Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
APPI PALUN AIDAKE
 
eve 15. november 2007, kl 15.08
tere minul selline lyhike kysimus et kas kohtutäituril on õigus võtta kogu palka arvelt maha..või peab ta jätma elatus miinimumi..
aitäh..
 
Pisi jurist 15. november 2007, kl 16.06
Ta peab jätma miinimum palga jagu raha ning seda ka lisaks iga ülalpeetava eest.
Raha saab kätte ainult pangakontorist, internetipangas tehinguid teha ei saa.
 
Raili 15. november 2007, kl 16.40
Mul töö juures juhtus sama lugu ühe töölisega.Kohtutäitur saatis firmasse sissetuleku arestimise akti.Seal on selgelt kirjutatud,et seaduse järgi peab jääma inimesele alles 3600 krooni ja ülejäänud summast tuleb kinni pidada 2/3.Ma pidasin ka kinni sellest,kuid kohtutäitur arestis terve summa ära. Helistasin kohe kohtutäiturile ja selgitasin talle,et milleks siis töö juurde saadetakse arestimise akt ja tema vastas,et ta mõtles,et äkki ma ei peagi kinni,et kannan kellegi teise arveldusarvele.Peale selle maksis tagasi a/a-le.
Näide:Töötaja palk on 10000 krooni
Maksude kinnipidamine:
Töötuskindlustusmaks 10000*0,6%=60krooni
Kogumispensioni makse 10000*2% =200 krooni
Tulumaks(10000-2000-60-200)*22%=1703 krooni
Töötaja peab saama kätte 8037 krooni.
Kinni võib pidada:
8037-3600=4437,kuna 3600 krooni on palga alammäär
4437*2/3=2958 krooni-selle summa võib kinni pidada.
Ja kui on alaealised lapsed ,siis on veel teine arvestus.
 
eve 15. november 2007, kl 18.16
jh käisime ka kysimas aga kohtutäitur ytles et nyyd võib,ja oli yltse väga ylbe..
mulle ytles mu ylemus kah et ei või ja ytles veel et ma võin ta selle eest kohtusse kaevata...
juba kolm kuud järjest on nad kõik maha võtnud ma ei saa aru kui haige ta on tahaks millegi eest elada kah juu..
 
võlausaldaja 15. november 2007, kl 20.41
hästi teeb et võtab. teilt troppidelt tuleb rohkemgi võtta. on olemas maksegraafikud ja igasugused võimalused kokkuleppele jõuda. aga kui juba võlgnik on lasknud pohhuismist asja kohtutäituri kätte anda siis tuleb raiskadele täie rauaga anda
 
eve 15. november 2007, kl 20.57
kle sa poolearuline tropp kui sa ei tea yksikasju siis ole vait..ja mine arene natukene kuskil..
arvatvasti oled sa ka selline ylbikust kohtutäitur kes ainult endale mõtleb...
 
võlausaldaja 15. november 2007, kl 21.55
mis kohtutäitur? nimes on ju kirjas et võlausaldaja, lammas!
kui tahad üksikasjadest ja raskest elus ja ebaõiglasest riigist jahuda, siis ole lahke.
minu kogemuste põhjal, kui asi juba kohtutäiturini jõuab siis on võlgnik eriline lausloll või hoolimatu ülbik. mõlemil juhul tuleb talle täiega keerata. hea meel lugeda et seda ka tehakse.
 
ja ma olen uus presitent 15. november 2007, kl 22.26
kuule sa võlausaldaja ennast ylesse ei taha puua v...
sa ei tea mille eest see on ja miks või mis põhjusel ja ma arvan et ei ole ka sinu asi nii et kui sa ei oska midagi asjaliku öelda siis ära käi siin lehekyljel...
ma tahtsin ainult oma kysimusele vastust
mitte et sinusugune värd siin igasugu asju ette hakkab kujutama..tegele oma kujutlus võimega kuskil mijal või hoia enda teada..
ausalt tekib kysimus kust tulevad sellised,ehk siis sinusugused ajudeta väärad..ela oma elu..
 
eve 15. november 2007, kl 22.56
kysimus et mida võiksin ma nyyd peale hakkata..kas kaeban kohtusse v..
 
sos 16. november 2007, kl 01.28
mul tuttav proovis ka kohtutäituriga maksegraafikus kokkuleppele jõuda, et maksab iga kuu 2000 ja ülejäänut ei puututa. Täitur ei olnud nõus, tahtis kohe ja kõike. Tuttav otsis sellise töökoha, mis ametlikult maksab miinimumi, ülejäänud tuleb ümbrikus. Nüüd maksab siis, kui tuju tuleb ja palju raatsib ning täitur krigistab hambaid. Polnud midagi parata, inimesel on vaja elada ka. Ja võlausaldaja- on olukordi, millest inimestel on raske välja tulla, nii et pea suu kinni.
 
