Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
KODULAEN
 
TMˇˇ 23. jaanuar 2015, kl 13.55
Tere,
Palun öelge, kas oma korteri ostu puhul (Tallinn, uus ehitis, 2 tuba, hind ca 80 000 eur) on ilmtingimata vaja käendust, et laenu saada?

Küsin, sest kui see on nii, et käendajat nõutakse igal juhul, siis ma ei hakka pigem pankade uksi kulutama, kuna käendajat mul võtta ei ole. Swedis käisin, seal sain vastuse, et ilma käendajata ei saa. Kas keegi oskab öelda Nordea ja Danske ning SEB kohta?

Olen töötav naine, vanuses 30a, palka saan ca 800-1000 kuus neto, lapsi ega ülalpeetavaid ei ole, abielus ka mitte.

On üldse lootust laenu saada, et pääseks sellest üüri orjusest..
 
Helenavanje 23. jaanuar 2015, kl 14.11
Kui sissemakse on olemas siis ilmselt saad.
 
ei tea 23. jaanuar 2015, kl 14.14
nõuavad vist ikka või siis lisatagatist. Iga juhtum on erinev, kirjuta või helista läbi need pangad ega nii siis ei oska keegi öelda.mõnikord ei saagi aru mida või palju nad tahavad, mul oli swediga,ei saanud üldse kuna palk ei kannatavat välja, kuigi palk oli samuti 1000 ja tahtsin ainul puuduoleva osa 40000.-, müügis oli 90000.-, ülejäänud sulas sisse ja saad aru ei saanudki, teises pangas jälle nõuti lisatagatist. arusaamatu.
 
mida juttu 23. jaanuar 2015, kl 14.20
enam ei soovi ükski pank käendajat. Tean, kuna ise ostsin ka eelmine suvi korteri ja pakkusin ka käendajat, nii Swedbank kui ka Nordea vastasid, et käendajat korteri ostul ei vajata. Kui sul on olemas omaosaluse sissemakse siis pole mingitki probleemi laenu saada. Kui sul aga pole 20-30% sissemakset ehk omaosalust siis nõuavad mõlemad pangad lisa katteks lisatagatist mõnda sul juba olemasolevat korterit või maja või mõne lähedase oma, kes on nõus oma vara pangale tagatiseks loovutama.
Kui sul on elukaaslane siis saate osta korteri koos ja korter läheb kasomandisse ent laenu taotlusel peavad mõlemad esitama oma sissetulekute väljavõtted.
 
TM 23. jaanuar 2015, kl 14.51
tänan vastamast.
eks uurin siis ikka igaks juhuks ka teistest pankadest.
Swedist aga selge sõnaga öeldi, isegi 2 varianti sellel hetkel olid käendajateks nõus, kuid pangale ei sobinud kumbki- üks vanuse tõttu ning teine olemasoleva laenu tõttu ei saanud olla käendajaks.
Sissemakse peab olema jah, danskes oli 34 prossa, vaatasin kodulehelt.

elukaaslast mul ei ole, muidu oleks vast kergem tõesti.
 
hmm 23. jaanuar 2015, kl 15.28
Ma saan aru, et sul ei ole ka sissemakse raha. Selles on point!
Siis jah on vaja käendajat või mõnda muud kinnisvara tagatiseks. Kui üldse ollakse nõus laenu andma, sest üksikule mitte just hästi teeninvale inimesele anda 2-toalise korteri ostuks 80 tuhhi on ilmselgelt kehv tehing. Tegelikkuses on korteri väärtus palju odavam, kui mindagi juhtub ja pank peab hakkama seda laenu katteks müüma. Seega kehv tehing pangale.
Normaalse 2-toalise, mis ei ole küll tutukas majas (aga kas peaks olema) saab Tallinnas praegu 40-50 tuhhiga vabalt kätte.
 
het 23. jaanuar 2015, kl 15.33
Alustasid valest pangast, Seb, Nordea ja Danske on sõbralikumad ja ei vihka nii kliente kui Swed. Pank annab õige vastuse. Iga juhtum on erinev. Ainult nemad saavad anda õige vastuse. Mine isiklikult kohale, ja ära karda.
 
mtm 24. jaanuar 2015, kl 21.16
elukaaslast ei ole? ehk prooviks leida korteriga elukaaslast?
 
ei usu 24. jaanuar 2015, kl 21.49
~60 000 saad sedasi maksimaalselt.
 
ilus naine 25. jaanuar 2015, kl 14.34
Miks sa nii suure laenu tahad võtta? Oled küll noor, aga sinu sissetulekuga ma üle 50 000 või maksimaalselt 60 000 küll ei võtaks.

See kes siin korteriga mehe soovitas otsida võiks natuke heinu süüa. Küll kuuldud halamist, et kõik on mehe oma ja naine peab tänavale kolima.

Realistlik võiks siiski olla. Alati saab midagi suuremat ja uhkemat osta, kui rahaline olukord paraneb.
 
pretty 25. jaanuar 2015, kl 16.58
No tegelikult ikka iga normaalne naine leiab omale kinnisvaraga mehe ja palgast kogub sääste ekstreemolukordadeks.
 
ilus naine 25. jaanuar 2015, kl 17.34
Iga normaalne naine hoolitseb selle eest et ta ei oleks olukorras kus see, kes maksab tellib ka muusika.

Nii on, tibukene.
 
Mees 25. jaanuar 2015, kl 17.49
TM JÄTA MEIL MULLE
 
Hoiukassa 16. aprill 2020, kl 21.52
Anna inimesele relv ja ta saab röövida panka anna talle pank ja ta saab röövida kogu maailma Pankuri lahkus on samasugune nagu politseiniku sõprus või litsi armastus
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!