Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
üürisin läbi kinnisvara korteri
 
segaduses 14. november 2007, kl 20.05
Olen aus ja korralik üüriline. Tegin tehingu läbi kinnisvara. Maksin üks kuu...EEK ettemaksu ja sama palju...EEK maaklerile.Uskuge, see summa on mõnele inimesele kuupalk. Tsekki ei saanud, väideti, et me oleme üdini ausad. Interneti kuulutuses oli kõik fikseeritud, ühe kuu ettemaks + maakleritasu, kuulutus oli netis üleval. Lepingu sõlmimisel mainiti, et korter olevat 2 aasat müügis olnud ja tahetakse ikka veel müüa, lepingus selline klausel puudub, et müüa tahetakse.Tegime aastase lepingu, 1 kuulise etteteatamise ajaga lepingu lõpetamise puhul. Mis nüüd toimub.Korteris on kõik mööbel , olmetehnika ja kõik olemasolev minu omad, korter oli tühi. Mul pole oma elu üldse, ole kodus ja kui ei ole, miks ei ole. Meil on ju ostjatele vaja korterit näidata. Ja nii iga nädal ja nädala lõppudel. Oma elu pole enam üldse.Olen sisustanud korteri ilusti ära. Kinnisvaramaakler minuga üldse ei suhtle, omanik teatab, millal ma pean kodus olema. Mille eest ma maaklerile maksin, kui ta minu huve ja heaolu ei kaitse.Maakler annab omanikule teada, millal ostjad tahavad korterit näha ja omanik teatab mulle, millal pean kodus olema. Aidake palun selgust saada. Mis on minu õigused ja kes miond kaitseb.
Ette tänades teid.
 
werner 14. november 2007, kl 20.14
miks nõustusid tsekita?
samas, kui oled lepinguga üüriline, siis pole sin u asi seda korterit presenteerida. parem otsi uus koht.
 
segaduses 14. november 2007, kl 20.31
njahh, nõustusin, kuna tuntud kinnisvara firmaga on tegu, andmed igalpool netis üleval firma kohta. Ja loomulikult kogenematusest, pole enne tegemist olnud antud olukorraga.
Et siis, muud õigusi mul polegi, kui minema minna.
 
t 14. november 2007, kl 21.39
see 1 muu on muide tühine, vähemalt 3 kuud peab omanik sulle seaduse järgi ette teatama.
 
segaduses 14. november 2007, kl 21.48
Tänan! lepingus fikseeritud 1 kuu etteteatmisega. Ent samas, pooled juhinduvad Eesti Vabariigi elamuseadusest,EV-is kehtivast seadusandlusest. Kas siiski on mul õigus 3 kuud etteteatamist nõuda.
 
Demi 14. november 2007, kl 22.21
kinnisvara las naitab ise korterit, enne aga peavad sinuga kooskolastama kas sulle aeg sobib. mitte nii et teed vabatahtlikult kinnisvaramaaklerit ja istud kodus ja ootad potentsiaalseid ostjaid. sina oled ainult yyriline ja maksad yyri
 
segaduses 14. november 2007, kl 22.34
to Demi
et siis võõrad las seerivad sisse ja välja. Hea, kui jalgugi pühitakse, mul korralikud vaibad maas, kõik on minu sisustus siin, et olengi nagu välinäitusel. kes ütleb, kes on kes. Käiakse uuritakse korter üle ja kui veel teatakse, et mind teatud ajal kodus ka pole, tullakse ja tehaksegi korter tühjaks. Mõistaksin olukorda teisiti, kui kõik oleks üürija oma, ent siin tegu siiski minu varaga ja minu vabaajaga.
 
t 14. november 2007, kl 22.48
elamuseadusest? üürilepingu paragrahvid on juba aastast 2002 võlaõigusseaduses ja see näeb ette 3 kuud. üürniku jaoks halvem tingimus on tühine.
 
Tarbijakaitse! 15. november 2007, kl 09.25
Pöördu tarbijakaitsesse!
 
