Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
ID-kaardi aegumine
 
. . . 18. mai 2013, kl 23.02
Polnud juba kuu aega ID-kaarti kasutanud.Nüüd just kiiresti vaja pangakonto väljavõtet 2 asutusele ja avastati,et kaart kehtetu ning uue saab alles 30p.pärast.Ühtki teist dokumenti ka pole,mida teha?
 
mida 18. mai 2013, kl 23.07
no aga panka pääseb ka näiteks pin-kalkulaatoriga. Küsi pangast.
 
onvastuss 18. mai 2013, kl 23.48
Oodata 30 päeva!
 
r 19. mai 2013, kl 00.25
Maksab küll rohkem, aga on kiirvariant ka olemas - Tallinnas saad sama päev kätte. Samas pangakontorist paroolid saad kohe kätte - lihtsalt maksete summa on piiratud
 
no 19. mai 2013, kl 01.26
pin-kalkulaatori saab ka samal päeval kätte ja mingeid piiranguid pole ülekannetel.
 
r 19. mai 2013, kl 09.18
Oot-oot, kas ikka saab - kirjutab ju, et pole hetkel ühtegi kehtivat dokumenti. Pank saadab pikalt.
Ainus variant on kiirkorras uus dokument teha.
 
just 19. mai 2013, kl 10.22
ka panka on vaja kehtivat isikut tõendavat dokumenti.
 
. . . 19. mai 2013, kl 10.50
ongi vaid kehtetu ID-kaart ja on vaja end ka töötuna arvele võtta - kas seda ka alles 30 päeva pärast või . . . (:
 
to : r 19. mai 2013, kl 10.54
"Maksab küll rohkem, aga on kiirvariant ka olemas - Tallinnas saad sama päev kätte. Samas pangakontorist paroolid saad kohe kätte - lihtsalt maksete summa on piiratud . . ." - kui palju siis kohesaamine maksab?mis paroolid ID-kaardil?
 
no 19. mai 2013, kl 11.23
pank üldjuhul aktsepteerib ka muid isikut tõendavaid dokumente (juhiluba vms). et pin-kalkulaatorit saada. Nis paroolidest "r" räägib?

Kiirkorras ID-kaarti saab tegelikult taotleda kõigis esindustes, mitte ainult tallinnas. Kätte saab ainult tallinnast.
Kiirkorras taotletud ID-kaart väljastatakse 5 tööpäeva jooksul (arvestus algab taotluse esitamisele järgnevast tööpäevast) ainult Tallinnas asuvates teenindustes taotlejale isiklikult.

Kiirkorras maksab see 44,73 €

http://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/id-kaart/taiskasvanule/index.dot
 
** 19. mai 2013, kl 14.11
Noh, mina vahetasin talvel ID-kaarti ja sain tavakorras kätte juba 5. päeval. Öeldigi nii, et ID-kaart tuleb ruttu, passiga läheb kauem aega.
 
no 19. mai 2013, kl 14.34
** Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Noh, mina vahetasin talvel ID-kaarti ja sain tavak
> orras kätte juba 5. päeval. Öeldigi nii, et ID-kaa
> rt tuleb ruttu, passiga läheb kauem aega.

Tegelikult saab ka passi suht kiirelt kätte. Mul ei läinud ka passiga nädalatki. Maksimaalse lubatud tähtajaga vist tuleb tegemist teha ainult siis, kui mingid probleemid on dokumentidega. Muidu jah, üldjuhul ei võta dokumentide kätte saamine kuigi kaua aega.
 
virrr 19. mai 2013, kl 15.45
no Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pank üldjuhul aktsepteerib ka muid isikut tõendava
> id dokumente (juhiluba vms).

Pank aktsepteerib muid dokumente väikese riskiga tehingutes. Juhiluba otseselt pole isikuttõendav dokument. Pank võib seljuhul juba aktsepteerida aegunud id-kaarti.
Pin-kalkulaatori väljastamine ilma isikuttõendava dokumendita ei pruugi olla väikese riskiga tehing.
Aga kui kellelgi on näiteks selline kodupank, kus teda tuntakse ilma dokumenditagi, siis võib küll saada nii mõndagi.
 
mh 19. mai 2013, kl 16.15
mul abikaasal pole ID-kaarti olemaski, ainult pass, mida ta muidugi igapäevaselt kaasas ei kanna. Aga just eelmisel nädalal käis pangas PIN-kalkulaatori järel ja juhiluba sobis küll. Aga kindalsti mitte sellepärast, et ta tellerile tuttav oleks olnud. Pole aastaid enam panka asja olnud.
 
mis PIN-kalkulaator ? 19. mai 2013, kl 17.19
kas seda antakse tasuta?
 
