Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Miks on UFO'del tuled?
 
Roheline 27. aprill 2012, kl 23.16
Kirjutasin kunagi sellise arutleva essee moodi asjanduse ja mõtlesin, et jagan seda siin. Ehk tuleb mõnel mõni mõte, mida lisada. Here it goes:

UFO’d ehk tundmatud lendavad objektid. Sõidukid taevas, mille päritolu ja kuuluvust keegi ei tea. Vähemalt ei tea tavainimesed. Miks? Sest UFO’d on salajased ja neid ei tohiks justkui keegi näha. Kuuldavasti ei ole neid lausa radaritel näha. Uhke.

Ma usun, et UFO’de eksistentsis kahtlemine on juba iganenud seisukoht, sest neid nähakse üha enam ja tegelikult ka – kui ise pole näinud, siis vähemalt kellegi tuttava tuttava tuttav ikka näinud on. Pigem on küsitav, kust nad ikkagi tulevad. Selle üle veel võib vaielda.

Aga see selleks. Fakt on see, et nähtud on väga suurt sortimenti UFO’sid – kerasid, taldrikuid, sigareti-kujulisi, kolmnurke, tuledega, ilma tuledeta jne. Ise olen näinud kolmnurkset, kollaste tuledega.

On siis UFO pilootide puhul tegemist suuresilmsete humanoidide või inimestega, mingit asja neil sinna taevasse tundub olevat. Aga miks on UFO’del tulukesed? Kirjeldatakse küll rohelisi, punaseid, siniseid, kollaseid plinkivaid või siis mitte-plinkivaid tulukesi.

Tavaliselt on tulukestel enamasti kas informatiivne, teadvustav või hoiatav funktsioon. Raske uskuda, et tulukesed UFO’de puhul omavad mingit muud funktsiooni. Näiteks omavad mingit megapauerit, milleta sõit jääks sõitmata. Jõulukuusk ei tõuse ju õhku, kui sellele tuled külge panna. Kuid mine tea. Ma saan aru, kui kirjeldatud on valgussähvatusi, sest need võivad tõesti tingitud olla mingisugusest pauerilaengust, aga ikkagi... need tulukesed.

Oletame, et UFO’sid juhivad (või vähemalt nende omanikud on) üliarenenud intellektid, kes kommunikeeruvad telepaatia teel ja on üleüldse kõvad tegijad kusagilt kaugest kohast, mille asukoht ja olemus meie mõistuseni ei küündi. Kas tõesti sellised olendid meisterdavad kodus hõõg- või LED lampe? Või mis iganes lampe. Igasugune lamp tundub sellises kontekstis totakas ja alaarenenud.

Oletame siis, et UFO’sid juhivad meie tasemele lähemal olevad ja mitte nii kaugelt pärit tavalised rohelised mehikesed. Okei, tulukese valmistamine tundub juba normaalsem. Ja isegi, kui UFO’de pilootideks on inimesed, siis ikkagi, milleks UFO’dele tuled? Pidada ju nii salastatud värk olema, et “mitte keegi” sellest mitte midagi ei tea. Aga nemad panevad ennast plinkima. Lennukitel on tuled, et olla teistele nähtav. UFO’d peaksid siis teoreetiliselt olema võimalikult nähtamatud.

Järelikult on neid tulesid vaja, et saada tähelepanu. Põhjuseid selleks võib olla jälle palju (mis on järjekordne saladus). Võib-olla tahetakse harjutada inimesi UFO’de tulekuga või neid hirmutada või jumal teab mida. Mingi statement tundub neil justkui olevat. Seega on tegemist suisa koomilise nähtusega – objekt, mille päritolu, eksistentsi eesmärk, omanikud, ehitajad, materjalid, energiaallikas jne on ülisalajased (sest “keegi” ju ei tea), plingib nagu disko. Ja meie peaksime seda salajast diskot siis ilmselt kuidagi tõlgendama.


