Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Tõsine mure - SMS laen
 
Mirka 12. september 2008, kl 00.18
Mõne päeva eest tuli inkassofirmalt meili teel viimane hoiatus
(pole ennem mingeid hoiatusi tulnud ), et maksta ära aprillis võetud SMS laen 6200.-. Oma imestuseks ja õuduseks avastasin, et mul veel teinegi SMS laen võetud kuus päeva hiljem teisest kohast ja praegu maksehäiretekeskuses üleval võlg 4200.-. Kuna summad laekusid kontole, mida ma enam aktiivselt ei kasuta ja kuhu mul enam mingeid summasid ei tohiks olla, siis ei olnud mul ka mingit ülevaadet, et sinna üldse midagi tulnud on...
Kuidas on niisugune asi üldse võimalik, et keegi saab minu kontole võtta laenu ilma minu teadmata ( teades siis isegi ilmselt minu nime?konto nr?isikukoodi? )??? Aadress ja tlf nr, mis seal kirjas olid, olid muidugi valed...
Kuidas see küll võimalik on??? Kas ma pean nüüd summad tagasi maksma koos intressidega ja muude maksudega, mis sinna otsa "keevitatud" on ja pealegi on nüüd mul ju märk küljes...
 
pilvine 12. september 2008, kl 07.49
Sms-laenu andmisel on ju isiku tuvastamise nõue..
 
K 12. september 2008, kl 10.01
Aprillis kahjuks seadus veel ei toiminud.Sinu jutt on natuke kahtlane, sest aasta alguses toimus veel läbi panga autentimine.Ju siis oled andnud kellelegi oma pangakoodid ja paroolid.Ja väga raske on ära tõestada, et see polnud Sina, kes laenu võttis.
Ja kui Sa selle alles praegu avastasid....siis peaks ju raha veel Sinu kontol olema...
Ja sellest ei piisa, kui keegi teine teab sinu isikukoodi, kontonumbrit ja nime.
 
Mirka 12. september 2008, kl 10.21
Mis tähendab "läbi panga autentimine"? Kas SMS teel laenu võttes ei pea telefoni nr olema seotud laenu taotleja isikuga? Mis vahet, et raha on alles aga tahasi maksan ju koos "lisadega"...ja võlglasena üleval...lihtsalt piinlik on
 
K 12. september 2008, kl 10.55
Töötan ise sms laenukontoris.Telefoninumber ei puutu asjasse.Autentimine tähendab andmete kinnitamist läbi panga.See tähendab, et kas Sina või kes iganes tegi taotluse, kinnitas andmed läbi panga...teades koode ja paroole.
 
S 12. september 2008, kl 11.10
Niisama lihtsalt võõras Sinu arvele raha ei pane. Sina ise, olles unustanud, või oled andnud 2-le i nimesele ERINEVAD 2 kontonumbrit pluss muud enda andmed . Mõtle hästi järele, vaimud seda ei tee.
 
S 12. september 2008, kl 11.11
Vabandust- parandan: ühele inimesele 2 erinevat pangakonto numbrit pluss muud andmed.
 
Mirka 12. september 2008, kl 17.00
Mis koode ja paroole on vaja teada? Internetipanka ei kasuta ja neid paroole pole olemaski. Ma tean ka paljude inimeste pangakonto nr-eid ja isikukoode, kas ma saan siis neile üllatuseks mingi laenu tellida??? Kas keegi siis laenu tellija isikut ei tuvasta - paned kirja ainult isikoodi ja pangakonto nr-i ja ongi raha arvel....
 
K 12. september 2008, kl 17.33
Mirka, kas oled loll või mängid lolli??
 
mutt 12. september 2008, kl 18.35
ärge ajage naerma oma audentimistega jne. Mu pojal on juba paar aastat konto suletud, kuna võlgasid riigi ees mitukümmend tuhat (trahvid, kohtukulud jne). Vahepeal on minu postkasti(me ei ela ammugi enam koos) potsatanud vähemalt 4 sms laenu meeldetuletust, sellest üks veel poisi eesnime ja minu perekonnanimega!!! Palun tehke mulle selgeks, kuidas ja kust on need laenud siis kontodelt kätte saadud ja kuidas ja millisele kontole on kantud viimane laen, kui sellise nimega isikut ja dokumenti üldse pole olemaski? Lisaks oli kuulda, et poissi on purjus peaga vormistatud nn.firmajuhiks ja läbi tema konto on pestud kuuekohalisi rahasummasid. Seda helistas mulle maksuameti töötaja ja soovis teada, millal hr.Juhataja tulumaksud ära maksab...Kui kontod on suletud, kuuidas saab selliseid asju läbi viia? Kus on seaduses augud?
 
