Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
ERM-i kindad?
 
12 euri 02. oktoober 2016, kl 10.41
Lugesin Maalehes täna arutelu ERM-is müüdavate 12 euriste kinnaste üle ja arvamusi oli seal täna seinast seina...Millist hinda peaksite teie käsitsi kootud kinnastele parajaks- taskukohaseks?Mõnigi tegelane arvas , et kootud kinnas on tarbetu-kõlbmattu ja üle-üldsegi 1 igand... Mina ise fliiskinnastega talve üle ei ela ja ilma villase kindata hakkama ei saa...Mida naised arvate asjast?
 
laine 02. oktoober 2016, kl 11.01
12 eurot on normaalne hind. Arvestage seda, et te ei osta kindaid otse tootjalt, vaid vahendajate kaudu. Need kindad on läbinud ka kontrolli- st. on esinduslikud. Korralik käsitöö. Praegu ei ole ju 10 eurot suur raha. Elu on edasi läinud.
 
ostja 02. oktoober 2016, kl 14.56
Mina maksin korralikke meeste villaste sõrmkinnaste eest 15 eurot. Olid seda väärt.
 
njahh 02. oktoober 2016, kl 15.12
mina sain aru, et probleemiks on see, et ERM müüb kindaid liiga odavalt ja lööb hinnad alla. Väideti ka, et ERM-is müüdav on masinal kootud masstoodang, mida kodumaise käsitöö pähe üritatakse maha müüa.
 
12 euri 02. oktoober 2016, kl 20.21
ja mina jällegi ütlen et 12-15 euri käsitsi kootud kindapaari eest on kudujate mõnitamine...juba lõng ise maksab peaaegu selle hinna, kuhu jääb siis veel tööraha? Kindapaari sisse läheb ise juba 50-80 gr lõnga ja odavaim, 50gr tokkike hakkab pihta kuskil 3,9 eurist ja sealt edasi, ja maavillane tundub ju mõnele nii "labane ja kare". ... Fuih, ei maavillane kõlba kätte...,
 
kas on ikka pettus? 04. oktoober 2016, kl 14.28
Ei ole ise muidugi veel ERM-is käinud ega müüdavaid kindaid näinud, aga ... kas seal kinnitatakse, et tegemist on käsitööga? Või on hinnasildil lihtsalt "rahvusliku mustriga kindad"?
 
ahjaa 04. oktoober 2016, kl 14.30
Ostasin suvel Kihnust kihnu mustriga sõrmikud. 15 eurot paar. Otse tegijalt (Roosi Karjam). Ei tea, kas ta ka seda mõnitamiseks pidas? Aga hinna määras ta ju igatahes ise.
 
ehh 22. oktoober 2016, kl 21.56
Laine kirjutas "Need kindad on läbinud ka kontrolli- st. on esinduslikud."
Need kindad, mis ERMi epoes teema aktuaalsuse ajal müüdi, olid küll enamus kõike muud kui esinduslikud. Ja nende eest ehk on tõesti 12.- normaalne hind. Praegu on pilt pisut parem. Pealegi peaks ERM müüma meie käsitöö tippe.
Kihnu kinnaste hind peaks olema 35-50 euri vähemalt. Ja mitte Roosil ei pea piinlik olema, vaid maksjal
 
kuduja 23. oktoober 2016, kl 09.55
Ajab natuke turri see arutelu siin. Koon ise kindaid ja ka rahvusliku mustriga. Üleni mustriline kinnas võtab tegemiseks ~20 tundi.Selle eest 12 eur on siis hea hind või?! Eestim keskmine palk teeb samme ülespoole. Kudumine on ka töö kuigi seda ei peeta millegipärast tööks. Ja aeg mida paneb sinna kuduja, seda ei peeta millekski. ? Tehke kontoris oma tööd 20 tundi 12 eur eest ja vaadake,kas ikka oled hästi tasustatud?
 