:) 20. mai 2013, kl 10.15
Ei anta tasuta, SWEDis ja SEBis maksab 12,14€.
 
jutt oli ju 20. mai 2013, kl 11.28
ID-kaardist . . . (:
 
nh 20. mai 2013, kl 11.45
jutt oli sellest, et ID kaart kehtetu ja kiiresti vaja 2 pangaväljavõtet, et mida teha.

Lähed panka, sul ju pangakaart olemas ja lased pangas selle väljavõtte välja printida
 
no läksin 20. mai 2013, kl 11.59
aga esmalt küsitakse ikkagi ID-kaarti ja mingi pangakaardiga sulle konto väljavõtet ei tehta (:
 
?? 20. mai 2013, kl 13.51
Kas endal siis internetipanka koodikaardiga pole võimalik sisse logida ja väljavõte teha? Või pole üldse internetipanka?
 
pole võimalik 20. mai 2013, kl 14.33
digiallkirjastada väljavõtet ja selline ei kehti (:
 
Erik Päär Eriksson 20. mai 2013, kl 19.01
Kui on vaja ainult pangaväljavõtte või digiallkirja jaoks, siis mine ja küsi elektroonilist kaarti. Saad kohe kätte, aga kehtib ainult elektrooniliseks kasutamiseks.
 
mh 20. mai 2013, kl 21.08
Pangakonto väljavõtte saab digiallkirjastatult netipangast! Kui on olemas panga koodikaart, siis oled ju automaatselt end tuvastanud panka logides. Pangakonto väljavõtet tehes pakutakse varianti ka salvestada ddoc-i salvestamiseks. Olen ise selliseid variante kasutanud, see on üksiti ka panga kinnitus, et konto väljavõte on õige.
 
ongi juba olemas 20. mai 2013, kl 22.24
pangalt saadetud väljavõte,aga kahjuks ei informeeritud mind sellest Tornimäe kontoris(ise ma polnud teadlik) ja öeldi,et tuleb uus ID-kaart teha.Kaa sellest polnud ma teadlik,et uue ID saamisel sellised järjekorrad on . . . (:
 
:) 21. mai 2013, kl 00.22
"...ei informeeritud mind sellest Tornimäe kontoris..." - ei saanud aru, millest sind ei informeeritud? Et saad ise e-pangast iga kell väljavõtte teha?
Et ID-kaart on aegunud, on iga inimese enda mure, samuti selle vahetamine - 10 aastat ju teadsid, mis kuupäeval ta aegub, oleksid võinud varem asju ajama hakata. Või vähemalt uurida, kas vahetus ikka käib ühe päevaga:)
 
to : :) 21. mai 2013, kl 08.15
ja kes sulle liiga tegi,et sa endast nii välja lähed ? kas keegi tahtis sinult seda kaarti 1 päevaga saada ? olen 60-aastane inimene ja tõesti pole kõigega kursis ega oska Internetist neid väljavõtteid saada , nii et ära haugu siin nagu koer (:
 
mis 21. mai 2013, kl 08.26
järjekorrad?
Mitte mingeid järjekordi pole, lähed ja teed kohapeal ära, nädalapärast on valmis.
Igasugune aja kinni panek ja muu taoline on lollus.
 
ohhoo 21. mai 2013, kl 14.28
to : :) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ja kes sulle liiga tegi,et sa endast nii välja läh
> ed ? kas keegi tahtis sinult seda kaarti 1 päevaga
> saada ? olen 60-aastane inimene ja tõesti pole kõ
> igega kursis ega oska Internetist neid väljavõttei
> d saada , nii et ära haugu siin nagu koer (:

60 aastane inimene võiks olla õppinud elementaarset viisakust ja ei hauguks nõu andvate foorumlaste kallal. Häbi. Eriti, kui midagi inetut ega ebaviisakat pole sulle öeldud. Elementaarne, et pank ei pea sind teavitama sinu dokumentide kehtivusaja lõppemisest. See on ikka ülimalt veider sellist asja eeldada. Ja et inimene, kellel on vaja veel 2 ettevõtte digiallkirajstatud pangaväljavõtet pole midagi kuulnud väljavõtte saamise võimalustest....no tule taevas appi (nagu üks minister armastab öelda)
 
lihtsalt infoks kõigile 29. mai 2013, kl 10.05
vastavalt isikut tõendavate dokumentide seaduse §-le 5 peab Eestis püsivalt viibival (elaval) Eesti kodanikul olema isikutunnistus.
 
jaah 29. mai 2013, kl 12.04
lihtsalt infoks kõigile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> vastavalt isikut tõendavate dokumentide seaduse §-
> le 5 peab Eestis püsivalt viibival (elaval) Eesti
> kodanikul olema isikutunnistus.

jaah, ja milline oleks karistus, kui mul seda pole??? Minul ei ole ja ei kavatse muretseda ka. Millega mind selleks sundida saaks? Mulle piisab passist täielikult, ei vaja uut aknakaabitsat
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!