Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
soki kanna kudumine
 
lauajalg 10. detsember 2007, kl 21.18
niisiis. olen jõudnud sokikudumisel kanna juurde. aga ei oska seda teha :( kudumisõpiku juhendist ei saa hästi aru, netist pole ka leidnud nii 'puust ja punaseks' õpetust, kui vaja...ehk keegi viitsib aidata ja kirjutada, kuidas kanda kududa...hästi lihtsalt ja selgelt :) (üks asi, mis mind takistas eelmise katsetuse juures oli, et ei tea, mis asi on silmuseline äär...). no ei olnud käsitöö lemmikaine..
 
ene 10. detsember 2007, kl 21.47
no nii püüan siis aidata.kas kannalakk on kootud
 
ene 10. detsember 2007, kl 22.02
kannalaka kudumiseks kootakse 1 ja 4 varda silmi edasi-tagsi tööd pöörates,ja see on umbes 5-6 cm pikk ,siis hakatakse kannapöhja kuduma öpetan selle varjandi mida aastaid ise kasutan,sokid seisavad paremini jalas.kood parempidise varda löpuni ja keerad töö ümber nüüd kood ära ühe vardatäie silmuseid ja veel 1 vöi2 silmust olenevalt sellest kas on paaris vöi paaritu arv silmuseid seejärel 2silma vasempidi kokku ja töö ringi nüüd 1ei koo siis 1(2) parempidist ja kaks parempidi kokku
nüüd 1kudumatta siis köik need mis eelmise kord kudusid ja ka see mis kokku vötsid parempidikududa ja siis 2 vasakutpidi kokku töö ümber ja tagasi Tekkib kiilu kujuline kand.kui aru ei saanud anna teada silmade arv ja seletan homme paremini Täna tahab laps magama ole tubli köik minu "sokiöpilased "koovad sama skeemi järgi
 
nr73 10. detsember 2007, kl 22.48
http://kasitood.trsm.pri.ee/index.php?id=60&keel=ee
loodan,et saad siit abi:)
 
lauajalg 11. detsember 2007, kl 00.38
no ma olen tõesti loll nagu...:D et siis kui hakkan kannalakka kuduma, koon 1 varda ära parempidi, siis keeran ümber, koon pahempidi ja pahempidi ka 4 varda ja siis edasi ümber jne? kuidas seda 'silmuselist äärt' teha, et hiljem silmuseid üles korjata?

*aitäh abi eest :) ehk saan jõuludeks nii isegi paari sokke valmis :)
 
ürask 11. detsember 2007, kl 07.49
Kood ühe varda ära parempidi ja ei KEERA. Kood teise ka, siis keerad. Sa kood ainult kahe varda silmuseid. Kaks varrast jätad maha. Silmuselist äärt saad, kui tõstad esimese silmuse kudumata ära.
 
ene 11. detsember 2007, kl 09.54
nii nüüd on laps lasteaias ja seletan siis täpsemalt
eeldan et sul on paarisarv silmi
kannalakk:alguslöng jääb kanna taha kood ära 1. varda ja keerad töö ümber kood vasakut pidi 1. ja ka 4. varda(seega kaks varrast),ja koo silmused ühele vardale (üks varras pane körvale nii on mugavam) silmuseline äär jääb kui tööd ümber keerates tood lönga töö taha mitte üle ääre vaid kahe viimase silmuse vahelt. kood nii 4-5 cm silmade arvr sa ei kirjutanud nii et pakun välja 14 silma vardas
kannapöhi:kannapöhja hakkad kokku vötma vasakult poolt:
1.rida vasakult poolt 1.kudumatta,15 parempidi 2vasakutpidi kokku
tagasi(pöörad töö ümber) 1.kudumatta 4 vasakutpidi kududa ja 2parempidi kokku,ümber pöörata
2.rida 1.kudumatta 5vasakut+2vasakpidi kokku
ümber pöörata 1.kudumatta+6paremat pidi+2parempidi kokku
3,rida 1.kudumatta+7vasakut+2vasakpidi kokku
ümber 1.kudumatta+8paremat+2parempidi kokku
4.rida 1.kudumatta+9vasakut+2vasakpidi kokku
ümber 1.kudumatta+10paremat+2parempidi kokku
5.rida 1.kudumatta+11vasakut+2vasakutpidi kokku
ümber 1,kudumatta+12paremat+2parempidi kokku
6.rida 1.kudumatta+13vasakut+2vasakutpidi kokku
ümber
tekkis kolmnurkne kiil kood seni kui enam kokku vötta ei saa,siis jagad jälle silmad kahele vardale ja kood edasi ringselt kannapöhja servalt korjad üles uued silmad 13-14
 
