Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Maksehäireregister?
 
Lily 07. oktoober 2009, kl 09.51
Kui mul on maksehäireregistris üks lõpetatud asi,siis kas niikaua,kui see üleval on ma ei saa kuskilt midagi järelmaksu peale võtta? Kuigi see on makstud ära juba tükk aega tagasi.
Tänan vastajatele:)
 
register 07. oktoober 2009, kl 11.11
Suure tõenäosusega ei anna hetkel sellisel juhul sulle keegi ühtegi krediiti. Kui see asi on makstud tükk aega tagasi, siis võta ühendust selle firmaga, kes selle sinna pani või Krediidiinfo AS iga , kes seda registrit peab ja palu maha võtta. Kui ei võta maha tee kirjalik avaldus neile ja nad peavad maha võtma.

Vanad asjad unustati aegajalt maha võtta.
 
Lily 07. oktoober 2009, kl 11.22
Mul on see makstud üle poole aasta tagasi.Aga kas see mitte ei pea olema üleval mingi 3 aastat vähemalt.Kas tõesti on võimalik paluda nendel see maha võta juba kui pool aastat möödas?Eks ma proovin sinna siis helistada:)
 
tt 07. oktoober 2009, kl 11.52
ka makstud asjad on registris-oleneb kellele võlgu olid,kui pangale või liisingufirmale-siis isegi kuni 7 aastat.
see näitab sinu maksekäitumist ja on avalik info, selleks see register loodud ongi.
maha saab võtta vaid asju mis on valed või mida saab vaidlustada, sedagi vaid vaidlustamise ajaks.
 
K 07. oktoober 2009, kl 14.01
7 aastat ei hoia seal küll keegi enam midagi üleval. Praegu hoitakse 3 aastat.
 
tt 07. oktoober 2009, kl 14.11
siin sulle k maksehäireregistri lehekülg:

Ametlik Maksehäireregister

Ametlik Maksehäireregister on 2001. aastal Eesti pankade asutatud ning Krediidiinfo hallatav register, mis sisaldab viivitusse jäänud makseid nii ettevõtete kui ka eraisikute kohta. Register loodi eesmärgiga kaitsta ettevõtteid krooniliste võlglaste eest ning parandada isikute maksedistsipliini.

Register kajastab informatsiooni võla tekkimis- ja lõppemiskuupäeva, summa suurusjärgu ja päritolu kohta. Teave maksehäirete kohta pärineb maksehäireregistri liikmetelt või teistelt krediteerijatelt. Andmed maksehäirete kohta säilitatakse ning need on andmebaasis nähtavad kuni 7 aastat alates maksehäire lõpetamisest.

Ametlikku Maksehäireregistrisse sisestatakse ainult sellised võlgnevusi, mis vastavad kindlatele tingimustele. Ametlik maksehäire on võlgnevus, mis:

* on vanem kui 45 päeva alates maksetähtpäevale järgnevast päevast
* on koos intresside ja viivistega suurem kui 500 krooni
* ei ole vaidlustatud.

Krediidiinfo AS | Narva mnt 5, 10117 Tallinn | Tel: 665 9600 | Faks: 665 9601 | team@krediidiinfo.ee

siin on selgelt kirjas -kuni 7 aastat.jõudu
 
register 07. oktoober 2009, kl 15.15
Lily vabandust ei pannud tähele, et ta lõpetatud on. Siis jah pigem ei võeta maha. Muidugi kui hästi vaielda viitsida ja asjaolud kokku langevad annab ka neid kustutada.

Kas kuskilt laenu või järelmaksu saad oleneb ikkagi selle andjast. Kui juba mõnda aega möödas ja oled muidu korralik inimene ja mingite muude jamadega hakkama pole saanud ja sissetulek stabiilselt olemas, siis ei pruugi see lõpetatud häire takistada uut laenu saada.
 
mmm 07. oktoober 2009, kl 16.14
minul oli ka maksehäires ja muidugi hoopis hiljem ära makstud ja sain pangast ikka laenu!ise ka imestasin.
 
K 07. oktoober 2009, kl 16.47
Panen siia lingi, kus ilusti kirjas, et ei hoita enam 7 aastat üleval.
Endal kusjuures oli kunagi panganduses võlg ja see võeti maha täpselt 3 aasta pärast.

http://www.krediidiinfo.ee/index.php?m=95

Ettevõtete maksehäirete puhul on tõepoolest 7 aastat, erasikute puhul siis 3 ja 5 aastat.
 
tt 07. oktoober 2009, kl 17.05
iseenesest polegi nii oluline kas 5 või 7-kui tahad praegu laenu saada
siiski on praegu tiitelleht maksehäirete kohta selline



Krediidiinfo Usalda, kuid kontrolli! Edukas Eesti Ettev�te 2008

Tasuta firmapäring:

* Taustainfo
* Müügi- ja turundusinfo
* Maksehäireregister
* Teenused
* Krediidiinfo Online
* Koolituskeskus

* Ettevõtete maksehäired
* Eraisikute maksehäirete tasumine
* Maksehäirete sisestajale
* Pretensioonide lahendamine

Ametlik Maksehäireregister

Ametlik Maksehäireregister on 2001. aastal Eesti pankade asutatud ning Krediidiinfo hallatav register, mis sisaldab viivitusse jäänud makseid nii ettevõtete kui ka eraisikute kohta. Register loodi eesmärgiga kaitsta ettevõtteid krooniliste võlglaste eest ning parandada isikute maksedistsipliini.

Register kajastab informatsiooni võla tekkimis- ja lõppemiskuupäeva, summa suurusjärgu ja päritolu kohta. Teave maksehäirete kohta pärineb maksehäireregistri liikmetelt või teistelt krediteerijatelt. Andmed maksehäirete kohta säilitatakse ning need on andmebaasis nähtavad kuni 7 aastat alates maksehäire lõpetamisest.

Ametlikku Maksehäireregistrisse sisestatakse ainult sellised võlgnevusi, mis vastavad kindlatele tingimustele. Ametlik maksehäire on võlgnevus, mis:

* on vanem kui 45 päeva alates maksetähtpäevale järgnevast päevast
* on koos intresside ja viivistega suurem kui 500 krooni
* ei ole vaidlustatud.

Krediidiinfo AS | Narva mnt 5, 10117 Tallinn | Tel: 665 9600 | Faks: 665 9601 | team@krediidiinfo.ee


samuti on kahtlane arvamus et registriga jõuab "kokkuleppele" ja võetakse maha
registrisse firmad kes võlgnikke registrisse panevad maksavad selle eest-usun et asi kaotab mõtte kui avastad et sinu endine võlgnik on ootamatult "puhaste paberitega"--kusjuures registrist millesse tema ei maksa (erinevalt inkassost või kohtutäiturist)aga sina maksad--siit võiks registrile endale paras pauk tulla...
 
K 07. oktoober 2009, kl 17.29
Imestasin ise ka, et miks neil kodulehel veel selline info. Telefoni teel annavad ikka seda infot, mis on minu pandud lingil.
 
kuule tt 07. oktoober 2009, kl 21.41
alles sa siin kirjutasid päris mitmele inimesele,et kui on võlg, mida inimene ise ei tunnista, siis palusid kirjutada maksehäireregistrisse jne...ja paluda, et see sealt maha võetakse, nüüd ajad hoopis teist juttu, paras soolapuhuja jutt sul
 
tt 07. oktoober 2009, kl 21.44
kuule tt-le kirjutaja---vaata ikka teemat
siin ei ole juttu võlgadest mida ei tunnistata, vaid mis on ju ära makstud-seega neid on tunnistatud.

selles teemas on juttu registrist endast...
 
Mõttetu! 04. juuni 2013, kl 11.52
See küsimus oli üleval juba 4 aastat tagasi, AGA ma ikkagi lisaks, et minu jaoks ei ole MAKSEHÄIREREGISTER usaldusväärne infoallikas! Sellesse portaali ei panda maksehäireid üles mitte üksnes kohtu vaid ka inkassofirmade poolt ja need firmad EI OLE alati ausad. Olen ise aastaid tagasi maksnud umbes 1000 EEK-ise põhivõla eest inkassofirnale (Krediidikaitse Grupp oli see inkasso!)ligi 10000 EEK-i ja ja Maksehäireregistris olin ikka üleval (seda ka ajal kui tasusin Krediidikaitse Grupile võlga osamaksetena korralikult). Kus siin õiglus on!? Minu jaoks on see nüüdseks juba ajalugu, aga ma õppisin antud olukorrast seda, et ma mitte ühegi inimese puhul enam Maksehäireregistrit ei kontrolli. Kui see portaal lubab sinna kontrollimatult ja ilma kohtust läbi käimata andmeid üles riputada ka mingitel liigkasuvõtjatel (mida paljud inkassod raudselt on), siis pole sel portaalil mingit sügavamat mõtet.
 
Malle kuusk 26. juuli 2019, kl 11.05
Kas on õigus inimene maksehäiretesse panna, kui panga teller suunab osamaksed valesse kohta ja sinna, kuhu oleks pidanud, jäin enda teadmata võlglaseks?
Legall 20. august 2019, kl 06.00
LAENU
Annan teile kiiresti laenu, laenan täna E-POSTiga 1,7-protsendise intressimääraga lepinguga ------
Finances.express96@yahoo.com
 
ülle 09. oktoober 2019, kl 11.29
Soovin laenu 2500 eurot 3 aastaks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!