viimasele 23. oktoober 2016, kl 12.26
tahan natuke vastu hakata "kudujale"Selle 12 eurise kindahinna eest ei hakka maisegi mitte nina nuuskama, saati siis veel kindaid müüma.Juba lõng ise maksab midagi. Kui ma õigesti mäletan siis 1x50gr toki hind algab juba 3 eurist ja maavillane ka kusagil 20-25 euri kg(kahjuks ei pääse enam ligi)+ siis vähemalt 20-25 tundi usinat kudumist, nagu siin tahetud 1.66 eur tund??? ja kinda paarile kulub umbes-täpselt 80-100gr lõnga.. Kes tahab sellise "saiaraha" eest käsitöö-kinnast saada, kudugu ise...
 
ikka veel 25. oktoober 2016, kl 13.55
Kui nüüd arutleda koos teemaalgatajaga, siis peaksid need ERM-is müüdavad kindad maksma 80-100 eur. paar. Aga need peaksid siis tõesti olema meie rahvusmustriga, kohalikust värvilisest lõngast ja kootud peenikestel varrastel käsitsi!!! Ei pea ju mina, kohalik, minema sealt neid ostma, need jäägu turistidele. Mina saan oma kindad sokid mõnelt tuttavalt memmelt või sõbralt lahke sõna ja ilusate silmade eest st. 12.- eurot paar. Pean ütlema, et olen ise kindakuduja. Olen kudunud käsitööfirmadele kui ka tõepoolest kingituseks hea sõna ja teenete eest.Nende viimaste omanikke ma tunnen ja tean, mis lõng, mis värvi, mis muster peab olema.Sisse koon sooja südame ja neil kinnastel polegi hinda.
 
kasvage suureks! 27. oktoober 2016, kl 10.40
ehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kihnu kinnaste hind peaks olema 35-50 eur
> i vähemalt. Ja mitte Roosil ei pea piinlik olema,
> vaid maksjal

No eks siis sina häbene poes ka, kui piima ostad - tootjal oleks ju rohkem raha selle eest vaja. Või maksad kassas rohkem?

Aga mis kinnastesse puutub, siis kuduja määrab hinna ja ei ole teiste asi, kui palju ta oma töö eest küsib. Seega ei mingit "kindad peaksid maksma...". Maksavad nii palju, kui küsitakse! Ju tegijal on aru rohkem, kui siinsetel targutajatel: vanem inimene teab, et 80 euro eest ei ostaks ta kindaid keegi. Seda enam, et loomulikult ei osta ta poest lõnga ega ka värvi seda. Ja kudus see kudumismeister tõepoolest kiiresti - ka esinemise /laulmise ajal olid tal sukavardad käes. Saarte naised pidavat kuduma kindaid isegi teed käies.
 
konkskäsi 19. november 2016, kl 00.32
Käsitöö on luksuskaup, see ei olegi mõeldud kõigile. Käsitöö ei peaks maksma kunagi sama vähe kui masstoodetud vabrikukindad, mida kaubamajast ka enam ei pruugi 12 euroga saada.
Eesti inimesed ei oska käsitööd väärtustada - arvatakse, et see on memmekeste ajaviide, mille nad tasuta ära võivad anda. Ka needsamad memmekesed ei oska ise kahjuks teistmoodi mõelda.

Minu kootud peened, maavillasest lõngast ja Eesti Rahva Muuseumi kogus olevate kinnaste järgi kootud kindad on ERMi poes müügil 140 euroga. Kätte saan hoopis teise summa. Aga see on algus.
Üldiselt olen seisukohal, et kvaliteetkäsitööd ei tasugi müüa, sest mitte iial ei saa selle eest hinda, mida see päriselt väärib. Teen endale ja oma lähedastele, kingitusteks ja ka müügiks vaid nendele, kes oskavad väärtustada.
 
seda-et 19. november 2016, kl 14.49
minult eile 1 natuke tutav kaupluseomanik, küsis täna et ,"ega sul ole, üle aruseid labakindaid, siia müüki tuua? Sinu lõngast, 30.-euri paar,Kas sobibks?" Kodus oleks praegu uusi kindaid ära andmiseks 5-6 paari olemas... nüüd mõtlengi ... mida teha..Oma pere on tänavu omad "värsked" kätte saanud....
 
