Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
Pakun tööd sokikudujale...
 
Ka käsitööline 17. juuni 2012, kl 21.48
Ei saa mitte vaitki olla. Lugesin seda teemat ja hindu vaadates oli suht hea meel, et käsitöölised on hakanud juba veidigi oma tööd hindama. Ja lõppu jõudes ja avastades, et keegi teeb 6-7 euroga ja veel oma lõngast...ausaltöeldes võtab sõnatuks. Tahaks teada, mis materjal see kootakse, kuna olen poe lõnga- sokilõnga hindadega kursis. Muidugi on ka võimalus, et ostetakse korralik lõng ja kootakse siis ilus sokk...tasuta.
 
viimasele 18. juuni 2012, kl 15.18
mina ostan lõngu siis kui on suvi ja soodukaga need,ja saan yliodavalt kätte. Saan kududa 6-7euriga paari,nii et ei tasu alahinnata teisi ja nende töid.
 
mina 22. juuni 2012, kl 20.19
Kooks ka mõned sokipaarid. No hinnaks 20€ paar. Kui kiiresti vaja on?
 
Ell 23. juuni 2012, kl 21.45
Oleksin ka nõus kuduma, kuid hind oleks ka oma lõngast tehtuna 15-20€ paarist. 15€ siis täitsa tavalised sokid.
 
Ell 30. juuni 2012, kl 12.24
Võtan veel sõna. Ka mina üritan osta oma lõngad soodukaga. Kas siis, kui kehtib üldine soodukas, või siis ostan nii suure koguse, et saan soodukat. Kuid siiski, alla 10 euri ei tule kuidagi sokipaar. käsitsi kootud. Korralikust lõngast. Muidugi, võimalus ju osta kaltsukatest paari euri eest vanu kampsikuid, üles harutada ja sellest sokke teha... Selle viimasega ei pane pada, vaid tean, et ka nii tehakse.
 
to ell 30. juuni 2012, kl 20.00
ostsin võrust lõngapoest paksu lõnga(vardad nr6) ja maksis 100gr.1.79 euri,sellega saab teha naistesokid nagu nipsti ära,ei näe ma kusagilt seda 10eurot,töötasu siis on otsa pandud 5kordselt w?
nii võib kiiresti rikkaks saada kyll.
 
blondinka 30. juuni 2012, kl 20.48
Nr.6 vardaga naistesokid, kenad pitsilised...
Ei kujuta ette, pingutan, mis ma pingutan.
Kaunid sokid kootakse nr1,5; nr2; nr2,5; äärmisel juhul nr3 vardaga.
Isegi mehe töösokkide jaoks pole iial nr6 varrast kasutanud
 
Pilla 30. juuni 2012, kl 20.54
to ellile
...sellist juttu saab rääkida inimene, kes ei tea KVALITEETSEST lõngast ja ka KÄSITÖÖST mitte midagi.

Issanda loomaaed on mitmekesine... igal inimesel on muidugi omad vajadused, ka sokkide suhtes.

Kui need jurakad sokid valmis teed, siis tahaks kohe pilti näha ja teada, mitu nr. suuremad saapad nüüd talveks ostma pead?

PS, võrdluseks! Mina koon sokke ja kindaid nr.1,5-2,0 varrastega, lõngaks 8/2 maavillane lõng.
 
viimastele 30. juuni 2012, kl 22.22
teie pitssokid ei pea vastu kummikus kas te aru ei saa.need korraks jalga maanaisele.tahan ikka talveks paksemaid sokke,pitsiga kylmavad jalad ära.mehed ei taha pitssokke,ikka pakse.aga te siin olete linnapreilid.
Ma võin mitte teada jah käsitööst,aga teeningi elatist kudumisega ,sest ei võta hingehinda-on nii tööd kui leiba.
 
Kui 01. juuli 2012, kl 08.18
tahad odavat ja head, pead ostma 2 paari - ühed odavad, teised head.

Mul nüüd mitu paari neid odavaid, jämedate varrastega tehtuid. Oh, mind lolli! Need nüüd tõmba kasvõi nr. 49 jalale.
 
sokk 01. juuli 2012, kl 12.17
lambavilla tokk 100grammi saab kätte 2.40,see on peenike,saab pitssokke teha.Pitssokile ei kulu niipalju lõnga ka,nii et need on veel tasuvamad teha teil,kes te siin teete. Ja siis müüte 15-20euroga.
Sellise kudumiseäriga võib juba ilusti ära majandada,kui nii võtta.
Ja siis kui mõni teine müüb 8euroga,hakkate kohe teist laitma,et harutatud lõng ja mittekvaliteetne töö jne...
Asi vaid selles,et üks tahab kiiresti ja ruttu teenida hästi,teine aga pole nii ahne ja ei nööri kedagi.
 
kiti 01. juuli 2012, kl 15.08
Sokk, kaua sa kood nr. 2 vardaga pitsilist sokki? Lõnga kulub küll alla 100 grammi, aga palju tunnitasuks saad?
 
to kitile 01. juuli 2012, kl 17.08
Kindlasti ei saa 2-3euri tunnis nagu riigitööl,mis siis viga oleks,kui nii tasutakse käsitöö eest.
Ma koon sokke hobikorras,mitte raha pärast.Õhtuti igavusest,kui und ei tule ja selle igavuse peletamise eest saan taskuraha ka pealekauba:)))
 
Pilla 01. juuli 2012, kl 22.04
Nüüd jõuamegi sinnamaale, et igaühele oma.
Soki ja kinda hind kujunebki sellest, mitu silma vardal ja kui peeneid või jämedaid vardaid kudumiseks kasutatakse.
Kes koob nr.6 varrastega ja vardal vähe silmi, see saabki sokid kiiresti valmis ja hind tuleb odavam.
Mõned jälle koovad nr.1,25 varrastega ja siis vastavalt ka silmade arv vardal suurem, sellest jälle tuleb töö maht ja soki hind ka kõrgem.
Kui nüüd mõlemale nn."kaubagrupile" ostjaid leidub, siis pole vaja kummalgi poolel nuriseda.

