Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
kohtuotsuste avalikkus
 
koll 20. september 2009, kl 18.44
Kas keegi oskab öelda palun, kas kõik kohtuotsused on avalikud?
<www.kohus.ee/kohtulahendid>
Otsisin elatise väljamõistmise ostsust (minult olevat mõistetud), aga ei leia siit. Võibolla ei olegi veel selle kohta ostsust tehtud.
KOhtus ma ei ole käinud, pole kutset saanud. Otsust ka ei ole saanud. Eksnaine ei ole ka mulle öelnud, et peaksin kohtusse minema seoses elatisega. Ametlikud teadaanded ei anna minu kohta välja midagi.
 
alleluuja 20. september 2009, kl 18.48
ei. kõik ei ole avalikud. või on avalikud kuid isikuandmed ei ole avalikud.

Kui ütled, et sinult, siis peaksid teadma kohtulahendi numbrit, mille järgi otsida.
http://www.kohus.ee/kohtulahendid/index.aspx
http://kola.just.ee/
 
koll 20. september 2009, kl 19.21
ei tea mingit lahendi numbrit.
eksnaine ütles, et on elatise minult kohtu kaudu välja lasknud mõista. mind ei ole kohtusse kutsutud. pole saanud kohtukutset, pole saanud kohtuotsust. ei tea asjast mitte midagi. tahstin kontrollida, aga ei ole midagi sellist. ei ole ametlikes teadaannetes ka, et tulge kohtusse või makske raha.
vaatasingi www.kohus.ee/kohtulahendid aadressilt.

võibolla ta valetab. ütles, et pean hakkama maksma 3000 krooni kuus, kuna kohus on selle minult välja mõistnud. enne ma last ei näe. ma olen töötu praegu, saan 900 krooni kuus :(
püüan tööd leida.
 
.... 20. september 2009, kl 19.32
Autor: alleluuja
ei. kõik ei ole avalikud. või on avalikud kuid isikuandmed ei ole avalikud."

pane suvaline sõna sinna lahendite otsingusse ja ole lahke, nimi on kohe mustvalgel ees. see on väga avalik, kõigile näha.

kui nime järgi ei leia seda otsust, siis seda ei ole.
 
... 20. september 2009, kl 19.47
seal on isikukoodid ka avalikud!
 
alleluuja 20. september 2009, kl 20.53
ei saa kõike sealt kätte nii.
 
... 20. september 2009, kl 21.53
saab. võtsin ühe kurikaela kogu tegude ajaloo välja nende otsuste kaudu. andis nime järgi kõik ette. isegi need väärteoasjad (trahvid), millele sai aegumist taotletud. ka need määrused olid olemas. absoluutselt kõik - nii krim-, kui tsiviilasjad.

kohtulahendid ei tohigi olla salastatud.
 
kelli 21. september 2009, kl 09.10
uuemates kohtulahendites ei ole enam isikuandmeid kirjas. nimede ja isikukoodide asemel on tähed nt A ja B.
kui inimene on töötu ja mingit vara pole, siis kohus üldjuhul üle miinimumi (2175 krooni) välja ei mõista. kohtukutsed saadetakse tähitult. kui elad rahvastikuregistris registreeritud aadressil, siis pidi kindlasti kohtukutse sulle koju toodama.
suure tõenäosusega naine valetab. küsi kindlasti kohtuotsust näha. kuni ta seda ei näita, võid piirduda miinimumi maksmisega. see et sa töötu oled, ei vabasta sind elatise maksmisest.
 
.... 21. september 2009, kl 10.35
just uuemaid (2009a) esimese astme kohtulahendeid vaatasin ja kõik andmed on kirjas!
 
... 21. september 2009, kl 10.45
milleks vaielda? nimed ja isikukoodid on avalikud.
võtsin suvalised nimed avalikust registrist näidiseks, et kaoks vaidlemise isu ära:

http://www.kohus.ee/kohtulahendid/temp/O.pdf

http://www.kohus.ee/kohtulahendid/temp/1-06-10604.pdf

http://www.kohus.ee/kohtulahendid/temp/1-09-6116.pdf.pdf

http://www.kohus.ee/kohtulahendid/temp/1-08-12644.pdf
 
tiia 21. september 2009, kl 19.38
Kui elatis on v2ljam6istetud maksek2su kiirmenetluse korras, siis neid kohus avalikult yles ei pane. Samas aga, kui naisel on sinu andmed olemas (aadress), siis kohus peab sind kui kostjat ka menetluse algatamisest jmt teavitama. Ega elatise maksmiseks ole ju alati kohtulahendit vaja, see on sinu kui isa seadusest tulenev kohustus. Maksa nii palju kui saad ja selgitusse ylekande tegemisel m2rgi kindlasti, et tegemist on elatisega.
V2ga kummaline on muiduigi kogu selle loo juures asjaolu, et sina ei tea enda suhtes l2biviidavast kohtumenetlusest midagi... Seda v6ib seletada see, et sinu aadress pole kohtule teada v6i t6epoolest ei olegi mingit kohtuasja olnudki.
 