Maksuametisse! 15. november 2007, kl 09.25
Ja maksuametisse mine ka, räägi ära, et maksid selle summa ja tsekki ei antud.
 
soovitus 15. november 2007, kl 09.33
Üürile andja EI TOHI, ilma üürile võtja loata käia korteris. Kui käib anna asi politseisse, ja nii seda üürile andjale ka ütle. Kindlasti võta ühendust Tarbijakaitsega. Sina ei pea jooksma nende järgi, nemad peavad sinuga kooskõlastama aja, aga mitte sind käsutama. Kooskõlastamine tähendab mõlemapoolset kokkulepet, et sinule sobivad sellised ajad. Kui lepingus pole kirjas, et pead võimaldama korteri läbivaatust potentsiaalsetel ostjatel võid sellest ka vabalt keelduda.

Mis puudutab ülesütlemisse, siis kui leping on vastuolus EV seadustega siis kehtivad EV seadused. Ehk kui 1 kuu on vastuolus, siis see punkt on kehtetu. Küsi abi Tarbijakaitsest.

Tseki asjus, ütle maaklerile, et kui asja korda ei aja või raha tagasi ei maksa lähed Maksuameti jutule. Ära vaidlustesse lasku, ütle, et sina sellel teemal rohkem ei räägi. Olek konkreetne, kui homseks pole raha tagasi makstud või asi korda aetud lähed Maksuametisse.
 
soovitus 15. november 2007, kl 09.41
Maksuameti asjaga veel niipalju, et isegi kui sa tõestada ei saa otseselt, et maksid... on sellest jutust piisavalt, et Maksuamet nimetatud maakleri tegevuse luubi alla võtaks ja küll revidendid juba igasugu jamad sealt välja kaevavad. Sest nagu näha, seal mustad rahad liiguvad. Pettureid ei tasu haletseda, ja enda õigusi tuleb kaitsta. Kuulutus, kus on ära märgitud vastava summa nõudmine on ka väga hea tõestus.
 
pirts 15. november 2007, kl 10.01
Kuula jah delfi kanade nõuannet - 1 aastase lepingu korral on võimalik kokku leppida 1-kuulises etteteatamistähtajas. Nii olete ka kokku leppinud.

Mis puudutab seda, kas võõrad su üüritud pinnal nii vabalt marssida savad, sõltub sõlmitud lepingu sisust.
 
t 15. november 2007, kl 10.42
aa sorry tegemist on tähtajalisega. seda ei saa üldse korraliselt üles öelda. ei ole võimalik 1-kuulises etteteatamisajas kokku leppida.
 
viv 15. november 2007, kl 13.01
See, mis ajal keegi seda korterit vaatamas käib, sõltub ju ainult ja ainult SINUST! Mitte ostja, maakler, ega omanik ei otsusta, millal korterit näidata, vaid SINA. Sina paned paika, millal SINULE sobib, et seda korterit vaatamas käiakse. Ja muide, kui ei sobi, siis polegi õigust vaatamas käia, kui lepingus selle kohta midagi kirjas pole.
Ise oled lammas, et omale niimoodi pähe lased istuda. Järgmine kord teata maaklerile, et nad võivad näitamas käia näiteks ainult üle nädala laupäeviti, kella 12-15-ni (ja see on ka veel sinu poolt vastutulek neile!). Ja MOTT! See on nende asi, kuidas nad näitamist organiseerivad ja kas siis huvilis on. Praegu tundub, et nad kasutavad sind lollikest lihtsalt ära.
 
Hmm 15. november 2007, kl 13.05
Kui korter laheb myyki, siis on sul 3 kuud aega endale uus elamine otsida.
Kysi Yyrnike Liidust jargi.
 
teadja 15. november 2007, kl 13.11
Ja mis üürnik-lammas üldse maaklerile tasu maksab. Maakleri tellis üürile andja, järelikult on maakleri tasu kohustatud maksma üürile andja! Ja nii see ka käib, üürile võtja maksab AINULT üüri. Soomes ei maksa isegi mitte kommunaale.
 
hmm... 15. november 2007, kl 14.44
Antud juhul on üürnik isegi hea tehingu teinud - maksunud 1 kuu üüri + vahendustasu. Enamik üürileandjaid soovib saada 1 kuu üüri ettemaksuna ka.

Üürnikul soovitan lugeda läbi üürilepingu - enamasti on üürilepingutes selline punkt, et üürileping jõustub üürisumma + maakleritasu + ettemaksu (kui on) summade laekumisel/tasumisel ehk siis tasumine toimub lepingu alusel ning üürnik ei saagi arvet.

