Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
Soodsalt kootud sokid.
 
kuduja 01. oktoober 2013, kl 08.11
Et talvel jalad ei külmetaks,koon villaseid sokke ja seda eriti soodsalt.Hinnad jäävad vahemikku 4-8eurot.
 
k 01. oktoober 2013, kl 10.43
Sa tädi , lööd ju käsitsikudujatel jalad alt! See ei sa ju olla midagi muud kui masinakoes soki tööraha ja siia lisaks siis veel juurde materjali hind...Vabanda väga, aga see on juba Turu Solkimine!!!
Või kui käsitsi kood siis vist mingi 4-5mm vardaga =1kera 7veljesta lõnga=1paar, nr 45 sokke?
 
kuduja 01. oktoober 2013, kl 14.18
ei koo masinaga,ikka käsitsi:) Oled kuulnud turul konkurentsist? Kui jah,siis milles probleem...
 
küsin 01. oktoober 2013, kl 22.24
Mis lõngast? Kas tavaline villane või spetsiaalne sokilõng?
 
pettunud 02. oktoober 2013, kl 11.23
Turgu solgivad lodevati, kannakiiluta kootud sokinimelised lötakad.
 
?? 06. oktoober 2013, kl 09.52
Palju turul need kindad-sokid ka maksavad?Kas 1 talve ikka kestavad?
 
tere 28. oktoober 2013, kl 19.38
kas beebidele võid ka kududa, sokid, salli, mütsi ja kindad?
 
A. 28. oktoober 2013, kl 20.16
Kasutan teemat ja vastan viimasele küsijale, saaksin kududa nimetatud esemed. e-mail: kirjad23@hot.ee
 
leenu 30. oktoober 2013, kl 12.19
1 tokk 50gr sokilõnga maksab juba paari euro ringis. meeste sokkidele kulub ca 2 tokki. kas need 4-8 euroga kudujad tegelevad heategevusega?
 
ka oskan 05. november 2013, kl 00.52
,,,kududa.head soki jm lõnga saab Humanast ostes villaseid esemeid,mida saab üles harutada lõngaks,ja siis tulebki hea hind,
 
harutaja 05. november 2013, kl 09.35
Ostan kulunud kampsuni ja harutan üles, saadud lõngast koon sokke - hind odav, sokid mädad.
 
??? 05. november 2013, kl 11.40
Miks peab kuduma poelõngast, kui on saadaval piisavalt maavillast lõnga?
 
!!! ???-le 05. november 2013, kl 22.51
Kas maavillane kasvab tasuta puu otsas, ainult ole kena ja korja? Tasub osta küll (poe)sokilõnga, on soojad ja peavad vastu kauem kui maavillased, järelikult on ka soodsam. Maavillane on hea küll, aga õiges kohas.
 
Ell 01. detsember 2013, kl 14.16
Ütlen ka sõna sekka. Spets sokilõnga tokk maksab 2.20-2.60. Lastele saab tokist sokid valmis, täiskasvanule saab 2 tokist 3 sokki. Seega, 1 tokiga ei tule sugugi välja. Võttes keskmise toki hinna, ja korrutada see 2. võrdub 4.80. Ainult materjal. Töö lisaks. Palju on neid, kes käsitsi koovad kvaliteetse, korraliku sokipaari päevaga valmis. Varda suurus siis 2.25-2.5.Kuna sokilõng on kaunis peenike (50gr=205m), kuid vastupidavus on väga hea.

Ise ei kasuta enam eriti maavillast sokkideks, kuna nende vastupidamine on kehva. Sokilõngast tehtud peavad keskeltläbi 1.5-2 talve vastu. Seega mina pooldan sokilõnga. Kuigi, on kindlasti inimesi, kes sellele vastu vaidlevad.
 
viimasele lisaks 01. detsember 2013, kl 14.31
et Sokilõng on ainult 30-40% villa ülejäänud on süntkiud, mis annab sokile vastupidavust aga mitte soojust. Mina parem nõelun tihemini sokke kui raiskan aega petukauppa kududes.ja lõnga ostes vaatan poes ka lõnga koostist..
 
Ell 01. detsember 2013, kl 15.14
Eelmisele postitajale vastuseks. Eks sokilõngu ole igasuguseid. Mina kasutan lõnga, kus on 75% villa ja 25% polüamiidi. Sokid on soojad. Lisaks vastupidavus.

Ka mina jälgin ostes lõnga koostist.
 
vilve 25. märts 2014, kl 00.17
Lisan ka omalt poolt siia oma arvamuse.4-5 eurot sokipaari eest on küll ime odav ning tekib kahtlus sokkide kvaliteedi osas.Olen ka ise kibe kuduja ja mulle meeldib kududa,päevaga koon valmis paari täiskasvanute sokke.Ning ei salga ka hindadest rääkida.Olen kudunud tellimuste peale ja ka on kohe küsitud ja tahetud mu kootud sokke.Möödunud kudumis hooajal ehk talvel(kui aias midagi teha pole)osteti vähemalt 20 paari ära pluss veel sokid mille kudusin kliendi enda toodud lõngast.Kui on kliendi lõng siis on 5 euri kudumine ja kui on minu lõng ja kudumine siis 10 euri sokipaar.Lõngad ostan ise poest ning on omal ka ehtsat maavillast lõnga(pidasin ise lambaid)Tellimused talveks on ka juba olemas,kuna praegused soki ostjad ju siis on näidanud või jutuks tulnud ka oma tuttavate seltskondades.Ja ega ma ainult soki kudumisega ei piirdu.Mütsid,kindad,sallid ka.Igast tehtud tööst olen püüdnud ikka foto ka teha,siis omal hea vaadata.
 
kasutades teemat 25. märts 2014, kl 02.41
kas keegi väikesele koerale ka kooks kampsiku? mul on mudel olemas, aga tahaks uut :)
 
helbeke 27. märts 2014, kl 13.32
Kirjuta mulle ja räägime asjast lähemalt
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!