Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
mitu silmust alustamiseks luua?
 
suusasokk 20. juuli 2014, kl 19.16
Pole aastaid kudunud, mitte ei maleta... 12 igale vardale...?
 
Nõel 20. juuli 2014, kl 21.01
Oleneb ju kellele teed. Pead alguses proovitüki tegema sama lõnga ja kahe vardaga nt. Selle järgi siis arvutad.
 
algataja 20. juuli 2014, kl 22.56
Keskmisele inimesele tavalisest longast tavaliste sukavarrastega. Mitu paari sai kootud ikka yhe arvuga, kes ytleb?
 
viimasele 21. juuli 2014, kl 04.38
targutaks ka natuke..tavaline sukavarras on väga laiali valguv mõiste..minule on tavalne varras 1.25-1.5mm varras naabritädile aga 2.5-3.0 ne Kui Sa plaanid kududa ainult soonikkoes säärega saad läbi vähema silmuste arvuga, kui kirjukoes mustrilisi vajad enam silmuseid. Kirjus koes kootuna saad soojamad, ilusamad ,isikupärasemad, sooniksäär on külm ja üsna kasutu.Ka tuleks kirjuskoes sokk -põlvik kududa mõõdu järgi, kuna sääred on ju kõigil erinevad...
 
boozemoi 21. juuli 2014, kl 12.28
Siin spetsid koos, mulle koolis opetati vaid soonikut:-(
 
boozemoi -le 21. juuli 2014, kl 21.59
muideks, ma talvel kudusin ühele noorele naisele maavillasest lõngast kirjus-koes põlvikud ja ringile tuli 180 silma, kus juures piigal olid ikka üsna peened sääred. ümbermõõt oli ainult 37cm. Muideks spetse pole kohanud, ELU ISE ÕPETAB!!!
 
"spets" 22. juuli 2014, kl 10.22
Pakun, et need tavalised vardad on tal 1,75 ja lõng, kah tavaline villane, ehk 8/2. Silmade arv vardal võib sel juhul olla vahemikus 14-20 - olenevalt loomulikult, kellele kootakse, ja samuti isiklikust kudumisviisist (tugevamalt, lõdvemalt). Proovilapi peaksid ikkagi kuduma, ega muidu teada ei saa. See hilisem harutamine on üks väga tüütu töö...
 
eisaamitte ... 22. juuli 2014, kl 17.56
...vaiki olla...mina talvel kui kudusin põlvikuid, siis varras oli 1,5 ja tunnistan ausalt et kudusin 6 vardaga, mitte 5ga!Üldiselt mida peenema vardaga kood, seda vastupidavam kokkuminekule ja kulumisele asi saab, ka on võimalik valida ilusamaid kirju... 14 silma vardas, saad 4-5 aastase lapsesoki või 2sabast kududes ühevärvilise sokilaadse asjanduse...eks taole kuduja-tellija vaheline kokkuleppe asi , kes mida tahab
 
algataja 30. juuli 2014, kl 20.33
kahju et viimase postituse nii hilja leidsin. ilmselt ostsingi liiga jämedad vardad, ei teadnud et sokk siis kiiremini kulub kui lõdvalt kootud, aga ma panen kanna ja ninaotsa kudumiseks peene niidi kõrvale jooksma. sellega pidi ka mingi vigur olema, et mis materjal kõrvalolevat villast lõnga "sööb", aga mul valida pole ja maale minnes tahan kudumistöö kaasa võtta et palavaga vilus või vihmaga oleks midagi nokitseda. pean ilmselt omaenda tehtud vanal sokil (need maal) sääre silmused üle lugema... ELU ISE ÕPETAB? ma küll kuidagi "õhust" tõmmata ei oska - hulk aastaid pärast kooliaega läksin oma tädilt kanna tegemist õppima, ja kirjutasin täpselt üles kuidas teha, nüüd jälle üle hulga aja hea vaadata.
 
viimasele.. 31. juuli 2014, kl 05.39
...ära nüüd ikka solvu tühja asja peale.Võta asja rahulikult... kui ikka labakinda ringile tuleb 90-100 silma, siis vaata kui palju jämedam on jalasäär?Ka pakuksin mina välja et, mina isiklikult kooksin sääreosad raasiku villasest ja kirjuskoes, sealt edasi juba mõnest sokilõngast labaosast(saab tugevam), ilma abilõngata..mind paraku on elu sedasi õpetanud.
 
