Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Poolvääriskivid ja kristallid
 
tellisin oma esimese kivikese 15. september 2013, kl 16.23
On teil oma kivi olemas?
Kuidas mõjub?
Kas annate kivile ülesandeid või hoiavad nad teid ise?
Kas usute kivide ja tähtkujude sobivusse ja koostösse üldse?
On teil märkimisväärseid lugusid rääkida kividest ja nende omanikest? :)
 
autor-siin 16. september 2013, kl 12.00
noh, pole kellelgi kogemust või?
62 huvitundvat iikut on teemaalgatust vaadanud, aga keegi midagi kommentaariks ei lisa.....
 
Videvik 16. september 2013, kl 14.09
Minul on palju vääriskive, lemmikuks hetkel kujunenud seleniidi toorpulgad..annan ülesanded tavaliselt ja hoiavad mind ise ka. Kivid mõjuvad tuntavalt:)
 
kord 16. september 2013, kl 20.38
Mainiks ära paar kogemust.
Kunagi kui kapitalism tegi Ev esimesi samme, leidsin ühest keldripoest endale türkiisripatsi. Sügavsinise türkiisi naturaalse tüki mis ripatsiks tehtud. Praegust on kaubanduses valdavalt kehva kvaliteediga palasid. Tükid on kahvatud, kehva kvaliteediga, pressitud, vananenud(rohekaks luitunud) jne. See oli aga mitte pressitud ja värvitud vaid ehtne. Hakkasin seda kaelas kandma. Pikapeale märkasin, et isikud kes mulle paha tegid, said peagi kätte omad litakad. Kohe oli näha, et nende halval käekäigul ja minu vastu sooritatul oli nagu seos.
Kätte hakkas jõudma ka üha rohkem vastavat kirjandust. Raamatutest leidsingi kinnituse mu aimule. Nimelt maksab türkiis kandja ründajale kätte. Lugesin siis sellest tagantjärele, mitte pole tegu sellega, et ma lugesin ja siis kujutasin ette või rabelesin ise kättemaksu nimel. Siis loobusin kaelas kandmisest sest hakkas vaevama selline asjade käik. Ei ole eriti kättemaksuhimuline ja ei vae iga kord kättemaksu kui mulle midagi tehakse halba.
Teine kogemus on selline kus ühel vaba päeva hommikul kui kohv oli joodud, võtsin kätte ühe suitsukvartsi monokristalli. Selline sõrme jämedune ja pikkune, hea kvaliteediga. Seda silmitsedes kuulsin heli. Nagu oleks kristall helisema hakanud. Pole sellist helinat ei varem ega hiljem kuulnud. Võis ju olla mingi vererõhust tingitud või kuulmekäigus toimuvast...ei tea. Tundus selline ebamaine natuke.
 
to teemaalgataja 17. september 2013, kl 09.30
Aga mis põhjusel ja mis kivikese ise endale tellisid? Ja kust neid üldse tellitakse? Tean, et Loitsukelleri poodidest saab neid igasuguseid vastavalt soovile (vajadusele) osta.
 
tellisin oma esimese kivikese 17. september 2013, kl 13.25
tellisin ühelt veebilehelt.
tsitriini.
kuna lähen varsti uuesti tööle, siis sooviksin energiat uute ülesannetega toimetulemisel ja positiivsust ka halbades asjades head näha.
 
mina 17. september 2013, kl 13.28
Kivisid on paljudes kohtades müügis, näiteks loitsukelleris Tallinnas. netis saab ka muidugi tellida. ise tean veel seda, et enne kui kivi täitsa sinu omaks saaks, sind saadaks, kaitseks ja aitaks,
enne peab selle kivi puhastama ja ka nagu endaga tasakaalustama vastava rituaaliga. netis on ka neid rituaale
 
mäekristall 17. september 2013, kl 14.13
Et kivi puhastada võõrastest energiatest aitaks ka lihtsalt hoides teda voolava vee all või siis ka nt. meresoola sees mõnda aega hoida. Meresool on üldse väga hea puhastaja.
Peale puhastamist hoida kivi käes ja mõttes paluda tal siis kas kaitsta end vms, ühesõnaga seda, milleks just see kivi sobilik on. See oleks selline lihtsustatud nn. rituaal. Kas alati on just vaja midagi keerulist teha - see vist oleneb olukorrast ja vajadusest.
 
peps 17. september 2013, kl 14.16
selles www.para.ee foorumis oli ka midagi kirividest, nagu mäletan
 
see, kes kivi tellis 17. september 2013, kl 15.49
nii, siin üks põnev link:
http://www.para.ee/viewtopic.php?f=26&t=205
kivi enda jaoks programmeerides ei tohiks öelda "ma tahan olla oma töös edukas!", vaid peaks ütlema "ma olen edukas oma töös!" jne. siis edaspidi olengi oma töös edukas, mitte edaspidi ma ikka veel soovin olla oma töös edukas ;) väga mõtlemapanev ju!
 