Aga neile, kes arvavad, et käsitöölised siin inimesi nöörivad ja teiste arvel kiiresti rikastuvad, siis...mis seal ikka, jäägu neile see arvamus!

Ja teleka ees hobikorras sokke kuduvat ning neid siis poolmuidu ära andvat inimest ei saa ju käsitööliseks nimetada. Tema ongi hobikuduja. Igal alal on ikka oma meistrid ja ka vastavad kutsetunnistused välja töötatud. Sellest ka töö kvaliteet ja hinnad! Õppinud meistrid võivad hinda küsida küll, nad selleks üksjagu vaeva ka näinud! (nagu ka muude erialade puhul) Ja kust see leib siis lauale tuleb?
 
pillale 01. juuli 2012, kl 23.04
Mina igatahes olen rahul,et on firma kes tellib minult kudumeid,olen ma siis hobikuduja või mis iganes.Igatahes ei istu 0euriga kodus,tellimusi ja tööd on.
võtku igayks palju tahab oma kudumitest hinda.
 
Pilla 01. juuli 2012, kl 23.13
Tsiteerin:
"võtku igayks palju tahab oma kudumitest hinda."

Seda ma tegelikult öelda tahtsingi!

Ilusat suve jätku kõikidele!
 
mina 02. juuli 2012, kl 15.55
leidsin, et kõige targem on osta villased sokid suvel laattadelt. Valik suur ja korralik töö, kohe näha milline on töö.
 
arvan 02. juuli 2012, kl 16.55
Kõige parem ikka ISE kududa:) Sokk pole ju raketiteadus.
 
Ell 03. juuli 2012, kl 00.34
Jälle mina. Ekstra sokilõng(sisaldus siis 75% villa ja 25% polüamiidi) maksab 2.25-2.65€ 50grammine tokk. Et saada sokipaari, peab ostma 2 tokki. Seega lõngahind oleks siis 4.50-5.30. Tokis on umbes 210meetrit lõnga. Kui võtta nt 1.50€ kudumise tunnist, palju siis hind tuleks? 8-10 tundi paarile=12-15€ töörahaks. Ja sellest lõngast sokid peavad tõesti vastu nii, et ühe talvega läbi ei kulu.
Kudujad, hakakem hindama ennast ja oma tööd veidigi rohkem!
Saan aru, et ostjale kallis, müüjale odav, kuid niisama ei tule midagi kätte.
Ja kes vastas mulle 30.06. kell 20.00, huvi pärast küsin, mis lõnga sa ostsid?
 
nujaaa 03. juuli 2012, kl 09.30
..ostjale kallis müüjale odav-parem kuduge ise,nii kõige lihtsam. Ei ole vaja üldse osta.
 
küss 11. juuli 2012, kl 15.11
Kas keegi neid sokke ostab ka? Talvel on neil muidugi praktiline väärtus, et soojad aga see ongi kõik. Muud väärtust neil pole, keegi ei näe ju neid kui king jalas ja püksid peal.
Olen ise ka kuduja aga sokkide kudumisest lugu ei pea.
 
to küss 13. juuli 2012, kl 11.07
aga mis mõtet on kanda pesu ka ega keegi ei näe ju nagunii:hahaa
 
viimasele 13. juuli 2012, kl 15.57
oi kui vaimukas, naerame kõik koos
 
liisi 14. juuli 2012, kl 21.32
koon ka sokke,kindaid ja põlvikuid igas suuruses ja mustris.kui on huvitatuid-suhtleme meili teel edasi
 
Liivi 16. juuli 2012, kl 09.07
Koon ka sokke jms kudumeid. Kindlasti ei tee seda odavalt, kuna kudumisele kulub palju aega, kui korralikult teha. 1 õhtuga teen valmis vaid beebosokid. Mina reeglina ilma mustrita igavaid torusid ei tee, seetõttu. Ja beebisokk koos lõngaga on 15€, lõngaks siis villane sokilõng, mis vastu ka peab, kuna laps saputab-hõõrub-nühib kandu-varbaid kogu aeg. Samuti, nagu täiskasvanu. Täiskasvanu sokid on alates 20€, sõltuvalt lõngast. Iial ei tee akrüülist või nr 6 vardaga. Kalavõrku ei koo :-D See pole sokk ega asi ju. Villase soki eesmärk on sooja anda ja kui talvel külaskäimiseks tellitakse ilusaid sooje sokke, siis on need naistesokid villased ja pitsilised, alates 25€ paarist.
 
to liivi 16. juuli 2012, kl 12.07
tellimusi on palju sul?
 
ahah 17. juuli 2012, kl 20.38
Ja kui tellija tahab just tavalises koes sokke siis keeldud jah?
 
viimasele... 18. juuli 2012, kl 05.13
...seda glatti vihmaveetoru-soolikat võid ise ajaviiteks kududa...vardad pihku ja anna minna..mina oma käsi selllise nõmeduse peale ei raiska.
 
vastupidi 18. juuli 2012, kl 09.38
Vastupidi, kui tellija soovib ja maksab ikka normaalse hinna, mitte 65 senti, koon muidugi!!!
 
Liivi 24. juuli 2012, kl 07.32
Jah, tellimusi on. Sokkidele eriti. Samuti teen mütse, beebitekke, kindaid, beebikleite jne.
Kes siin nr 6 vardaga sokid teeb, tahaks täitsa pilti näha, kas saaks? :-)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!