendi töösuhte lõpetamise kohta sulle tööandja andis?
 
otsus 05. jaanuar 2016, kl 22.24
Kõigepealt vaata üle, mis on sinu töölepingu lõpetamise põhjuseks kirja pandud. Töötukassa saab kirja panna ainult seda, mis on lepingul kirjas, see mida tööandja sulle suusõnaliselt rääkis või lubas, ei maksa töötukassas enam midagi. Kui töölepingul on lõpetamise põhjuseks märgitud siiski koondamine, siis algatuseks saada sellele Töötukassa osakonnale, kus sa arvel oled, digiallkirjastatult pöördumine ning palu otsus õigeks muuta. Töötukassa peab sinu pöördumisele 30 päeva jooksul vastama. Kui Töötukassas ei muudeta otsust, siis tee kaebus Töötukassa juhule, kellele alluvad kõik osakonnad. Kohtusse pöördumine jäta viimaseks asjaks, sest see võtab palju aega ning ka raha kui palkad omale advokaadi.
 
?? 05. jaanuar 2016, kl 23.12
no ei usu, et lepingu lõpetamisena oli kirjas koondamine ja töötukassa ei saanud aru ning luges selle omal soovil lõpetamiseks. See lihtsalt ei ole võimalik. Koondamine ja omal soovil lahkimine on kaks täiesti erinevat §-i ja pole võimalik, et töötukassa töötajad Töölepinguseadust ei tunne.

Pigem võib asi olla ikka selles, et tööandja võis koondamisest rääkida aga lõpuks lõpetas lepingu hoopis omal soovil lahkumise §-iga. Mõtle hoolega järele, kuidas see koondamine ikka käis, millised rahad sulle maksti ja loe oma paberid täpselt läbi, mis seal kirjas on. Ma kohe mitte kuidagi ei usu, et töötukassa sellise vea teeb.
 
Tsiviilhagi nagu ikka... 06. jaanuar 2016, kl 04.34
Ja palkama ei pea töötu mingit advokaati, võib nõuda tasuta õigusabi kirjaliku avaldusega.
 
hm 06. jaanuar 2016, kl 11.49
loe otsus korralikult läbi -seal lõpus on viide vaildustamise kohta - ehk siis õigus esitada vaie.
 
Vastused 06. jaanuar 2016, kl 13.04
vastused sinu küsimustele:
1) vt vihjet oma teises küsimuses
2) esitada kaebus. Paberil või elektroonselt.
3) jah on.
 
?? 06. jaanuar 2016, kl 13.18
Väga huvitav - kõik vastajad lähtuvad mingil põhjusel eeldusest, et töötukassas töötab kari imbetsille, kes ei tunne seadusi ja võtavad otsuseid vastu täiesti suvaliselt. Kõik õpetavad kuidas vaidlustada jne.
Jään endiselt seisukohale, et täiesti kindlasti teevad kõik töötukassa töötajad vahet koondamise ja omal soovil lahkumise §-del. Ja ei ole võimalik, et kui esitatud dokumentides on sõnaselgelt kirjas, et töösuhe lõppes koondamisega, siis tunnistab töötukassa selle omavoliliselt lõppenuks töötaja soovil. See lihtsalt ei ole võimalik.
Selletõttu ongi vajalik, et teemaalgataja vaatakse eelkõige korralikult üle oma dokumendid ja räägiks asjad selgeks ka tööandjaga. Töötukassa teeb ostuse alati täpselt selle põhjal, mis on kirjas esitatud dokumentides.
 
** 06. jaanuar 2016, kl 18.02
Kedagi ei huvita esitatud dokumendid, loeb see, mis on kirjas TÖRis. Töötukassa võtab andmed sealt ja pole haruldane, et tööandja on just TÖRis paragrahviga eksinud.

