Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
sms-laenu leping
 
vajan abi 31. august 2008, kl 17.21
kas vastab tõele, et allkirjastamata sms-laenu leping on tühine, võlaõigusseaduse järgi. ma saan aru, et peab saadud raha tagasi maksma, kuid meeletuid intresse küll mitte. kas meie riigi kohtud seda siis ei aktsepteeri? Või sellepärast inkasso firmad ei annagi võlgneke kohtusse ja ainult ähvardavad. Kui näiteks inkassole võla põhisumma ära maksad, kas siis intresside pärast antakse kohtusse? nüüd kehtib ju teine laenuandmise kord, et peab isikut identifitseerima, kuidas käsitletakse siis varem õigusvasrtaselt antud laene. ma ei tea, kas näiteks kui võlg on kasvanud 3000 kr 11000 kronini,kui palju tasub vabatahtlikult maksta ja mis saab ülejäänuga. Inkasso teenistasu veel 1000 krooni. Pean on nooruse rumalusesest tehtud võlad ära klaarima,aga leian, et pole ma nüüd ainuke süüdlane, et mind nii karistatakse. Need laenu firmad, kes seda lahkelt soodustasid ei ole ka puhtad kannatanud.
 
*** 31. august 2008, kl 21.34
ei oska kahjuks aidata, aga oleks ka abi vaja.. Võlg võetud üle aasta tagasi 1000.-, nüüd kasvanud üle 15000.-...
Sai tehtud tagasimakse graafik, 2000.- maksime ära aga võlg koguaeg kasvas intresside näol. Ja kuna niipalju pole üldse neil intresse õigus nõuda, siis...
Ähvardavad juba mitu kuud kohtusse anda.. Aga kirjad, kus antakse viimane võimalus graafikuvõlg ära tasuda 3 päeva jooksul tulevad segamini kohtuähvardustega..
Tahaks asjast ikka lahti saada, et mis teha..
 
vajan abi 31. august 2008, kl 21.49
no sul on siis eriti mõtetu tagasi maksta.Mis firmast võtsid ja kas ka mäksehäiretes oled? Huvitav, kas siis kui põhivõlg on makstud võetakse maksehäiretest maha? Ma arvan, et kohtus küll lisanduvad kohtukulud , ma ei tea kui suur summa see on , aga nii suurt võlga ikka välja ei mõisteta. Samas on ju kuritegelik nii palju aega selle kohtuga viivitada, et intressid kasvaksid.
Eriti ei tahaks maksta inkassole, sest minu võlg anti ühele inkassole ja siis edasi teisele mind teavitamata ja mõlemad ju nõuavad veel mingit tasu . See on puhta väljapressimine.Võibolla saavad nad ise ka aru, et nende laenulepinguteg on suht hapu kohtusse minna.
 
ära muretse 01. september 2008, kl 02.58
see on nõrganärvilistele. kui oled julgem, helista ja ütle, et ma ei soovi saada ähvarduskirju, siis rahunevad maha. sa vaata, kui mõnus on nii raha teenida - saadad aga kirja ja papp tuleb. ära ole loll.
 
Jurist 01. september 2008, kl 09.25
Palun jätke oma kontaktaadressid, et oleks võimalik otsekontaktid!
 
K 01. september 2008, kl 10.12
Teemaalgatajale,
Millal Sa selle laenu võtsid?Kas oled teadlik, et see seadus võeti vastu jaanuari alguses ja firmadele anti aega juuni keskpaigani registreerida ennast krediidiasutuseks?Kui võtsid laenu peale seda ja tõepoolest ei käinud kontoris isikut tuvastamas, siis mina Sinu asemel ootaks rahulikult kohut.Kõrvalnõude summa ei saa ületada põhisummat.
 
vajan abi 01. september 2008, kl 13.29
aga mis seadus see on ?
 
K 01. september 2008, kl 14.10
Jaanuari lõpus võeti vastu seadus, et esmataotlejaga peab toimuma näost näkku kohtumine e. isikutuvastamine.
 
ka võlgnik 03. september 2008, kl 23.37
Minul mure Erainkassoga....mai kuus tuli kiri,et alustatakse suuremahulist kohtumenetlust.....ning nüüd kuu aja jooksul on tulnud 3 kirja "VIIMANE HOIATUS!". Ja kuna mai kuus anti mõista,et kohtuasi algatatud,siis jäingi ootama...Nüüdseks septembri kuu juba....ja ei midagi ...ikka ähvardavad....kirjutasin neile pika kirja,et kuidas nüüd seda mõista,et ütlevad et kohtumenetlus algatatakse mais....ja siis muudkui ähvardatakse ikka edasi ja saadavad kirju "viimane hoiatus!Teil on aega võla tasumiseks 2 päeva ! " Selle peale vastati,et "Info kättesaadud". Ja natuke enne seda kirja öeldi,et minu dokumendid on edastatud juristide,küsisin 3 korda ,et kuna need dokumendid edastati ning selle peale öeldi,et "selle asemel ,et minu käest raista oma aega info saamiseks,võiksite raistate seda aega raha leidmisekS ." Kirjutasin uuesti vastu ja siis helistati ning anti umbes mõista,et ei kavatsegi mind kohtusse anda...Aga miks siis väidavad ,et asi kohtusse antud ? Kas peaksin ise juba kohtusse andama ? Sest kui hakaksin tasapisi võlga tagastama ,siis jääksingi maksma,kuna nad räägivad ,et kui raha neile kannan siis läheb esmalt see raha inresside ja muu sellise katteks.
Kuid põhisumma ju alles ning kui umbes kuu aja pärats teen uue ülekande neile võla katteks ,siis selleks ajaks summa ju enamvähem sama mis enne eelmist makset oli(põhisumma siiski jääb alles ja viivis jookseb ikka edasi) Mida teha ?
Täna tuli jälle "VIIMANE HOIATUS"............
 
ema 03. september 2008, kl 23.54
maksin ära tütre sms-laenu. Laen oli tehtud detsembris, juulis maksin (kohtuteate alusel)tagasi 5960 kr.
 
K 04. september 2008, kl 10.06
Ka võlgnik,
Kõik oleneb sellest, kui suureks on Sinu võlgnevus tänaseks kasvanud.Oota rahulikult kohtumenetlust.
 
leo lobito 25. aprill 2018, kl 23.34
Kas vajate kiiret laenu oma võlgade tasumiseks ja uue ettevõtte loomiseks? kui jah, võtke meiega ühendust leolobitohelpfunds@hotmail.com, et saada lisateavet laenu saamise kohta.
 
hetkere 08. mai 2018, kl 07.59
 
Philip 01. juuli 2018, kl 03.27
Erakorralise laenu saamiseks Jessicarojasloanfirm1998@hotmail.com või whatsapp +2349079785567
 
dr james eric 24. aprill 2022, kl 06.52
Get help for all your financial problems. Contact Union Solutions to access a wide range of loan facilities. Contact for more information: financialserviceoffer876@gmail.com whats-App +918929509036 Dr James Eric Finance Pvt Ltd Thanks
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!