ene 11. detsember 2007, kl 10.05
läks valesti 1.rida 1.kudumatta+15 vasakutpidi+2vasakutpidi kokku

kui uued silmused on ka vardale kootud,siis 1.ring koo parempidi lihtsalt.nüüd pead hakkama 1. ja 4.ringi silmi kahandama (arvatavasti on sul nendel varrastel 7+14 silma) kahandamine tähendab siis seda et 1,varda löpus ja 4.varda alguses pead 2silma kokku kuduma ja seda igal ringil nii kaua kui köigil varrastel jälle vördne arv silmi minu arvestuse järgi siis 14.Oih küll on raske kirja teel öpetada ,loodan et saad hakkama ja jöuluks soojad sokid jalga jöudu ja head pusimist järgmised tulevad juba lihtsamalt
 
lauajalg 11. detsember 2007, kl 19.19
veel 1 loll küsimus, ikka see paganama silmuseline äär..et esimene silmus mõlematpidi tõsta kudumata ära? et kui hakkan parempidi kuduma, tõstan esimese ära ja kui pahempidi, siis ka. või ainult parempidi kududes? (ei ole loogiline mulle see kudumise asi, et suudaks ise mõelda, et kuidas ja mis...:P)
 
ene 11. detsember 2007, kl 20.30
ei ole vahet kas paremalt poolt vöi vasakult esimene silm ikka kudumatta
 
!!! 11. detsember 2007, kl 22.26
Laenuta raamatukogust Anu Pingi õpik "Kudumine"
 
ann 12. detsember 2007, kl 13.18
Kõige parem ja selgem õpetus on antud sellel lingil: autor n73. Tee täpselt selle järgi ja saad ilusad sokid.
 
soku 13. detsember 2007, kl 09.52
ma oskan sokke kududa küll, agaene õpetusest ei saa lugemise järgi midagi aru. tuleb vist vardad kätte võtta ja läbi proovida
 
soh 17. detsember 2007, kl 13.24
Ma ka siis loll kui lauajalg, arvasin, et silmuselise ääre saab, kui iga varda lõpus viimane silmus kududa PAHEMPIDI. Iga rea esimene tõsta kudumata üle.
/ene õpetusest ei saanud mitte tuhkagi aru :( /
 
kaie 18. detsember 2007, kl 11.36
mina koon ka samamoodi kui Ene. Õpetas mind ema ja tõesti on sokid mugavamad jalas ja ilusamad ka. Eks lihtsalt lugemise järgi ongi raske õppida. Oleks hea kui keegi saaks paar korda ette näidata, edasi läheb juba ise.
 
xx 26. detsember 2007, kl 17.57
jajaa, Ene Pingi kudumisõpik on tõesti väga hea abiline, õppisingi sokikanna selle järgi selgeks.
 
tere ene 25. oktoober 2009, kl 08.19
Mina hakkasin ka sokke kudume aga kõik meelest läinud.Äkki oskab keegi nimelt sokki kanda õpetada, kokku võtma.Kui koon laka ära,kas peaksin mõlemi varda otsast kokku võtma...
 
* 25. oktoober 2009, kl 16.19
Kui koolis lastele sokikanda õpetan, siis paneme kanna silmused ühele vardale nagu siin videos http://www.youtube.com/watch?v=-eCQmU226u0 Nii on lihtsam ja ei lähe meelest ära, millised need kanna silmused on :)
Siin on kannalaka kudumine (silmuseline serv ka)
http://www.youtube.com/watch?v=L_oAkykTFUU&feature=channel
Siin on kannapõhja kudumine - mitte selline nagu meie harjunud oleme, aga siiski mugav
http://www.youtube.com/watch?v=pCpI2CL2vuo

Veel üks video silmuselisest servast http://www.youtube.com/watch?v=hKmdtXXau_Q
 
mina 25. oktoober 2009, kl 22.26
kõige parim viis on ühe korra vaadata kuidas seda teeb keegi teine.Oma ajal vanaema näitas mulle kuidas tema koob,nüüd see on mul igaveseks peas,võin kududa kinni silmaga.Aga kui keegi hakkab küsima kuidas kududa peaks ja ma seletan et selles reas tee nii või naa,mitte keegi ei saa aru.Nüüd ütlen et võta sokk kaasa,tule minu juurde külla.Näitan kohe sokki peal mida kuidas peab tegema ja rahvas näeb et tõesti lihtne on.Ja jargmine kord oskavad juba ise teha
 