Pärast töötamise registri rakendumist 01.07.2014 on inimesel end töötuna arvele võttes ja töötushüvitisi taotledes tarvis esitada vähem täiendavaid dokumente, kuna hüvitise taotlemiseks ja määramiseks vajalikud andmed (töötamise aeg ja töösuhte lõpetamise põhjus) saab töötukassa töötamise registrist.
 
?? 06. jaanuar 2016, kl 20.01
** Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kedagi ei huvita esitatud dokumendid, loeb see, mi
> s on kirjas TÖRis. Töötukassa võtab andmed sealt j
> a pole haruldane, et tööandja on just TÖRis paragr
> ahviga eksinud.


Mis sa tahad nüüd siis öelda, et kui oligi nii, et tööandja TÖR-s eksis §-ga, siis on töötukassa ikkagi süüdi, et tegi vale otsuse? Ja kindalsti tuleb töötukassa kohtusse anda?

Ma ju räägin, et alustada tuleb tööandjaga suhtlemisest ja oma dokumentide üle kontrollimisest, mis seal kirjas on. Väga võimalik on ka, et tegelikult polegi koondamist olnud ja tööandja niisama puhus töötajale nö. hambasse. Väga suur osa töötajatest ju ei vaata üldse, millisele paberile nad oma allkirja annavad.
 
Veelkord 06. jaanuar 2016, kl 20.47
Ja me jõuame taas selleni, et kõige esimese asjana tuleb teema autoril vaadata, mida ütleb dokument, millega töösuhe lõpetati!
 
** 06. jaanuar 2016, kl 21.57
?? - kust sa küll midagi seesugust välja loed? Mina ei arva sugugi, et Töötukassa milleski süüdi oleks.
Seda enam vaid paari kirjutatud lause põhjal.
Selgitasin vaid, millest võib arusaamatus tekkida: töötaja võib oma dokumenti lugeda ja leida, et Töötukassa on tõesti selle järgi justkui vale § aluseks võtnud, sest tema TL-s võib lõpetamise kohta teistsugune § toodud olla.
Seega tuleb vaadata, mis TÖR-s kirjas on, kust Töötukassa tegelikult andmed sai. Kui ka TÖR-s on sama § mis TL-s ja Töötukassa andmed erinevad ka sellest, siis alles tasub kisa tõsta.
 
?? 07. jaanuar 2016, kl 00.09
** Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ?? - kust sa küll midagi seesugust välja loed? Min
> a ei arva sugugi, et Töötukassa milleski süüdi ole
> ks.
> Seda enam vaid paari kirjutatud lause põhj
> al.
> Selgitasin vaid, millest võib arusaamatus t
> ekkida: töötaja võib oma dokumenti lugeda ja leida
> , et Töötukassa on tõesti selle järgi justkui vale
> § aluseks võtnud, sest tema TL-s võib lõpetamise
> kohta teistsugune § toodud olla.
> Seega tuleb v
> aadata, mis TÖR-s kirjas on, kust Töötukassa tegel
> ikult andmed sai. Kui ka TÖR-s on sama § mis TL-s
> ja Töötukassa andmed erinevad ka sellest, siis all
> es tasub kisa tõsta.

Miks sa mind ründad siis? Töötukassaga sõdida on antud juhul täiesti mõttetu, sest töötukassa ei muuda töölepingu lõpetamise aluseid mitte kunagi oma suva järgi. Aga kõik vastajad siiani millegipärast lähtuvad sellest et süüdi on igal juhul töötukassa ja punkt.

Pealegi pole teemaalgataja enam sõnagi vastanud, mis tal tegelikult TL lõpetamise paberites kirjas on. Ma tõesti tahaks seda juhust näha, kus nii lepingu lõpetamise paberil, kui TÖR-s on TL lõpetamine koondamisega aga töötukassa omavoliliselt muudab selle omal soovil lahkumiseks.
 
