Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Meeletu öökull
Uriinia 06. november 2018, kl 20.24
Meeletu kurbusega pean tõdema, et läbi murdsid meist vähesed.
Kellele sai saatuslikuks leegitsev armastus mõne sanitari vastu, kes soovis jätkata orjuse rutiinis, kelles aga tekitavad siiani vaimustust farmakoloogide igaõhtused etteasted värviliste tablettidega.

Juba 1969. aastal, kui Armstrongi jalg puudutas Kuu pinda ja ta ütles oma legendaarse fraasi: "Pers-se, ma unustasin triikraua seina!"
Jah, sellel aastal moodustasime salajase Musta mägra ordu ja lasime oma kannikale tätoveerida Brežnevi pildi.

Oleme end pool sajandit gümnastika ja pühade rituaalidega dresseerinud - lõpuks peavad ju need heroilised pingutused ka vilja kandma. Ühe vana Saksa kosmonaudi näpunäidetel õppisime taktilasi formatsioone ja kamuflaaži algtõdesid.
Näiteks lõime salaja põrandaaluse vastupanurühma Eesti-200.
Kui Ida-Saksa kommunistlikust põrgust on suudetud põgeneda ka isetehtud õhupallil, siis asi meil meelerahusanatoorimistki pageda pole...
Ennast ohvriks tuues kisendas Pesulao-Leida, et naiste rahutute palatis on läinud pisut lõbusaks lööminguks. Personali hetkelist peataolekut ära kasutades imbusid otsekui surnud haudadest voodite alt ja riidekappidest välja põgenejad kui halllid varjud ja sööstsid vabadusse.
Hetkel on meie geriljalaager Sierra Maestra mägedes Tallinna Diplomipesuinstituudi taga männikus.
Muidu on ilus aga need Nõmme suusahüppajad on väga uudishimulikud.
Loodame end piisavalt pruunistada ja seguneda kohaliku elanikkonnaga.
¡No pasaran!
 
Pähh Oled 07. november 2018, kl 02.59
Uriinia,
sinu 7 aasta postitusted on kõik sellised nagu siin teemas olevad.
Kordad ühte ja sama palati huumorit 7 pikka aastat järjest.
See oleks sama kui korrutada 7 aastat järjest "Halleluuja".
7 aastat järjest korduv sama asi ei ole ka tekitanud dialoogi ega muud konstruktiivset.
Internetis on naljanurkasid rohkem, võimalik et su palatihuumor polegi nii mage võrreldes professionaalsete naljategijatega- miks aga otsida huumorivõime võistluse konkurente kusagilt müstika foorumist või autofoorumist.

Kui suudaksid tõestada, et arened ja sinuga ühes ka su rahvus, siis tee/tehke mida iganes, räägi näiteks huumorit mida räägid. Paraku aga su huumor pole arenenud/muutunud, ega ka selle kuulajaskond, nagu eelnevalt mainisin.

Võtame su eelmise postituse: räägid soveti ajast ja oma palatist. Kas on näha, et selles jutus on midagi arenevat/arendavat? Kas on tekib arutlust selle järel, kas keegi üldse aru sai milelst räägid seal, jne? Võtame üleeelmise postituse: mingi laulusalm. Mis selle salmi eesmärk siis on, too välja täpsed naljakohad sellest- hindame ja kaalume nalja sügavust.

Täiesti arulage sõnadevaht ja seda 7 aastat.
Sarnane eeskuju on siin ka Isemaag.

Kumbki teist ei oska ka aru anda kui teilt midagi küsitakse ja lihtsalt jätkate haige eeskuju näitamist aastakümneid jutti.