Mida teie arvate?
 
heli 27. aprill 2012, kl 23.33
kuna su jutt on täis täiesti ebavajalikke ingl.keelseid sõnakõlkse, siis kardan, et sa vene keelt ei mõista.
muidu paneks sulle siia mõned lingid. vaatan juba mitu päeva väga huvitavaid vene tv saateid ufodest ja üldse kõiksugu anomaalsetest asjadest.

aga miks ei peaks olema UFOdel tulesid? ma isegi ei mõtleks selle peale. järelikult on need tuled siis neile vajalikud. ja kust sa tead, et nad plingivad nagu disko?
ehk plingivad siis, kui tahavad plinkida ja kui ei taha, siis me lihtsalt ei näe neid. ja kogu lugu.
 
heli 27. aprill 2012, kl 23.35
ja veel, kuula igor volket vikerraadio arhiivist. "jutusaade" on saate nimi, lindistatud 2008. loodan, et see on veel arhiivis alles. samuti VÄGA huvitav.
 
Roheline 27. aprill 2012, kl 23.55
to Heli: Huvitav teooria sul, et kui inglise keelt oskab, siis järelikult vene keelt ei oska :D Usud või mitte, aga oskan. Kujutad ette, oskan veel hullemaid keeli kah. Aga see selleks. Sellegipoolest ma linke ei soovi, pole aega neid praegu vaadata. Volket olen kuulanud.

Küsimus on selles, et miks on salajased objektid tehtud nähtavaks? Asi pole selles, et masin kas tahab või mitte plinkida, vaid selles, et mida tahetakse sellega öelda? Samal ajal mõeldakse välja tehnoloogiaid, kuidas luurelennukeid nähtmatuks teha (mida on juba tehtud küll ja küll) ja neid tehnoloogiaid arendatakse. Aga ikkagi need tuledega UFO'd...
 
UHFO teadlane 28. aprill 2012, kl 01.00
Vilkuvate tuledega on politsei või kiirabi UHFO-d
 
Roheline 28. aprill 2012, kl 01.51
Rohkem ei küsi kah. Aitab sellest jamast.
 
Kaasaegne 28. aprill 2012, kl 13.33
UFO-del on tuled samadel põhjustel, miks lennukitel ja kõrgetel tornidel.
 
heli 28. aprill 2012, kl 14.08
Roheline
sinu loogika on aga veelgi huvitavam. poleks selle pealegi tulnud, et niisuguseid järeldusi teha.

kui inimene paneb oma juttu ebavajalikke ingl. keelseid kilde, siis on järelikult tegemist vähese haridusega. järelikult noor inimene. kui inimene on jõudnud teatud tasemele, oskab ta end oma emakeeles piisavalt hästi väljendada ning ei arva, et võõrkeelsete killukeste jutule lisamine on kihvt, vaid vastupidi saab aru, et see on naeruväärne. nii toimivad teismelised.
kuna tänapäeval on teismelised ingl. keeles rohkem kodus, kui vene keeles, siis on mu järeldus igati loogiline.

see, et jutuke koosneb eri keeltes killuketsest, ei näita inimese keeleoskust vaid lapsikust.
mina oskan isiklikult nelja keelt.
kas peaksin seega kõiki neid keeli korraga kasutama, kui räägin?
see ei näitaks mu tarkust, vaid pigem vastupidi - hoopis seda, et mõistusega pole kõik korras:)))
 
mhm 28. aprill 2012, kl 14.13
ma olen m6elnud, miks neil on suured mustad silmad:) kui see kirjeldus peaks t6ele vastama, siis tähendaks see, et nad elavad pimedal planeedil, kus valgust ei ole. ja t6esti siis, miks nad vajaksid valgust sel juhul oma lennutaldrikutes. ebaloogiline.
 
Roheline 28. aprill 2012, kl 15.31
...Ja UFO-jutust sai grammatikajutt. Tore on! Siit see läheb:

Minu jutt ei koosne inglise keelsetest ebavajalikest kildudest, vaid sisaldab KAHTE "kildu" umbes neljasajast sõnast. Vau tõesti. "Here it goes" = siit see tuleb. Näe, oskasin eesti keelse vaste leida. Edasi? Ikkagi eelistan ingliskeelset versiooni, sest eesti keeles kõlab see lihtsalt napakalt.

