Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
Arestitud konto.
 
Viivika 21. veebruar 2009, kl 20.40
Kas keegi targem oskab õelda,et kas täitur saab kogu minu tagastatava tulumaksu ära võtta,ka lapsepealt saadava raha?
 
naine 21. veebruar 2009, kl 21.25
Autor: NAINE
Aeg: 02-20-09 09:05

Mul samuti mure et kohtutäituri nõue.Saatsin siis kirja et pole sissetulekut ja kas ei kehti mitte seadus et inimesele peab kätte jääma 4350 krooni.Sain vastuseks.
See sissetulek ei kuulu mittearestitava sissetuleku alla täitemenetluse seadustik § 131 mõttes.
§ 131. Sissetulek, millele ei saa pöörata sissenõuet

(1) Sissenõuet ei saa pöörata järgmistele sissetulekutele:

1) riiklikud peretoetused;

2) matusetoetus;

3) puudega inimese sotsiaaltoetus;

4) sotsiaaltoetus sotsiaalhoolekande seaduse tähenduses;

5) kehavigastuse või terviserikke tekitamise tõttu makstav hüvitis, välja arvatud hüvitis kaotatud sissetuleku eest ja mittevaralise kahju hüvitis;

6) seadusel põhinev elatis;

7) haigekassa tasutud rahaline ravikindlustushüvitis, välja arvatud ajutise töövõimetuse hüvitis;

8) lisatasu ohtliku või tervist kahjustava töö või raskete tööolude eest;

9) vanemahüvitis;

10) riiklik pension seaduses sätestatud ulatuses;

11) vanglast vabanemise toetus.

(2) Kui sissenõude pööramine võlgniku muule varale ei ole viinud või eeldatavalt ei vii sissenõudja nõude täielikule rahuldamisele ning kui arestimine on nõude liiki ja sissetuleku suurust arvestades õiglane, võib käesoleva paragrahvi lõike 1 punktides 5–9 nimetatud sissetulekutele pöörata sissenõude sissenõudja avalduse alusel. Kohtutäitur kuulab enne otsuse tegemist võimaluse korral võlgniku ära.
SEEGA NEIL OLEVAT ÕIGUS TULUMAKSU RAHAD ARESTIDA kogus ulatuses.
 
Viivika 21. veebruar 2009, kl 21.35
Niiet võetakse ikka kõik ära.
 
sss 21. veebruar 2009, kl 22.33
lase kellegi teise arvele kanda.deklrats.lõpus on selleks võimalus
 
natuke tean 22. veebruar 2009, kl 07.58
vähe kasu sellest ümberkandmisest, kuna enne sulle tagasi maksmist on kohustatud maksuamet maksma sinu võla sellele, kes on teinud avalduse sinu arvelt võla ulatuses arestida :( (kohtutäitur antud juhul) seega pole kasu....
omal oli samasugune juhus.... :(
 
päris murelik 22. veebruar 2009, kl 10.10
oskab keegi aga ütelda,et kui siis kustkohast, kui üldse seda näha saaks, kas keegi istub maksuametis saba peal? Mured samad, et norm.aegadel sai käsi kuradile antud ja nüüd kaelas tasumata võlad.Kui veel töö oli läks võlg otse tööjuurest maha, nüüd aga on täiturid ja inkasso.
 
päris murelik 22. veebruar 2009, kl 10.19
ja kas maksuametist võla sissenõudmiseks on õigus ainult täituril või on see õigus ka inkassol
 
kade 22. veebruar 2009, kl 17.02
kui kohtutäiturile ei raatsi anda siis võib teha linnukese sinna kasti kus kirjas et jätan järgmistesse perioodidesse selle raha
 
ma ei saa aru 22. veebruar 2009, kl 18.07
Mul ka pangaarve arestitud ja oli ka eelmisel aastal,kuid sain küll tuludek. kätte,kandsin naise nimele,AGA,kus te seda näete,et kohtutäitur võtab,ma küll ei näe midagi,kas on kohe kirjas et kohtutäituri nõue ja kohtutäituri nimi
 
hämmm 23. veebruar 2009, kl 13.38
ei ole kirjas....ei nime ega midagi lihtsalt nõue esitatud..mul eelmine aasta võeti kõik dekl. ära 880.- ja arve polnud arestitud....see aasta ka läheb väike summa kuna ise teadsin et kõik makstud...aga võta näpust...sellest summast mis nüüd tagasi saada läheb maha ka veel....
a ja veel...maksuameti lehel jukirjas et kohtutäitur esitab nõude ja neil kohustus maksta see ja ülejäänus summa siis kannavad arvele... Vast on arusaadav:)
 
hämm 23. veebruar 2009, kl 13.40
läbi panga maksuametisse oma tuludekl. minnes näed nõuete ja kohustuste alt mis vaja maksta....
 
.... 24. veebruar 2009, kl 23.47
kui on lihtsalt arestitud konto....aga maksuameti lehel sul seda nõuet pole,siis saad ikka kätte selle raha,mis seaduse järgi kätte peab jääma
 
jana 20. märts 2009, kl 13.43
kui konto on arestitud ja minu palk on 2500+lapse puudetoetus miinimum on 4350kas siis täitur saab selle raha ka ära võtta.
 
tean täpselt 20. märts 2009, kl 21.33
kui e-maksuametis Nõuete juures on näha, et teil on üleval täituri nõue, siis juhul, kui esitate tuludeklaratsiooni, mille alusel kuulub raha tagastamisele, kantakse see tagastatv raha kohtutäituri nõude katteks sõltumata sellest, kas tegite deklaratsiooni linnukese, et raha ei taha või panite deklaratsiooni kellegi kolmanda isiku pangakonto.
 
nojah 28. märts 2009, kl 07.50
mees läheb sõbra juurde: "Ole hea mees, laena mulle kevadeni 100 krooni, kevadel maksan 200 krooni tagasi, pandiks võin kirve jätta." sõber mõtleb natuke, annab mehele 100 krooni ja siis lausub: "Olgu, aga teeme nii, et sa maksad mulle kohe pool kevadisest summast tagasi." mees annab sõbrale 100 krooni ja kirve, kuid kodu poole minnes arutab: "Imelik lugu kirvest pole, 100 krooni pole ja 100 krooni olen veel võlgu ka, aga tehing oli justkui aus..."
 
julia bartelsen 15. aprill 2009, kl 15.42
Arestitud konto või blookeritud konto ? kas on vahe?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!