Mida siis kokkuvõttes öelda? Ütlen, et proovige rääkima õppida, arutlege, mõelge, suhelge. Kui te aga postitate 7 aastat järjest ühte ja sama haiget mantrat, ja seejuures ei ole ühtegi korda arutlenud oma mantra teemal, ja ei ole ka märki, et suudaks rääkida. Arengutase on nagu jõmpsikatel, kes reageerivad esmalt väljendiga "kuule jobu oled pähh" jne. Miks mulel läheb korda kui näen arenemata rahvust? Eks sellel teemal võib pikemalt mõtiskleda. Üldine teema oleks, et kuhu tõmmata ignorantsuse piir. Ka siine populaarne autor Säde on ignorantsusest arutlenud kui õigesti mäletan. Eks võtke oma lemmiku fantaasiate raamat lahti ja rääkige, mis ta siis arvab ignorantsuse teemal. Ja äkki oskate ise ka miskit arvata.

Head arutlust.
 
Ennustaja 07. november 2018, kl 19.12
Täiesti õige,selle uriinia peab ära plokeerima. Juba aastaaid nuhib ta selgeltägijate ja ennustajate järgi ja naeruvääristab andega inimesi.
Seevastu Pähhi arutelud on alati huvitavad ja kaasakiskuvad.Isegi töökollektiivides arutletakse tema pakutud teemadel.
 
Onu Pähh 07. november 2018, kl 20.21
Ennustaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Täiesti õige,selle uriinia peab ära plokeerima. Ju
> ba aastaaid nuhib ta selgeltägijate ja ennustajate
> järgi ja naeruvääristab andega inimesi.
> Seevas
> tu Pähhi arutelud on alati huvitavad ja kaasakisku
> vad.Isegi töökollektiivides arutletakse tema pakut
> ud teemadel.

Ütled, et naeruväristatakse nn selgeltnägijaid. Aga meil on selgeltnägijate kohta eraldi arutlusteema seal:

http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?79,14510350

Seal kinnitatakse, et selgeltnägemine jm esoteerika ei olegi kunagi toiminud ja ongi mõistlik nende nende üle aeg-ajalt naerda. Seega ei tee Uriin midagi kahjulikku, vaid pigem ravib ajupestud ohvreid.

Terve mõistus on vastu autoriteetidele, jumalatele. Seetõttu ei ole mõistlik öelda "Kuulake Leeninit ja Isemaagi ja Pähhi"- sellist asja ei saa toetada. Seetõttu miks te promote mingeid Kerrosid ja Pähhe? Las need Kerrod ja Pähhid ja Budad tulevad ja annavad aru, seejärel hindame, mida neil siis öelda ja demonstreerida on.

Kui on ette näidata ainult 7 aastane haiguslugu, siis sellest eeskuju võtta on haige.

Blokkimine ja lammutamine kindlasti ei ole mõistlikud sammud. Karistus on mõistuse vastane, kuna ta ei kurjategija oleme loonud ju meie/ühiskond ise.

Ei viitsi sisse logida. Edaspidi siis valgustan selle Onu nime alt.

Head arutlust.
 
Onu Pähh [logimata] 30. november 2018, kl 13.40
Säde Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas
> keegi saaks unenägude seletajast vaadata seda ööku
> lli?

Kulla säde, promod mingit ainupiiblit. Seekord siis unenägude piiblit. Esmalt too selle pibli kohta arvestatav tootetutvustus, ülevaade. Arutleme selle toote/piibli seisukohad läbi, seejärel selgub, kas seda piiblit tasub vaadata jne. Kui teenuse/toote kohta pole veel arvustutst, siis pole teenusel väärtust, ja on naiivne risk seda tarbida. Samahästi võiks promoda, et tehke kukerpall see ravib kõike, samas kui keegi pole eales kuulnud, et kukerpallid raviks, pole ühtegi sõltumatut hinnangut sellele meetodile. Seega, kas hakkate nüüd kukerpalli tegema ja Unenägude raamatut ostma või sädeme fantaasiaid lugema? Vaevalt. Kuni ei ole ülevaateid, seni pole ka väärtust.

Näidake sõltumatuid hinnanguid promotud raamatu kohta?

Teadus on teinud sõltumatu hinnangu, et esoteerika ja sh unenägude seletused jms, ei toimi. See on selline kaudsem üldisem hinnang. Sellest lähtudes küsiks, et miks siis peaks unenägude seletamisega üldse tegelema ja liaitigi veel selelteemalist raamatut hankima? Kas samal põhjusel miks teha kukerpalli? Noh aga tehke siis kohe 4 kukerpalli, võtke soovitust kuulda.