ei 21. september 2009, kl 20.19
elatis maksekäsu kiirmenetlusega???? ei ole võimalik!
 
alleluuja 21. september 2009, kl 21.24
Endiselt:
Kui sina said selle isiku lahendid kätte, siis need OLID AVALIKUD. Mitte avalikke lahendeid sa sealt ilma regamata kätte ei saa.
 
omg 21. september 2009, kl 21.29
mitteavalikke lahendied ei olegi. need ei võigi saladuses olla!
ära palun aja siin jama, eksole.
 
abc 21. september 2009, kl 21.39
See kohtulahendite teema ei ole must-valge. Enamus lahendeid on avalikud, aga on ka selliseid, mida ei avaldata.
 
? 21. september 2009, kl 22.51
näiteks?
 
nojah 22. september 2009, kl 08.40
Ta võib olla tegi alles sinu kohta kiirmenetluse,ennem kui asi kohtusse läheb.Aga mingi info peaks sa endale kindlasti saama,kas ja mille alusel maksta.Kui asi kohtusse läheb ,siis kohtukutse tuleb kindlasti.Kui kirjasid ei ole tulnud võib öelda,et ta üritab lihtsalt raha välja petta.
Varjant,et küsib sinu käest sulas pappi,asi läheb kohtusse ja seal väidab,et pole sinu käest pappi saanud.Maksad topelt .Kindlasti küsib tagasi ulatuvalt.Sealt tuleb pluss kohtu- kulud hiilge võlg kaela,ütleme,et saad endale väikelaenu kaela.
Emad on praegu eriti agarad elatisvõlgasid kaela suruma,sest kui nt.elab uue elukaaslasega kellel tööd pole ja üksi käib tööl,siis on kusagilt pappi vaja,et enda peret ülal pidada ja selleks rahakotiks oled sina,mis sest et sul pappi ei ole.Või elab eks üksinda ja on töö kaotanud või palka alandatud,siis ka ei ela kuidagi ära ja rahakotiks oled ikkagi sina.
Tead kui raske on kui endalgi ei ole raha ja su käest nõutakse võimatut ja vaatad ainult kuidas summa kasvab.
Kui kunagi suvatsed maksma hakata,siis käest kätte mitte raha anda.Mingi märge peab jääma,et oled lapsele raha andnud elamiseks.Läbi panga ikka,et keegi järjekordselt midagi kaela määrida ei saaks.
 
koll 22. september 2009, kl 10.22
ei teinud midagi. valetas. küsisin kohtust, mingist registrite osakonnast. öeldi, kui üldse midagi on tehtud, siis neil on märge olemas, kes tegi, millal ja mispärast. minu kohta ei ole midagi tehtud.
öeldi, et elatise väljamõistmiseks ei tehta mingit masekäsumenetlust (seda tehakse tõendatud võla korral) ega mingit kiir- teise poole teadmata menetlust. on üldmenetlus esitatud hagi alusel ja mõlemate poolte kohaolek on kohustuslik.
ma ei hoiagi kõrvale millegi maksmisest, mul ei ole midagi maksta. mul pole raha ega vara. nullseis. lõhkine küna. vallamaja internetipunktis saan neti kaudu töökuulutusi vaadata ja cv-sid saata. asi seegi.
 
K 22. september 2009, kl 11.47
Elatist saab nõuda maksekäsu kiirmenetlusena küll! Mingisugust tõendatud võlga pole selleks vaja. Ise alustasin ka elatise nõudmist just nii. Nagunii saadetakse mõlemal korral kostjale dokumendid postiga koju.
Istungil osalemine pole ju kohustuslik. Kui kostja ei ilmu kohale, tehakse tagaselja otsus.
Ei tea, kes Sulle seda infot andis, aga igatahes see inimene eksis. Mul endalgi oli probleeme, kui helistasin kohtumajja. Tõelised lambad ikka seal.
 
oeh 22. september 2009, kl 12.24
Maksekäsu kiirmenetluse korral ei toimu istungit!
 