ka tellinud 18. september 2013, kl 10.22
Tellisin kunagi kivi ühelt teadjalt. Õigemini tahtsin mingi amuletti, mis aitaks mind, leida endale ellu armastus. Sain enadale kivi. Roosa kvarts, väga ilus.
Sellest juba kaks aastat möödas. Tõesti, kusagil kuu peale kandmist avastasin, et mehed hakkasid rohkem tähelepanu pöörama. Vahel isegi liiga pealetükkivalt. Leidsin ka oma armastuse. Huvitav see, et väljas käies ikka mahed löövad ligi ja minu kallim on nüüd armukade) Kividel on jõud, nad tõesti aitavad, seda võin täpselt öelda.
 
sain kätte 18. september 2013, kl 14.31
Sain oma tsitriini kätte :) päris armas ja välimuselt tundub õrn. Just nagu ma isegi.
Spiraal on mul ka, millega teda kaelas kanda.
Puhastasin kivi voolava vee all, siis hoidsin käes ja rääkisin sosinal talle endast ja mis on mu eesmärk. Kuna just sain ühe tehingu tõttu 20€, panin kivi praegu seda raha hoidma.

Tundun endale nagu hull :D aga hea tunne on
 
arvamus 18. september 2013, kl 15.15
kõik need kivid, amuletid, talismanid, tootemi märgid ja muu selline, on juba tuhandeid aastaid inimesi saatnud. veel vanas hiinas, kreekas ja roomas, olid nad täiesti olemas. kindlasti on neist kasu, midagi ei püsi tuhandeid aastaid, kui sellest abi ei ole. lihtsalt meie veel ei saa kõigest aru ja näeme ainult nähtavat meie silmale.
 
mäekristall 22. september 2013, kl 21.57
Poolvääriskive (ja kive üldse) võiks tõesti vahel nii tunnetamise harjutamise mõttes pihku võtta ja püüda tajuda nende energiat. See on erinevatel kividel erinev ja ka mõju erinev.
Ka tavalised mererannakivid omavad positiivset energiat - need ju päikesekiirte ja merevee poolt laetud...nii et tasub neid vahel korjata ja hiljem kodus vajadusel nt. valutavatele kohtadele panna...
 
vaata 04. oktoober 2013, kl 22.13
valgusesaar.ee
Uriinia 04. oktoober 2013, kl 22.39
Kuidas peaks mõistma seda poolvääriskivi definitsiooni?

Kas pool kivist on vääriskivi ja pool vääritukivi?
Või siis ehk...
Pool on poolvääriskivi ja teine pool on pärisvääriskivi?

Vaat see on dilemma, mida me oma palatis enne hommikut lahti ei haruta.
Loomulikult juhul kui vaidlus väga elevaks ei lähe ja hõbekitlilised farmakoloogid oma süstlatangot meil ei korralda nagu eelmisel korral.
Nagu siis kui me paradigmade ajas muutumist arutasime ja sünergia asemel Meeta hoopis destruktiivset amokki otsustas jooksma hakata.
Aga ega ma ka ei tea...

Lisan siia veel ühe küsimuse teadjatele.
Kas põlevkivi on tulekivi või tulekivi on põlevkivi?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Uriinia 04.10.2013 22.42.
 
mokalaat 05. oktoober 2013, kl 10.26
Ära muretse oma palatikaaslastega, muidu vererõhk tõuseb.:) Nii kui Kivirähu artikli all möll vaimub, viskab mõni siia provotseeriva teema või kommentaari. Ja siis jooksevad kirjatsurad amokki, nii et sulepead muutuvad iseliikuvaks...
 
Huvitav teema 07. märts 2014, kl 14.48
On kellegil veel kogemusi rääkida?
 
kana 14. märts 2014, kl 08.35
ma ka just mõtlesin, et soetaks omale ühe kivi. kaalumisel on jadeiit, kullisilm, moldaviit, obsidiaan.
need pidid kaljukitsele kõige paremini sobima. aga mulle meeldib hoopis tiigrisilm....
 
pro 14. märts 2014, kl 23.04
Igal kaalumise all oleval mineraalil võib sinu jaoks olla oma abistav roll. Ei ole nii, et ainult üks kivi on iga inimese jaoks. Elu erinevad perioodid esitavad omi nõudmisi ja igal elu pakutaval ülesandel võib olla mineraal või kristall abilise näol.
 