Head kukerpallitamist.
 
Valguse Saavutanu 30. november 2018, kl 19.54
Nii meeldiv on, et tuhanded inimesed koos minuga arutlevad ühiskonna põletavatel teemadel.
Mineviku mustrid viitavad elule ja joonistavad kujundid elust enesest. Püüame luua pilte elust, kuid kahjuks need osutuvad petlikeks.
foorumis on vaikus.

Inimesed koosnevad kujunditest. Paljud koosnevad suurtest kujunditest, on neid, kes koosnevad väikestest kujunditest. Need inimesed, kes koosnevad väikestest kujunditest, on sarkastilised, kurjad, ei kiirga endast välja. Suurtest kujunditest koosnevad inimesed on seevastu hellad ja vastuvõtlikud. Nad koguvad endasse teiste muresid, on emotsionaalsed ja võtavad enda mureks palju seda, mida ei peaks võtma.
See on fakt.

Olen Onu, tahan noomida ja sakutada, et Sa mõistaksid ja oskaksid järeldusi teha – elada tuleb iseendale, mitte ei saa elada teiste elu. Ei saa teisi enda järgi kujundada. Ole avatud, jaga oma hiilgust ja sära, Sinus on seda. Raja omale eesmärk, mida Sa elus tahad. Ära unusta igal õhtul teha palvet ja hommikul kaitsepalveid, et keegi ei saa tulla Sinu privaatsust segama.
Teie maisuses ei saagi muud teha, kui noomida ja veelkord noomida. Teie mõttemaailm on sassis, seda tuleks iga päev korrastada. Valitsege oma mõtteid pidevalt ja pistke põlema, kui muidu ei saa. Telefonihelin/naabrimuti sõim toob tihti halva info, mis laagerdub teisse, süüvib ja lõhub energeetilist välja ja meeli.

Inimene peaks leidma enda jaoks aega pugeda peitu arutelusse ja süüvida oma missiooni, oma mõttemaailma.
Tuleb selgeks mõelda oma minevik ja siis lõplikult unustada tehtud vead.
Karma pidurdab edasijõudmist. Karma on eluaegne, ta kandub ühest elust teise – kui ei saa lahendust.
Needus on teise inimese halb tegu, mõte, kättemaks – see on peen võrgustik, millesse inimene mässitakse, nii et ta võib lämbuda. Tekivad haigused, millele diagnoosi ei leita – inimene hukkub ja isegi lahkamisel ei selgu, millega oli tegemist.
Mina, Onu, olen uudishimulik, ütlen välja, mida ma näen, milline aura on inimesel. Näen siirust ja võltsi ja valet, kas inimene on terve või haige ja ka seda, mis inimest momendil vaevab.

Head arutelu.
 
õhtune matemaatikahuviline 30. november 2018, kl 21.21
oo Valgustatu......vasta palun lühidalt.......kui minu aura on keskelt lillakas, pealtpoolt roosakas ja altpoolt siiruviiruline, siis kuhupoole püüelda mis on minu elu mõte? Ja millised jõululinad valida ?

pealegi, olen juba tõestanud, et ma ei ole robot ;)
 
Head vastamist 05. detsember 2018, kl 04.56
õhtune matemaatikahuviline Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oo Valgustatu......vasta palun lühidalt.......kui
> minu aura on keskelt lillakas, pealtpoolt roosakas
> ja altpoolt siiruviiruline, siis kuhupoole püüeld
> a mis on minu elu mõte? Ja millised jõululinad val
> ida ?
>
> pealegi, olen juba tõestanud, et ma e
> i ole robot ;)


Ma ei ole kursis/pädev aurade teemal, aga see võtaks mult vaid hetke et viia end sellega kurssi.
Aga ma ei soovi saada pädevaks ja las teised selgitavad, et mis see aurandus on.

