Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Käsitöö
aasadega kindad
 
mõtlik 20. jaanuar 2010, kl 10.39
kuna külmad ilmad jätkuvad tekkis vajadus tõeliselt soojade kinnaste järele. mäletan oma noorusajast selliseid, kus aasad nagu lõngast olid kinda sees. kahevärvilised, peale jäi teisest lõngast vaid täpp ja sisse siis aas.
ise ei oska ja pole enam küsida kelleltki. seega palun abi ja linki õpetusest.
 
otsija 20. jaanuar 2010, kl 14.58
ohh, olen ka neti läbi otsinud, pole ühtki õpetust leidnud. osad lingid enam ei tööta - aastast 2005-2006. õhtul lähen raamatukokku, uurin sealt ja saagu mis saab, need kindad ma ka valmis teen!
 
hakkasin ka otsima 21. jaanuar 2010, kl 13.30
vt krantsi postitust
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=12&i=20710&t=20709&v=f
 
koi 21. jaanuar 2010, kl 13.56
mina tahtsin ka sooje kindaid,aga aasasid kududa ei osanud,läksin lihtsama vastupanu teed.Tavalistele kootud kirjutele labakutele sõlmisin väikesed lõngaotsakesed pahemale poole nende pikkade lõngade külge,mis mustri kudumisel taga jooksvast lõngast jäävad.Aitab ainult ühekordsest sõlmest.Külmetavad ju ainult sõrmed,nii et labaku ots saigi niimoodi sõlmitud ja väga soe on.Ja kudujal inimesel on alati lõngaotsi,millega enam midagi tarka teha pole.
 
otsija 21. jaanuar 2010, kl 14.17
leidsin lõpuks netist ühe õpetuse, pildid ka juures. äkki on abi. ma igal juhul hakkan täna katsetama.:)

http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=16833&singlepost=38951
 
jah 21. jaanuar 2010, kl 19.23
Vat nii, kood aasalist kinnast: kaks värvi, üks põhivärv ja teine ainult aasade jaoks. Kood nt 3 silma põhivärviga, siis keerad aasalõnga kahe kordselt ümber parema käe nimetissõrme, pistad parema varda läbi järgmise silmuse ja tõmbad need värvilised aasad läbi silmuse. Põhilõng lihtsalt jookseb selle silmuse tagant läbi nagu tavaliselt mustrilise koe puhul. Siis jälle 3 silmust põhilõngaga ja uus aasavärk. Ja siis üks rida ainult põhivärviga. Järgmisel aasareal passi peale, et aasad satuksid eelmiste vahekohta. Lngad ei pea üldse eri värvi olema, aga kui on, siis jääb see aasaga silmus uhkelt täpiline kinnas :)
 
mõtlik 21. jaanuar 2010, kl 23.07
suur-suur aitäh!
 
jah 22. jaanuar 2010, kl 08.55
palun, palun aga silmade arv peaks jaguma 4-ga siis ...ja soovitav oleks see sooniku osa teha vähemalt 4 või 8 silma võrra väiksem(muidugi terve ringi silmuste kohta)...muidu kinnas ei seisa käes...:) Mulle täitsa meeldib neid kindaid kududa...kes soovib, koon tema enda lõngast ajaviiteks!
 
pusija 26. jaanuar 2010, kl 11.49
Kuidas selle labaku ots tehakse, kas tavaline kinda kahandus või midagi muud? Mul siin esimene kinnas valmib ja praegu peaks kahandama hakkama. Lõnga kulu on muidugi ka tavapärasest suurem, eriti see sisemine, aasade tegemise lõng. Kas keegi teab umbkaudset lõnga kulu ütleme naisterahava ja meesterahava kinda jaoks?
Ja tõesti on mõnna pusimine, väga sobilik tegevus selliseks ajaks nagu praegu. Lõngad juhtusid ka nii, et must lambavillane sees aasadeks ja neoonoranž akrüül põhikoeks. Kui väikesed sugulased näeks nad läheks kakkuma nende kinnaste pärast :)
 
jah 26. jaanuar 2010, kl 17.42
koo ikka põhivärviga otstest kokku nagu tavalistel käpikutel...kui aasad hakkavad segama, siis lõika need lahti...väikeste laste kinnastel tulekski need aasad lahti lõigata...kaalusin huvi pärast kindad ära ja sain 110 grammi...:)
 
mõtlik 27. jaanuar 2010, kl 12.22
kakkuma???? hei pusija kas oled pärnumaalt pärit? teemaalgataja mõtlik on ka ja sain kindad valmis. igavesti lahedad tulid. nii rahul!
 
pusija 27. jaanuar 2010, kl 14.45
tartumaalt olen tegelikult, sellepärast vist ei oskagi neid kindaid teha, minu vanaema neid ka ei teinud, kuigi tegi plju ja erinevat käsitööd.
Aga eksmehe vanaema Saaremaalt kudus kunagi mehele. Ma ka mõtlen, et kas selliseid kindaid tehti ainult saartel või miks neid kunagi ei ole traditsiooniliste kinnaste teemade juures käsitletud. Muidugi ma pole ka selle eriala inimene, et peaks teadma.
 
ma 27. jaanuar 2010, kl 16.46
minu vanaeme ka tegi vanasti meile selliseid kindaid...täna hommikul selle pakasega tööle jalutades ja oma külmetavaid käsi nahkkinnaste sees liigutades tulid need kindad meelde..vanaema elas läänemaal
 
pusija 28. jaanuar 2010, kl 00.51
uurisin ravelry.com kudujate labakindaid (mittens) ja seal on analoogsed labakud fliisist või heidest sisuga ja aasad on lahti lõigatud. Kusagilt käis läbi vihje Kanada rannikualadele kui selliste kinnaste päritolukohale.
 
mõtlik 29. jaanuar 2010, kl 10.36
pusijale - küsisin seepärast kuna sõna "kakkuma" on murdesõna mis iseloomulik just pärnu kandile.
 
dd 29. jaanuar 2010, kl 12.54
Kas keegi ei taha müüa aasadega kindaid? Oleks väga tänulik, Või siis villaseid sõrmkindaid.
 
no 30. jaanuar 2010, kl 09.27
mina võin küll teha aga siis peaks ikka teadma, mis värvi ja kui suured ka. Kus kandist ise oled? Annan telefoni numbri:58173572 Kahe päevaga teen vabalt valmis.Jään ootama :)
 
kindaid sooviks 25. veebruar 2019, kl 17.27
Tere,kas veel kood kindaid narmastega seest
 
kindaid sooviks 25. veebruar 2019, kl 18.38
Tere,kas veel kood kindaid narmastega seest
 
viimasele 25. veebruar 2019, kl 20.07
jäta nähtav kontakt, siis võib edasi rääkida
 
javeel 25. veebruar 2019, kl 20.11
viimasele lisaks, aasaline kinnas ei pea olema tingimatta "kärbsekirjaline" aasalisena olen kudunud ka muid kindakirju,ka esineb sõlmitud aasadega kirja
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!