*** 15. märts 2014, kl 11.40
Kividesse tuleb armastusega suhtuda. Mul andis üks kivike märku ohust ja tegi seda väga kummalisel moel paar päeva enne sündmuste arengut.
 
to *** 15. märts 2014, kl 13.39
Kirjelda, palun lähemalt kui võid.
 
*** 15. märts 2014, kl 13.49
See ei ole avalikustamiseks. Olen veidi siinses foorumis sellest juba juttu teinud, kuidas mulle kesköö ajal astraalselt kallale tungiti (olin sel ajal üleval) ja hiljem passiti peale lõunauinakut ning tungiti juba teadvusse. Teatud nartsistlikele ja eneseimetlejatele tegelastele ei meeldi kriitika.:)
 
to ... 15. märts 2014, kl 18.03
See siin on tõesti ohtlik koht sest anonüümsuse illusioon avab nii mõnelgi deemonlikud tahud. Süüdimatult sajatatakse oponent ära. Sellised arengud aga jäävad siin reeglina kirja panemata ja uued ja usalduses elavad komistavad järjekordse isehakanud nõia otsa.
 
to to 17. märts 2014, kl 14.19
Teadvusse ronija nimi on teada ja tema piltki internetis üleval.Inimeste hulgas liigub ringi palju toredaid "vaimseid" inimesi, kellel pole eetikast aimugi..
 
ma 30. juuli 2014, kl 22.48
Minul on kive terve hunnik :D Ma alles avastan seda maailma, kaks aastat tagasi vist tellisin esimese kivi ja see oli türkiis. Aga mis minu puhul tõesti toimib on tiigrisilm, huvitav on siinjuures see, et mul on neid kaks ja toimib ainult üks. No teine on mul paar kuud olnud, äkki alles kohaneb minuga. Aga kui ma lähen kusagile kus ma pean enda eest seisma või ennast tõestama vm siis ma panen alati oma tiigri kaela. Muidu on rahakotis tsitriin ja magamistoas kapil roosa kvarts ja taskus kannan musta turmaliini ja mäekristalli jne, ma arvan neid erinevaid on mul 20 ringis. Eks ma katsetan edasi. Minu lemmikpood on Väike ingel.
 
nain-E 31. juuli 2014, kl 08.51
Magistralis trepi juures on kristallipood, tea,mis kvaliteet või kui õiged need seal on?
Kas kellelgi on kogemusi?
 
Kristalli huviline 08. september 2014, kl 14.25
Leidsin netist facebooki lehekülje esoteerika butiik la tene ja seal on päris palju informatsiooni poolvääriskivide kohta. ise olen ostnud tavaliselt tartust väikesest inglist ja ka rahul. endal on lemmikud roosa kvarts ja tsitriin.. armastust ja positiivsust pidavat tooma ning ostsin need juba paar aastat tagasi. Ei ütleks et keha oleks olukord, pigem olen sisemise rahu leidnud poolvääriskividest.
 
Tarot 13. oktoober 2014, kl 23.53
Mõned praktilised tähelepanekud.
Tsitriin, mis müüakse, on tihtipeale hoopis kuumutatud ametüst, mis töötlemise käigus kollaseks läheb. Väidetavalt sellisena ei tööta ei ametüsti ega tsitriinina. Ja väidetavalt müüb ehtsat tsitriini Eestis ainult üks müüja. Ehtne türkiis olevat veel haruldasem.
Soolaga puhastades-ettevaatust! Kõik kivid ei talu soola ja mõnda ei tohi isegi märjaks teha (seleniit nt). Enne puhastamist uuri kindlasti konkreetse kivi kohta täpsemalt.
Endale kivi otsides on parem osta sealt, kus saad kivi käes hoida ja rahulikult valida.
Lugege, lugege, inimesed. Nett on infot paksult täis ja raamatukogud jätkuvalt avatud ja tasuta.
 
olukorrast 14. oktoober 2014, kl 07.32
Lisaks on siin müüdavad kristallid liiga väikesed. Kristall peab olema piisavalt suur, et selle mõju oleks midagi millega arvestada. Kristall peab olema ka võimalikult kvaliteetne st ilma pragude, suletiste, suuremate defektideta. Mitmed kivid on töödeldud et paremat kaubandusliku kvaliteeti saada. Butiikide kus taolist kaupa müüakse, müüjad aga piisavalt ebakompetentsed mineraalide teemas, et neilt asjalikku nõu või infot müüdava kauba kohta saada. Meie kauplejad suudavad hankida vaid kui üksikud erandid väljaarvatud, massidele mõeldud ülejääke ja väärtusetut puru millest mingit mõju oodata on liig.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!