Saan aru, et igal esemel on kiirgus, näiteks kiirgub soojust ja kiirgub magnetväli ja kiirguvad muud asjad. See aura on inimeste, loomade, esemete, toitainete, joonlaudade ja muude asjade ümber. Pole kahtlust, et leidub esemeid, loomi jms mis on sarnase kiirgusega nagu inimesed. Näiteks sina võid olla nagu kruvikeeraja või kass. Ja aurandus siis üritab öelda, et kui sa kiirgad nagu kruvikeerajad kiirgavad, siis sa oled pähh, aga kui kiirgad nagu siiami kassid, siis oled hea. On nii vist? Või kuidas siis. Selgitage ja uurime. Minu eel arvamus on, et ei ole oluline, milline on kiirgus.

Mina pole küll erilisi inimesi näinud, ei ajaloost ega tänapäeval pole nagu kedagi mainida, ja auradest ka pole midagi kuulnud. Seega vaevalt need aurad kuidagi inimesi paremaks teevad või erilisemaks. Kui lasete peeru ja soojus-videokaameraga näete, et tuli oransh gaas välja, kas siis olete kuidagi eriline professorikene või? Ei ole ju, kõik professorid on tavalised inimesed, olgu neil peeruke/aura oransh või milline tahes.

Head arutlust.
 
Dr.Aibalit 10. detsember 2018, kl 23.28
Unenägude seletamine on minu uus hobi.

Kull ei ole määrava tähtsusega. See sümboliseerib Sind hiljuti kimbutanud muret. Kusjuures- sellele murele oli pea võimatu lahendust leida.
Ühel hetkel võtsid Sa ennast kokku ja õppisid oma hirmudele silma vaatama ning lahendasid oma hiljutise mure. Nüüd palun meenuta, mis sündmus see selline oli ja ongi unenägu seletatud.
 
sapiens 14. detsember 2018, kl 11.43
Ma ei tea, palju sse juhtum meeletu öökulliga seotud on, aga midagi peab olema, mis seda hullu lindu sunnib alati kohal olema.
Nimelt ühel päeval läksin vales kohas üle raudtee. Kuna seal tõkkepuud polnud mind hoiatamas, astusin julgelt üle rööbaste. Märkasin maas, otse rööbaste vahel, endisest ajast pärit kahekopikalist. Läksin vähe maad edasi, kuid süda ei andnud rahu ja läksin tagasi münti üles korjama. Sirutasin käe ja siis see raudruun tuli koos oma hobujõududega ja krõksti... Ärkasin loomulikult haiglas, sest kuhu mind mujale viia oligi. Politeisse? Küllap mu käsi jõudis sinna, et mu sõrmejäljed kataloogist kustutada.
Ühesõnaga ärkasin haiglas, kui tohter parasjagu mingeid kruvisid mu käevarde keeras ja siis justkui telekapuldi sarnase asjaga seda kolakat sinna-tänna liigutas. Mulle oli käevarre köndi otsa liidetud mingisugune kolakas. Käsi nagu käsi ikka, ainult et mõlemal pool käelaba oli pöial.
Mis lollus see nüüd on, küsisin solvunult. See on new model 2018 universal (h) meistrid ja õpilased and co, seletas tohter, et see sobib mõlemale käele. Pealegi saad sa enne jõule kahe pliiatsiga postkaarte kirjutada. Saad poole kiiremini tööga ühele poole ja mis veel, sa saad üheaegselt kirjutada kahes erinevas keeles, mida rääkida mõistad. Näiteks ühe kaardi saadad Tartusse oma salaaustajale ja teise Odintsovo vaibakudujatele neidudele. Nii, et hoia pliiatsid teravad, lõpetas tohtrihärra. Siis surus mul kätt ja toppis laadimisjuhtme mulle taskusse. Vaatasin aknast välja ja siis nägin seda meeletut öökulli akna taga vesiplekil mind jõllitamas. Ei tea, mida see sealt otsis.
 