konkskäsi 20. november 2016, kl 01.06
30 eurot pole alustuseks paha hind, enamik kaupmehi maksab vaid 10 ringis. Nii et kui need pole just nr 1 varrastega kootud Halliste või Muhu kindad, siis soovitan pakkumine vastu vätta. Teine võimalus - kui inglise keelt valdad, tee Etsy portaali pood ja saad müüa 2x30 euroga.
 
seda-et 20. november 2016, kl 04.19
ei ole 1.0 vardaga, on 1,5 ,8/2 raasiku lõngast, Need mida kaupluseomanik algul nägi olid erinevad rattakirjad-käpakirjad ja muu pudipadi.Ausalt öeldes ma pole kaua, umbes aastat 15 enam müügiks kudunud.Peale krooni tulekut sai veel natuke haaval UKU-le kootud.Praeguseks tundub et müügiturg on umbe jooksnud tegijate rohkusest. Aga,aitäh julgustuse eest...
 
Maiu 23. november 2016, kl 15.58
Kudujale. Kui sa kood kinnast 20 tundi (ma ikka loodan, et mõtlesid paari), siis pole sa kuduja, vaid algaja asjaarmastaja.
Seda-et, mitu päeva Sina 1 paari kindaid kood?
12 € paari eest on muidugi vähe, sellega olen nõus.
 
viimasele... 24. november 2016, kl 06.33
... mida sa Maiu siin esined ja sõna võtad? Isegi Kihnu Memmed ei jõudnud nõukaajal PÄRNU UKU-LE kuus üle 10-12 paari iga Memm. Kui sina oled nii vinge kuduja siis täida Uku viis-aastaku plaan enne tähtaega ja hakka siis sõna võtma... eks ole
 
Maiu 25. november 2016, kl 16.14
Ei ole hullu, viimane, mõistan su pahameelt, kuid kõik ei peagi ühesugused olema. Minu ema ei olnud Kihnu memm, oli mandri naine, kudus ka UKUle kindaid, neid oli ikka kordi rohkem kui 12 paari kuus. Nii et ka mina võin sõna võtta, mitte ainult sina. Küllap Kihnu memmed tegid need 10 paari siis teiste asjade kõrvalt.
 
viimasele 26. november 2016, kl 07.28
Tead , lõpeta esinemine! Kui isegi Kristi Jõeste ütleb et koob kirikinda paari 20-24 töötundi, sii nii ongi? Või tahad sina siin ja praegu öelda , Jõeste ei tea midagi , ainult sinu ema on see õige kuduja, kelle järgi kõik muud peaksid joonduma? Soovitaksin sul käia Jõeste kodulel natuke lugeda ja siis tulla siia sõna võtma..
 
Maiu 28. november 2016, kl 16.04
Miks nii vihane? Ma ei ole kirjutanud, et keegi on õigem või valem. Ma räägin, et inimesed on erinevad ja teevad samu asju erinevat moodi. Keegi teeb kiiremini, keegi aeglasemalt, see on igal elualal nii. Huvitav, kudumine pidi meeli rahustama...
 
HAA HAA 30. november 2016, kl 17.21
ERM´is olevad kindad EI OLE tehtud käsitsi!!!
Agne Tamm 01. detsember 2016, kl 20.58
Mina ei suuda ka sokipaari päevas kududa, silmadele hakkab, aga varbaotsa kudusin ühe päevaga....kapuka saaks ka valmis, kas peaksin lihtsalt vunki juurde keerama ja hambad ristis kuduma? N6me tunne hakkab...au Kihnu naistele
 
Maiu 02. detsember 2016, kl 10.41
Seda ma räägingi, et hambad ristis ei pea. Mina nt ei suuda kiiresti joosta ja Eesti parimate jooksjatega ma koos rajale ei lähe. Aga metsa alla käin ikka oma lõbuks jooksmas. Ja olen tähele pannud, et on jooksjaid minust veel aeglasemaid. Keegi pole hõiganud kiirematele ega aeglasematele, et kas teil häbi ei ole. Ja aeglasemad ei ole nõudnud, et kiiremad peavad sama aeglaselt jooksma, muidu ei ole sobilik.
 
.....? 23. oktoober 2017, kl 07.44
kas tänavu hakkame kindaid kuduma või ainult riidleme edasi? Sügis ju käes- või kuidas?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!