Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Külmking.
 
Ennustaja 02. jaanuar 2019, kl 18.25
Ikkagi vaidlen vastu.
See Lati Pac või Cap ital vist ei oma siinjuures suurt tähtsust, mis keeles. Kapital oli isegi kommunistlikul Venemaal kapital.
Aga asja tuuma juurde.
Nagu teada, on mandariinid Maailma kõigi suuremate leiduste taga alates Ameerika avastamisest kuni kosmoselendudeni. Seega ei saa olla, et seltsimees Mao poleks neid teadmisi kirjaoskamatule piirivalvurile õpetanud.
Tõttöelda, ma ei usu isegi seda, et aurumasina leiutas Venemaal pärisorisest talupojast vedurijuhi poeg Polzunov, isegi see leidus on kindlasti pärit Rahva-Hiinast.
 
Hattori Hanzo 04. jaanuar 2019, kl 00.07
Kas on mingi seos Jaapani mõõgakunstniku Hattori Hanzoga? Külmking ja Saaremaa ei tungugi enam nii võimatu.
 
Valja 04. jaanuar 2019, kl 17.50
Teie siin viaktse sobimatut nalja, aga mida peavad tegema need inimesed kes on tõesti kohtunud külmkingaga?
Need inimesd pöörduvad oma hädas ja õnnetuses Onu Pähhi poole, kes nad kohe terveks ravib.
Nad arutlevad külmkinga teemal ja saavad terveks, sest nad teavad, et Onu Pähh on tõeline arengumaag.

Head arenemist, või mis teised arvavad.
 
sapiens 05. jaanuar 2019, kl 11.48
Aitab ka Mangi kuulsa tamme õõnsuses seismine. Maagiline võim on tammeõõnes edasi. Mang kasutas osava ärimehena ainult mitteteadliku kontingendi häda ja viletsust ära. Mang vahendas seda, mida ilma vahendajatagi oleks saanud. Kadrioru rahvas käis ennemalt ikka aeg-ajalt seal seismas. Mang aeti selleks ajaks õõnest välja.
Hanzol ja Hansol on omavahel seost sama palju, kui Hanzol ja Pansol. Kuigi Hanzot ja Pansot mäletatakse kaua aega nende meistritööde järgi ja tegelikult võiks seda meisterlikust hoopiski nimetada neid ühendavaks sillaks.
Seda aurumasina asja saab vaadata nii ja naa. Koos pojaga, ilma kindla suunata lõunapoole põgenev pärisorjast talupoeg oli sattunud Hiina riiki. Et põgenemist kiirendada, käskis tulevane vedurijuht pojal ruttu leiutada aurumasin, mida poeg kohe lahkesti ka tegi. Polzunov Vanem, nagu Hiinamaal teda tuntakse, ehitas ruttu seeaeg lõigu raudteed valmis. Kohe, kui aurumasin käes, paigutas Polzunov Vanem selle rutusti juba masinat ootava veduri n.ö. aisade vahele ja igasuguseid ventiile kruttides ja kange tõmmates ja lükates, põgenes Polzunov Vanem koos Juunioriga Hiinamaa pinnal esimesed 30 meetrit. Siis raudtee lõppes. Joostes jätkasid isa-poega oma põgenemist üha suureneva ja heledama päikese poole, kuni lõpuks peatuti otse Suure Päikese Poja ja Kuu Venna jalge ees. Koos mindi raudtee otsas ootavat vedurit vaatama. Seltsimees Mao oli rõõmust päris segi minemas. Kui ta aga kuulis, kellega tal tegemist on, Jättis ta leiutajale leiutaja au Suure Päikese Poja ja Kuu Venna armulikkuse näitena, millele kaasnes ihunuhtlus 50 bambuskepi hoopi nii vedurijuhile kui ka leiutajale. Teine armulikkuse näide oli ka maalt väljaajamine, mis erilise tähelepanuavaldusena tehti lääne- mitte põhjapiiril. Juunior kaebles valutavate kannikate üle ja tegi Vanemale ettepaneku kasutada edaspidi Watt'i nime, kuna vaeseid pärisorje pekstaks kõikjal, ja millest teavitati ka seda kuradi Mao-ussi.
 
