Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
ristpiste
 
tikkija 29. jaanuar 2015, kl 23.07
Kas tänapäeva Eestis on ristpistes tikkimine väljasurnud kunst? Internetis on võimalik leida väga kauneid mustreid, mida tikkida.
Nt. www.heavenandearthdesigns.com
Aga teemat veidi googeldades ei tegele sellega Eestis justkui mitte keegi?
 
hm 29. jaanuar 2015, kl 23.15
Tegeleb, tegeleb. Soovid palgata? Või mis Su küsimuse mõte on?
 
tikkija 29. jaanuar 2015, kl 23.40
Et leida omasuguseid? Muidu on küll igasuguseid FB gruppe ja netilehti aga selle kohta peaaegu ei midagi...
 
Otsi veel 30. jaanuar 2015, kl 00.34
ristpistes vaipu teevad kummalisel kombel pensionil mehed.
 
kraks 30. jaanuar 2015, kl 03.56
... ka minule meeldib teha palju ristpiste töid. Ka tean Jõgevamaalt ühte kena prouat www.maikee5@hot.ee, olen tal näinud palju ilusaid töid.Kui sind huvitavad mustrid skeemid siis neid leiad www.pinterest.com- st lademes, ainult ole mees ja prindi
 
hm 30. jaanuar 2015, kl 06.47
Tegeled ainult ristpistega või laiemalt tikkimisega harrastades ka madalpistet, hääbetikandit, hardangerit, pilu jne?
 
tikkija 30. jaanuar 2015, kl 09.09
Ainult ristpistes pilte teen. Tekkis lihtsalt huvi, et kas tõesti keegi ei tegelegi sellega enam. Poed on, tarbeid müüakse, aga kas keegi peale minu neid ostab ka? :) või ma lihtsalt ei leia neid inimesi. Muidugi võib see ka olla, et lihtsalt vanemad inimesed tegelevad sellega, kes netis nii palju ei tegutse.
 
noh 30. jaanuar 2015, kl 10.55
no sellest, et neid tarbeid ja komplekte igalpool müüakse võid ju isegi juba teha järelduse, et neid järelikult ka ostetakse ja kasutatakse. Ei müüks ükski pood kraami, mida keegi ei ostaks.

Mina nokitsen samuti aegajalt natuke, aga kuigi ma olen päris suur arvuti ja neti kasutaja, siis seda hobi ma pole küll kunagi kusagil netis avalikult reklaaminud. Miks peaks? Müüa ma neid asju ju ei kavatse.
 
carolin 30. jaanuar 2015, kl 11.32
http://ristpisted.blogspot.com/

Mulle väga meeldib tikkida, aga kahjuks viimasel ajal väga vähe aega jäänud selleks.
 
tikkija 30. jaanuar 2015, kl 13.25
See viimane link ongi vaat et ainuke elumärk, et keegi ikka tegeleb. Aga kahjuks ei toimu ka selle FB lehel midagi kuigi pea 150 inimesele meeldib. Ju ma siis tunnen puudust kogemuste vahetamisest jne. Mis siis ikka. Peab leppima välismaisete gruppide jälgimisega :)
 
kraks 30. jaanuar 2015, kl 15.13
mina võin öelda et midagi mõistlikku pole ma eesti kaubandusest leinud, asjalikke mustreid-komplekte olen ostnud soomest, seal kolades, hinnad on krõbedad aga kvaliteet hea..Müügiks teha ei viitsi, kui siis ainult oma pere tarbeks. Oma kodus on hetkel kaks pilti 60x80cm 1 tk 45x60cm , laste käes on ka 4-või 5 pilti
 
tikkija 30. jaanuar 2015, kl 19.36
Müügist ei ole vist jah üldse mõtet rääkida. Kuna tegemist hääbuva kunstiga, siis ei ole ka ostjaid...
Või noh nt tahakski teada, kas üldse on võimalik nö tikitud maali Eestis müüa? Kuna pole pakkujaid ei ole ka ostjaid?
 
wwwwwww 30. jaanuar 2015, kl 20.44
mulle meeldib ka tikkida, aga paraku pole nende ilusate asjadega midagi teha, kodus ei taha ka neid pildikesi ja padjakesi kuskile sättida ja no kinkima ma naeid ka kellegile ei hakka
 
no 31. jaanuar 2015, kl 00.35
Mina oleksin küll rõõmus ,kui midagi sellist kingitaks .Proovi ja näed , et ollakse tänulikud .
 
yyyy 31. jaanuar 2015, kl 08.24
Nähtud kül neid kingi saamisi.... mõne aja pärast leiad oma tikitud padja kusagilt kassi või koera pesast, või laste käest põrandalt väsinud ja mustana vedelemast.Müügiks teha ei viitsi kuna ostjad tänasel päeval ei hinda käsitööd!!Ahhetavad-ohhetavad, mõtle kui ilus aga töömahtu ei arvesta...Kui ikka keskmisel pildil tuleb laiusse u.230 ristpistet ja kõrgust ka ikka 170-180, tööaega kulub umbes 2-3 kuud, pluss siis veel materjalid+ raamimine ja tellija unistab veel sellise töö kätte saamise juures hinnast nii umbes 50-70 euri, mõeldes et on teinud tikkijale heateo valmis tööd ära ostma... Muideks sama lugu on ka kudumsega. Üks töökaaslane, hiljuti avaldas soovi et kooksin tema teismelisele(16a) lapsele etnostiilis,põlvikud(minu lõngast) 20 euriga,tema palk tal rohkemat ei luba maksta aga ise kududa ei .Kokkuvõtteks tänapäeva inimene ei hinda käsitööd ja töömahtu ja soovib kõike kätte saada võileivahinnaga arvuti tagant
 
tikkija 31. jaanuar 2015, kl 10.43
Seepärast ma oma pilte müügiks ei teegi, kuna just see töömaht ei saaks kunagi õiglaselt tasustatud. Samamoodi ka kinkimisega vist...inimene kes ei ole tikkimisega kokku puutunud ei oska seda väärtustada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!