Dea 12. september 2008, kl 18.36
Targad on kõik ise ilmselt laenu võtnud :)
 
K 12. september 2008, kl 20.46
Mutt, see jutt, mida siia kirjutasid, on absurd.Selline asi pole võimalik ja mind kohe huvitab, millise firmaga tegemist on, kes Sulle meeldetuletusi saatis.
Igatahes, kuni 15.juunini sai veel sms laenu võtta isikut tuvastamata ja laenu sai tõesti ainult läbi panga andmete kinnitamisega.
Ja kui Te tõesti kõik siin nii süütud olete ja ei tea kuidagi, kuidas raha Teie arvele kanti, siis andke andeks...sel juhul on tegemist väga rumala inimesega.
Teemaalgatajale, Sulle nõuanne....selle asemel, et siin uurida, kuidas see kõik võimalik on, võta ühendust selle firmaga, kes sulle meili saatis ja küsi selgitust.Kui suudad ära tõestada, et Sina see polnud jne, siis ei tohiks probleemi olla.Ja kuna Sul polnud väidetavalt aimu sellest, siis maksa ära põhisumma koos intressiga ja kõik.
 
Mutt 13. september 2008, kl 17.05
credit24 ja smslaen. Laenatud oli 2007 veebruar ja vist 2006 dets. Ma olen need küll ära põletanud, aga ühte nõudis Lindorff ja vist selle intress ja sissenõudekulud olid aastaga tõusnud 2000.- laenamise pealt kusagile 21000.- ümbrusesse. Teist inkassofirmat ei mäleta, sellel oli sissenõudekulud inimlikumalt kusagil 300.- juures vist. Need on eredamalt mällu jäänud. Osa ma olen vihatsi otse ahju ka saatnud ilma lugematta. Kontod peaksid blokeeritud olema juba vähemalt aastast 2005, siis oli riigivõlga trahvide ja kohtukulude näol umbes 25000.- nüüd on summa kõvasti kasvanud ikka uute trahvide ja uute kohtukulude abil, nii et ma küll ei usu, et ta vahepeal mõnes muus pangas uue arve on saanud avada.
 
Mutt-> neile keda huvitab 13. september 2008, kl 17.31
Kui teid huvitab, siis selgitan pisut seda nimevärki ka: kui poiss oli umbes 11, soovis mu abikaasa poissi lapsendada. Et tal oleks teiste pereliikmetega sama perekonnanimi jne. Soovitati meile, et vähem jama on, kui lihtsalt perekonnanime vahetuse taotlus teha, see kinnitati maavanema või linnapea vms. allkirja ja käskkirjaga (stagnaaeg oli). Läksin edasi see käskkiri näpus sünnitunnistust vahetama ja seal tehti suured silmad: selline kiri ei kehti. Oleks pidanud ikka kas tasulise nimevahetuse tegema peale 12. eluaastat või kohtuliku. Noh, nii ta siis jäigi vahetamata selleks korraks. Kooli lõpetas ära vana nimega, sõjaväe komisjonis käis vana nimega ja kohtu alla läks ka vana nimega...Kui ma siis ükskord sain selle sms laenu võlateatise, just selle nö. uue perekonnanimega, tuli välja, et poiss ongi elanikkonna registris just selle nime all!!! Ja kuidagimoodi oli ta ikkagi saanud vahepeal ka passi ja ID vana nimega. Kellelgil meist polnud õrna aimugi, et tema nimevahetus mõnede asutuste raames ikka kehtis! Segadus missugune. No kuidas selline viga on saanud läbi minna? Ja kui ta siis ühest firmast laenu tahtis võtta, öeldi talle, et tema isikukoodiga on hoopis teine nimi. Ja teisel katsel sai ta selle laenu kätte, kuna sellel fiktiivsel inimesel muidugi mingeid kahtlasi kohustusi ei olnud näha. Aga mis kontole see kanti, ja kuidas ta selle välja sai võtta, mina ei tea. Dokumenti tal ju selle nö. teise perekonnanimega ei ole eales olnud.
 
K 13. september 2008, kl 21.48
Ju siis sellepärast saigi laenu, et isikukood sama.
Lindorff nõuab jah absurdseid summasid, aga tark inimene teab, et kõrvalnõue ei saa ületada põhisummat.
Mida siis poeg ise selle kohta räägib?Et samuti ei tea, millest jutt?Poeg võis vabalt mujal pangas konto avada ja samal päeval kohe sms laenu võtta.Siis käis asi kiirelt, registreerid ennast ära, teed autentimise läbi panga ja kohe oligi raha arvel.
 
