Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
tulumaksu juurdemaksmine
 
arusaamatus? 04. juuli 2016, kl 11.53
sel aastal pean tulumaksu tagasi maksma, aga pole kogemust, kuidas seda teha? kas maksuamet saadab arve? millal ta seda teeb, juba juuli? kardan, et pärast väänatakse viivis ka otsa. kel kogemusi, palun rahustage mind!:)
 
noo 04. juuli 2016, kl 12.01
ei saada keegi sulle mingit arvet ja maksmise täheaeg oli mu meelest juba 30.06. Logid ise e-maksuameti lehele, sealt näed, kui suur summa sul maksta tuleb, samuti saad sealt oma viitenumbri ja kontod, kuhu maksta tuleb.
 
:) 04. juuli 2016, kl 14.31
Kas eraisiku lehelt pole võimalik otse maksta?
Leht Nõuded ja kohustused, vajutad "Alusta maksmist" ja saad kohe tehtud. Samal lehel on kohe näha ka viivised, kui neid on tekkinud.
Vähemalt firmadel käib see nii, eraisikuga kogemused puuduvad.
 
noo 04. juuli 2016, kl 15.39
jah, täitsa võimalik, et nüüd ka eraisik saab otse maksta nagu firmad. Mul ka pole vaja olnud juurde maksta eraisikuna.
 
Olen paar korda pidanud maksma 05. juuli 2016, kl 15.11
tulumaksu seoses kinnisvara müügiga (oli kaasomandis, summad polnud suured). Siis on olnud niimoodi, et tavaliselt augusti keskel tuleb tähtkirjaga maksuteade, kus on öeldud, kui palju ja mis kontodele tuleb maksta. Maksta saab arvutist, kui maksete summal on päevalimiit , saab osade kaupa maksta. Tähtaeg on 30. september.

Kas Teil siis ei olud enam-vähem ülevaadet, kas ja kui palju peate tulumaksu tasuma?
 
?? 05. juuli 2016, kl 16.50
Olen paar korda pidanud maksma Kirjutas:
-------------------------------------------------------
T
> ähtaeg on 30. september.
>

Kust kohvipaksult see tähtaeg vaadatud on?

Maksuameti lehelt:

Olulised kuupäevad
1. juuli - juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev

3. oktoober - juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev, kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest või välisriigis saadud tulu;
juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev mitteresidendile, kes deklareeris mahaarvamisi Eestis.
 
arusaamatus? 05. juuli 2016, kl 20.42
tänan kõiki kommenteerijaid!
 
??-le 06. juuli 2016, kl 16.35
Võimalik, et tänavu on 3. oktoober tähtpäev sellepärast, et 1. ja 2. oktoober on tänavu puhkepäevad.
Kolm aastat tagasi käisin maksuametit 2. oktoobril küsimas,kas mu haigel sugulasel (suri kuu aja pärast) on maksega korras, ta oli väikese summaga eksinud ja tal oli juba 1 sent viivist. See sai kohe ära lahendatud.
Maksuametist võib ka e-kirjaga selgitusi küsida, nad vastavad väga kenasti.
 
?? 06. juuli 2016, kl 19.28
??-le Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Võimalik, et tänavu on 3. oktoober tähtpäev sellep
> ärast, et 1. ja 2. oktoober on tänavu puhkepäevad.
>
> Kolm aastat tagasi käisin maksuametit 2. oktoo
> bril küsimas,kas mu haigel sugulasel (suri kuu aja
> pärast) on maksega korras, ta oli väikese summaga
> eksinud ja tal oli juba 1 sent viivist. See sai k
> ohe ära lahendatud.
> Maksuametist võib ka e-kirj
> aga selgitusi küsida, nad vastavad väga kenasti.

kolme aastaga on vist peaaegu kõik seadused mingid muudatused läbi teinud, nii et jagada sisuliselt ajaloolise väärtusega tarkusi..... Äkki kirjutad järgmiseks, kuidas nõukaajal oli?

Ja mis ime pärast ma peaksin maksuametist e-kirjaga küsima midagi, mis on maksuameti kodulehel väga lihtsalt leitavalt, väga täpselt ja selgelt kirja pandud? Milleks ma peaks idiooti mängima??
 
hehh 08. juuli 2016, kl 01.11
??- ega sa ju ei peagi idiooti mängima! Keegi ei sunni sind midagi niisugust tegema:)
Mis selle tänitamise eesmärk on? Kes sellest targemaks sai? Või teed seda enda hea tuju säilitamiseks? Väkk.
 
väkkile 08. juuli 2016, kl 09.41
hehh Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ??- ega sa ju ei peagi idiooti mängima! Keegi ei s
> unni sind midagi niisugust tegema:)
> Mis selle
> tänitamise eesmärk on? Kes sellest targemaks sai?
> Või teed seda enda hea tuju säilitamiseks? Väkk.

Kus on tänitamine? Kas valeinfo ümberlükkamine on tänitamine? Sinu meelest võib igasugu jama kokku kirjutada ja kui see ümber lükatakse siis on tänitamine ja idioodi mängimine?
Kas keegi sunnib sind siin foorumis käima ja lugema ja siis oigama ja mölisema? Milleks sa siin üldse käid ja minu postitusi loed, mina sind küll ei sunni, kes siis sunnib?

Ma ei ütle kunagi kellelegi halvasti, kui kirjutatakse asjast ja ei jagata valeinfot. Aga kui keegi kirjutab midagi, mida ilmselgelt on kuskil naised saunas rääkinud ja mis absoluutselt tõele ei vasta, siis jah, kirjutan vastu küll. Halise ja öögi palju tahad.

Ja selgita siis, miks peaks saatma maksuametile kirja ja küsima midagi, mis on suurelt ja selgelt maksuameti infolehel kirja pandud? Väga lihtsalt leitavalt kusjuures. Minu meelest on see lolli mängimine, sinu meelest vist igati tark ja arukas tegevus.
 
:) 08. juuli 2016, kl 20.58
Nii armas lugemine:)
See tõesti ongi tänitamine - kõigile seletamine, kuidas temal on ikka õigus ja teine/teised on rumalad, valesti öelnud, valesti mõelnud, kuidas nad üldse tihkasid midagi niisugust väljendada - peavad saama kuulda, mida sest arvatakse.
EKSS:
tänitama ‹37›
1. korrutades ja tüütult, parastavalt, etteheitvalt midagi seletama, näägutama, hurjutama
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!