On paljusid sõnu, väljendeid, mida ei ole näiteks lihtsalt võimalik eesti keelde tõlkida, sest eesti keeles lihtsalt ei eksisteeri paljutki. Seda saab eriti teada siis, kui õppida teisi, rikkaid, keerulisi keeli peale vene ja inglise, mis on samuti suhteliselt sõnavaesed keeled. Mina oskan neist keeltest paremini hoopis jaapani keelt (mis ei ole sugugi veel kõik) ja vot jaapani keeles on palju sõnu ja väljendeid, mida eesti keelde ei ole võimalik tõlkida. Nende sõnade tähendust peab aduma läbi konteksti. Vaat kasutakski hoopis nüansirikkaid jaapani keelseid sõnu, kui keegi aru saaks! Aga vot ei saa. Pole ime, kui aasia keeltest tõlgitud raamatutest poole moodustavad tõlke kommentaarid. Inglise keelseid sõnu aga teavad paljud, nagu näiteks sõna "steitment", mis on juba mugandatud meie keelde. Ma ei kasuta tavaliselt eriti inglise keelseid sõnu oma tekstides, veel vähem kõnes, aga antud juhul tahtsin teksti natuke humoorikamaks teha ja vurtsu juurde anda, üldse vabalt võtta, sest tegemist ei ole just tavalise teemaga. Oleksin võinud selle teha ka teadusliku ettekande stiilis ja kasutada selliseid eesti keelseid spetsiifilisi sõnu, millest keegi aru ei saa. See aga pole just eriti sõbralik variant.

Jah, olen noor, kuid kõrgharitud ja mitte teismeline. Õnneks ei ole ma aga selline kuri vana, kes kahe sõna pärast kõrri kargab. See hädaldamine võib olla kihvt, aga tegelikult on see naeruväärne. Kui sa teatud tasemele jõuad, siis ehk saad aru.


to mhm: Väga huvitav teooria sul, et neil on suured silmad ja järelikult elavad pimedas. Pole selle peale mõelnud. On ju räägitud, et äkki nad elavad hoopis maa all :) Mine tea :D
 
Tork 28. aprill 2012, kl 16.39
Kullakallid maagilised ufoloogid-grammatikud, nelja keelt osates on eriti vajalik ka viipekeele ja kehakeele perfektne valdamine ning hea seedimine samuti.
 
heli 28. aprill 2012, kl 19.01
Roheline
kõrgharidusega ja selline jutt:))
pole võimalik eesti keelde tõlkida?
vähene lugemus äkki? lihtsalt ei tea omakeelseid väljendeid, vanasõnu ja kõnekäände. jorh aadniel kiire kompleks, ei muud.

kas su jutt läks sellest kuidagi ilmekamaks, et said paar ingliskeelset kildu vahele visata?
oled ilmekaks näiteks, et mõnda inimest haridus ei riku:))
oleks sa teismeline, siis saaksin sust aru. kurb on aga see, et sa pole enam teismeline, kuid mõttekäigud on IKKA VEEL teismelise omad. see on kurb.
kas arengupeetus või aeglane areng?
loodame, et viimane siiski.
 