O.P. 10. jaanuar 2019, kl 20.13
Kiidan, et julgetakse olla kriitiline autoriteetide suhtes.

Kirkad unenäod tekivad kui süüa ravitablette, ja seeni või kui lihtsalt aju on natuke haige. Esoteerikutele meeldib unenägusid muidugi muinasjutuliselt tõlgendada. Kui aga panna nad tuleproovi, et öelda, et kullakesed, ma maksan teile peale, tulge külastage unenägu, siis on vaikus. Või siis vaikuse asemel tuleb hämmastav soovmõtlemine, et nemad külastasidki ja teised siis hirmusid jne. Selline soovmõtlemine ei vasta aga tõele. Väga paljud näevad unenägusid, olgu nad siis poolunes või täisunes, ja nn kehavälist tunnet tekib igal kümnel mäletatavasti. Ei maksa arvata, et mingid unenägemised kedagi erilisemaks muudab, või väekamaks.

Sarnane jutt ka puuõõnte kohta. Erinevad paigad looduses mõjuvad loomulikult natuke ajule. Näiteks veevulina kuulmine on ajule rahustav jne. Aga mingeid tshakraid või eiteamis muinasjutulist ei teki sellest.

Mulle isiklikult meeldib käia parkides oravaid söötmas, aga hetkel neid enam pole, kuna ilm läks külmaks, ligi +4 C. Kui läheb soojemaks, siis saan ka taas neid sööta ja see on tervisele hea. Aga et nüüd mõni puu oravate parkjides kuidagi tervist annaks vms, kindlasti mitte.
 
sapiens 11. jaanuar 2019, kl 22.27
Kuidas Latipac ei oma tähtsust? Õigemagus ju. Vaata, kapitali võib väänata palju isu on, ikka ei anna õigemagusat välja. Kapital vastupidiselt Latipac'ile teeb inimese kurvaks või siis kurjaks. Aga proovi selle õigemagusaga muutuda kurvaks või kurjaks. Mõõduka tarbimisega on eelöeldud seisundeid väga raske saavuta. Pealegi on Latipac üks külmkinga vastane ravim.
 
Ennustaja 11. jaanuar 2019, kl 22.54
Eks ta ole. Piir latipaci ja külmkinga vahel on õhkõrn.
Umbes nii õrn nagu Tallinna esimene trolliliin...
Estonia-Hipodroom, ehk siis Teaduste Akadeemia-Seewald.
Maailm on ikka imelisi asju kuhjaga täis.
 
sapiens 12. jaanuar 2019, kl 06.42
Peabki olema õhkõrn, sest muidu ravim ehk külmkingapeletaja ei toimi. Mis kasu on apteegis riiulil või poeriiulil seisvast tervisetoojast? Mitte mingisugust. Kaugjuhtimise kaudu terveks ei saa. Vahetu kontakt tervise või selle puudumise ja päästevahendite vahel peab olema.
See trolliliini asi oli ikka teadlikult niimoodi seatud, et see ühegi apteegi ega ka monopoli külje alt läbi ei läinud. Reisijatel puudus enesepäästmise võimalus.
 
Ennustaja 12. jaanuar 2019, kl 12.00
Loomulikult, nii oli see reptiilide poolt seatudki.
Tuleb näiteks külmking trolli, paneb oma taarakoti pingi peale ja hakkab valjuhäälselt ettevalmistusi tegema vereimemiseks; pole pääsu.
Kuidas sa nüüd võtad tamasseri raua välja ja ütled trollijuhile, et lendame nüüd hoopis Tel-Avivi.
Ta on traatide küljes kinni ja ikka sõidab Seewaldisse...
 
sapiens 14. jaanuar 2019, kl 16.30
Ega asi nüüd nii hull ka pole. Kui ikka võtad tamasseriraua välja ja nõuad Tel-Avivi ja ka reisijad suures loodetava reisi vaimustuses skandeerivad aina: Tel-Avivi, Tel- Avivi. Proovi siis sinna sõitmata jätta. Külmking koos oma taarakotiga visatakse üle parda kuhugi viadukti juurde ja reis Tel-Avivi läheb lahti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!