** 07. jaanuar 2016, kl 07.40
Miks jääb siin kõigile alatihti mulje, justkui keegi neid ründaks? Oma esimest vastust ei kirjutanud ma üldse mitte sulle, ??. Ja mu eesmärk pole mitte kedagi rünnata...
Lihtsalt seletan, et küsija arusaamatus võib tekkida sel lihtsal põhjusel, et TL-s ja TÖR-s on lõpetamise aluseks märgitud erinev paragrahv. Seda tuleb ette küll, hooletusest. Töötaja loeb oma lepingut ja leiab, et Töötukassa on laest valed andmed võtnud, sest TÖR-iga pole inimesed veel niiväga kursis.
Ilmselt praeguseks on teemaalgataja kõik juba üle kontrollinud ja asja selgeks saanud.
 
?? 07. jaanuar 2016, kl 13.07
** Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Miks jääb siin kõigile alatihti mulje, justkui kee
> gi neid ründaks? Oma esimest vastust ei kirjutanud
> ma üldse mitte sulle, ??.

Kui sa tsiteerid minu postitust, siis sa ei kirjuta mulle?
 
Teemaalgataja 07. jaanuar 2016, kl 14.42
Töö lõppes kindlalt koondamisega (tootmise vähendamine), nagu juba ütlesin.
Töötasin välismaal ja töötukassa väidab, et nad ei teadnud, et ma töötasin. Töötamist tõendavad paberid viisin töötukassasse enne kui otsus tehti.
Kust tavainimene peab üldse teadma, mis andmebaase nemad oma töös kasutavad?
Kas keegi läheb sinna töötuskindlustushüvitist taotlema, kui ta pole üldse tööl olnudki??
Peale viimast Eestis töötamist sain mõnda aega töötutoetust ja siis andsin neile teada, et lähen tööle välismaale.
 
hm 07. jaanuar 2016, kl 16.16
siis esitadki vaide 30 päeva jooksul ja lisad juurde tõendid, mis kinnitavad koondamist.
 
?? 07. jaanuar 2016, kl 19.38
Teemaalgataja Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Töötasin välismaal ja
> töötukassa väidab, et nad ei teadnud, et ma tööta
> sin. Töötamist tõendavad paberid viisin töötukassa
> sse enne kui otsus tehti.

Mida sa nüüd jutustad - kui nad väidavad, et ei teadnud et sa töötasid, siis mida oleks võimalik olnud omal soovil lõpetada?? Kuidas saaks töötukassa teha otsuse omal soovil lõpetatud töösuhte kohta, kui nad üldse ei teadnud, et sa tööl olid? Mis jama sa ajad.

> Kust tavainimene pea
> b üldse teadma, mis andmebaase nemad oma töös kasu
> tavad?

TÖR-st rääkisid selle laguse ajal ja räägivad praegugi alailma kõik meediakanalid, sellest võib mitte kuulnud olla ainult isik, kes ei kuula raadiot, ei vaata telekat, ega loe ühtki lehte ega suhtle absoluutselt ka teiste inimestega. Lisaks on info üleval ka töötukassa kodulehel.

> Kas keegi läheb sinna töötuskindlustush
> üvitist taotlema, kui ta pole üldse tööl olnudki??

Kuidas saab lõpetada omal soovil töösuhet, mida pole olnudki?

Sa ajad praegu ikka täielikku jama. Töötamise dokumendid (tööleping) ei tõesta seda, mis tingimustel töösuhe lõpetati. Töölepingu lõpetamise alus on kirjas dokumendis, mis koostati töösuhte lõppemisel ja samuti TÖR-s, neid kontrolligi.
See, et sina tead, et tootmine vähenes, ei tähenda automaatselt, et sind koondati. Veelkord, kontrolli üle TÖR ja oma lõpetamise dokumendid.

Lisaks tekib kahtlus, kas keeldumise põhjuseks pole hoopis see, et välismaal töötades laekusid maksud hoopis välismaale ja eestis polegi kogunenud töötuskindlustuse staazi, mis annaks õiguse töötuskindlustushüvitist saada.
 
