Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
Villaste sokkide hind.
 
sokk 22. september 2016, kl 12.25
Kui palju küsite villaste sokkide kudumise eest, kui lõng on teie poolt või kui lõng on ostja poolt?
 
vanaema 22. september 2016, kl 16.09
soomes maksab turul 7 veljesta lõngast meeste sokipaar 20-25 euri, tavaline, pisut kõrgema säärega, kootud 3.5-4.0mm vardaga. Naistekaid näinud pole. Lõng on tavaliselt kuduja oma.
 
laatadel 22. september 2016, kl 16.30
10 kuni 15€
 
algatajale 22. september 2016, kl 19.49
ole ette vaatlik selle "laadakaubaga", vaata et sulle ei määritaks pähe harutatud -lõngast 1x kasutusega villasokke... Hinda pole, kvaliteeti pole, kestavad ainult 1-2 pesukorda ja sokid otsas.
 
Ell. 25. september 2016, kl 13.31
laatadel
22. september 2016, kl 16.30
10 kuni 15€

See on siis masinal kootud soki hind???

Paarile sokkidele---lõnga hind arvesta 5 eurist ikka ülespoolle. Sokilõng siis, kus on ka polüamiidi sees veidi.
10 tundi kudumist kiirematel kudujatel--- 1 tund min,hinnaga on 2.54 eurot.

Saate sokipaari hinna välja arvutada.
 
kas saab 01. oktoober 2016, kl 10.37
Kas on õiglane arvutada soki hinda lähtudes sellest, kui kaua sokki kootakse? Ega see masinatöö pole.
 
ei ole 02. oktoober 2016, kl 21.31
Kudumine pole jah masinatöö, aga selline arvutus annab aimu, kuidas kujuneb käsitöö hind. Ainult heategevuseks võib ainult oma perele kududa.
 
Ellile 06. oktoober 2016, kl 22.36
Nii 40€ juures? Siis kudugu sahtlisse.
 
viimasele... 07. oktoober 2016, kl 05.22
aga miks sa tahad et, kuduja sulle sokid kindad kooks ainult lõnga hinna eest?Kas tema töö ei maksa midagi? Kas sina ise tahad teha oma igapäevast tööd ilma palögata?
 
Ell. 07. oktoober 2016, kl 19.56
Ei koo sahtlisse. Koon oma perele, heategevuseks veidi ja ka kingin oma käsitööd.

Ning minu arvestusele tuleks veel lisada ja varraste hind ja ka elekter, mida samuti kulub. Koon heade varrastega, kuid ka nendega juhtub, et lähevad vahest katki.

Ja sealt 4o-st eurost arvesta palun maha riigile makstav tulu- ja sots.maks. Samuti lõnga hind. Palju siis kuduja tegelikult paari sokkide eest palka saab??? Väga vähe. Vähemalt terve päeva töö eest.

Kes peab sellist hinda kalliks, siis on ju alati võimalus osta omale vardad ja lõng, ning kududa omale ise sokid jalga.

Ja kas 40- on ikka palju, kui arvestada, et kaasaegsed sokilõngad on masinas 40-kraadi juures pestavad ning peavad paar aastat vastu?
 
Ell. 14. oktoober 2016, kl 13.25
kas saab Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas on õiglane arvutada soki hinda lähtudes selles
> t, kui kaua sokki kootakse? Ega see masinatöö pole
> .

Seda enam, et see ei ole masinatöö,vaid käsitöö! Ka käsitsi sokkide kuduja tahab elada---maksta maksud, süüa, ei saa ka palja peega käia. Vahest lastele kommi ka osta.
 
jah 15. oktoober 2016, kl 20.49
kui kõik asjad sisse arvestada, siis kuduja alla 100 eurot paar välja ei vea, lisaks tahab müüja oma töötasu+ maksud müügi eest, seega 150 paar, no ja kui nüüd müügikoht ka veel sisse arvata koos elektri ja veega, siis võib raudselt 200-250 ühe paari hinnaks arvata. Head müüki, iseasi kas ostjaid sellisele käsitööle leidub.
 
sokk. 24. oktoober 2016, kl 12.26
Loen ja mõtlen, et tõepoolest ei ole mõtet oma käsitööd müüa. Käsitöö on ju kunst. Kunst on kallis või lausa hindamatu. Isegi kui ma oma sokipaari kallilt müüks oleks see ikkagi kingitus. Soki sees on kuduja soojad mõtted ja tema enda juuksekarvadki. Käsitöö on tükike kudujast. Häda ajab härja kaevu ütleb üks vanasõna. Nii müüvadki inimesed iseennast kui muud võimalust ei jää.
 
aga 17. jaanuar 2017, kl 22.51
millist lõnga kasutate sokke kududes?
 
Ell. 18. jaanuar 2017, kl 16.15
Kvaliteetset sokilõnga. Koostisega 75% villa ja 25% polüamiidi, mis annab sokkidele vastupidavust. Sokid peavad vastu rohkem kui aasta. Ka igapäevaselt kandes. Kannatavad ka masinpesu.
 
aga 18. jaanuar 2017, kl 17.21
aitäh vastamast, Ell:)olen siiani ostnud ikka täisvillast lõnga poes. neid ju nii palju erinevaid, akrüüli-villa segu ja veel erinevad protsendid nii üht kui teist. kogemusi vähe ja kui valik suur, siis raske otsustada.
 
aga 18. jaanuar 2017, kl 17.24
varraste suurus siis milline sobilik?
 
