Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
sms laen
 
meix 05. november 2007, kl 16.58
kas keegi oskab aidata, sai kunagi võetud ja ununes, nüüd tuli teade, ja summa jubedam mida teha kui pole võimalik sellist summat maksta ja viivised jubedad põhisumma polekski nii hirmus ja kui oleks ka normaalne viivis. saan aru et ise süüdi ja ärge hakake hukka mõistma et enne tuleb mõelda jne.
 
kk 05. november 2007, kl 18.21
mismoodi aidata? ikka ise pead maksma, ei meie maksma tule!
 
m 05. november 2007, kl 18.27
jah, seda küll aga kas tõesti ei ole mingit varjanti et viivistest lahti saada või vähendada, neid on 100 korda laenusummast.
 
p. 05. november 2007, kl 18.45
Oleksid pidanud enne mõtlema.
 
s 05. november 2007, kl 18.54
ise andsid allkirja et nõustud nende tingimustega. no kelle asi, et sind mälu alt veab?
hakka parem kiirelt maksma, summa kasvab neil kiiremini kui sa maksta suudad.
 
noh 05. november 2007, kl 19.23
Maksa kiirelt põhisumma ära. Siis ei saa nad enam viiviseid ja intresse edasi arvutada. Järgmisena võta intress tasumisele, muidugi see mis lepingus on ja viimasena viivised.Nendega pole enam kiiret. Siin juba kauplemise ruumi, uuri võlaõigusseadust ka.
 
... 06. november 2007, kl 14.38
Vaevalt see sul meelest ära läks, polnud lihtsalt raha et maksta -.-
 
* 07. november 2007, kl 13.38
teate, mul tütrel oli kah see laen võetud, lollike ei maksnud ja ei rääkinud ka..ükspäev tuli kiri, siis rääkis; üritasime teha tagasimaksegraafikut netis - graafiku koostamine maksab 600eeku ja miinimummakse on 1500.- Sellist raha tal korraga välja käia pole ja ongi siiamaani maksmata..olen üritanud teda aidata ja helistanud/kirjutanud sellele haldurile, kes talle ähvarduskirju saatis - tulemus null - "Tehke netis graafik ja punkt" olgu öeldud, et summa oli algselt 300.- ja nüüdseks maeitea kui suur..pole mõtet siin hurjutada, maksmata laenud aina kuhjuvad, sest selliseid tuisupäid on palju ja kui mingi 5oo.- kaupa tagasi maksta ei saa, siis ei makstagi üldse..
 
K 07. november 2007, kl 14.15
ma ei ole küll elus SMS laenuga kokku puutunud, aga mõned mõtted Riigikohtu lahenditest:

14.06.2005 3-2-1-66-05
RT III 2005, 23, 245 Kui ebaproportsionaalselt suure viivise või leppetrahvi nõue on lepitud kokku tüüptingimustes, toob see kaasa kokkuleppe tühisuse ja võimaluse nõuda viivist vaid seaduses sätestatud ulatuses ja eeldustel.

29.01.2007 3-2-1-137-06

Alates laenu tagastamise kohustuse sissenõutavaks muutumisest kaotab intressi arvestamine õigusliku aluse ning edasi tuleb kõne alla üksnes viivise või kahju hüvitise arvestamine laenu tagastamiskohustuse täitmisega viivitamise eest.

Lisaks põhinõudest suuremat viivisvõlgnevust kohus välja ei mõista kui just ei tõendata, et mittemaksmisest tekkinud kahju oli suurem.
Makske oma põhivõlad ära selgitusega "põhivõlg".
 
oeh 08. november 2007, kl 10.58
teema alagataja, kust sul see laen võetud oli , mul sama häda , võtsin BIG ist 2000 krooni aasta alguses, noh ei olnud võimalik tagasi maksta, ega nad siiani ei nõuagi. ma ei julge isegi asja uurima minna, hetkel ei ole ka võimalik tagasimakseid teha , läheb veel paar kuud enne kui tööle lähen.Huvitav, et BIG on mulle kui kliendile igasuguseid soodustusi ja pakkumise saatnud aga võlga tagasi ei nõua. Ilmselt oodatakse ,kui võlg kasvab üüratuks. Millised tagajärjed on tulemas, kes teab?
 
Rumalad! 09. november 2007, kl 12.12
Te v6ite ju p6hisumma ära maksta, aga viivised tiksuvad ju ikka edasi.Vb oleks targem neile oelda, et andku v6lg inkassosse ära.Viivised enam ei kasva, küll aga nõuab inkasso ka enda tasu välja.
Millise firmaga tegemist on siis?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!