Teemaalgataja 08. jaanuar 2016, kl 18.58
Kuule ??
Enne välismaale minekut töötasin eestis ja siis lahkusin töölt omal soovil. Oletan et sellepärast oli otsuses kirjas omal soovil lahkumine.
Kuna elasin välismaal, siis tõesti pole jälginud midagi nii igavat nagu eesti töötukassa uudised. Pealegi ma pidasin silmas seda, et võib-olla nad saavad mujalt ka infot.
Loomulikult on mul dokument töösuhte lõppemise kohta, kus on kirjas koondamine, ja selle viisin ka töötukassasse.
Kuna olen eesti alaline elanik, on mul õigus siit toetust saada.
 
oota! 08. jaanuar 2016, kl 19.28
sa siis töötasid välismaal ja seal koondati?
töötuskindlustus maksu maksis su tööandaja ja sa ise sinu eest eestisse?
 
Teemaalgataja 08. jaanuar 2016, kl 21.01
Kas iga inimene, kes pöördub töötukassasse, peab olema töötukassa spetsialist?

Tegin selle teema tegelikult selleks, et küsida, kuidas otsust halduskohtusse kaevata. Ma ei ole jurist ja pole kunagi kohtutega kokku puutunud.
 
oota nüüd! 08. jaanuar 2016, kl 21.19
kui Sa teemataja eestis ei töötanud ja eestis ei maksnud makse siis see koondamine mis välismaal toimud ei anna õigust eestist tööturaha saada, vaid saad võtta end arvele tööotsijana.

samas kui töötasid seal välismaal, aga eestis registreeritud firmas siis pöördu tööandja poole, et on ekslikult valed andmed kirjs
 
Teemaalgataja 08. jaanuar 2016, kl 21.55
Töötukassa lehel on kirjas, et saab töötuskindlustushüvitist Eestist pärast välismaal töötamist: "Euroopa Liit ja töötuskindlustus".
Alguses taotlesingi riigist, kus töötasin, aga sealt ei saanud ja saadeti eestisse seda taotlema.
 
siiski! 08. jaanuar 2016, kl 23.53
jah selleks on õigus aga ainult siis kui sinu tööandja on sinu eest ja ka ise olete tasunud töötukindlustusmakseid eesti töötukassale.
Kas su tööandja on tasunud sinu eest või kas sinu palgalehel kajastus sinu makstud makse?
Kui ei siis küsi selgitust ikkao ma tööandjalt
 
Lugeja 10. jaanuar 2016, kl 12.42
Inimesed, mis teil viga on? Inimene küsis konkreetseid asju, aga korraga on tekkinud siia kari isehakanud juristitolguseid-uurijaid-kohtunikke (kusjuures, üks on lollim kui teine), kes oma lauslollust peale suruvad.
Tarkpead, kas te olete juristid vä? JA kui olete, siis kuidas on teil võimatu aru saada mida küsiti ja ei suuda teemas püsida? Selgelt, tegemist on kas võhikutega või Eesti kõige lollimate juristidega.
 
ohoh 10. jaanuar 2016, kl 12.46
Lugeja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Inimesed, mis teil viga on? Inimene küsis konkreet
> seid asju, aga korraga on tekkinud siia kari iseha
> kanud juristitolguseid-uurijaid-kohtunikke (kusjuu
> res, üks on lollim kui teine), kes oma lauslollust
> peale suruvad.
> Tarkpead, kas te olete juristid
> vä? JA kui olete, siis kuidas on teil võimatu aru
> saada mida küsiti ja ei suuda teemas püsida? Selg
> elt, tegemist on kas võhikutega või Eesti kõige lo
> llimate juristidega.

Vat kus nüüd kargas "tarkur"-roppsuuröökur välja.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!