Roheline 28. aprill 2012, kl 20.09
to heli: See on elementaarne, et kõike ei saa tõlkida. Küsi mõnelt keeleteadlaselt, kui ei usu. Asi ei ole mingites vanasõnades või muus sellises, vaid konkreetsetes sõnades, millel puudub eestikeelne vaste. Näiteks jaapani keeles on kümmekond sõna "päästmise" kohta, olenevalt kuidas ja kustkohast päästetakse. Et üht jaapani keelset sõna "päästma" tõlkida, peab seda eesti keeles pikemalt seletama, sest jaapani keelne variant sisaldab erinüansse ja konteksti. Olenevalt situatsioonist ja kontekstist peab valima jaapani keeles õige sõna, mis tähistaks konkreetset päästmist. Kas ikka ei mõista? Levinud näitena tuuakse seda, et eskimodel on lume kohta palju sõnu, olenevalt lume värvusest ja omadustest. Nemad tähistavad üht sorti lund ühe sõnaga, meie aga peame seda lund lausetega seletama, et edasi anda selle eriomadusi. Ikka ei saa aru? Üks asi on leida onomatopöa ja vanasõnade vasteid eesti keeles, teine asi on tõlkimatut sõna, mõtet edasi anda. Kevade lugemine (mida me nagunii kõik teinud oleme) ei anna sulle teadmisi, kuidas aasia või teistest keerulistest keeltest tõlkida, kui ühesed vasted puuduvad. Võta mõni Aritotelese teos ette ja loe mõnuga kommentaare kõrvale, võib-olla siis ehk hakkad aduma tõlkimise keerukust.

Mis puutub minu UFO juttu, siis jah, ma arvan, et need "killud" lisasid teatud vabamat olekut, huumorit (mida ma juba ütlesin, aga kuna kohale ei kipu jõudma, siis kordan uuesti). Ma kasutasin neid sõnu ja sellist stiili, kuna teema pole just väga tõsiselt võetav (mõned ei usu UFO'desse). See on minu enda asi, milliseid sõnu kasutan. Miks ma kohe sinust halvem, harimatu teismeline olen?? Kasutan kahte inglise keelset "kildu" ja olen kohe harimatu? Vau, milline tase tõesti. Ma kirjutan igat teksti erineva maiguga ja ei kõhkle edaspidi kasutada vahel mõnda sõna teisest keelest, sest ma tahan. Kas sa ladina või prantsuse keelsete sõnade vastu, mida laialdaselt kasutatakse, ka nii okkaline oled või vihkad lihtsalt inglise keelt? Kas pasundad alati, kui mõnes artiklis kasutatakse sõnu "e-mail", "online" vms?

Pidada mind Kiire kompleksiga, arengupeetusega või aeglase arenguga inimeseks on ääretult inetu ja lapsik. Seda ei anna minu kahe inglise keelse "killuga" võrreldagi.
 
triibuline 28. aprill 2012, kl 22.23
Eh, on ka nüüd asi, mille nimel siin pikalt vaielda- ingliskeelsed väljendid tekstis:P
Kujutage ette, aga mina kasutan neid sama moodi ja mina olen juba keskealine inimene. Ja kasutan just nimelt selle pärast, et ingliskeele sõnaühend annab mõnd väljendit paremini, coolimalt või isegi täpsemalt edasi.
No kuidas öelda eesti keeles, et here it goes, nii et see kõlaks nagu hollywoodi filmist?:)
nüüd peab siis soliidsuse mõttes lisama, et oskan ka üsna mitut keelt ja olen kõrgharidusega irw
aga ma arvan, et need UFO tuled on ikkagi mäguandeks "kellelegi" või lausa kunstipärasel otstarbel:)
 
Roheline 28. aprill 2012, kl 23.48
Jah, teema kiskus käest ära veits. Mingi grammatikateemaline jagelus kargas vahele.
Aga jah, mind huvitab see tulede küsimus tõesti. On need märguandeks inimestele, et nad on olemas...? Seda teavad vist ainult nemad. Ausalt öeldes lootsin rohkem arutelu selle üle, aga noh, ju siis teema liiga ebahuvitav või ebavajalik või vales kohas.

Kunstipärane otstarve on ka midagi uut :D Huvitav igatahes. Sel juhul huvitaks mind väga tulnukate kunstimeel ja esteetika :D Viljaringid on küll ilusad, korrapärased, aga ma kahtlen, kas need on maavälist päritolu...
 