To teadja:

Üürileandja võtab endale maakleri, kes otsib talle üürniku ehk kliendi ning vastavalt väljakujunenud tavale maksab maakleriteenuste eest klient ehk üürnik. Kui leiad maakleri, kellele maksab üürileandja aga mitte üürnik, siis palun teavita sellest teisi ka.

Soome - see mis seal toimub, ei puutu ju antud hetkeseisu, samahästi võiks näite tuua Uganda üürisüsteemist või kuidas!?

Võib lisada, et antakse ka meil Eestis kortereid üürile, kus kommunaalmaksed on juba üürisumma sees, kuid sel juhul tuleb arvestada, et üürisumma tuleb selle võrra suurem (lisaks arvestada seda, et talvel on kom.kulud suuremad kui suvel). Niiet kindlaksmääratud summaga võid hoopis rahaliselt kaotajaks jääda, sest üürileandja arvestab üürisumma sisse kommunaalkulud talviste kulude järgi, mitte ei võta aasta keskmist.
 
teadja 15. november 2007, kl 15.57
ära tule siin midagi väänama, kes muusika tellib see ka maksab.

üürile andja võib ju ka ise otsida üürnikku ja kuulutada, kui ta selleks maakleri võtab siis on see tema kulu, nii juriidiliselt kui ka praktiliselt

üürnik võib samuti ise otsimise asemel omale maakleri võtta, mõned välismaalased seda ka teevad, enamus otsustab kokku hoida ja ise otsida.

Maaklerteenus ON ALATI maaklerteenuse tellija kulu!
 
.. 15. november 2007, kl 16.15
To: teadja

Sul on küll väga põnev arusaam.

Mul on sulle küsimus - kui sa ostad/müüd nt korterit, siis kes maksab maaklerile vahendustasu - ikka ostja ju, sest vahendustasu kuulub juba ostuhinna sisse.

Sama süsteem toimub ka nt korterite üürimise puhul.
 
segaduses 15. november 2007, kl 16.55
tänana teid abi eest. Kui kellegil veel midagi asjakohast antud situatsiooni kohta õelda on, ootan huviga.
 
tohlakas 15. november 2007, kl 17.18
Loll üürnik, mis muud. Saatku see omanik kuuse taha. Kusjuures, omaniku võib ta ka pikalt saata, see on tema eluruum, kuhu võõrastel asja pole. Sinna pääseb politsei ja omanik ainult kohtu loal. Ja nagu ma aru saan, siis lepingus seda näitamise punkti üldse sees pole. Oma lollus, kui üldse kedagi sisse laseb. Aastane leping, aastaks ajaks rahu ja kogu lugu. Omanik võib seda näidata ainult kokkuleppel ja kui kokkulepet pole, siis enne lepingu lõppu ta seda näidata ei saa. Kui omanik tahab algatada enneaegse lepingu lõpetamise, siis algatagu. Variante on palju, aga kõige mõistlikum on otsida uus üürikorter ja lasta endise omanikul rahulikult veel 5 aastat seda ostuhuvilistele näidata.
 
teadja 15. november 2007, kl 18.44
to ..

kui ma ostan korteri siis mina, ostja ei maksa maaklerile (kui ma just ostu abistamiseks pole palganud maaklerit). Maksab müüja, see, kas ta paneb maakleri tasu oma hinnale otsa või võtab hinnast maaklertasu maha, mind kui ostjat ei huvita, kui pole sobilik hind, siis lihtsalt ei osta.

sama on ka üürimisel, ja kui vaadata kuulutusi siis nii mitmetel ongi kirjas, et maaklertasu ei lisandu (ehk maksab üürile andja oma niiütelda esimesest üürist).

mäletan, et kunagi oli ka vaja üürida ja maakler hakkas rääkima, et maaklerteenus on minu kui üürija kanda, ma polnud sellega nõus, põhjendasin ära, saadi aru ja kulu jäi välja üürija kanda.

Üürile võtjad, ÄRGE LASKE ENDALE PÄHE ISTUDA!