Ell. 18. jaanuar 2017, kl 19.18
Kvaliteet sokilõng on villa ja polüamiidi segu, mitte villa ja akrüüli segu!

Varda suurus oleneb lõnga jämedusest ja kuduja nn käekirjast. Ehk siis-- kui tugevalt või lõdvalt kood. Soovituslik varda suurus on ka lõngavööl näidatud. Mina olen võtnud sellest veel pool numbrit väiksemad vardad, kuna olen lõdva käega kuduja.
 
aga 18. jaanuar 2017, kl 21.52
vaatasin paari lõngakera silte ja on 3½ ühes kastis ja teises kastis 4½-4, ühe ja sama lõnga sildi peal. ju nüüd üks number tähendab midagi muud, mitte varda suurust. märkide tähendusi peaks kuskilt uurima.
 
proov 19. jaanuar 2017, kl 11.21
Õpi ise kuduma sokke , lihtsam on kududa torusokid, st spiraalselt pikad torud , kui tõmbad jalga pole tähtis kuhu kand jääb, ka pimedas võib suvaliselt jalga tõmmata.Algus nagu sokisäär: kas pahempidi ja kaks parempidi, kui see mingi 4 cm kootud, siis tee nii: neli pahempidi ja neli parempidi ja seda neli rida ülespoole, siis liigu ühe silmuse võrra paremale või vasakule. Korda jälle neli parempidi, neli vasempidi ja neli rida ja jälle ühe võrra hüpe,kuni ongi pikad torud...See vasemale hüpe või paremale hüpe ühe silmuse võrra, teebki spiraali,mis hakkab jooksma kas vaasakule või paremale, üks sokk vasaku spiraaliga ja teine parema spiraaliga. Palju aga sokid maksavad, siin hind olenebki sellest,kes hinna paneb, 5 eurost kuni 150-e euroni. Vanaemad aga koovad lastele ja lastelastele tasuta.
 
agale 19. jaanuar 2017, kl 11.33
lõngabanderollilt varda suurust lugeda ei maksa, kuduma peaks tunde järgi.Klassikaliseks sokivardaks võiks kudujale olla 2.0-2,5mm varras, jämedamaga kududes jääb sokk hõre ja kiiresti kuluv "ämblikuvõrk",ilma kannata "toru" pole sokk millele sa vaevalt kandjat leiad..
 
võiniimoodi 21. jaanuar 2017, kl 00.03
siis on ju üsna kasulik osta laadalt 10 kuni 15€ eest, kulub läbi osta uued. Õige soki hinnaga saad 3-4 paari osta, kuni kuduma õpid, käivad küll.
 
viimasele 21. jaanuar 2017, kl 12.11
tunnistan pattu, et kiusatus on ahvatlus,millele on raske vastu seista...omad sukad-sokid-kindad olen tänini ise kudunud, nii kuidas olen osanud
 
viimasele 21. jaanuar 2017, kl 12.13
vigade parandus ---"kudumine on kiusatus...ahvatlus"
 
Kuduja 31. jaanuar 2017, kl 19.36
Villased sokid peavad olema ikka villased 100%!!!
Need on üli soojad isegi siis kui märjaks saavad! Kui kududa veel tiheda keeruga lõngast, nr.1,5 - 2 vardaga siis peavad nad ilusti vastu ka käimisele ;)
Need, kes teevad segu lõngast ja pesevad masinas sokke, ei ole korralikku sokki kanda saanud:P
soki hind on 18-25 €.-
 
Tiiu 03. veebruar 2017, kl 08.06
Soki hinna üle virisejatele. Ära osta, ära mõnita ja tee ise. Kõik. Käsitöö on kunst ja igale tegijale soovin edu ja õppimist.
 
Ell. 03. veebruar 2017, kl 13.48
Kuduja!
Ka minu kootav lõng hoiab jalga kuivas ja on soe jalas. Jah, akrüülisegust lõnga ma ei koo küll sokkideks.
Ja sokke olen kudunud eluaeg. Ka villasest lõngast. Paraku, praegusel hetkel hindan oma aega rohkem, ja kasutan seda muuks kasulikumaks, kui on villaste sokkide nõelumine.

Samas, kes tahab, saab edasi vinguda hinna üle. Kes tahab, võib ise kuduma õppida.
Agne Tamm 05. veebruar 2017, kl 22.39
Kuidas teenida sada eurot lisaks aastas? Võin vaid kapukad kududa teiste sokkide alla! Igal Nädalavahetusel! Peened, trimmis! Aga hind tuleb 5 eurot vähemalt! Raplas sokid sama hinnaga! Kas keegi ostaks!?
Agne Tamm 05. veebruar 2017, kl 22.43
Hindan villase ja beebilõnga, segust tehtud Prosta ripskoest kapukaid! Äriidee peab olema lihtne ja lööv!
Agne Tamm 05. veebruar 2017, kl 22.45
Tegelikus reaalsuses makstaks vaid 2.50 kapukate eest, arvan
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!