Naeratus 14. september 2008, kl 09.55
alati, kui mingigi summa laekub minu arvele(tele), tuleb mulle sms ehk teade laekumisest, teade muidugi maksab 6.-. Andke teada pangale, et soovite seda teenust, ise saab ka oma panga kontol seda teenust tellida. Pole mingeid halbu üllatusi ega probleemi, kust raha tuli ja miks tuli.Saades koheselt teada mingist sms laenust, saakski kohe raha tagasi saata ja asja uurima hakata.
Siin praegu väita, et pole isegi teadlik, et need summad on mingil ajal laekunud on rumal jutt. Rumal inimene ei jälgi oma rahavoogusid. Tuleb eelkõige ise oma turvalisuse eest hea seista, et keegi ei saaks sulle tünga teha. Samas, mis mõtet on teise arvele sms laenu võtta, ainult konto valdaja saab oma arvelt raha välja võtta. Või siis peab inimene lausa kelmuse peal väljas olema, lihtsalt varastab siis selle inimese pangakaardi, teades ka parooli ning võtab ise selle raha välja. Kelme on tänapäeval palju, kes sellest ainult elavadki, pettes, varastades ja sms-st teise inimese arvelt. Aga siiski on inimene ise süüdi, kui temaga saab nii teha, miks ka mitte teda ära kasutada, nii mõtlevad paljud ja lausa otsivadki selliseid naiivseid.
 
kummaline 14. september 2008, kl 11.03
Credit 24 ja smslaenu võlgu ei halda lindorf!!!
 
Norija 14. september 2008, kl 14.00
Teemaalgatajale: kui raha on lihtsalt kontole laekunud, välja võetud ja kasutatud ei ole, siis maksa laenu põhiosa samalt kontolt tagasi, võta konto väljavõte, kust on näha, et raha on kogu selle aja kontol istunud, saada laenufirmale, inkassole ja maksehäireregistrile, teata, et Sinul puuduvad igasugused kohustused nende ees. Vajadusel lase asjal kohtusse minna, kohus ei mõista Sult mingeid intresse välja.
Kui sellelt kontolt vahepeal raha välja võetud on, siis on asi kahtlasem ja keerulisem.
 
meil 14. september 2008, kl 19.59
pangal on ka meili teel teenus, täiesti tasuta. pealegi pole ka raske oma kontoväljavõte möödaminnes välja lasta automaadist või inernetipanka minna ja vaadata.

aga teema on täielik jama, vaevalt, et autor ise seda laenu ei võtnud. samas ei saa aru, miks inimestel on mingid kontod, mida ei kasutata, miks neid ei lõpetata lihtsalt?
 
Anton 15. detsember 2017, kl 17.47
Praegu, olenemata sellest, millist laenu võtad, pead ikka minema läbi protsessi, nö "Isikutuvastus" http://www.heaintress.ee/et/laenud/isikutuvastus - see tuvastamine läheb kas ID-kaardi läbi või siis pangalingi läbi. Nii lihtsalt ei saagi võtta mingi laenu teise nimi all.
 
hetkere 08. mai 2018, kl 08.01
 
Kiirelt laenatud 07. aprill 2020, kl 17.13
Koroona küll hakkab vähehaaval järgi andma aga koroona on ka oma töö mingil määral teinud. Näiteks Eestis on peaaegu ära kadunud kiirlaenu reklaamid ja paljud sellised asjad millega keegi tahtis kiiresti teiste arvel rikastuda Kiirlaenu reklaami asemel tuleb nüüd kiired näpud maasikapõllul
 
Padu 30. september 2020, kl 22.57
Neid kiirlaenu ja sms laenu kelmuseid on tänapäeval politsei abiga nii lihtne kindlaks teha et neid ei olegi mõttet enam tänapäeval teha. Lihtsalt pangakonto numbri ja isikukoodiga pole tõesti midagi teha ja see kõik arvatavasti uuritakse uurija kaudu välja. + Veel et rahvastikuregistri järgi leitakse võlateatisele mis maksab õige isiku address kui ta on kuhugile ametlikult sisse registreeritud
 
Padu 30. september 2020, kl 23.21
Isegi kui isik pole sellest ennem teadlik ja saab koju võlateatise millest teavitatakse laenu võtmisest kus tehakse kõik hiljemalt üksik asjalikult kindlaks kus, kuidas ja millal
 
aegub 08. oktoober 2020, kl 02.08
võlg aegub ära riigi võlg 10 aastat.
eravõlg 7 aastat ainus asi inkasso saab teha on hoida sind makse häires üleval.

selle saab maha võtta helista sinna makse härise registrisse ja palu maha võtta.

võlad aeguvad lõpuks
 
Vaeste Patuste Alev 12. oktoober 2020, kl 20.22
Ma olen nii vaene et mul pole isegi laenu pangakontol.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!