K 22. september 2009, kl 12.26
Ei toimugi, istung toimub, siis kui isa esitab vastuväite ja asi hagisse läheb. Jutt oli selle kohta, kui peaks istung toimuma.
 
no 22. september 2009, kl 12.30
Autor: K
Aeg: 09-22-09 11:47

maksejäsukiirmenetluse avaldus edastatakse allkirja vastu! kui naine mehe kodust ära ajas see pesitseb ei tea kus, siis kuidas saaks ta need menetlusdokumendid kätte?

kui isik, kellele maksekäsu kiirmenetluse dokumendid saadetakse, vastab, et ei nõustu nõutuga (ei pea isegi põhjendama, miks), siis tuleb alustada ikkagi hagiavalduse kirjutamisest ja esitada see kohtule.

maksekäsukiirmenetluse korral ei tehta tagaselja otsust, kui doumente ei ole võimalik kätte toimetada. avaldus antakse isikule tagasi ja alustagu nullist - kohtuhagist.
 
no 22. september 2009, kl 12.34
oleneb kuhu see "koll" helistas.
Alates 1. jaanuarist 2009 menetleb maksekäsu kiirmenetluse avaldusi üksnes Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumajas asuv maksekäsukeskus.
kui "koll" helistas mujale kohtumajja, siis võidigi öelda, et nende kaudu ei saa esitada seda elatise avaldust maksekäsukiirmenetluse korras.
 
tt 22. september 2009, kl 12.38
tehakse küll tagaseljaotsuseid-pealegi võivad sama perekonnanimega täiskasvanud tähtkirju ka vastu võtta-seega kohus ei teagi kas kostja sai ise kirja/määruse kätte või mitte
küll aga kahtlen ma elatiseraha nõude menetlemises maksekiirkäsu korras sest nõue peab olema korralikult põhistatud-lihtsalt see et mees ei anna raha pole aluseks-
kas oli mingi kirjalik kokkulepe maksmise suhtes ?
 
K 22. september 2009, kl 12.42
Väljendasin ennast halvasti. Vabandan!
Hagi korras, kui toimub istung...seal on küll tagaselja otsus võimalik.
Loogiline ju, et maksekäsu kiirmenetluse käigus ei toimu istungit. Igaüks teab seda, kes on selle tee läbi teinud.
Aga selles sa eksid, et kui isik, kellele maksekäsu kiirmenetluse dokumendid saadetakse, vastab, et ei nõustu nõutuga (ei pea isegi põhjendama, miks), siis tuleb alustada ikkagi hagiavalduse kirjutamisest ja esitada see kohtule.

Hagisse läheb see automaatselt edasi ainult sel juhul, kui lapsevanem, kes elatist nõuab, on teinud vastavasse kohta linnukese, et vastuväite korral läheks asi edasi hagisse.

Minu dokumendid saadeti kohe peale vastuväite esitamist Kentmanni kohtumajja ja peale dokumentide kättesaamist esitasin hagiavalduse.

Eks tark naine teab, kus lapse isa pesitseb ja märgib ära mitu võimalikku aadressi. ;)
 
koll 22. september 2009, kl 13.16
ei olnud mingit kokkulepet. kaotasin töö ja naine tõstis asjad ukse taha.
 
no 22. september 2009, kl 13.21
mul oli klient, kes sai maksekäsu kiirmenetluse avalduse koos vastuse lehega. ta oli laenu käendaja. täpselt nii tegimegi, et vastas blanketil, et ei tunnista nõuet ja asi läks kohtu kaudu laenukontorisse tagasi.
mittenõustumise eesmärk on see, et laenuandja kaasaks menetlusse ka põhivõöniku. laenuandja pidi koostama hagi ja esitama hagi kohtule. nii ta tegigi. hagi esitati käendaja vastu. esitasime kohe taotluse kaasata menetlusse põhivõglane. kohus seda ka tegi.
edasist ei hakka kirjutama, sest jutt oli maksekäsukiirmenetlusest.
 
koll 22. september 2009, kl 13.25
naine teab, et ma olen praegast ema juures. raha ju ei ole, et elamispinda kasvõi tuba üürida. olen palunud naisel edastada kõik dokumendid mu ema aadressile. olen palunud tal tähitud kirju mitte vastu võtta vaid teatada minu tegelik asukoha aadress. et saaksin oma posti kätte.mulle ei olegi mingit posti tulnud.
 
K 22. september 2009, kl 13.27
Uuri siis kõigepealt Haapsalu kohtumajast. Kui seal infot pole, siis uuri enda kodulinna kohtumajast.
 
koll 22. september 2009, kl 13.38
naine ütles, et ta nõudis kohtu kaudu elatise ja siis võttis nõude tagasi. mina ei tea sellest midagi, kas saab tagaselja midagi välja nõuda siis, kui mind kohalegi ei kutsuta. ma ei tea ka seda, kas välja mõistetud alimente saab tagasi võtta, et enam ei tahagi.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!