hei 31. juuli 2014, kl 22.18
Mis kirjust koest te jahute? Mina sain aru nii, et inimene koob tavalist ühevärvilist sokki, ja ilmselt 1,57-2,00 varrastega. Sellisel juhul 100 silmust luues saad kummiku.
 
kuduja 05. august 2014, kl 10.01
lühidalt kokku/ keskmine varras eestlasel, lõng harilik kahekordne, sooniku osa kaks paremp/ kaks pahempidi lapsele alustan 10 või 12 vardale, naisele 14 või 16 vardale, mehele 18; üks paremp/ üks pahempidi lapsele 9 või 11. Kui soonik ei ole kannani vaid lühem, siis parempidi osa koele kannani lisan igale vardale 1 silm, hiljem kokku (mugav ja nägus). Head kudumist!
 
viimasele 12. august 2014, kl 19.16
küsin viimase postituse kohta "kudujalt" - kui lisad pärast soonikuosa parempidikoes osas igale vardale 1 silmuse, siis millal need kahandada tuleb? enne kanda või pärast kanda?
 
seidi 15. august 2014, kl 16.48
Teen praegu kinnast. Võtsin silmuseid kokku 40. Naiste kinnas. Täiesti sobiv arv silmuseid minu käele.
 
sama kuduja 17. august 2014, kl 10.42
praegu koon pojapojale jalale 38 üle hulga aja ühevärvilist valget kahekordne käsitöölõng= soonik 11cm 2X2 peened vardad 14 silma vardal, lisan 1 silm= 15 vardal parempidine kude kannani 8 cm, kannale kõrvale spets kulumiskindel lõng ja võtan järk jämedamad vardad, kui kand valmis siis koos kannakiilu kahandamisega kahandan ka eest 1 ja 1 silma, igale vardale jääb jälle 14 silma. Kui näiteks spordisokkidele jätan selle kulumatu lõnga kõrvale siis kahandan 13 silmale.
NB! Variante on väga palju, aga praegu teen sellist. Jõudu kõigile!
 
arumaeisaa... 17. august 2014, kl 12.50
mida imet moodi nii väheste silmustega sellise keskmise naiste soki valmis kood? Ma siin praegu koon talveks 10 aastasele poisile 2 värvilist labakinnast.Üks lõng on valge 8/2 ja teine Jussilanka, labaku laiuseks ainult 8,5cm(üm 17cm) ringile kaa 80silma ja pöidla ringile tuli ka 40silma....ausalt öeldes mind hakkab vaevama uudishimu milline küll selle mehehakatise suusasokk valmina välja hakkab nägema? Kas niidisoki peale jalga ka mahub või tiritakse palja jala otsa?
 
sama kuduja uuesti 17. august 2014, kl 17.58
jah, vanast ajast harjunud et alati palju silmi ja varsti veninud lötakaks; midagi ei pea jalga tirima ja võib nii niidisokile kui paljale jalale, lihtsalt võtsin end kokku ja tegin korralikult, et oleks mugav, mitte ainult ruttu valmis; point on selles et peente varrastega soonik venib hästi jalgatõmbamise ajal, hiljem jälle jääb hästi ümber sääre, siis 15 silmaga parempidine osa on piisavalt lai soki suuks jalgatõmbamise ajal ja edasi juba mittekuluv lisalõng annab palju laiust ja jämedamad vardad niiet tundub isegi liiga lai ja kahandan 14, 13, 12, ja varbast lõpetan 11 silma (soki tald aurutamata 25,5 cm)
 
Vanaema 22. oktoober 2017, kl 20.55
Ei ole ammu kudunud kindaid.2a lapsele mitu silma kinda soonikule?pliis abi
 
Vanaema 22. oktoober 2017, kl 20.57
Ei ole ammu kudunud kindaid.2a lapsele mitu silma kinda soonikule?pliis abi
 
Vanaema 22. oktoober 2017, kl 21.00
Ei ole ammu kudunud kindaid.2a lapsele mitu silma kinda soonikule?pliis abi
 
viimasele... 24. oktoober 2017, kl 04.40
joonista paberile selle väikese-inimese käekontuur ja tee siis soovitud lõngast proovilapp, sealt saadki vajaliku silmuste arvu....
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!