Tork 28. aprill 2012, kl 23.56
Pigem on see tuledevärk samast ooperist nagu filmides pommidel tingimata vilkuv tuluke punane küljes olema peab, et iga loll juba kaugelt silmaks - näedsa, auto all on pomm ! Seega kõik tuledega lendlevad asjandused mitte kohe ufod pole vaid miski täiesti tavaline lendav kola ning tegelikud ufod kimavad ringi nii, et keegi neid ei näe ega kuule, nii lihtne ongi see küsimus, arvan ma arvan....
 
emoon 29. aprill 2012, kl 09.14
Suured msutad silmad ei tule mitte sellest, et nad elavad pimedal planeedil vaid selles, et nende tavalised silmad on kaetud suurte mustade läätsedega. Neil katetel võib olla mitu funktsiooni. Need võivad parendada visuaalset võimekust st olend näeb oma tavaliste silmadega ka pimedas sama hästi kui valges ja pimestavalt valges näeb sama mida tavavalgusega. Võib olla kuvab tehnoloogia sinna infot. Võib olla on läbi nende hästi näha ka meie nägemisspektrist välja jäävad sagedused, aurad, astraal, eeter jne.
Võib olla, et nende maailmas on teine valgus ja et siin toime tulla, kuvavad need mustad läätsed pildi neile vastuvõetavaks.
Need mustad katted asteatakse silme ette vastavatesse nahakurdudesse.
USA-l jt suurriikidel ilmselt on need kuskil salakappides salakollektsioonides olemas ja käivad katsed selle tehnoloogia jäljendamiseks.
Probleemiks võib olla see, et need vidinad töötavad koos olendi enda füsioloogia või energeetikaga ja on seetõttu meile sobimatud.
Tuled on aga aparaatidel kasvõi sellepärast, et end nähtavaks teha. Demonstratiivselt kõigile näidata oma kohalolekut vm. Iga selline juhtum tähendab ju midagi palju enamat kui pelgalt kellegi suvajorsi miilide tagant tehtud vaatlust mingist vilkuvat täppide kogumit öisel horisondil.
Uriinia 29. aprill 2012, kl 13.50
See on täiesti väär informatsioon, et tulnukatel on suured mustad silmad.
Needuse-Endel võib täie vastutustundega kinnitada, et on pisikesed ja punased silmad.
Väikesed, nagu seasilmad...

Ise nad on sellised hallid mehikesed, täitsa päkapiku mõõtu.
Needuse-Endel ajas neid veel viimati mööda palatinurki kahvliga taga kui ta ühelt pikemalt turneelt tagasi oli toodud.
Üks kinnipüütud isend kinnitas, et nad tulevad Siiriuse varjuküljelt ja neil on Antarktika jääkilbi all Haunebu ja Ahnenerbe baasid.
Tavaliselt pole õnnestunud neid väleduse pärast kätte saada, aga hiljuti tähistasid nad seal saksa rahva suure juhi juubelit ja seetõttu olid pisut hajevil.
 
ambalski 29. aprill 2012, kl 19.28
eks need tuled-viled ole seetõttu, et inimesi skanneerida. aga skaneeritakse seetõttu, et on vaja leida keegi, kellele saab peeruvahele lajatada. päris igaüks neile sittadele ei sobi, nad ju on ilged peded.
 
laava 29. aprill 2012, kl 20.38
Kas inglise keele valdamine on kuidagi madalamal tasemel kui vene keele? RenTV-st vaatan mõnikord neid hulle saateid, aga põhilise info saan ikkagi internetist ja inglise keeles. Vene keel ei meeldi ja rääkida ei taha põhimõtteliselt. Okupantide keel.
Mulle meeldib teooria, et tulnukad on meie endi järeltulijad, kes käivad meid tulevikust vaatamas. Ancient Aliensi kõige uuem film on ka sellel teemal, hakkan veel täna vaatama.
 