A 27. jaanuar 2010, kl 17.59
Selline küsimus, et kui ma jagan kannal 1 ja 4 varda silmused ära siis jäeb igale vardale 8 aga kui mul on kudumis lõng 4 varda peal ja kui võtan sealt silmad põhivardale siis jäeb kudumis lõng täpselt keskele aga ma ei saa juhakata keskelt kuduma?
 
jah 27. jaanuar 2010, kl 19.06
koo ikka selle lõngaga sinna vardani, mis lõpeb ja siis mine edasi...

kanna jaoks tuleb jätta kahe varda silmused,koo siis neid kahe varda silmuseid edasi-tagasi, kuni hakkad kokku võtma...selleks loe mõlema varda KESKELT 6 silma ja siis kood 2 silma kokku...edasi keerad vardad ringi ja lähed tagasi...samuti kood 6 silma läbi ja siis järgmised 2 silma kokku...jälle keerad vardad käes ringi ja nii kaua, kuni silmad otsas...siis hakkad uusi silmi tegema...seletasin lihtsalt...ehk on kellelegi abiks ...:)
 
g 28. jaanuar 2010, kl 09.47
Vaatasin seda videod ja seal kooti lihtsalt nagu sokilaba.Mina koon patentkoes st.seestpoolt 1silm kudumata 2pahempidi.3kudumata.4pahempidi jne.paremaltpoolt koon parempidi.Nii tuleb ilus paks ja reljeefne sokikand.
 
kertu 08. juuli 2010, kl 19.27
kõige pealt alusta kudumist ja kui EDASI EI OSKA SIIS ÄRA TEE kõik
 
krisssssssu 05. jaanuar 2011, kl 23.57
Tahaks isegi teada , vaja käsitööks õpetaja ka siuke kellest aru ei saa :s , homme peaks tegema kuna käsitöö varsti ja siiis on halb kui sokk tegematta :S:S , kas keegi õpetaks ? , kui viitsib :D
 
armas eesti keel 06. jaanuar 2011, kl 11.24
Kui inimene kirjutab midagi ja märkab, et kõik teised kirjutavad mingit sõna teistmoodi, kas ei teki kahtlus, et teed valesti ja teised õigesti???
Valus on lugeda nii suurt eksimust - kudumatta. See on ikka karm viga, mitte näpukas, kui keegi lausa kordi ja kordi seda oma tekstis kordab :(
Austagem oma emakeelt ja olgem valmis õppima!
Tublid naised, kes käsitööd teevad, hinnake ka eesti keelt!
 
. 26. november 2011, kl 17.54
ära puterda. ainult prof võib selle järgi teha, mitte algaja. iga praktik pole veel õpetaja
 
evelin 18. märts 2014, kl 16.54
Mul igal vardal on 7 silmust. Kuidas ma teen siis? Mitmenda silmuse juurest ma keeran ja kui pikka ma teen enne kui kokku hakkan võtma?
 
Boa 19. märts 2014, kl 17.12
:D ma oskan kanda kududa kolmes erinevas variandis ja tean, et kanna kudumise variante on veelgi. Uudishimust lugesin ene õpetuse läbi ja ausalt öeldes ei saanud midagi aru. Soovitan samuti Youtubest vaadata, kuidas kanda kootakse. Seal on mitmeid õpetusi.
 
lihtsalt mina 28. jaanuar 2015, kl 09.10
Kui paluu pean vardale vôtma silmasid kui tahan teha sokki lapsele. Lônga suurus on vardale 4 ja 5. Laps umbes 1 aastane.
 
kaisu 28. jaanuar 2015, kl 13.34
4 ja 5 varras on soki jaoks vast liiga suured või siis lõng liiga jäme. Aga kui lapse ei käi veel, siis võib-olla sobib kah... Üldiselt on mõtet kududa sokid ikka tihedamad, nii peavad kauem vastu.

Kui jätkad nende varrastega ja selle lõngaga, siis kujutan ette, et vardale tuleb umbes 5-7 silmust. Tegelt tuleks teha proovilapp, et õige arv välja arvestada. Või siis proovikudumine (ringselt) - üles harutada ja uuesti alustada pole raske, kuna suurte varrastega läheb ju kiiresti.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!