Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
Kudumi töötlemine
 
Kai 14. detsember 2014, kl 11.50
Oskajad, palun jagage kogemusi, kas ja kuidas töötlete kootud kinda- või sokipaari pärast valmimist (kodustes tingimustes)? Olen kuulnud aurutamisest, kuid kuidas seda täpsemalt teha. Laiaks pressida ju ei taha. Tänan.
 
marli 14. detsember 2014, kl 12.54
auruta läbi marli
 
kraaks 14. detsember 2014, kl 17.12
... vanasti kui mina (isiklikult) kudusin palmikkoes müügiks maavillaseid kampsuneid, siis panin alati kokku lapatult 3-4 päevaks paari suurema(raskema) diivanipadja alla vajuma, mina ei riskinud kudumit läbi räti aurutada...see oleks kohe kudumi kohevuse hukanud..
 
kas 14. detsember 2014, kl 19.12
sind kraaks libamine ära ei tüüta?
 
kati 15. detsember 2014, kl 21.22
Paljud, jah, aurutavad, aga minu meelest ei ole tulemus nii hea, kui ikkagi läbi pestes. Läbipesemine annab kudumile ilusa ühtlase ja pehme välimuse. Kudumit saab märjana ka veidi vormida ja vigu peita. Läbipesemist ei soovita ainult sel juhul, kui mõni lõngadest võib tugevasti värvi anda. Mina igal juhul pesen kõik kindad-sokid käesoojas vees villapesuvahendiga läbi, pesuvette lisan igaks juhuks ka sorsu äädikat (värviandmise vastu). Vormin märjana käte vahel ja kuivatan kindlasti tasapinnal, tavaliselt vannitoas põrandaküttel.
 
Ellen 16. detsember 2014, kl 11.46
Mina aurutan küll läbi märja riide ja olen tulemusega rahul.
 
maalt 16. detsember 2014, kl 14.18
Maavillaseid asju aurutan triikrauaga läbi märja riide.Osa käsitöölõngadest aga ei kannata üldse triikimist.Kohevate palmikutega tööd laotan tekiga kaetud lauale ja pistan nööpnõeltega teki külge, venitades samas kootu oma mõõtudesse.Siis teen veega niiskeks ja lasen seal teki peal ära kuivada.Sokke/kindaid olen ka pesnud enne pressimist.
 
Kaisa 13. veebruar 2015, kl 08.30
Kinnastele vormi andmiseks võib lõigata papist kinda kuju, seda labakinda puhul ja pöial eraldi välja lõigata ja asetada need kinda sisse ja siis pressida ettevaatlikult läbi niiske marli.Tean,et "UKU" käsitöö-meistrid tegid nii.Ja sõrmikute puhul võib kõik sõrmed eraldi papist välja lõigata!
 
ära pressi 21. veebruar 2015, kl 13.21
Aurutamine ei võrdu pressimisega, ometigi. Aurutamine käib nii, et paned kudumi peale märja kanga ja siis puutud seda triikrauaga nii õrnalt, et isegi see kangas ei lähe sirgeks, ainult vesi saab aurustatud. Või korraliku aurutriikrauaga ainult "lendad" kudumi kohal, ei vajuta ega lase triikraual üldse maandudagi asja peal. Siis ei lähe lapikuks.
 
viimasele 16. oktoober 2019, kl 13.30
kas sinu viimane jutt, kehtib sokkide-kinnaste lõppviimistluse kohta? Kahju et selle teema enda jaoks nii hilja avastasin...
eve.sildmets@gmail.com 08. november 2019, kl 19.58
Kindlasti tuleb kudum läbi pesta peale valmimist! Mina pigistan enamuse vett välja (ei tohi väänata!), ja panen saunalina sisse veel veidika ajaks. Siis sätin tasapinnale kuivana.
Pesuvesi jääb must ka siis, kui lõng tundub puhas olema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!