säde 14. detsember 2018, kl 17.22
See ei ole üldse nali.
Viimasel ajal on hakanud levima õõvastav öökulliteraapia. Seda eriti noorte seas.
Kuna noored on vastuvõtlikumad igasugustele novaatorlikele äppidele, siis kasutavad vanad peerud seda osavalt ära.
Näiteks minu juhtumis Luumurru tänaval püüti ka tagaselja kasutada öökullineedust; aga õnneks oli mul revolver kaasas...
Samas aga süveneb trend, et öökullineedust hakkavad kasutama juba ka madalamatel võnketasanditel viibivad astraalolendid.
Viimasel ajal on meie palati aravõitu paranoiku, mr. Wombi hakanud öökullidega hirmutama isegi Pesulao-Leida.
Kuna mr. Wombi huvitab töösarnaste tegevuste jälgimine, siis käib ta aegajalt pesulao ukse vahelt pesulappamist piilumas.
Progressiivse üldsuse meelepahaks on aga Pesulao-Leida hakanud seda märgates valjult huikama ja kitlihõlmadega lehvitama.
Peale seda ei välju mr. Womb päevade kaupa teki alt ja tihub vaikselt nutta.
Ma ei imestaks, kui see nõid Pesulao-Leida käib sama ka vabal ajal ilmsüüta inimeste akende veeplekkidel tegemas.
Kes ütles, et meeletud öökullid ei toitu inimese hirmust.
 
Hedwig 27. detsember 2019, kl 22.57
Leidsin siit ainsa vihje öökullidele.
Mul on plaanis täna öösel välja kusuda Harri Potteri vaim talriku abil ja tahaksin talle pakkuda midagi eriti hõrku.
Kuidas oleks mõistlik viimistleda kulinaarselt öökulli, et astraal tunneks end gurmeerestoranis?
 
Krooks 13. veebruar 2020, kl 18.06
Täna öösel juhtus selline pelutav lugu, et ma kohe hommikul ei julgenud seda teistele rääkida.
Ehkki kuu pole enam päris täis, vaid selline pooltäis, uitavad öösel ringi õõvastavad kreatuurid.
Elan paneelmajas ja põhimõtteliselt tundmatutele lindudele pekki ei pane...
Tuttavatega ripsutan küll vahest tiiba, aga neil peab ka korralik sõiduriist olema.

Aga nagu öeldud, täna öösel lendas mu aknale selline ottotriinu suurune öökull.
Natuke nakitses nokka ja kohendas sulismantlit nagu liputaja ja ma panin tähele, et ta varbaga katsus, kas aken on krambist lahti.
Ega ma loll ei ole, mul aknalaual kasvab seenekultuur ja ma ei tahaks et üleannetud vurlepoisid end minu töövaevast pilve tõmbaksid.

Siis aga juhtus midagi erakordselt roppu. See öökull hakkas äkki läti keeles rääkima ja ma sain aru et ta nimi on Hugo Valmiera, hiilgava ornitoloogi Raimonds Paulsi kauge sugulane.
Mul on küll kokkupuuteid olnud sölkupi ja nganassaani keeles kõnelevate öökullidega, aga et läti keeles! Minul võttis küll kohe kõhu lahti.

Kas teistel austatud foorumlastel on ka kogemusi selliste õudustega ja mida see tähendada võiks?
 
Amalie Rõigas 03. juuni 2020, kl 11.15
Kuidas teha nii, et öökull oleks täiesti perpendikulaarselt?
 
Aleksandra H. 07. juuni 2020, kl 09.41
See on raske ülesanne.
Mina enda oma ei saanudki päris õigeks. Vanemad inimesed veel targutasid, et ära jõuga vääna, võib veel katki minna. Aga kus sa neid kuulad, kui on vaja öökull perpendikulaarseks saada...
Mul jäigi sedasi natuke kõveriti, aga vähemalt enam ei kisu kaelarihma väga pingule.
Aga sellega tuleb ettevaatlik olla, sest nüüd on ta õppinud ise kaelarihma lahti tegema ja püüa sa siis metsas ringijooksvat öökulli kätte saada. Viimati hirmutas sedasi Orissaares seenelisi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!