Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
Esimest korda eluasemelaenu deklareerimine
 
Sofi 18. veebruar 2015, kl 11.50
Olin pikalt MTA infotelefoni järjekorras ja vandusin praegu alla - järsku oskab keegi siit aidata.

Ostsime elukaaslasega eelmine aasta kinnisvara laenuga ning nüüd küsitakse lisadokumente - küsitud ka tõendit intresside tasumise kohta, aga tegelikult mina pole ühtegi laenumakset ega intressimakset teinud - mina maksan kommunaalkulud, mees laenu. Kas intressid tuleb panna ainult mehe deklarile või võib 50% intressidest jääda minu deklarile nii nagu internetipank seda pakub. (laen võetud võrdselt 50-50, oleme kaastaotlejad)
 
hhh 18. veebruar 2015, kl 12.20
Küsimus on ju Sinu jutus, kui Sina ei ole ühtegi intressimakset teinud, siis Sa ei saa ju ka dekl. panna.Ainult maksja- mehe dekl. saab panna. Kui olete ametlikult abielus, saate teha koos dekl.
 
Kofi 18. veebruar 2015, kl 12.25
kui ise ei jaga siis sõida sinna kohale ja tehakse puust ja punaselt selgeks ja oled prii sellest laenu maksmise lõpuni;) või saadad faxiga oma laenulepingu koopia maksuametisse, mina tegin nii .
 
Helenavanje 18. veebruar 2015, kl 13.00
hhh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Küsimus on ju Sinu jutus, kui Sina ei ole ühtegi i
> ntressimakset teinud, siis Sa ei saa ju ka dekl. p
> anna.Ainult maksja- mehe dekl. saab panna. Kui ol
> ete ametlikult abielus, saate teha koos dekl.

Ära aja pada kui asja ei jaga.
Pole vahet kumb maksab vaid kuidas on jagatud laen ja omandiõigus. Kui laen ja kinnisvara on ka sinu nimel siis jätate nii nagu asjad on, saad 50% intresside pealt sina samuti tagasi.
 
abiks 18. veebruar 2015, kl 14.08
Siin on kõik täpselt kirjas:
MTA - Abiks tulu deklareerijale

http://www.emta.ee/?id=26882
 
Sofi 18. veebruar 2015, kl 14.13
Suuur aitäh abiks! Ma käisin küll MTA lehel aga no ju olin pime. :)
Teema lukku!
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.