Omanik võib alati ise korterit välja üürida ilma maaklerita, kui ta tahab oma elu lihtsamaks teha ja maakleri palgata, siis MAAKLERI KULUD MAKSAB TEENUSE TELLIJA, ehk üürile andja.
 
teadja 15. november 2007, kl 18.49
to..

see, et mõnes kuulutuses on see kirja pandud, et maaklertasu ei lisandu, on lihtsalt selle pärast, et potentsiaalset huvilist informeerida, siin käib asi nii nagu peab ja siin ei tegutse aferistid. mis aga ei tähenda, et kus pole see kirja pandud, et seal kohe kindlasti peab maksma üürnik.

Sa ju ei lähe poodi leiba ostma ja siis maksad,

-Leivapäts 10 EEK
-Müüja palk, 1 minutit - 2 EEK

Või mõni mees peab seda normaalseks ja tahab veel õigust taga ajama hakata?
 
Kaarel 15. november 2007, kl 18.52
Minu teada läheb see üürile võtjalt maaklertasu võtmine lausa "alusetu rikastumise" paragrahvi alla juhul kui üürile võtja ei tunnista, et just tema teenuse tellis.
 
just 15. november 2007, kl 19.45
Kokkuleppe küsimus, kes mille eest maksab.
Väljakujunenud riikides maksab üürija 3 (kolme) kuu üüri deposiidiks ja kui üürileandja kasutab maaklerifirmat, siis läheb esimese kuu üür maaklerifirmale.
Kui on lühiajaline üürileping võib deposiit olla ka enam kui 3 kuu üür.
 
lille 15. november 2007, kl 20.22
olen korteriomanik, mul on üüriline ja samas ka müün korterit.
hetkel otsustab siiski minu üüriline, kas ja millal talle sobib korterit näidata. iga korteri näitamise kord maksab mulle 50.-, mille arvestan maha järgmise kuu üürirahast. seega käin näitamas korterit ainult väga huvitatud ostjaga, kellele olen ennem 100 fotot korteri eri vaatenurkadest näidanud. maaklritele ilma ostjata korterit ei näita. üritan mitu huvilist samal ajal vaatama viia. ja vaatama läheme üürilise määratud ajal. omaalgatuslikult ei ole ma korterisse sisenenud kunagi. hiljuti jäin potensiaalsest ostjast ilma, kuna ostjal oli korteriostmisega kiire, aga üürilisele ei sobinud pakutud vaatamisajad. ma leian, et üüriline on ka inimene, see on hetkel tema kodu, üritan segada ainult üliäärmuslikul vajadusel. meile mõlemile sobib selline kokkulepe, sest ka üürilisel on väike kompensatsioon tema häirimise eest.
sinule teemaalgataja soovitan, mitte liiga tihedalt ennast häirida lubada, leppida ka kokku mingi kompensatsioon. see võib nt olla selline, et lepite nt 2ndl jooksul ühe päeva, kus oled kodus ja oled arvestanud sellega, et vaatajad käivad. üürileandja lahutab selle päeva üüri kuu üürist maha. või siis nii nagu meil, et lepite iga näitamise eest sulle konkreetse kompensatsioonisumma. muul ajal ostjaid vaatama ei luba.
kõige sobilikum oleks leida uus korter ja seda peaks maakler, kellele sa vahendustasu maksid tegema tasuta, äärmisel juhul sümboolse hinna eest.
edu sulle ja ära lase endale päris pähe istuda!
 
segaduses 15. november 2007, kl 20.31
olen teile väga tänulik. Olite mulle suureks abiks.
 
merle 16. november 2007, kl 00.36
No mida siin üldse arutada ongi, eespool anti sama nõu, mis nüüd minagi - kaeba üürileandja MAKSUAMETISSE, enne ütle talle, et teed seda, siis vaata, mis nägu ta teeb, nagunii ei maksa need omanikud riigile mitte midagi, aga mõelda, kui suur on nende maksuvaba tulu!!! Ongi kõik! Maksuametis on asjalikud revidendid, teevad kõik, mis vaja ja maksud pannakse peale, ma tean seda süsteemi, edu sulle!
 
m 16. november 2007, kl 17.03
ja siis käid ise samuti kohtus, seda jama veel vaja. Kui teed teisele halba, tuleb see sulle varem/hiljem tagasi, olen kindel
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!