võlausaldaja 16. november 2007, kl 09.50
kui inimne tunneb huvi oma asjade vastu ja tahab olukorrast välja tulla, siis enne täiturini jõudmist on tal selleks sadu võimalusi ja piisavalt aega. kui ennem võlgnikku ei huvitanud oma probleemide lahendamine siis loomulikult ei huvita pärast ka võlausaldajat võlgniku raske ja hale elu. tuleb võtta raisalt kõik mis võtta annab ja rohkemgi veel
 
*** 16. november 2007, kl 10.15
Kas teil võetakse summa pangast maha? Mina tean, et ikka ainult broneeritakse. Kui lähed panka kohale, saad selle miinimumi kätte.
 
eve 16. november 2007, kl 10.51
ok tänks lähen ja proovin..
 
minna 16. november 2007, kl 11.08
ma ka ei saa aru et miks lastakse asjad kohtutäiturini. see tähendab et juba enne on olnud kohus ja täitur siis aitab kohtuotsust täita.
oma lohakus et ise ei maksa ja venitad ning võlausaldajal ka õigus oma raha tagasi saada ja sina ei ole kokkuleppest kinnipidanud. mulle ka meeldiks kui võlgnikul kõik arestida ja kui pangaarvest ei jagu, siis mina laseka ka vara (maja, auto ) arestida ja sundmüüki.
nii et parem maksa ruttu, enne kui täitur eriti kurjaks läheb!!!
 
anna 16. november 2007, kl 12.18
mina pakkusin täiturile,et maksan iga kuu 500.-.sellega ei oldud nõus.lubati mu arve arestida.küsisin siis,et palju mulle endale kätte peab jääma,sain vastuseks ,et 3600 pluss lapse pealt 1200 ja lasteraha 600.kahjuks mu palk ongi ainult 4800.aga minu pakutud 500 nad nõus ei olnud.selle järgi on nad minult ainult natuke alla 500 krooni tagasi saanud.kusjuures sellest on kahju,lootsin raha kiiremini tagasi maksta
 
oeh 16. november 2007, kl 14.37
võlausaldaja, küllaga on selliseid näited, kus naine läheb nt. elatisenõudega kohtusse, hoolimata faktist, et ta saab elatist ka kohtuotsuseta (enamasti rohkemgi, kui enne otsust), saab oma otsuse kätte ja kihutab kohtust otse täituri juurde, eesmärgiga lihtsalt s*tta kokku keerata. Lihtsalt, alati ei ole võimalik rääkida ja eeldada, et mõni inimene talle antud õigusi kurjalt ära ei kasuta, vaid igat juhtumit tuleb võtta vahetult ja otseselt. Ilmselt ei pianud see asi ka täiturini jõudma, kuid võlgnikul oli vaja kuidagi keerata ja ta seda täituri abiga teebki. Parastamine pole antud teemas kohane.
 
eve 16. november 2007, kl 14.45
aga kas keegi oskab siis öelda mis on minu õigused mida ma peaksin edasi tegema..kas kaebaks siis kohtutäituri kohtusse et raha saada...
ja aitäh kõigile kes aitavad ja annavad bõu mitte nagu see võlausaldahja kes kohe parastab..kuigi ei tea yksikasju..
 
öötont 16. november 2007, kl 21.54
Hea nõu andmiseks just üksikasju vaja teada ongi.
Kui üldist tahad siis loe seadust.
 
pisi 17. november 2007, kl 09.27
Mine panka ja võta oma miinimum välja. Kohtutäitur on pannud su arvele broneerinugu, mis vabastatakse alles peale kogu summa tasumist.

Kui aga pangast öeldakse, et ei saa midagi anda (kuigi peaks raha olema), siis võta ette kohtutee ning esita ka kaebus kohtutäituri tegevuse peale.

PS teistele vastajatele: Sellist asja, nagu maksegraafik ei näe ükski seadus ette, sellest ka keeldumise põhjus.
 
to pisi 17. november 2007, kl 10.11
seadus näeb ette et kohustused tuleb täita ÕIGEL AJAL.
maksegraafik on heast tahtest vastutulek võlgnikule.
 
Maksepedant võlausaldaja-le 17. november 2007, kl 19.44
Sul pole õigus teisi arvustada, sest sa ei tea olukordi milles vastustaja on. Muide alati ei pea sa ise olema võla tekitaja, näiteks kui su lähedasega midagi juhtub, ja sa lausa pohhuist pole, ulatad ikka abistava käe või kuidas?
Ise olen olnud olukorras, kus äripartnerid varastasid firma tühjaks ja kui jaole sain oli juba hilja, klaarisin küll asjad ära ja peale enese enam kedagi ei usalda, aga vastikusetunne on siiani hinges, kuidas asja klaarides kõik sul kraes istusid!
 
ei ole poolearuline 17. november 2007, kl 20.31
aga ütlen ka, et las võtab täie rauaga võlad tagasi. Teie enda viga, et kohtutäitur peab võlgu nõudma. Maksnud ise õigel ajal ja määratud summades tagasi oleks vähemalt täiturile tasumine ära jäänud.
Ikka süüdimatud küll, võetakse võlad kaela ja loodetakse, et jumal taevas need kustutab. Ja nii õiged veel oma arust !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!