Cintrabella 29. aprill 2012, kl 21.29
Haaa siin laava raagib ju puhas fasist,Vene keel on rahvaste vahelise suhtlemise keel ja see kyik teadjad raagivad Vene keelt.nad kaivad seda kõik oppimas Vene tarkade juures.sind ei thtnud okupanteerida keegi ainult Jumal juhatas Vene sulle kultuuri tooma.Kas tead yldse et Venemaal on kirja ja noiaoskus juba 30000 aastat,see tulnukas on jama
 
triibuline 29. aprill 2012, kl 22.11
:))))
läheb päris naljakaks juba.
Aga tegelt ongi ju nii, et me võime kuulata Volket või okupanteerijaid või misiganes, aga kõik on ju teooria ja ARVAMUSED, sest isegi kui peaks seal area 51-s mingi UFOde kogumiskoht olema, siis ma väga kahtlen, et keegi suudab nende tulnukatega ka reaalset kontakti saavutada, et nad kellegagi lihtsalt lobisevad, et mis ja milleks.
Kui nt sipelgas ja delfiin kohtuvad, no mida neil teineteisele öelda oleks, millest nad mõlemad oleksid võimelised aru saama? Ma arvan, et see UFO värk on midagi samasugust.
Tuled lülitatakse ikka spetsiaalselt sisse, sest praktilist vajadust ei saa ju nende järele olla.
See teooria mulle ka meeldib, et ufo-d on meie järeltulijad tulevikust, võib olla siis mingid teismelised kaagid panid vanemate tagant taldriku tuuri ja nüüd käivad siin chillimas ja tuledega vilgutamas, pärast pannakse nad pikaks ajaks koduaresti ning võetakse taldrikujuhtimise load ära:)
Uriinia 29. aprill 2012, kl 22.26
Nali naljaks aga ma arvan, et te nendega tegelikult kohtuda ei tahaks.
Teie emmedel tuleks siis mitu paari karupükse puhtaks pesta...
 
kle uriinia 29. aprill 2012, kl 22.36
ma ei tahaks ka eestis chillivate teismelistega kohtuda, kes on vanematelt auto võtnud ja sellega purjust peaga ringi kimavad:)))
Uriinia 29. aprill 2012, kl 22.41
Jajaa.
Vaata, võibolla tulevad juba tänaöösi, otsekui Kukruse kaevurid.
Lambid hiilgavad otsaees.
Ja siis muudkui mutileerivad ja mutileerivad...
...Mmm...Mõnus...
 
Roheline 29. aprill 2012, kl 23.58
to triibuline: Haha, päris hea:D Kui peaks tulnukaid nägema, lajatan jalaga vastu maad ja käsin tulevikku tagasi sõita. Turvavöö käsin ka peale panna.

http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2010/118/7/2/UFO_drivers_license_by_acsinaogopodlin.png

Aga selle Area 51 kohta on youtube'is üleval üks pikem dok. film (mitte selline aju mõjutav saade, vaid normaalne), kus mingid mehed uurisid ikka päris põhjalikult seda värki. Intervjueerisid endiseid Area 51 töötajaid ja pildistasid ülivõimsa kaameraga seda ala, mida keegi varem teinud polnud. Samuti märkasid nad, et Las Vegasest stardib iga päev lennuk sinna, mis toob kohale töötajad. Põnev saade oli igatahes.
Uriinia 30. aprill 2012, kl 00.02
Youtubes näidati ükskord, kuidas juba möödunud sajandi algul üks härrasmees jänese kübarast välja võttis.

Edit: liigne kustutatud.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Uriinia 30.04.2012 00.03.
 
Tork 30. aprill 2012, kl 08.18
Youtube on tulnukate poolt koostatud viktoriin ja parimad vastajad saavad pileti ussiauku.
 
Parapära 25. aprill 2013, kl 21.36
http://lepo.it.da.ut.ee/~p6der/ufo.htm
 
mega 26. aprill 2013, kl 21.34
ühest tuntud ufoga juhtununud õnnetuse kohast leiti fooliumi tükke. siililegi ju selge, et tulnukad ehitavad oma kosmoselaevu fooliumist ja võibolla on see tulede vilkumine seotud hoopis fooliumi helkimisega kuuvalgel
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!